Dāvanas no tevis, dāvanas tev no citiem

 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Tuvojas svētki, aizdomājos par dāvanām...Plauktā stāv nesen dāvinātā pašgatavotā bižutērija no draudzenes.Diemžēl, nepadevusies, jo nestāv vienā posmā kā vajadzētu un saplīsusi jau pirmās uzlikšanas reizes un man absolūti nepiestāv, jo ir par masīvu...Pagājušo gadu izmetu iepriekš dāvāto mudžekli no žilkas un bumbulīšiem, jo arī bija, nu, es nezinu, kur likt...Vēl saņēmu uz svētkiem dāvanu no radinieces, kura man pateica, ka viņai neesot, kur likt to dušas želeju, viņas ādai nederot, pamēģinājusi...Nepatīkami saņemt dāvanas, kuras absolūti neatbilst man.Kaut pati vienmēr dāvinu apaļas summas, dāvanu kartes no douglas, tām pašām drogām, firmas kosmētiku...Kāda jēga tad vispār?Es nespēju uzdāvināt cilvēkam bižutēriju ja vispār nezinu, vai patīk tāda, kur nu vēl lietotas higiēnas lietas.Izklausos pēc mantkārīgas, zinu, bet es to uzskatu vienā gadījumā par necieņu,otrā par takta trūkumu.Nu nevajag man krāmus!Nav normāli mest ārā dāvanas, bet nu kam turēt lietas, ko nekad nelietosi?
Tas pārdomām, man palika vieglāk :D
21.12.2014 23:47 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Dāvinu vērtīgas dāvanas vai nedāvinu neko. Noteikti nekādus krāmus- sveces, visādus knariņus u.tml. Es vispār mēdzu dāvināt bez iemesla, ja atrodu to, kas, manuprāt, otru iepriecinātu.
Es negaidu dāvanas no puspaziņām, radiem , visiem draugiem utt., tādēļ vilties nenākas. Bet no tuvāko loka ,ja ko saņemu, tad tas ir kas vērtīgs.
Uzskatu arī , ka , ja nākas pasniegt simbolisku dāvanu, tad šokolādei, trifelēm vai vīna pudelei jābūt vērtīgai. Ne no Rimi par 7€.
22.12.2014 18:20 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Es, par laimi, lietotas/pamēģinātas dāvanas neesmu saņēmusi, tas tiešām liekas pilnīgi garām :D
Bet kaklarota, kaut neizdevusies, man nešķiet nekas briesmīgs, protams, uzskatu, ka cilvēkam, kurš dāvina DIY dāvanu, ir jāgatavo tas, kas tiešām padodas, pretējā gadījumā dāvana būs vienkārši izmetama, bet neizdevusies rota man neliekas kā necieņa,vienkārši...kam negadās. :) :D
Es gan vai nu neesmu prasīga pret dāvanām vai arī neko briesmīgu neesmu saņēmusi, lai teiktu- nepatīk pašgatavotas dāvanas, nepatīk nepraktiski krāmi, nepatīk dāvanu kartes utt. Man tā nav. Mani tuvākie cilvēki var būt priecīgi- līdz šim visas saņemtās dāvanas ir patikušas, pat tad, ja tas ir kāds nieciņš par mazu naudas summu. Bet jā, laikam neesmu neko tādu saņēmusi, par ko vēlāk šausmināties forumos. :D Tāpat arī nekad neesmu domājusi, ka saņemtajai un dāvinātajai dāvanai jābūt līdzvērtīgām. Emocionālajā ziņā jā (cik ļoti cilvēks piedomājis pie dāvanas, veltījis laiku to gatavojot vai meklējot pa veikaliem, lai nav tā- viens ilgi domā, ko dāvināt, piemeklē piemērotāko, bet otrs vienkārši ieskrien veikalā un paķer pirmo, ko ieraudzījis), bet ne naudas izteiksmē obligāti jābūt līdzvērtīgām.
22.12.2014 18:35 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, dažiem laikam svarīgi ir tas, cik maksā dāvanas, nevis tas, ka otrs cilvēks ir atcerējies. Man nav iebildumu, ja kāds uzdāvina smaržīgo sveci no Rimi par 7 eur. Nesaskatu tajā neko sliktu, ka cilvēks par tevi ir atcerējies, bet varbūt nav tik turīgs, lai visiem, kurus vēlētos apsveikt, dāvinātu super naudas ziņā vērtīgas lietas.
22.12.2014 18:41 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es citreiz uzprasos uz rokdarbiem:D palūdzu,lai man uzada jaku, šalli:D Citreiz vieglāk ir palūgt,lai uzada tādu jakas modeli kā es vēlos nekā iet pa veikaliem un neko sev pa prātam neatrast(ir vai plānās jakas , vai arī super garās un biezās..pa vidu grūti atrast). Paštaisītas dāvanas man dāvina tik ,ja palūdzu.
Zinu vairākus cilvēkus ,kuri priecājas par paštaisītajām dāvanām,jo tur otrs iegulda laiku , enerģiju un var radīt tieši viņam,kaut ko orģinālu. Jāapzinās gan savas spējas un ja nav talanta adīt šalli ,tad labāk to nedarīt nekā uzdāvāt neiznākušu šalli:D
22.12.2014 18:52 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Apple_pie, nu, ir atšķirība starp skaistu sveci un iesāktu dušas želeju vai bezpersonisku krūzi.
22.12.2014 18:54 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu iesākta dušas želeja ir vienkārši necieņa, bet par dušas želejas komplektiņu ar priecātos. Un krūze ar manu horoskopu, piemēram, man patiktu. :D
22.12.2014 18:58 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Un krūze ar manu horoskopu, piemēram, man patiktu.

Nu, tas jau ir personiski, jo tas ir tieši tavs horoskops. ;)
22.12.2014 18:59 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tādā ziņā, protams, tukšu krūzi ar puķi vai iesāktu dušas želeju es negribētu saņemt, bet ļoti izvēlīga neesmu, priecājos arī par šokolādi (ja tumšo, tad super, jo cilvēks zina, ka man tāda vislabāk garšo) :D
22.12.2014 19:03 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Man galvenais būs labi pavadīt laiku ar sev tuvajiem. Nevienam čekus par dāvanām neprasu. Tas nav svarīgākais. Dāvanas var arī vispār nebūt, jo esmu pieaugusi darbspējīga un pati visu sev varu nopirkt. Apmierināt visas savas vēlmes un vajadzības.
22.12.2014 19:05 |
 
Reitings 66
Reģ: 05.10.2014
Par svecēm gan priecājos. Sveces mūsdienās vairs nav lēts prieks, pat tām ir 'brendi' un divciparu cenas.
Ja uzdāvinātu šokolādi vai saldumus, domātu, ka mani tiešām nepazīst. Ir tomēr jāpadomā par saņēmēju.
22.12.2014 19:15 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
No draudzenes labākā dāvana priekš manis būtu viņas veltītais laiks - viens vakars kkur pasēžot, iedzerot kafiju, uzēdot ko gardu, var arī vakariņas, vīnu, vai vēl labāk vispirms teātri :) jaukas sarunas, smiekli un pozitīvas emocijas. priekš kam kkādus porcelāna enģeļus, dušas želejas, skropstu tušas un sveces?
22.12.2014 19:32 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Pati labai draudzenei dāvināšu labu alkohola pudeli, kas viņai garšo + tusiņš pie manis ciemojoties :)
22.12.2014 19:33 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
man piemēram ir alerģija no smaržīgajām svecēm. gribētu, bet tīri fiziski nespēju tās lietot, pat istabā nevaru turēt nededzinātas, uzreiz deguns aizpampst. piparkūkas neēdu, garšotu, bet paliek nelabi. nu ko tu vari skaidrot visiem, uzreiz padomās, baigā princese. bet tās tādas tradicionālas dāvanas... svešākiem parasti pateicos un noklusēju, nezinu, vai tas ir liekulīgi.
22.12.2014 22:03 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
mau5
Tādām dāvanām domāti radi, draugi :) Visu, kas twv neder var atdot kādam, kam zini, ka patiks (ne jau visiem taviem radiem/draugiem ir alerģijas no svecēm un negaršo piparkūkas) . Pati esmu citiem atdevusi un no citiem saņēmusi :) Tas taču ir normāli, ka ar dāvanu ne vienmēr trāpa desmitniekā! Galvenais taču, ka cilvēks cilvēku gribēja iepriecināt.
23.12.2014 06:54 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
Man tik ļoti nav ''paveicies'' ar dāvanām, bet maniem vecākiem gan ir viena zvaigzne, kas brīnumus dāvina.
Kādu laiku atpakaļ mammai uzdāvināja tādas kā bumbierenes, tikai mammai 2x par lielu, izskatijas ka pati kkur pasutijusi bet nepatika, jo izmērs pašas. Vēl citreiz tādu omīšnaktskreklu arī mammai 2x par lielu, viņa tāda smalciņa. Tad tēvam vitamīnus, visādām vīriešu kaitēm. :D Izdomas netrūkst..
23.12.2014 07:56 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
viena zvaigzne, kas brīnumus dāvina


hihhi, labi teikts :) gandrīz katram laikam radu/draugu lokā ir tāda persona, kura vienmēr nošokē ar savām dāvanām :) mums bija viena kundzīte, kura visiem dāvināja humpalas. un ne jau par to stāsts, ka naudiņas nebija. pat to latiņu, ko par humpalām izdeva, var taču šoko tāfelīti nopirkt..
23.12.2014 12:02 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Jā, dažiem laikam svarīgi ir tas, cik maksā dāvanas, nevis tas, ka otrs cilvēks ir atcerējies. Man nav iebildumu, ja kāds uzdāvina smaržīgo sveci no Rimi par 7 eur. Nesaskatu tajā neko sliktu, ka cilvēks par tevi ir atcerējies, bet varbūt nav tik turīgs, lai visiem, kurus vēlētos apsveikt, dāvinātu super naudas ziņā vērtīgas lietas.

Manuprāt, dāvanai tikai ''jo kāds atcerējies'' nav īpaši lielas vērtības (tieši emocionālā ziņā).. Arī man stāv rezerves dāvanas, ja nu gadījumā satieku kādu paziņu un tajā brīdī šķiet, ka prasās uzdāvināt kaut ko - uzdāvinu no ''krājumiem'' - šīs dāvanas nav pārdomātas, nav personiskas, tās ir dāvinātas tikai jo, piemēram, zināju, ka šis cilvēks būs kādā pasākumā. Tās ir dažas sekundes iedomāties, ka - aaa, tas cilvēks arī būs, citiem kko dāvināšu, būtu nesmuki viņam neuzdāvināt (vai pirms svētkiem sarunāta tikšanās - nu itka prasās kaut ko uzdāvināt) - nu tad jāņem kas universāls - sveces, saldumi, krūzes, utt. Tāpāt kā dāvanas darbā - nu kolēģiem kaut kas ir jāatstāj, kādi mazi nieciņi, es par viņiem atceros, bet tas nebūt nenozīmē, ka es izjūtu siltumu un mīlestību pret šiem kolēģiem. Tieši tāpēc piekrītu par to, ka dāvanām jābūt PĀRDOMĀTĀM un tam nav vienmēr jābūt dārgi, ja trūkst līdzekļu - tā pati šokolāde (bet tieši tāda, kā man garšo), dušas želeja (tāda, kas man pašai ir bijusi un es esmu teikusi, ka man ļoti patika), zeķes (jo man ļoti patīk mīkstas pūkainas zeķes konkrētā krāsā)- lūk tā ir pārdomāta dāvana, kas liek domāt, ka cilvēks nevis vienkārši ''atcerējies, ka ķeksīša pēc kaut kas vismaz jānopērk'', bet ka cilvēks ir ievērojis, kas man patīk. Šī te vienkārši ''atcerēšanās'' visbiežāk sliecas uz pieklājības pusi, nevis rūpju, vēlmes dot un siltuma pusi, ko es gribētu saņemt svētkos.
23.12.2014 12:19 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Ir jau iespēja sarunāt dāvanas cenas limitu - tur ap 10, 20, 30 eur.
23.12.2014 12:41 |
 
Reitings 336
Reģ: 17.03.2010
tā tomēr ir mantkārība,,,piemēram, man prieks par jebkādu dāvanu,lai arī tas ir kāds krāms,,,man vairāk jau tā apziņa,ka cilvēkam tu neesi vienaldzīgs. Kāda starpība cik tas maksā vai paša rokām darināts.
23.12.2014 12:59 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
lover savā komentārā jau minēju, ka noteikti nav tā, ka vienmēr dāvana no kāda nozimē, ka tu neesi viņam vienaldzīgs. Ir situācijas, kad šķiet pieklājīgi kaut ko uzdāvināt, neskatoties uz to, ka tev tas cilvēks neko nenozīmē. Vai tāda dāvana silda sirdi? Diez vai
23.12.2014 13:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits