Matu augšanu paātrinošas metodes un kosmētika

 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Sveikas!

Esmu nolēmusi ataudzēt garākus matus (pašlaik ir nedaudz zem pleciem). Pa vasaru uz mazu brīdi nolēmu izbalināt no pavisam tumšiem (krāsotiem) pārejot uz blondu. Visu izdarīju 1 dienas laikā, ne pakāpeniski, līdz ar to mati tika ļoti sabojāti..pietam pēc dažām dienām matus atkal nokrāsoju tomēr tumšus! Augšpusē mati puslīdz normāli, vienīgi ātri taukojas, taču gali (apmēram 15cm) ir galīgi nedzīvi, sausi, spurojas un nestāv vispār.

No matu līdzekļiem lietoju prof. šampūnus (matrix vai salona loreal), kerastase masku un eļļu matiem, plus arī matrix serumu. Cenšos lieki netaisnot, sanāk 2-3x nedēļā max taisnot. Pēdējās pāris dienas esmu uzsākusi arī pamatīgu ķemmēšanu, lai stimulēti asinsriti galvaskausā, kas it kā paātrinot augšanu arī.

Tātad jautājums ir - kādas metodes vai kosmētiku jūs izmantojat, lai paātrinātu savu matu augšanu? Manā gadījumā uzrakstīju arī par matu kosmētiku un stāvokli, jo cik saprotu, lai mati augtu labi un veselīgi, tiem pašiem jābūt veselīgiem. Ja kāda var asociēties ar manu situāciju un padalīties, kas palīdzējis cīņā uz matu atveseļošanu un ataudzēšanu - būšu ļoti pateicīga!
25.01.2015 14:25 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Winterra, es nesaku, ka nebojā. Bet es saku, ka sievietei 35 gados IR sirmi mati. Ja tu savos 20 gados to nesaproti, tad tā ir tava problēma :D
25.01.2015 15:19 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
un ja tu vēlies matus uzturēt vienā garumā, tikpat labi vari jau tagad doties pie friziera, apgriezt vēlamo garumu un reizi mēnesī aplīdzināt uz tādu pašu - beigtie ar laiku pazudīs un nebūs līdz tam laikam jāstaigā ar 10cm beigtu pakulu. protams, ja tu viņus tajā pašā laikā vairs nebojā.
25.01.2015 15:19 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Vēl matiem labs līdzeklis ir tās placentas ampulas, bet tas ir koks ar diviem galiem, jo dabīgos matus parada ļoti spīdīgus un veselīgus, bet tas viss pasākums ir skābā vidēs un rezultātā, ja mati ir krāsoti, tad krāsa izbalē un izskatās tizli.
25.01.2015 15:18 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
sugar, jebkura krāsa bojā matus! nu, nesmīdini mani, lūdzu. tas, ka vienai krāsai ir 10 eur lielāka cena un krutās eļļas iekšā, nenozīmē, ka tai netiek izmantots oksidants! mati tiek bojāti, atšķirība ir tajā, cik ļoti. un tas, ka vienā sajaukumā tiek izmantoti divi toņi, absolūti nemaina matu bojāšanu, tikai to, kādā krāsā mati pēcāk izskatās. un ar katru nākamo reizi, ja tiek krāsoti visi mati, kīmija tiek likta uz ķīmijas. tas tā.
keratīna taisnošana absolūti nav tas pats, kas ilgviļņi. ilgviļņu procesā tiek lauzti matu savienojumi, keratīns savukārt aizpilda tukšumu matos no iekšpuses, divas ārkārtēji pretējas procedūras.

viss, es padodos.
25.01.2015 15:17 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
celfie - skaidrs, nu es to pašu domāju, tik es taisnoju varbūt dažas dienas nedēļā. Es strādāju no mājām un principā eju tikai uz zāli sportot, kur mati tāpat copē, tādēļ taisnot nav nepieciešams. Kad ejam uz kādu restorānu, koncertu utt- tad gan vajag taisnot, kas arī sanāk tās dažas dienas nedēļā.
25.01.2015 15:16 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
nu jā...es tagad, protams, ļoti nožēloju, ka izdomāju izbalināt. Biju nogriezusi lielu gabalu, līdz pleciem, lai tiktu vaļā no iepriekš bojātiem matiem. Bija superīg, mīksti mati, bet tad pēkšņi izdomāju, ka gribu gaišus matus. Tik ļoti sabojāju, ka sapratu ir jāpārkrāso atpakaļ tumši, jo tā mazāk redz, cik sabojāti. Tagad tādu gabalu nevaru atļauties nogriezt, izskatīšos pēc zēna! Tādēļ pašlaik vismaz gribu ataudzēt veselīgo daļu tik daudz, lai varu nogriezt bojātos un mati tāpat būs ap pleciem, vēlams zemāk.
25.01.2015 15:15 |
 
Reitings 804
Reģ: 19.10.2014
agnese_m, bet tādā ziņā es domāju, ka varbūt labāk vienreiz izdedzināt taisnojot ar keratīnu un dabūt to gludumu, nekā katru rītu dedzināt ar taisnotāju. Gribu visu laiku pamēģināt, bet kaut kas attur no šī prieka.
25.01.2015 15:13 |
 
Reitings 700
Reģ: 19.11.2014
Pati ikdienā matus nežāvēju ar fēnu un netaisnoju - izņemot retās reizes. Bet krāsot gan krāsoju.
Matu gali ir sašķēlušies, šad tad pati apgriežu galus, jo pie friziera pagaidām netieku. Būšu Latvijā, tad matus nogriezīšu, pamēģināšu varbūt cosmo izslavēto karē griezumu. :D
Pati nekādus īpašos līdzekļus pagaidām nelietoju, vienīgi argana eļļiņu vieglākai matu izķemmēšanai.
25.01.2015 15:10 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
GOOLD - atraksti man! Ļoti labprāt palasīšu ;)

Celfie - nepalīdz ataugt, bet nogludina matus un padara tos vizuāli skaistākus/veselīgākus (uzmanību pievērst VIZUĀLI). Tad nav nepieciešams taisnot utt, līdz ar to var vienkārši izmazgāt, izžāvēt un doties, bet es prātoju vai labāk ielikt to keratīnu (kas cik saprotu arī ir diezgan spēcīga ķīmija - keratīns esot plus mīnus tas pats, kas ilgviļņi, tikai mati tiek iztaisnoti nevis saviļņoti šajā procedūrā) vai arī tomēr cīnīties ar to švammi un taisnot, kad nepieciešams zolīdāk cilvēkos iziet.
25.01.2015 15:09 |
 
Reitings 38
Reģ: 03.06.2014
Ne ar vienu brīnumlīdzekli vai matu eļļiņu Tu nespēsi dabūt sabojātu un sausu matu atkal atpakaļ pie veselīgā stāvokļa. Un visu, ko Tu aprakstīji - tas Tev palīdzēs tikai nesabojāt matus vēl vairāk, (lai gan taisnošana ļoti bojā un tomēr Tu bojā matus vēl vairāk), uzmanies, ka Tev tie mati pavisam neaplūst.
Labākais variants iegūt matus veselīgus un dzīvus ir tos nebojāt !
Iesaku Tev patiešām vienkārši matus netaisnot, dzert vitamīnus, ēst veselīgi, sportot un nemaz nepamanīsi , ka mati jau būs paspējuši ataugt. :-)
25.01.2015 15:08 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Ja mati ir stipri bojāti, tad ir tikai viens drošs līdzeklis gan matu izskatam, gan veselībai - šķēres.
Nekrāsot ne vienmēr labs variants. 20 gados, jā. 35 diez vai. Vienkārši jāatrod laba krāsa, kas nebojā matus (lasi - dārga, bet arī ne kura katra). Un krāsot matus ar vienu krāsu un toni, nevis likt vienu ķīmiju uz otras.
25.01.2015 15:07 |
 
Reitings 804
Reģ: 19.10.2014
Ārstnieciskais keratīns palīdz ataugt matiem? Varbūt te ir kāda zinoša friziere vai meitene šajā jomā. :)
25.01.2015 15:05 |
 
Reitings 2018
Reģ: 21.12.2013
Neguli ar asti vai bizi bet guli ar augsto copi ,kad to uzzināju no frizieres mati tiešam tik traki vairs nelūst,kā pirms tam.
Es tev varu pa PM autore savu pieredzi pastāstīt un kā es matus izaudzēju no ļoti īsiem
25.01.2015 15:04 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
pārtraukt krāsot, žāvēt un taisnot, padzert vitamīnus, ķemmēt un taisīt copīti tieši kā ir kaut kas uz ko raudzīties skeptiski? bet nu, nav mana darīšana. ārstē kā gribi :D un neticu, ka tev viņi ir nodiluši tā, ka pixie cut jāgriež.
25.01.2015 15:02 |
 
Reitings 804
Reģ: 19.10.2014
Jā, nevajag iespringt. Es vienu brīdi visu ko matos grūdu, čīkstēju, ka neaug. Tad apnika un attapos, kad mati jau bija normāla garuma. Jau labu laiku nekrāsoju, domāju, ka jāatgriežas pie dabīgās krāsas. Ar fēnu nekaltēju, bet diemžēl šad un tad taisnoju, jo citādāk mati uzmet pūku un izskatos pēc lauvu mātītes.
25.01.2015 15:01 |
 
Reitings 762
Reģ: 02.09.2014
Nu, es šaubīgi uz tiem 'neko nedari" skatos, jo man mati tomēr ir ļoti stipri bojāti, līdz ar to man nepieciešams gan tos ārstēt, gan mēģināt ataudzēt, lai tos bojātos matus varētu nogriezt bez zēngalvīša frizūras... :)
25.01.2015 15:00 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Sugar :-D
Vienreiz nedēļā paciešu :-P bet skalps silst , tas nu droši!
25.01.2015 15:00 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Madonna ar ložmetēju, tā arī neesi sadraudzējusies ar smaržu?
Man mati un nagi aug kā traki. Es zināju, ka nagi man ātri aug, matus tā nepiefiksēju, līdz nesāku blogot un taisīt bildes. Tad sapratu, ka ar visu griešanu gada laikā kādi +15 cm ir klāt. Ja vēl pieskaita, ko nogriež, tad ap 20 noteikti būs. Bet jā, ikdienā to kaut kā nepiefiksēju, jo radikāli mati nav krāsoti un nevar tik krasi kontrastu ar augušiem redzēt. Žēl tikai, ka tie mati ir diezgan smalki. Ļoti daudz, bet smalki.
Bet tiešām varu teikt, ka matu augšanu ļoti veicina daži vitamīni un masāža (labāk jau ar speciālām eļļām, jo tās ir darbīgākas un arī "plānākas", viegli skalojas ārā no vienas mazgāšanas reizes. Tieši matu biezumam man lieliski palīdz Madonnas ielikta eļļa kombinācijā ar šīs pašas sērijas šampūnu. Bet no jebkura līdzekļa neredzēsi efektu jau pēc nedēļas. Reāli kādi 3 mēneši jāgaida. Un galvenais, ka vitamīni un masāžas jātaisa regulāri.
25.01.2015 14:57 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Vēl viena metode ir nepievērst uzmanību un neiespringt

tieši tā. visas tās smēres un līdzekļi, manuprāt, ir tiem, kuriem 5 mati uz galvas un organisms pats nespēj saražot. vitamīni, uzturs un dzīves baudīšana, manu speciālas bojāšanas pārtraukšana un pacietība - perfektā recepte.
25.01.2015 14:56 |
 
Reitings 423
Reģ: 04.05.2011
Vēl viena metode ir nepievērst uzmanību un neiespringt :D Es pati tā attapos ar gariem matiem - tad kad apkārtējie sāka ievērot un aizrādīt. :D Pati neko speciāli nedariju.
25.01.2015 14:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits