Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dāvanas no tevis, dāvanas tev no citiem

 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Tuvojas svētki, aizdomājos par dāvanām...Plauktā stāv nesen dāvinātā pašgatavotā bižutērija no draudzenes.Diemžēl, nepadevusies, jo nestāv vienā posmā kā vajadzētu un saplīsusi jau pirmās uzlikšanas reizes un man absolūti nepiestāv, jo ir par masīvu...Pagājušo gadu izmetu iepriekš dāvāto mudžekli no žilkas un bumbulīšiem, jo arī bija, nu, es nezinu, kur likt...Vēl saņēmu uz svētkiem dāvanu no radinieces, kura man pateica, ka viņai neesot, kur likt to dušas želeju, viņas ādai nederot, pamēģinājusi...Nepatīkami saņemt dāvanas, kuras absolūti neatbilst man.Kaut pati vienmēr dāvinu apaļas summas, dāvanu kartes no douglas, tām pašām drogām, firmas kosmētiku...Kāda jēga tad vispār?Es nespēju uzdāvināt cilvēkam bižutēriju ja vispār nezinu, vai patīk tāda, kur nu vēl lietotas higiēnas lietas.Izklausos pēc mantkārīgas, zinu, bet es to uzskatu vienā gadījumā par necieņu,otrā par takta trūkumu.Nu nevajag man krāmus!Nav normāli mest ārā dāvanas, bet nu kam turēt lietas, ko nekad nelietosi?
Tas pārdomām, man palika vieglāk :D
21.12.2014 23:47 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Ahā, autorei jālec aiz prieka tāpēc, ka netaktiska radiniece pat nemēģināja nomaskēt, ka dušas želeja kļuva par dāvanu tikai tāpēc, ka pašai radiniecei so-so..


Par autori neko neteicu, runāju iz savas pieredzes un man par laimi nav nācies saņemt lietotas dušas želejas utml dāvanas. Autores gadījumā, protams, priecāties nav, par ko.
22.12.2014 00:17 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Mantkārīga tu nebūt neesi. Vienkārši godīgi pasaki tā, kā ir :)

Mani arī nošokēja, ka viena paziņdraudzene uzdāvināja parastu,absolūti garlaicīgu krūzi.

Es viņas dāvanai kārtīgi piedomāju - dāvināju plānotāju, jo viņai visvisādas lietas nākamgad plānojas un nagu laku komplektu, jo viņai allaž rūp labs manikīrs. Bet viņa man vnk krūzi :D
Neliela škrobe jau bija, ņemot vērā, ka viņa zin tik daudz ko par mani - manas intereses, utt.

Bet, tajā pašā laikā (tiešā nozīmē :D), otra draudzene arī uzdāvināja krūzi - bet roku darbu, turklāt vēl apgleznotu attiecīgi tam, kas mani interesē (long story).

Un tad nu es izjutu to starpību starp pārdomātu un ''whatever'' dāvanu.
22.12.2014 00:12 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
ka cilvēks par mani ir domājis un centies mani iepriecināt.


Ahā, autorei jālec aiz prieka tāpēc, ka netaktiska radiniece pat nemēģināja nomaskēt, ka dušas želeja kļuva par dāvanu tikai tāpēc, ka pašai radiniecei so-so..

Nē, es uzskatu, ka neesi mantkārīga. Man pašai patīk dāvināt to, ko vēlas cilvēki. Būtībā svētkos varu lieliski iztikt bez dāvanām kā tādām, jo primāri būt kopā. Man nepatīk DIY dāvanas, sveces, ziepes utt., bet, ja cilvēks man to uzdāvinās, nezinādāms to, noteikti neko neteikšu un prom nemetīšu. Uzskatu, ka radinieki un tuvākie draugi jau tāpēc ir tie paši tuvākie, kuri vismaz kaut ko par Tevi zina. Kaut vai to, ka neēdu melno šokolādi, bet ar prieku saņemtu kādu piena šoko ar vafeles gabaliņiem sveces vietā. Vai esmu mantkārīga? Nedomāju vis
22.12.2014 00:01 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Man arī nepatīk neizmantojamas dāvanas... Tādas problēmas gan nav īsti aktuālas, jo kaut kā iegājies, ka ģimene un draugs parasti paprasa, ko gribu dāvanā.

Par draudzenes darinātām rotām neapvainotos pat, ja tās nepatiktu vai saplīstu. Viņa tomēr ir ieguldījusi laiku, piedomājusi... Varbūt naudas nav tik daudz dāvanām vai kā citādi. Bet atdāvināt lietotu dušas želeju ir jau cits līmenis - tas vienkārši nav pieklājīgi.
22.12.2014 00:00 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Pat, ja tiek uzdāvināts kaut kas, kas man ne pārāk patīk vai ir noderīgs, es priecājos par pašu faktu, ka cilvēks par mani ir domājis un centies mani iepriecināt.
21.12.2014 23:57 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Paldies dievam,man nav neviena,kas man daavinaatu man nederoshas un nevajadziigas lietas,kaa arii citiem daavinu to,kas ir nepiecieshams. Daavanas ir ruupiigi jaaizdomaa,jaaizveelas domasjot par apdaavinamo. Ja uzdaavina prosta daavanu karti-tas noziimee,ka iisti par otru nav piedomaats un arii sava veida necienha. Daavana ķekša pēc,ja vien cilveeks nav izteicis vēlmi tieši par to.
Ar smaržām,kosmētiku var nošaut greizi,tpc man liekas,ka tajā lauciņā bāzties nevajadzētu,ja vien nezini simtprocentīgi,ka tas derēs.
21.12.2014 23:55 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Tā ir. Man nepatīk, ka sadāvina visādas figūriņas, kas tikai uz plauktiem putekļus krāj. Ar laiku izmetu un atstāju tikai dažas mīļākās, jo nu par daudz...
21.12.2014 23:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits