Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dāvanas no tevis, dāvanas tev no citiem

 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Tuvojas svētki, aizdomājos par dāvanām...Plauktā stāv nesen dāvinātā pašgatavotā bižutērija no draudzenes.Diemžēl, nepadevusies, jo nestāv vienā posmā kā vajadzētu un saplīsusi jau pirmās uzlikšanas reizes un man absolūti nepiestāv, jo ir par masīvu...Pagājušo gadu izmetu iepriekš dāvāto mudžekli no žilkas un bumbulīšiem, jo arī bija, nu, es nezinu, kur likt...Vēl saņēmu uz svētkiem dāvanu no radinieces, kura man pateica, ka viņai neesot, kur likt to dušas želeju, viņas ādai nederot, pamēģinājusi...Nepatīkami saņemt dāvanas, kuras absolūti neatbilst man.Kaut pati vienmēr dāvinu apaļas summas, dāvanu kartes no douglas, tām pašām drogām, firmas kosmētiku...Kāda jēga tad vispār?Es nespēju uzdāvināt cilvēkam bižutēriju ja vispār nezinu, vai patīk tāda, kur nu vēl lietotas higiēnas lietas.Izklausos pēc mantkārīgas, zinu, bet es to uzskatu vienā gadījumā par necieņu,otrā par takta trūkumu.Nu nevajag man krāmus!Nav normāli mest ārā dāvanas, bet nu kam turēt lietas, ko nekad nelietosi?
Tas pārdomām, man palika vieglāk :D
21.12.2014 23:47 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
Gangsters gan parādīja cieņu pret vīra radiem ievietojot šī štrunta bildi, jauka vedekla esi pēdiņās.


Aga, a štrunta dāvināšana ķekša pēc gan ir liela cieņa:D Galvenais pasniegt, it kā tas būtu kaut kas nu tiiiiiiik vērtīgs un noderīgs!!! Un vispār- neko traku nepateicu!!! Tikai to, ka viņi vienmēr dāvina vīram visādus štruntus, tais skaitā šo verķi!!! Palasi citus komentārus, te cilvēki vēl trakāk par saviem radiem izsakās!!!
25.12.2014 02:08 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
tie kas zeelojaas par veciem cilveekiem, labaak priecaajaties ka jums vispaar vecvecaaki ir, seviski ja velpeiveseliibas. Pensijas ir mazas un lielai dalai ari zaales jaalieto kas ar nav leetsprieks,joLV nepalidz vecaaka gaajuma cilveekiem. Nesmuki taa runaat, jo pie katras daavaninas piedoomaa tomeer!!
24.12.2014 17:21 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Gangsters gan parādīja cieņu pret vīra radiem ievietojot šī štrunta bildi, jauka vedekla esi pēdiņās. :D
24.12.2014 16:47 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
jo viskaut kas tiek pirkts tāpat- ir svētki vai nav
iedomajies, visiem citiem ir tieši tāpat. Te runa ir mazliet par ko citu, bet nu laikam jau tas nav vidējiem prātiem domāts:D
24.12.2014 16:39 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Tāds cepiens par dāvanām..
Man pašlaik zem eglītes nav nevienas dāvanas, jo viskaut kas tiek pirkts tāpat- ir svētki vai nav. Tādēļ tieši Ziemassvētku dāvanas paliek otrajā plānā.. galvenais, ka var garšīgi paēst un izsmieties. Un svecītes padedzināt. Viss.
24.12.2014 16:18 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Ne jau visiem ir neierobezoti lidzekli.
Ja arii buutu tie liidzekli lieli-taa ir izveeles briiviiba ,kaa so naudu teereet ,vai neteereet...
24.12.2014 15:58 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
,bet nu taas pensijas tomeer ir mazas...Vini juutaas neerti.


Tieshi taa, katru menesi, kad apmaksaju dzivokla rekinus, nedod Dievs, bralis saperk ledusskapii edienu - ir jutams cik loti mans opitis jutas neerti. Ja parunaa no sirds ar saviem veciishiem, tad var uzzinat daudz ko, ne jau tajaa ir problema, ka nav ko paest, ir jau ko paest, bet tas, ka cilveks visu muzu stradajis un tagad ir taa kaa ir... Vini juutas neerti, vaaji, juutas ka nevajadzigi un slogs visai gimenei...
24.12.2014 15:55 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
censos novertet ikvienu daavanu, jo cilveks tomeer domaa ar labu ari ja uzdaavina kaadu niecinu. Ne jau visiem ir neierobezoti lidzekli.
24.12.2014 15:52 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Par veciem cilvekiem kuri vispar neko nevar atljauties, nezinu, berni, mazberni tachu vinjiem ir??? Ka tad var mirt bada, ja tev ir berni un mazberni???



Citreiz tie berni un mazberni pashi netiek gala ar saviem rekiniem un maz ko atlaujas.


Te pat nav verts diskuteet, katrs dara kaa grib. Bus tadi, kuri vienmer davinas nederigas lietas, tadi, kuri izbauda iepirkshanas prieku un tadi, kuriem davanas nav svarigakais. Man nav, visu ko es gribu es varu sev nopirkt pati, jaa un veel savu omiti ar opiti uzturu. :)
24.12.2014 15:51 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Par veciem cilvekiem kuri vispar neko nevar atljauties, nezinu, berni, mazberni tachu vinjiem ir??? Ka tad var mirt bada, ja tev ir berni un mazberni???

Es nedomaaju ,ka sie cilveeki mirst badaa,bet sagaadaat daavanas visai saimei viniem buutu gruuti,jo vini noteikti veelaas to daavanu uzdaavinaat,bet nu taas pensijas tomeer ir mazas...Vini juutaas neerti.
Loti biezi tiesi tie situeetie cilveeki nemaz taa nesvaidaas ,ne ar to lielo eesanu,ne to trako puceesanos...Protams,ir izneemumi visur.Cik cilveku,tik domu par so pasaakumu.
24.12.2014 15:16 |
 
Reitings 70
Reģ: 15.05.2011
Par veciem cilvekiem kuri vispar neko nevar atljauties, nezinu, berni, mazberni tachu vinjiem ir??? Ka tad var mirt bada, ja tev ir berni un mazberni???

Musdienas laikam divas galejibas, vieni kuri telo bagatos galdi luzt no 20 edieniem, zimolu davanas, dargas kleitas, lai nepadoma ka slikti iet utt. Un otri kuri telo nabagus. Salasa no visiem radiem prieksh galda pa maisinjam paikas ka grozinjvakara, nekadu davanu, pasarg dies tu sapucesies ta smalkak, vel padomas ka naudas par daudz....
24.12.2014 14:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Story, iemāci omi iepirkties Ebay :)
24.12.2014 14:12 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Ja jādāvina 12 cilvēkiem, katram var uzdāvināt mazu sainīti 1-2eur vērtībā ar konfektēm, piparkūkām, cepumiem vai mandarīniem. 12-24 eur reizi gadā nevienu neizputinās. Toties parādīs attieksmi. Visbiežāk dāvanas negrib dāvināt tie, kas finansiāli to var viegli atļauties, bet ir skopi.


Gribetu redzet to sainiiti! :D bet jaa, otrs iemesls bija mana omite, vinja dzivo arpus Rigas un kaut materiala zinja vinja varetu katram kaut pa 50€ davanu uzdavinat - vinjai sagada problemas braukt uz Rigu ar mashinu, meklet davanas, domat ko kuram mazbernam vajag, nevajag, ko deliem vajag vai nevajag. Tadlej viss stress tiek atrisinats - viena gimenes puse parupejas par piragiem, kadiem salatiem, piparkukam, mani vecaki saklaj galdu, omite atnes kadus pagraba gurkisus, otra omite atved kapostus....

Bet kopumaa taa ir katras gimenes tradicija un izvele... Un mulkigi saukt kadu gimeni par modernu, tadelj, ka svin bez davanam.
24.12.2014 14:03 |
 
Reitings 328
Reģ: 03.05.2013
Un šogad es atteicos apmainīties ar dāvanām ar daļu cilvēkiem, jo tur "paciņa ar konfektēm" nenostrādātu.
24.12.2014 09:33 |
 
Reitings 328
Reģ: 03.05.2013
Grūtāk ar to saldumu dāvināšanu ir tiem, kuriem mājās ir mazi bērni, tiem vienmēr ir saldumi.... man vienmēr Zsvētki saistās ar saldumu pārpilnību, tāpec saņemt atpakaļ kādas piecas paciņas ar konfektēm..

Bet vispār jau dāvanu "padarīšana" ir sarežģīta, ne tikai Z svētkos..
24.12.2014 09:31 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
+++++++ mau5
Man arī nepatīk tā noruna bez dāvanām. Tā ir svētku tradīcijas daļa. Nav svarīgi, kas dāvanā, patīkami, ka kāds gribējis iepriecināt.
Story
Ja jādāvina 12 cilvēkiem, katram var uzdāvināt mazu sainīti 1-2eur vērtībā ar konfektēm, piparkūkām, cepumiem vai mandarīniem. 12-24 eur reizi gadā nevienu neizputinās. Toties parādīs attieksmi. Visbiežāk dāvanas negrib dāvināt tie, kas finansiāli to var viegli atļauties, bet ir skopi.
24.12.2014 08:59 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Story-te es arii aizdomaajos par taam vecmaaminaam,kuraam tiesaam nav taas naudinas!Es skaidri zinu ,ka sie vecie cilveecini tik loti grib sagaadaat prieku,bet nu ir gruuti...
24.12.2014 02:58 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
man mazliet kaitina tā pēdējo gadu modernā "mēs neko nevienam nedāvinam, galvenais ir kopā pabūt".


Ja Tev, nedod Dievs, mamma, omite vai bralis, masa pateiktu, es nenakshu uz Zsv vakarinjam, jo man nav naudas davanam Tu ari ta teiktu??? Shaubos!!!

Jaa, mana gimene nav davanas, bija, bet viena gimenes puse vairs nevareja atlauties davinat 12 cilvekiem davanas un tad tika izlemts - bez davanam, lai nevienam nav jajutas slikti. Tiesham viss svetkos ir par un ap davanam???

Katrs dara kaa grib, un nav taa ir pareizi vai nepareizi. Moderni vai nemoderni....
24.12.2014 02:53 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
man prieks par jebkādu dāvanu,lai arī tas ir kāds krāms,,,man vairāk jau tā apziņa,ka cilvēkam tu neesi vienaldzīgs


bet šādās situācijās jau tas krāms liecina tikai par to, ka cilvēkam IR bijis vienalga!!!

man mazliet kaitina tā pēdējo gadu modernā "mēs neko nevienam nedāvinam, galvenais ir kopā pabūt".
Ziemassvētki ir reizi gadā. otra reize gadā, kad saņem kaut kādas dāvanas, ir dzimene. kapēc nevarētu sagaidīt dāvanas uz Zsvētkiem??? ja ir tāda nabadzība ka vispār neko nevar atļauties, neej ciemos, neaicini ciemiņus... visu gadu taču zin, ka būs Ziemassvētki!!! man gribās tās dāvanas pirkt, iepriecināt citus, tuvākos, gribētos arī saņemt. bet jau zvanot sarunāt svinību laiku, tev saka, mēs jau neko neapdāvinamies, ja??? jā....kādreiz senāk nevarēja iedomāties iet ciemos uz svētkiem bez dāvanām...
24.12.2014 01:58 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
bet kartinja pastkastiite.
+


man nepatīk ja dācina bižutēriju, ko pašdarinātu vai krūzi, svečturi un tml. krāmi.
23.12.2014 15:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits