Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Potes.par/pret?

 
Reitings 963
Reģ: 08.05.2010
Sweikas mammas.Gribu jautat, kāda ir jūsu attieksme pret potēm mazulim? potējat vai atsakaties? Vai ir kādai (cerams,ka nē) bijis jāsastopas ar potes sekām?
http://www.geocities.ws/jaunalaikmetaberni/veseliba/vakc_sekas.html
25.01.2015 16:04 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Samaara

Nu, pret encefalītu tev nevien antibiotikas nedos. To izraisa vīruss, un pret to nav specifiskas ārstēšanas (atšķirībā no Laimas simības).
Par kakla vēža potēm: pote ir pret cilvēka papilommas vīrusu, kurš tiešam ir vainīgs kakla vēža izcelsmē. Ja man tagad būtu 12 gadīga meita nezinu, vai es to potētu (jo pote ir diezgan jauna). Bet kad vienreiz redzēju meiteni, kura 28 gadu vecumā aizgāja šis slimības dēļ, ilgi apdomāju, kas ir labāks (pat ja pote tiešam izraisa neauglību): labāk ekstrakorporāla apaugļōšana, kura ir iespējama pat neauglīgām sievietēm, vai tomēr iespēja dabūt šo brīnišķīgo vēzi un aiziet lielās mocībās.
27.01.2015 19:57 |
 
Reitings 86
Reģ: 25.01.2015
Sveikas, gribēju pajautāt, kas tā bija pa poti, ko potē meitenēm apmēram 12 gadu vecumā? Visas klasesbiedrenes skolas māsiņa sūtīja, mani gan ne, jo biju dzimusi gadu agrāk un pieņēma, ka man jau bijusi.. Tagad domāju, kas tā bija???


Jā, es laikam to pašu domāju, bet ari neatceros kā sauca
27.01.2015 19:48 |
 
Reitings 86
Reģ: 25.01.2015
Starp citu, tās kurām ir jau lielākas meitas, vai mazas māsas - ko domājat par dzemdes kakla vēža potēm?

Tas gan laikam nav par dzemdes kakla vēža poti, bet citu, neatceros kā sauca to slimību uz P burta un saistīta ar dzimumsakariem bija. Ja kāda zina, tad atgādiniet, kā sauca - cik zinu, tad vīrietis ir pārnēsētājs, bet slimo sieviete. Es nezinu, vai tagad ta pote vēl ir par brīvu, bet tad, kad man bija 12 gadu viņu bez maksas varēja izpotēt skolā, jo valsts bija sapirkusi vakcīnas, kam reāli nebija nekāda garantija, ka pēc tiem pāris gadiem vēl strādās vakcīna, jo nu normāli bērni 12 gadu vecumā nestājas dzimumattiecībās, un nu tās vakcīnas nebija kur likt - taisa akciju, ka bez maksas (ši ir informācija no 'iekšas', mamma mediķis). Man toreiz neizpotēja, jo gan ginekologs, gan mamma bija pret, bet tās klasesbiedrenes, kurām izpotēja, pēc tam nolikās ar pamatigām komplikācijām pēc potes. Vēl tagad atceros to skolas māsiņas pārmetumu: " neizpotēsi tagad, pēc pāris gadiem būs jāmaksā, ja vēl nebūs par vēlu potēt!" :-/
27.01.2015 19:46 |
 
Reitings 279
Reģ: 11.08.2010
Sveikas, gribēju pajautāt, kas tā bija pa poti, ko potē meitenēm apmēram 12 gadu vecumā? Visas klasesbiedrenes skolas māsiņa sūtīja, mani gan ne, jo biju dzimusi gadu agrāk un pieņēma, ka man jau bijusi.. Tagad domāju, kas tā bija???

Par tēmu - esmu par, better safe than sorry.
27.01.2015 19:17 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Samaara

Kā man vairāki speciālisti ir atzinuši, tā pote ir slikta. Druškai ārste to nosauca par "pretbērnu poti". Nets pilns ar argumentiem un aprakstiem.
26.01.2015 17:17 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Samaara, nekad neesmu interesējusies , būšu godīga
26.01.2015 17:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
krista, jā, ir arī šāds motīvs. Bet nu ieteiktu gan vismaz pirmos mēnešus patupēt puslīdz mājās (atskaitot pastaigas, īsas iziešanas uz veikalu), nevis kā Kanādā esmu novērojusi - ar jaundzimušiem zīdaiņiem stundām ilgi vazāties pa tirdzniecības centru turot bērnu auto sēdeklītī... Tad jau, ar tādu attieksmi - kā izlīda no mātes uz dzemdību galda, tā dabūja adatu dibenā, jo trakais sievišķis izdomās nākošajā dienā iet izklaidēties, šopingot, ar draugiem kafūzī sēdēt utt.

Katrā ziņā, jābūt balansam. Nu nevajag ar zīdaini pirmajos mēnešos pa pasauli dauzīties, tad arī neslimos tik traki. Ja akurāt nevar savaldīties, tad lai potē kaut nākošajā dienā. Katrs pats par to ir atbildīgs - gan par saslimšanas iespējām, gan par blaknēm. Ne visos gadījumos, protams, bet vairumā...
26.01.2015 17:15 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Obligātās potes esmu saņēmusi, nu tur - klasika - tuberkolozes, hepatīti utt. Esmu saņēmusi arī 1 poti pret encifalītu, taču kursu tā arī neizgāju, jo nebija iespējas. Koks ar 2 galiem - ja iekož ērce, tā tik un tā ir jāpārbauda uz laima slimību, kurai vakcīnas nav. Tomēr, ja kādu no šīm slimībām dabū, tā ir antibiotiku ēšana brokastīs, pusdienās, vakariņās.
Pret gripveidīgajiem rota utt. vīrusiem gan man nekad nav pat nācis prātā potēties, jo galvenais ir mana pašas imūnsistēma. Domāju, ka savus bērnus arī potēšu tikai ar obligāto minimumu.
Starp citu, tās kurām ir jau lielākas meitas, vai mazas māsas - ko domājat par dzemdes kakla vēža potēm?
26.01.2015 16:58 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Taisīt potes agrāk - šķiet kārtējais mārketinga triks, kas īsti neaizdomājas par sekām...

Nevis marketinga triks, bet gan leemums peec peetiijumiem, kuri liecina par to, ka 2 meeneshu vecie saslimst ar konkreetaam slimiibaam. Tagad daudz kas ir mainiijies, maaminjas ar pavisam maziem beebjiem nevis seezj maajaas, bet dodaas ikdienas gaitaas, ciemos, meedz pavisam mazus atstaat pie aukliiteem uz kaadu stundu, divaam lai apmekleetu frizieri. Tas viss palielina risku, ka mazais nokjers kaadu kaiti. Staasta moraale - gribi poteet veelaak? Tad arii seedi maajaas ar mazo.
26.01.2015 16:43 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es ieteiktu vispar tiem vecakiem, kuri atsakas no potesanas, saslimsanas gadijuma, apmaksat visus arstesnas izdevumus.


bezmaksas medicīna ir tikai uz papīra, tapēc ja nu kas, esmu gatava segt visus izdevumus, bet esmu pārliecināta, kas tas nebūs nepieciešams ;)
26.01.2015 16:37 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pilnībā piekrītu wee komentāram par to, ka potes ir par agru tik mazam cilvēkam. To pašu jau rakstīju arī iepriekš, ka par šo jautājumu līdzīgi izteicās arī mana pediatre. Varbūt līdz gadam es personīgi negaidītu gan, bet 2 mēnešos bērnu nevestu potēt jau nu arī. Galu galā, nesen vēl obligātās potes tika dotas no 4 mēnešiem. Taisīt potes agrāk - šķiet kārtējais mārketinga triks, kas īsti neaizdomājas par sekām...
26.01.2015 15:05 |
 
Reitings 133
Reģ: 23.01.2015
Ingversakne, bet ir jau arī ārsti, kuri iesaka ar pirmo poti nogaidīt līdz vismaz 4 vai 6 mēnešiem, tā kā nav jau tā, ka šis ir gluži no gaisa pagrābts.
26.01.2015 15:02 |
 
Reitings 71
Reģ: 04.12.2012
Ziniet ir mammas, kas uzskata un ir cilveki, kas zina. Un ta ir loti liela atskiriba. Es ZINU, ka pote, piemeram, pret garo klepu 2 menesu vecuma ir ne jau pa ausu galam izdomata, bet pamatota, jo tiesi loti agrina vecuma, ja berns saslimst ar garo klepu, sekas biezi vien ir letalas. Un tev Wee ir paveicies, ka tavs bernins so slimibu nav dabujis un ta ir tikai veiksme, ta nav likumsakariba. Es ieteiktu vispar tiem vecakiem, kuri atsakas no potesanas, saslimsanas gadijuma, apmaksat visus arstesnas izdevumus. Jo valsts piedava savu risinajumu-vakcina, bet jus atsakaties. Lieliski, paraksties un rekinies ar maza veselibu un savu macinu nelaimes gadijuma.
26.01.2015 14:59 |
 
Reitings 133
Reģ: 23.01.2015
Vispār šeit jāpiekrīt wee, obligātās potes vajag, bet tiešām vēlāk kā ir noteikts.

Savam otram puikam arī vilkšu to 2 mēnešu poti vismaz līdz 6 mēnešiem, jo negribu ziemā potēt, kad lielais no dārziņa visu pēc kārtas mājās nes, jo tāpat jau puņķu pietiek.

No tādām izvēles potēm vienīgā, kas stāv uz jautājuma zīmes ir pret encefalītu. Esmu gan kategoriski pret rota un gripas potēm.
26.01.2015 11:47 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Noteikti pret gripas, utml. potēm. Pati ar gripu esmu slimojusi bērnībā/pusaudža gados, bet tikai un vienīgi tajos gados, kad biju sapotēta. :D Turklāt, diezgan smagā formā. Gados, kad nebiju sapotēta, neslimoju, lai gan apkārt bija daudz gripas slimnieku un iespēju saslimt.

Pret vējbakām man ir kaut kāda dabiskā imunitāte, jo neesmu slimojusi un man nav arī pielipis, kad esmu bijusi kontaktā ar slimniekiem.
26.01.2015 11:43 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es neesmu eko šmeko mamma , un neuzskatu, ka potes nav jadzīgas, izlasi uzmanīgāk ... uzskatu , ka tas ir pārāk liels trieciens bērna imūnsistēmai tik agrā vecumā ... savu meitu sākšu potēt pēc gada ....

nu vispār jau visas slimības ir saistītas ar imūnsistēmu , jo tā stiprāka jo veselāki mēs būsim , uzskatu ka potes TIK AGRĀ VECUMĀ dod imunitāti pret šīm slimībām , bet citas zarazas ķersies klāt daudz viegklāk ... un es galīgi neesmu vienīgā, kas tā uzskata un domā ...

wee, cik klašu izglītība Tev ir?


Vispār man ir bakalaurs PR , kā arī esmu bilancspējīgs grāmatvedis. Dokumentus par iegūto izglītību drīksti apskatīt personīgi pie manis mājās ....
26.01.2015 11:41 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Lancaster, es zinu ka purvciema dārziņā ir karantīna , varbūt vari tur kādu paziņu atrast
26.01.2015 11:35 |
 
Reitings 3829
Reģ: 27.06.2014
wee, cik klašu izglītība Tev ir? Potes imūnsistēmu nečakarē, tieši otrādi, padara bērnu imūnu pret smagām slimībām. Un tas, ka Tava meita šobrīd neslimo nekādā mērā nav saistīts ar to, ka nav potēta. Kad sāks iet dārziņā (ja vien, protams, to neuzskati par absurdu lietu kā vairums eko-šmeko mammas uzskata), tad iesnas, klepus, vīrusi ir tik pat kā neizbēgama lieta.
26.01.2015 11:28 |
 
Reitings 3829
Reģ: 27.06.2014
Tas, ka vecāki nepotē bērnus ir totāla bezatbildība. Un tad šie bezatbildīgie vecāki lej gaužas asaras kad bērns no difterijas slimnīcā mirst nost. Bet vispār man pie kājas kurš ko potē vai nepotē. Es savus bērnus potēju!

Wee, pričom tur iesnas? Tu iesnas pielīdzini difterijai/tuberkulozei?
26.01.2015 11:23 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Tā kā bērnībā, čuhārijā, kur dzīvoju, man inficēta ērce uzdāvināja encefalītu, tad atceroties visas tās briesmas, ne mirkli aci nemirkšķinātu un savu bērnu potētu. Arī pret visu obligāto minimumu.
26.01.2015 11:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits