mazais izmisums - kāzas

 
Reitings 7
Reģ: 16.01.2015
Sveikas,meitenes.
Nu jau pusgadu esmu saderinājusies un tā kā vasaras sākumā plānotas kāzas,mani pārņēmusi viegla panika.
Situācija tāda,ka man topošā vīra radi nesaprot latviešu valodu (visi dzīvo Latvijā), aizvakar bijām ciemos pie viņa mammas un viņa uzstājīgi pateica,ka kāzu vadītājam obligāti jārunā arī krieviski. Bet kāzās visi viesi būs no Latvijas,kāda velna pēc kāzām jābūt divās valodās?!:-(
Zinu,ka jau no paša sākuma vajadzēja saprast ar ko taisos saistīt savu nākotni - bet man jau nav jādzīvo ar viņa radiem,bet ar savu mīļo. Jau tā zinu,ka pārdzīvojumi būs par to kā sapratīsies manējie ar viņa radiem,jo mēs esam izteikti latvieši ar saviem latviešu uzskatiem..:-(
Gribētu kāzas plānot,ka salaulājamies,pasēžam un viss,bet saprotu,ka tas būtu nesmuki no mūsu puses..(s)
Gribu tādas kāzas,kur būtu patīkams,nevis nepatīkams satraukums. (t) kā rīkoties?varbūt šeit ir kāda,kurai pieredze līdzīgā situācijā?
26.01.2015 08:42 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
the_one, es gan uzskatu, ka ir jau sākumā jāinformē par saviem uzskatiem. Ja sākumā pakļausies vīramātes noteikumiem, tad būs grūti kaut ko mainīt. Jo viņa pieņems, ka viss būs, kā viņa saka.

Es darīju, kā pati uzskatu par pareizu. Nu, paārdījās pāris gadus, tagad saprata, ka nebūs pa viņas prātam. Zinu, ka viņai nepatīku, bet pie manis vairs nelien vispār - kad aizbraucam ciemos vairs nav jāklausās pamācības un piezīmes. Labāk tā - ieturētas attiecības, nevis sākumā censties draudzēties un izpatikt, tad sadumpoties un dzīvot naidā.
26.01.2015 09:37 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Manai māsai bija kāzu ceremonija abās valodās - latviešu un krievu. Un nekas šausmīgs nenotika.
Konkrētajā situācijā gan nav uzrakstīts, ko vēlas pats līgavainis...
Un piekrītu šim
Esmu par mieru tomer. Bet te tik principialas, ka es nebrinos no kurienes taas sliktaas attiecibas ar viiramatem in loti labi vinas saprotu.
26.01.2015 09:38 |
 
Reitings 570
Reģ: 29.01.2009
es tavā vieta topošajai vīra mātei pateiktu,ka jūs abi esat izlēmuši,ka būs tā un tā,jo ja jau tagad ir tik uzstājīga,kas tad būs vēlāk? Arī man ir bijušas situācijas,kad vīra radi uzstāj,bet tad es kaut kā saņemos un pasaku,kā domāju es un mani par to ciena, nevines vairs neuzdrošināš neko uzspiest :) Pamēģini, tā ir jūsu diena, baudi!
Es tik ļoooti ar vīru priecājos,ka savās kāzās darijām,ko paši gribējām un tiešām baudijām! Mums jau no vīra puses mamma un māsa,kas bija vedēja jau arī uzstāja,ka ilgāk pa 2iem nevarot mēs tusēt, bet mēs pateicā,cik gribēsim tik ilgi būsim augšā,galu galā mēs to visu rīkojam un beigās aizgājām tikai 7os gulēt :)
26.01.2015 09:46 |
 
10 gadi
Reitings 4032
Reģ: 02.01.2011
Bet te tik principialas, ka es nebrinos no kurienes taas sliktaas attiecibas ar viiramatem in loti labi vinas saprotu.

es gan nesaprotu, kpē vīramātei jāizvēlas, kādas kāzas būs jaunajam pārim? varēja plānot savas kāzas, tagad lai nelien citu kāzās. Manuprāt, tas ir tikai normāli, ka katrs pats grib izlemt kādas kāzas sev vēlas.
ja man pateiktu, ka mana kāzu ceremonija notiks krieviski, es pati uz tām kāzām neierastos :D
26.01.2015 09:48 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
ja man pateiktu, ka mana kāzu ceremonija notiks krieviski, es pati uz tām kāzām neierastos

++
piekrītu arī viedoklim, ka vienreiz piekāpjoties, pēc tam uzstās, ka bērni jāsūta krievu dārziņos, skolās, utt. Ir man zināma viena tāda ģimene, kur tā arī noticis. Vispār ievēroju, ļoti daudz kur krieviskais gūst pārsvaru pār latvisko, kad satiekas krievs ar latvieti, lai gan dzīvojam taču Latvijā. Skumji...
26.01.2015 09:53 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
ja man pateiktu, ka mana kāzu ceremonija notiks krieviski, es pati uz tām kāzām neierastos


man laikam butu ta pat :D
26.01.2015 09:53 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
turklāt vīra radiem beidzot varētu būt motivācija iemācīties valsts valodu, līdz vasaras sākumam vēl ir laiks.
26.01.2015 09:54 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
es uzskatu, ka Tev, pirmkārt, no sirds jāizrunājas ar savu vīrieti, bet par to, ko jūs abi gribat. Neiejaucot sarunā omīšu, māmiņu utt.vēlmes- tās ir jūsu kāzas!

Kad tiksiet skaidrībā, ko gribat- tad jārīkojas kā jūs gribat, jo šo dienu atcerēsies vai nu ar smaidu un prieka asarām- vai otrādi, tas atkarīgs no jūsu organizēšanas.

Ja ir viesi, kuri absolūti otru valodu nesaprot, būtu jāparūpējas, lai persona, kas vada kāzas - tomēr kaut cik pārzinātu otru viesu puses valodu- lai var kaut īsi nokomentēt, kas tagad notiek, kādi spēles nosacījumi, kāda atrakcija.

Mums vadītāja vadīja latviešu valodā, jo mēs ar vīru runājam latviski, taču vajadzīgajos momentos varēja gan krieviski, angliski un vāciski kādu teikumu pateikt attiecīgajam viesim ;) Kāzas ir jūsu, jābūt kā vēlaties jūs, atceroties, kāpēc tie viesi, kas ir- ir ar jums? Aicina tak tos, kas ir svarīgi un ar kuriem gribat dalīties savā dienā- tad jau viņi jums nav vienaldzīgi?

un ar vīra māti iesaku nedaudz parunāt- bet jauki, tiešām. Vīra mātes parasti grib labu, tikai nesaprot, ka mainījušies laiki, vai vedeklai ir citi uzskati. Nebrucini tiltus ;) pasaki, ka ļoti novērtē viņas dalību iejaukšanos kāzu rīkošanā, bet tā ir Tava diena, Tu jau tā satraucies, bet Tu noteikti vēl nāksi pēc padoma, ja vajadzēs (tas nekas, ka nenāksi) un noteikti domāsi par to, lai VISIEM ir labi, ne tikai vienai vai otrai ģimenei ;)
26.01.2015 10:00 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Piekrītu The..one. Nav jau visam jānotiek krieviski, sameklējiet vadītāju, kura vadīs latviski, bet spēs šo to paskaidrot arī krievvalodīgajiem (aktivitātēs, piemēram). Tā nav izdabāšana, tā ir elementāra cieņa pret radiem. Izdabāt nozīmē klāt galdu vīramātes mīļākajā oranžajā krāsā Tavas izvēlētās zilās vietā.
Vai kāzas, kur puse viesu sēdēs kā atstumtie, būs Tavu principu vērtas?
26.01.2015 10:08 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
nav jau viss jātulko krieviski, bet gan pats svarīgākais. protams, ka būtu pārāk gari un sarežģīti,ja visu laiku dubultā runātu gan latviski, gan krieviski, tomēr pašu svarīgāko var pateikt krieviski, ja vien nevēlies, lai pēc tam Tevi apdirš, ka esi egoiste un galīgi nav svarīgi kā vīra māte jūtas. tas gan nenozīmē uzreiz,ka tā ir kā padošanās un pēc tam Tu pakļausies visām viņas kaprīzēm un vēlmēm. Jūs jau paši izvēlēsieties kādā valodā ar bērnu runāt, kā audzināt viņu.
26.01.2015 10:10 |
 
Reitings 340
Reģ: 29.01.2009
Man arī ir 50 uz 50, paņēmām vakara vadītāju, kas vadīs 2 valodās, lai arī tomēr otra puse saprot un var piedlīties. Mans padoms - esi elastīgāka dzīvē, kategorisms un principi ne vienmēr atmaksājas.
26.01.2015 10:14 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Njā, ja kāds uz manām kāzām neierastos tikai valodas dēļ, es ar viņu pat nesveicinātos vairs. Uz kāzām aicina, lai dalīt ar tuvākajiem nozīmīgu notikumu dzīvē nevis piedāvā patusēt un padzerstīties.
26.01.2015 10:14 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Lai vakara vaditajs runa abas valodas. Ja, nebus viegli, bet jaciena abas puses. Nepiekristu, ja svinibas noritetu tikai krievu valoda, bet nebutu godigi tikai visu vakaru vadit latviesu valoda saja gadijuma. Jo ari vira radi ir tiesigi saprast, kas tiek teikts un kas tur jums notiek. Un ar parejo var loti vnk nospraust robezas, kas vsp jadara toposajam viram.
26.01.2015 10:20 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
++++ pumare.
Jums ar vira mati vel bus ilgi jasadzivo. Ja, nu var jau dzivot naida, bet- vai vajag? Vai kaut vai jusu berniem nakotne butu patikamk sedet kopa pie viena galda ar vecakiem un vecvecakiem, kuri sezh zobus sakodushi un pie mazaka nieka uzspragst?
Nav nekur teikts,'ka ari nakotne jums vina visu noradjs. Un piekapties vai drizak rast risinajumu viena jautajuma, nenozime,'ka ta bus visos. Manuprat, neviens nenomirs, ja vakara vaditaja runas gan krieviski,'gan latviskk.
Te par mineto jautajumu, ka beigas jusu bernus gribes sutit krievu b/d, skolas-tur jus varesiet pateikt savu kategorisko nostaju. Bet varbut ta nemaz nebus. Ir tikai logiski, ka vira vecaki ari velas saprast, kas notiek jusu kazas. Nacionalisma jautajums jau butu pavisam kas cits.bet butiba viram japauzh jusu nostaja sajos visos jautajumos saviem vecakiem, jko, lai, pirmkart, vieniga vainiga nepaliktu tu, otrkart, lai vira vecaki nedomatu, ka ta ir tikai tava velme, nevis vira.
Vnk neesi dzive tik loti principiala lietas, par kuram var vienoties.
26.01.2015 10:34 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
piekrītu happy :)

bet tas viens komentārs "vīramāte vēl gribēs, lai mazbērni krieviski runātu" :D Par to, ka bērns no dzimšanas māk vismaz 2 valodas, ir jāpriecājas, nevis jāšausminās! Tas taču tik ļoti pašam bērnam atvieglo dzīvi.
26.01.2015 10:44 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Par to, ka bērns no dzimšanas māk vismaz 2 valodas, ir jāpriecājas, nevis jāšausminās! Tas taču tik ļoti pašam bērnam atvieglo dzīvi.


miljons +, nav labas un sliktas valodas , valodu zināšanas nekad nenāk par sliktu
26.01.2015 10:45 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Ari piekritu, Lancaster.
26.01.2015 10:46 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Ak, vai, es pilnīgi saprotu, ka ir vīra mātes, ar kurām nav iespējams

un ar vīra māti iesaku nedaudz parunāt- bet jauki, tiešām. Vīra mātes parasti grib labu, tikai nesaprot, ka mainījušies laiki, vai vedeklai ir citi uzskati.


Bet patiešām! To var tikai tad, ja cilvēks ir atvērts un grib sadarboties, nevis despotiski uzspiež savu viedokli.

Es noteikti jautājumu risinātu caur līgavaini un piekrītu viedoklim, ka kāzas būtu latviski, bet vadītājs būtu spējīgs nepieciešamības gadījumā pārtulkot.
26.01.2015 10:48 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man liekas, ka šis ir tas gadījums, kad sanāk staigāt pa plānu ledu. Tavi radi var dusmoties uz puiša radiem par to, ka viņi, dzīvojot Latvijā, nav spējuši apgut valsts valodu. Un puiša radi droši vien dusmosies uz taviem radiem, kuri ir "nacisti". Man liekas, ka no iespējamām domstarpībām var izvairīties uzaicinot visus uz skaistu ceremoniju, kur pēc tam ir fočēšanās un šampis un tā. Bet pēc tam jūs ar vīru un vedējiem varat aizbraukt mazā braucineā, kur var pabildēties, panēsāties pa tiltiem un tā tālāk. Pašiem būs skaisti un nebūs jāuztraucas par radiem :)
26.01.2015 10:49 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es noteikti jautājumu risinātu caur līgavaini un piekrītu viedoklim, ka kāzas būtu latviski, bet vadītājs būtu spējīgs nepieciešamības gadījumā pārtulkot.

Bet izskatās, ka līgavainis nav spējīgs ne izdomāt, ne izteikt savu viedokli.
Lai vecenes kaujas, es pastāvēšu maliņā
26.01.2015 10:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits