Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Matu augšanu paātrinošas metodes un kosmētika

 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Sveikas!

Esmu nolēmusi ataudzēt garākus matus (pašlaik ir nedaudz zem pleciem). Pa vasaru uz mazu brīdi nolēmu izbalināt no pavisam tumšiem (krāsotiem) pārejot uz blondu. Visu izdarīju 1 dienas laikā, ne pakāpeniski, līdz ar to mati tika ļoti sabojāti..pietam pēc dažām dienām matus atkal nokrāsoju tomēr tumšus! Augšpusē mati puslīdz normāli, vienīgi ātri taukojas, taču gali (apmēram 15cm) ir galīgi nedzīvi, sausi, spurojas un nestāv vispār.

No matu līdzekļiem lietoju prof. šampūnus (matrix vai salona loreal), kerastase masku un eļļu matiem, plus arī matrix serumu. Cenšos lieki netaisnot, sanāk 2-3x nedēļā max taisnot. Pēdējās pāris dienas esmu uzsākusi arī pamatīgu ķemmēšanu, lai stimulēti asinsriti galvaskausā, kas it kā paātrinot augšanu arī.

Tātad jautājums ir - kādas metodes vai kosmētiku jūs izmantojat, lai paātrinātu savu matu augšanu? Manā gadījumā uzrakstīju arī par matu kosmētiku un stāvokli, jo cik saprotu, lai mati augtu labi un veselīgi, tiem pašiem jābūt veselīgiem. Ja kāda var asociēties ar manu situāciju un padalīties, kas palīdzējis cīņā uz matu atveseļošanu un ataudzēšanu - būšu ļoti pateicīga!
25.01.2015 14:25 |
 
Reitings 40
Reģ: 29.01.2009
Sveika! Pati šobrīd esmu uzsākusi matu ataugšanas kūri, saviem blondi īsiem un sabojātiem matiem ar dažādiem skaistumkopšanas līdzekļiem. Mans ieskats:

1.Matu eļļa:
http://www.oceola.lv/lat/fito_ella_matiem.shtml
(Varu pabrīdināt ka šīs eļļas krāsa ir dzeltenīgi zaļa, kas manus blondos matus padarīja dzeltenus. Iesaku likt tikai matus galos vai tikai pie pašām saknēm, tad mati nenokrāsosies)

2.Šampūns ar placentu:
http://www.oceola.lv/lat/shampoo_placenta.shtml
(Mati man šobrīd ir pateicīgi, dzīvīgi un gludi, viegli ķemmējas, super!)

3.Nesen pasūtīju: vēl esmu izmēģinājumos, šobrīd precei ir atlaide.
http://220.lv/lv/smarzas_kosmetika_mode/kosmetika/matu_kopsanai/matu_uzlabosanai/oblepikha_siberika_ellu_komplekss_matu_augsanai_100?id=854009
26.01.2015 14:16 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Vēlējos pajautāt, vai es viena tāda kurai kamēr mati blondi, tie ir veseli, neluzt, neskelas. Kad pāreju uz tumšāku, tie sāk spuroties, šķelties.
Viens no skaidrojumiem, kamēr tie man ir blondi vienmēr krāsoju praktiski tikai saknes, bet kad tumšāki, krāsa izbalo un mati katru mēnesi jākrāso visā garumā.
Mani platinblondie bija veselīgi, auga garumā. Tumšie, sačakarēta ligzda uz galvas trīs mēnešu laikā.
26.01.2015 12:29 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Netaisno, nezave ar fēnu, tā ir nāve matiem. Ja vēl lietoji krāsu kura satur silikonu, tas lietojot karstos veidošanas līdzekļus izkūst un mats ir sajats līdz maximumam.
Nēsā copes, ja negribas vaļējus. Vari aiziet gulēt ar copiti kura taisīta matiem esot mitriem, būs glīti vilnaini. Ieliec kādu stipinu, sprādzi un gatavs. Matiem nav jābūt ideāli taisniemlai tie būtu glīti.
26.01.2015 12:18 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Mācos frizieros un mums teica, ka praktiski nav iespējams paātrināt dabīgo matu augšanas ātrumu. Ja ir tad tas ir tik niecīgi, ka pamanīts diez vai tiks. Matus var stiprināt ar vitamīniem, pareizu olbaltumvielām bagātu uzturu lai tie neskelas un neluzt.

Pirmais ko dari, nogriez pēc iespējas vairāk bojātos jo šķeltie gali var turpināt iet uz augšu, lidz pat mata saknei.
Varu pastāstīt savu stāstu. Bija man platinblondi mati lidz gandrīz pusmugurai. Uznāca bizdings un nokrāsoju tumši pelekblondus. Vienā no krāsošanas reizēm lietojot to pašu toni, numur septiņi, mati sanāca tumši brūni. Nelaimiga bez.gala. Mati tika sadedzināti, un garumā no zoda uz leju, kā slota. Ilgi centos atveseļot, bet tas ir neiespējami ja bojājums ir jau mata iekšienē. Nogriezu nost, tagad garums līdz pleciem, īsāka pakāpe līdz ar ausīm, bet mati veselīgāki, nesalīdzināmi. Protams, besos, dusmojos,bet nav jega no gariem matiem ja tie ir kā salma slota. Tagad krāsa pabalejusi, nekrasosu līdz skolas beigām, pēcāk krāsošu atpakaļ platinblondos. Mans eksperimenti vecums ir cauri, apnika. Samaksāju dārgu cenu. Mati šobrīd neņem pretī vairs nevienu krāsu, viss.izskrien cauri. Veselīgi tie ir tikai līdz apmēram ausīm, no saknēm.

Tu lieki izteresi naudu līdzekļos, ilgtermiņā labākais risinājums ir nogriesana.
26.01.2015 12:15 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.08.2013
AivijaLea kāpēc
fēnošana bojā vairāk, nekā taisnošana
? :)
26.01.2015 00:48 |
 
Reitings 307
Reģ: 25.01.2015
Māsa matus izaudzēja dien dienā staigājot bizē sasietus. No īsiem matiem tika līdz pāri dupsim. Un nekādas eļļas nelietoja.
26.01.2015 00:41 |
 
Reitings 344
Reģ: 27.10.2014
1. fēnošana bojā vairāk, nekā taisnošana, tākā pēc iespējas mazāk fēnot.
2. Pirms fēnošanas VIENMĒR lieto līdzekļus pret karstumu.
BET, visupirms-
1.nogriez sabojātos galus, jo tie nepārtraukti turpina lūzt..
2.Ja finanses atļauj, ieliec keratīnu, tas krietni paātrinās ceļu uz veselīgiem, gariem matiem, kā arī nebūs nepieciešama taisnošana.
3.Pēc iespējas mazāk krāso
un lieto atbilstošus šampūnus un maskas... jo, ja atradīsi "savu" šampūnu, kas matiem patiks, tad krietni ātrāk augs... :-) (Iesaku Angel, prof. produktus, ar tiem mani mati salīdzinoši labi un ātri atguvās :-) )
26.01.2015 00:38 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
es arī tos vitamīnus cocooncentrā noskatīju. Rīt jāuzmet cash uz konta un arī laikam jāpasūta!
25.01.2015 22:31 |
 
Reitings 18
Reģ: 18.12.2014
Iesaku pamēģināt argāna eļļu, es to iemāsēju saknēs. Tā arī palīdz pret blaugznam.
Uz galiem un visa matu garumā lieku jojoba eļļu, mati ir spidīgi un vieglāk veidojami.
Abas eļļas nepadara matus taukainākus, matus mazgāju max 2 reizes nedeļā. Pirmas divas-tris dienas staigāju ar izlaistiem, pārējas dienas lidz matu mazgāšanai ar asti vai bizi. Gumijas vietā lietoju invisibobble.
Ja matus fenoju vai taistoju/lokoju, tad obligāti lietoju termoaizsardzību no Loreal STUDIO LINE HOT & SMOOTH. Tagad arī dzeru kalciju ar D3 Vit.
25.01.2015 22:26 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
O, cik pazīstama problēma. Laikam pāris nedēļu atpakaļ izčīkstējos pa visu cosmo, ka dabūju triecienu matiem :D

Decembra beigās izlēmu nokrāsot matu galus (ne gluzi galus, bet kādus 15 cm noapakšas uz augšu) sarkanā tonī. Mati pašai tumšā krāsā, garumā bija pāri lāpstiņām. Nu re.. sanāca, ka izbalināja man šķipsnas un tad pa virsu lika sarkano krāsu. Viss bija forši, pēc nedēļas sapratu, ka tieši labajā pusē mati beigti (laikam tie paši 15 cm), kreisajā gan viss ok, bet.. labajā pusē mati aplūza, kļuva īsāki, nekā kreisajā pusē un vienkārši izskatījušies pēc čipsiem, jo izķemmējot, tie vairs nevis smuki viļņiem krita pār pleciem, bet stāvēja kā siena gūba. Nu re.. apgriezu.. Šķita, ka dabūšu trieku, jo mati bija nedaudz pāri pleciem, un tā kā tie dabīgi lokojas, tad jā, nedaudz pāri pleciem bija. Turklāt sapratu, ka labajā pusē tie ir īsāki, nekā kreisajā (un griezu pie frizieres), tā arī netiku skaidrībā, KĀPĒC :-/

Nu re.. pāgāja jau 3 nedēļas, kopš nogrieza manus garos matus. Es tos nežāvēju ar fēnu, bet to nekad arī nedarīju, jo fēna vispār man nav. Pirmo reizi mēneša laikā iztaisnoju tikai 5dien, jo vajadzēja braukt uz kāzām un gribēju paskatīties, cik tad gari ir, kad ir iztaisnoti.

Iegādājos DNC eļļu DROGĀS, ko lieku matos un turu kādas 40 min., tad mazgāju nost. Tad vēl sugar blogā izlasīju par Phyto... vitamīniem un pasūtīju cocooncenter.co.uk. Pašlaik dzeru, bet rezultātu redzēšu tikai pēc pāris mēnešiem, lietoju arī kokosriekstu eļļu matos, paturu pāris stundas un tad mazgāju.

Pirmo nedēļu pat murgus redzēju, cik ļoti man pietrūka manu matu. Pietrūkst jau arī, bet pamanīju, ka pārstājot par to domāt, kļuva vieglāk. Turklāt liekas, ka 3 nedēļu garumā mati ir nedaudz, bet atauguši. Turpināšu iesākto: vitamīni + matu eļļas + taisnotāja/fēna nelietošana, kā arī nekrāsošana (tikai sakņu piekrāsošana reizi 3-4 mēn. varbūt). A, un matu galiem tagad lietoju 100% argāna eļļu, lai tagad aplīdzinātie matu gali nesāk šķelties, vidmaz ne tik ātri.. Nu lūk tā..
25.01.2015 20:46 |
 
Reitings 279
Reģ: 04.01.2015
Matus nekrāsoju jau 3 gadus,esmu dabīģa blondīna,kā jau bildītē redzams, gadu laikā izauguši par 18cm ,pateicoties
Medus + olas matu maskai (dažreiz gan pievienoju citronu,lai mati gaišāki,saglabājot savu matu toni,jo no dadžu eļļas tie paliek tumšāki)
Dadžu eļļai
Lee stafford Hair growth shampoo
Coffeine Hair growth shampoo
E vitamīnam un Olbaltumvielām

Jāpiebilst,ka es vispār nekad matus netaisnoju,lietoju aizsarg eļļu un krēmu priekš fēna,jo pēc sporta zāles ar slapjiem matiem mājās nedodos, mājās gan matiem ļauju pašiem izžūt, un viss kopumā ir čiki piki
25.01.2015 20:07 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
bet nav tā, ka to liek tikai uz bojāto matu daļu?
25.01.2015 18:48 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Tikai ņem vērā, kad keratīns sāk iziet, bieži vien mati izskatās trakāk nekā pirms tam.
25.01.2015 18:36 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
MM, būs laikam jāpamēģina tās zivju eļļas. Nolēmu, ka vajag laikam uztaisīt to keratīna pasākumu matiem, lai kamēr aug un kamēr dzeru vitamīnus utt, tie sabojātie mati vismaz izskatās veseli. Tad pamazām tikko kā ataugs 2cm, tā griezīšu nost no apakšas.
25.01.2015 18:31 |
 
Reitings 3995
Reģ: 11.07.2009
Man matu augšanas sprādzienu izraisa zivju eļļas kapsulu dzeršana, tik vienkārši :)
25.01.2015 18:30 |
 
Reitings 848
Reģ: 14.04.2010
Man ātri mati taukojas, eļļas atkrīt, bojātos apgriežu, kopumā lietoju alus šampūnu + Herz vitamīnus matiem+ uzturs
25.01.2015 16:56 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
agnese_m, nu arī ar nagiem problēmas, tad tā acīmredzot organismā kaut kas trūkst, nevis tikai balināšana tos matus iespaidoja.
Vēl jau vienmēr variants aiziet pie speciālista.
25.01.2015 16:47 |
 
Reitings 102
Reģ: 11.12.2014
Kopš mēnesi dzīvoju Somijā karu rītu ēdu auzu pārslas un esmu ievērojusi,ka nagi aug daudz ārtāk un stiprāki,pieņemu,ka ar matiem notiek tāpat. Es savus matus biju nobeigusi vairākus gadus staigājot kā sarkangalvītei,pagāja apmēram gads kamēr noaudzēju krāsu nost,šajā laikā iepazinos ar labāko draudzeni - copi/čupiku. Lielisks iemesls neķemmēt un nemazgāt matus tik bieži ,jo redzēt tāpat neko nevar.Mati gan man ir ekstra smalki pēc uzbūves un katrs sīkums viņus šķeļ. Maniem matiem ļoti patīk arī medus+olīveļļa+olas dzeltenums
25.01.2015 16:34 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Agnese, man nagiem parasti ļoti labi palīdz naktssveces eļļas kapsulas. Vienīgi šoziem nekādi nespēju atkopt nagus, varbūt pārāk bieži lakoju.
25.01.2015 16:24 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
traki ar tiem matiem, bet man nagi arī baigi lūzt un slāņojas, vienalga ko daru un kā daru - nevaru ataudzēt nekādigi. Apmēram 1/5 pie naga gala vienēr noslāņojusies un lūzt nost, mīksti ļoti nagi.
25.01.2015 16:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits