mazais izmisums - kāzas

 
Reitings 7
Reģ: 16.01.2015
Sveikas,meitenes.
Nu jau pusgadu esmu saderinājusies un tā kā vasaras sākumā plānotas kāzas,mani pārņēmusi viegla panika.
Situācija tāda,ka man topošā vīra radi nesaprot latviešu valodu (visi dzīvo Latvijā), aizvakar bijām ciemos pie viņa mammas un viņa uzstājīgi pateica,ka kāzu vadītājam obligāti jārunā arī krieviski. Bet kāzās visi viesi būs no Latvijas,kāda velna pēc kāzām jābūt divās valodās?!:-(
Zinu,ka jau no paša sākuma vajadzēja saprast ar ko taisos saistīt savu nākotni - bet man jau nav jādzīvo ar viņa radiem,bet ar savu mīļo. Jau tā zinu,ka pārdzīvojumi būs par to kā sapratīsies manējie ar viņa radiem,jo mēs esam izteikti latvieši ar saviem latviešu uzskatiem..:-(
Gribētu kāzas plānot,ka salaulājamies,pasēžam un viss,bet saprotu,ka tas būtu nesmuki no mūsu puses..(s)
Gribu tādas kāzas,kur būtu patīkams,nevis nepatīkams satraukums. (t) kā rīkoties?varbūt šeit ir kāda,kurai pieredze līdzīgā situācijā?
26.01.2015 08:42 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
bet nebutu godigi tikai visu vakaru vadit latviesu valoda saja gadijuma. Jo ari vira radi ir tiesigi saprast, kas tiek teikts un kas tur jums notiek.



LOL. Paši dzīvo Latvijā un paši nespēj iemācīties valodu n-to gadu laikā, bet pret viņiem nebūtu godīgi vadīt vakaru latviešu valodā?!?!?! HA HA HA.
26.01.2015 10:51 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
āaa, es vēlētos piebilst, ka biju tādās divvalodīgajās kāzās un tā bija briesmīga, briesmīga izgāšanās. Krievi nezināja latviešu dziesmas un spēles, un otrādi. Bija kkādas spēles, bet ne pārāk daudz. Un bija grūti abām pusēm sadarboties. Līgava to juta un pēc tam teica, ka pašai neesot patikušas savas kāzas. Lai gan nekādu kašķu vai asāku vārdu pārmaiņu nebija,
26.01.2015 10:52 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Es domāju,ka lielākā daļa tavu radu domās tāpat kā Spīdola:
LOL. Paši dzīvo Latvijā un paši nespēj iemācīties valodu n-to gadu laikā, bet pret viņiem nebūtu godīgi vadīt vakaru latviešu valodā?!?!?! HA HA HA.
26.01.2015 10:53 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es domāju, ka gan jau saprot tikai baidās runāt , nu nav jau viņi mucā auguši un pa spundi baroti , vienkārši būtu labi, ja vadītājs arī saprastu un runātu krieviski un vajadzības gadījumā pieietu klāt un pastāstītu, kas tagad būs un ko tagad darīs vai arī ja viņi ko nesaprot tad var netraucēti painteresēties pie vadītāja un nejustie kā muļķi .... Dēļ valodas nezināšanas vai sliktas zināšanas var būt daudz neveiklu pārpratumu, kas nu galīgi kāzās nav vajadzīgs ....
26.01.2015 10:55 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
gribēs, lai mazbērni vēl krieviski runā un tamlīdzīgi!



ārprāc!!!!! kādas šausmas, bilinguāli mazbērni!! drausmigi, vai ne?
kur var būt tāda aprobežotība jauniem cilvēkiem... jebkura valoda, ko iemācās cilvēks, tikai bagātina. krievu kultūra ir tiešām bagāta un interesanta. bērnam tas skādēt nekādi nevar.

p.s. es esmu latviete, runāju 3 valodās. un žēl, ka ne vairāk.
26.01.2015 10:57 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es domāju,ka lielākā daļa tavu radu domās tāpat kā Spīdola:


Nu varbūt arī nedomās. Es esmu nacionāliste - man kaut kas tāds nebūtu pieņemams. Tajā pašā laikā man ir radi, kas būtu pat ļoti atsaucīgi un vēl paši pārietu uz krievu valodu, lai tik nabadziņiem izdabātu.
26.01.2015 10:59 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Es domāju, ka gan jau saprot tikai baidās runāt , nu nav jau viņi mucā auguši un pa spundi baroti

Domāju, ka visticamāk ta arī ir. Tā būs arī autores ģimene, nedaudz tomēr ir arī par viņiem kāzās jāparūpējas, ja ir plānotas dziesmas, dejas un izklaides. Ceremonija gan mierīgi var būt latviešu valodā. Jāvārdu taču visi saprot.
26.01.2015 11:02 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
ārprāc!!!!! kādas šausmas, bilinguāli mazbērni!! drausmigi, vai ne?
kur var būt tāda aprobežotība jauniem cilvēkiem... jebkura valoda, ko iemācās cilvēks, tikai bagātina. krievu kultūra ir tiešām bagāta un interesanta. bērnam tas skādēt nekādi nevar.


Bieži vien tādiem latviešu valodas kategoriskiem nemācētājiem ir arī absolūti pretēji uzskati par pastāvošo lietu kārtību, ko tad arī viņi var censties tiem bērniem iemācīt, labu gribēdami.

Reiz vasarā savā mazpilsētā pa logu dzirdēju 6-7 gadīgus puikas spēlējam kariņu - russkije protiv nacikov, oņi zlo, mi dobro!

Ne jau paši izdomāja, uzsūc vecāku, vecvecāku, vides uzskatus.
26.01.2015 11:04 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Domāju, ka visticamāk ta arī ir. Tā būs arī autores ģimene, nedaudz tomēr ir arī par viņiem kāzās jāparūpējas, ja ir plānotas dziesmas, dejas un izklaides. Ceremonija gan mierīgi var būt latviešu valodā. Jāvārdu taču visi saprot.


nu tieši tā , nesaprašana vai pārpraša var novest pie ļoti neveikliem mirkļiem , kas nu nevienam nav vajadzīgi ....
26.01.2015 11:04 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Netaisiet problēmas uz līdzenas vietas:) Lūk man vasarā priekšā ir kāzas, kur mēs esam latvieši, krievi, dāņi, turki un vēl iespējams kaut kas :D Un, protams, galīgi ne visi runā angļu mēlē :D Būs labais - nabaga vedējiem kārtīgs darbiņš priekšā :) Līgava pati ārzemniece.
26.01.2015 11:11 |
 
Reitings 278
Reģ: 04.07.2014
Vīra radiem jāiemācās valsts valoda, kurā viņi dzīvo. Pretīgi. Un arī piekrītu tām, kas teica, ka neierastos uz savu ceremoniju, ja tā notiktu krieviski vai pat - daļēji krieviski. Esmu kategoriska, jā.
26.01.2015 11:13 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Vai par ceremoniju ir runa??? Nē taču! Par pašām svinībām! Protams,ka mācītājs nav nekāds klauns un neies nevienam izdabāt.Ja ejat baznīcā,tad pieņemat viņu noteikumus. Ne par ceremoniju taču ir runa. Un jau par neieņemtiem bērniem perās :-D

Es nesaprotu tevi,Gabija, tu gribi kko risināt vai gaidīji,ka vairākums teiks,lai parādi nostāju? Neko risināt tu netaisies,tā es sapratu.
Ceremonija ir viena lieta, tur jā, jābūt kā pāris (šajā gadījumā līgava) vēlas,bet izklaides daļā uzskatu,ka jāpielāgojas viesiem,jo tā vairāk tiem domāta,jaunlaulātie nedaudz pasīvāki ir šajā daļā.Nevar taču būt,ka pārim ir tāds poo uz viesiem! Tad nav ko aicināt vispār.
Un nevajag pārspīlēt! Nav nekāds garants,ka ja šoreiz sitīsi kāju pret grīdu,tad vīramāte nekad neko nenorādīs.Tev liekas,ka viņu dresē, bet viņa to pat nesajutīs. Nesaprotu to apzināto iespītēšanos.Tie nav random cilvēki uz ielas,kam pierādīt savu taisnību, ar viņiem visu mūžu būs jāsadzīvo,jāsvin svētki utt. Būtu divās valodās un visi laimīgi,bet ja runa ir par radikāļiem,tad neko labu nekad nevar gaidīt.
26.01.2015 11:27 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vīra radiem jāiemācās valsts valoda, kurā viņi dzīvo. Pretīgi. Un arī piekrītu tām, kas teica, ka neierastos uz savu ceremoniju, ja tā notiktu krieviski vai pat - daļēji krieviski. Esmu kategoriska, jā.


un vienīgais kam tur ar to iegrieztu , esi Tu pati ... :D
26.01.2015 11:27 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Viņi latvieski ne bū ne bē??? nekādas intelektuālās sarunas jau neoficiālajā daļā nav..vai tiešām nesapratīs tostus un spēles?
26.01.2015 11:31 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
bet izklaides daļā uzskatu,ka jāpielāgojas viesiem,jo tā vairāk tiem domāta,jaunlaulātie nedaudz pasīvāki ir šajā daļā.Nevar taču būt,ka pārim ir tāds poo uz viesiem! Tad nav ko aicināt vispār.


Precīzi! Un tādus Latvijā dzīvojošus krievus, kas neprot latviski, es nemaz arī neaicinātu! Ja reiz viņiem tas sagādā tik lielas problēmas.
26.01.2015 11:44 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Precīzi! Un tādus Latvijā dzīvojošus krievus, kas neprot latviski, es nemaz arī neaicinātu! Ja reiz viņiem tas sagādā tik lielas problēmas.


Bet tu arī nepieņemtu bildinājumu no tādas ģimenes pārstāvja visticamāk. Ja bildinājumu pieņem, tad pats par sevi saprotams, ka pieņem arī topošā vīra ģimeni (nav jāmīl vai jāciema obligāti, bet jāpieņem un jāsadzīvo).
26.01.2015 11:46 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Hmm... tu precies ar tūristu? :D Ja viņi te dzīvo un nesaprot valodu, tā ir viņu problēma, ne tava. Lai iet kursos. Un nav nekā skarba manis teiktajā, tikai patiesība.
26.01.2015 11:49 |
 
10 gadi
Reitings 4030
Reģ: 02.01.2011
Žēl, ka Latvijā dzīvojošie nesaprot latviešu valodu. Viņiem tai kāzās pat nebūtu jārunā, tikai jāsaprot, bet nē, pat to nevar.
Un par tiem bilingvāliem bērniem- par to daudz vairāk priecājas latvieši, krievi nemaz tik ļoti nemāca un nealkst, ka viņu bērni būtu bilingvāli, viņiem, ka tik sava dzimtā valoda, neatkarīgi, no tā, kurā valstī dzīvo un jau kurā paaudze.
26.01.2015 12:10 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012

Bet tu arī nepieņemtu bildinājumu no tādas ģimenes pārstāvja visticamāk.

šim es piekrītu. Ja pieņem bildinājumu, tad jau jāpieņem arī otras puses radi, viņu īpatnības un kaut kā jāpielāgojas - abiem. Visticamāk, jau tajās kāzās katra puse būs pati par sevi, vai arī latvieši (cik tipiski!) pāries uz krievu valodu. Jo, ja līgavaiņa vecāki nemaz nerunā un nesaprot latviski, kā viņi komunicēs ar līgavas vecākiem? Viens otram liks mīksto, vai? Tāpēc es, piemēram, pat iedomāties nevaru, ka man būtu attiecības ar krievu - pārāk daudz problēmu nāk tam visam līdzi.
piekrītu arī Tikai nedaudz nejauka teiktajam.
26.01.2015 12:20 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
manās kāzās bija līdzīga problēma, vīra radi vairākums vispar nesaprot latviesu valodu, kas protams šausmīgi kaitina, bet nu bija jāsamierinās, ceremonija un visi tādi svarīgākie mirkļi un runas bija latviesu valodā, bet viss pārējais bija 50 uz 50, un ziniet - bija forsi un tas nevienam netraucēja, neviens pat neizkāvās :D visi apmierināti , mūzika arī bija gan latviski, gan krieviski,gan angliski
26.01.2015 12:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits