Matu augšanu paātrinošas metodes un kosmētika

 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Sveikas!

Esmu nolēmusi ataudzēt garākus matus (pašlaik ir nedaudz zem pleciem). Pa vasaru uz mazu brīdi nolēmu izbalināt no pavisam tumšiem (krāsotiem) pārejot uz blondu. Visu izdarīju 1 dienas laikā, ne pakāpeniski, līdz ar to mati tika ļoti sabojāti..pietam pēc dažām dienām matus atkal nokrāsoju tomēr tumšus! Augšpusē mati puslīdz normāli, vienīgi ātri taukojas, taču gali (apmēram 15cm) ir galīgi nedzīvi, sausi, spurojas un nestāv vispār.

No matu līdzekļiem lietoju prof. šampūnus (matrix vai salona loreal), kerastase masku un eļļu matiem, plus arī matrix serumu. Cenšos lieki netaisnot, sanāk 2-3x nedēļā max taisnot. Pēdējās pāris dienas esmu uzsākusi arī pamatīgu ķemmēšanu, lai stimulēti asinsriti galvaskausā, kas it kā paātrinot augšanu arī.

Tātad jautājums ir - kādas metodes vai kosmētiku jūs izmantojat, lai paātrinātu savu matu augšanu? Manā gadījumā uzrakstīju arī par matu kosmētiku un stāvokli, jo cik saprotu, lai mati augtu labi un veselīgi, tiem pašiem jābūt veselīgiem. Ja kāda var asociēties ar manu situāciju un padalīties, kas palīdzējis cīņā uz matu atveseļošanu un ataudzēšanu - būšu ļoti pateicīga!
25.01.2015 14:25 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Palasi sugar blogu, viņai ļoti daudz rakstu par šo tēmu bijis, ir arī vitamīni ieteikti, Cosmo dāmas atzīst par labu esam ;)
Es arī viņas iespaidā pasūtīju, atsauksmes ieliku pie skaistumkopšanas jaunumiem janvārī
25.01.2015 14:45 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
vienkārši beidz žāvēt, taisnot un ar tiem ko darīt :D dzer zivju eļļu. gribi pavisam veiksmīgi izaudzēt - nekrāso!
25.01.2015 14:43 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
žāvēju, nu puslīdz 3 dienas nedēļā max. Cenšos parasti ļaut izžūt pašiem. Kādus vitamīnus vislabāk dzert?

Trakums ar tiem matiem, man viņi vēl ir nenormāli plāni, tādēļ pašlaik uz galvas pilnīgākais murgs. Domāju varbūt arī to keratīnu pamēģināt un vēl boost up pie saknēm, bet baidos vai tas vispār matus nenoēdīs viss kopā...
25.01.2015 14:41 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
var jau arī nogriezt tikai pašus galus (0,5cm), ne 5cm un uz augsu, jo sašķēlušies gali.
savus izaudzēju reāli kādu gadu nežāvējot, netaisnojot, nelokojot, absolūti neko nedarot ar viņiem. Savu maksimumu šie ir sasnieguši, garāki par pāri krūtīm neaug, dabiski stāv taisni.
staigāju čupčikos. mazgāju kā vienmēr, nekādas eļļas arī neesmu lietojusi, neko nestimulēju. atstāju kādi ir un lai dzīvo.
25.01.2015 14:39 |
 
Reitings 423
Reģ: 04.05.2011
Ideālā variantā bojātie mati būtu jānogriež.. Es savus arī biju izbalinājusi, beigās bojāto posmu nogriezu.
Ķemmēšana ļoooti palīdz, jā, tāpat kā, piemēram, sinepju maska, kas tāpat veicina asinsriti. Dzintaram eļļas ir foršas, DNC arī.. pati esmu lietojusi tikai otrās, plānā ir iegādāties kokosriekstu eļļu.. varbūt ne gluži augšanai, bet varētu būt, ka foršāki paliek.
25.01.2015 14:38 |
 
Reitings 185
Reģ: 05.01.2015
Sveika!
Pirmkārt jau Tev ir jānogriež matu gali, kas šķeļās.
Nākošais solis būtu - netaisnot vispār. 2-3x nedēļā ir daudz.
Vai žavē matus bieži? Ja jām, ieteiktu izvairīties no karstā gaisa. Vislabāk jau protams ļaut matiem dabiski izžūt.
Ejot gulēt taisi bizīti vai copi.
Vispār labāk taisīt tādas frizūras, kas neberzēsies pie pleciem, jo tas stimulē matu galu šķelšanos un tad tie lūzt.
Dzer vitamīnus.
Tā ir mana piederdze.
25.01.2015 14:33 |
 
Reitings 94
Reģ: 31.03.2012
Līdzīga situācija, tikai balinātāja vietā izvēlējos matu krāsas noņēmēju, bet rezultātā esmu atkal tumša, taču lai matus spēcinātu un tos pabarotu , sēžu ar olīveļlu matos.
25.01.2015 14:33 |
 
Reitings 232
Reģ: 29.01.2009
Labāķ regulāri masēt nevis ķemmēt matus, jo bieža ķemmēšana drīzāk lauzīs un vilks tavus matus.
25.01.2015 14:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits