Dāvanas no tevis, dāvanas tev no citiem

 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Tuvojas svētki, aizdomājos par dāvanām...Plauktā stāv nesen dāvinātā pašgatavotā bižutērija no draudzenes.Diemžēl, nepadevusies, jo nestāv vienā posmā kā vajadzētu un saplīsusi jau pirmās uzlikšanas reizes un man absolūti nepiestāv, jo ir par masīvu...Pagājušo gadu izmetu iepriekš dāvāto mudžekli no žilkas un bumbulīšiem, jo arī bija, nu, es nezinu, kur likt...Vēl saņēmu uz svētkiem dāvanu no radinieces, kura man pateica, ka viņai neesot, kur likt to dušas želeju, viņas ādai nederot, pamēģinājusi...Nepatīkami saņemt dāvanas, kuras absolūti neatbilst man.Kaut pati vienmēr dāvinu apaļas summas, dāvanu kartes no douglas, tām pašām drogām, firmas kosmētiku...Kāda jēga tad vispār?Es nespēju uzdāvināt cilvēkam bižutēriju ja vispār nezinu, vai patīk tāda, kur nu vēl lietotas higiēnas lietas.Izklausos pēc mantkārīgas, zinu, bet es to uzskatu vienā gadījumā par necieņu,otrā par takta trūkumu.Nu nevajag man krāmus!Nav normāli mest ārā dāvanas, bet nu kam turēt lietas, ko nekad nelietosi?
Tas pārdomām, man palika vieglāk :D
21.12.2014 23:47 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Tad nu gan problēma! Nepatīk dāvana, atdod kādam. Vai pasaki, lai neviens tev neko nedāvina. Tas cimperlīgums tikai tev pašai liekas kruts. No malas izskatās tizls.
22.12.2014 14:03 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Lai gan man patīk labas lietas ,tomēr dāvanas nav tās kuras smādēju . Lai gan daudzas ir par to, ka Ziemassvētki ir īstais laiks , vienreiz gadā, tāpēc dāvanām jābūt riktīgām , mans viedoklis šajā ziņā atšķiras. Tādas dārgās dāvanas es dāvinu tuviniekiem uz dzimšanas dienu, bet Ziemassvētkos man dominē citas sajūtas. Ziemassvētki ir kļuvuši pārāk materiālisma pilni un šķiet, ka tas īstais svētku gars (kopā ceptas piparkūkas, tuvības siltums, ģimenes loks utt ) tiek atstāts otrajā plānā. Protams, tukšam rokām , jau nedosies arī pie mīļajiem, bet es kaut kā neuzdrošinos tirzāt vai dāvana atbilst manām vēlmēm vai nē, bet vienkārši priecājos par žestu kā tādu. Man tik ļoti nepieciešamās mantas es varu arī pati nopirkt, tāpēc dāvinātam zirgam zobos neskatos.
22.12.2014 14:06 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
dāvinātam zirgam zobos neskatos.

+++
22.12.2014 14:09 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Visām tik dikti patīk praktiskas dāvanas-neko, kas krāj putekļus, nekādu kosmētiku, rotas, interjera priekšmetus, sveces, utt. Pat šokolāde izrādās var būt nepareiza.
Nu ko lai saka, tas čalis, kas savai draudzenei dzimšanas dienā (laikam) uzdāvināja brokastu pārslas bija trāpījis desmitniekā, tikai meitene pēc tam čīkstēja cosmo forumā, kāds viņš cūka :)
Ja man daža laba būtu jāapdāvina no šī foruma, goda vārds piena paku vai maizi uzdāvinātu :D
22.12.2014 14:15 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tikai laikam ar tualetes papīru būtu mazāka iespeja kļūdīties :D
22.12.2014 14:16 |
 
Reitings 305
Reģ: 29.01.2009
Vakar kā reiz kārtoju mājas visus plauktus un atvilknes un man pašai ienāca prātā tā doma, cik daudz visādu krāmu man ir sadāvināts. :D Īpaši sveču. Man jau vienu brīdi nelabi bija palicis, kad gandrīz katros svētkos man dāvināja sveces, un par tām figūriņām arī nav nekāda prieka, tāda "otmazka" vien sanāk jaunajā gadā, labāk par to naudu nopirkt konfekšu kārbu.
Izmetu visas sveces un figūriņas laukā. Pret krūzēm gan man nav nekas pretī, jo vismaz praktiska lieta, trauki man plīst bieži. :D
22.12.2014 14:17 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es arī priecājos par jebkuru dāvanu, par to, ka cilvēks atcerējies par mani un uzskatījis par tik nozīmīgu, lai apsveiktu! Ļoti priecājos gan par noderīgām lietām, gan par tiem pašiem "krāmiņiem", patīk arī sveces, krūzes, par visu priecājos.
22.12.2014 14:17 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Tikai laikam ar tualetes papīru būtu mazāka iespeja kļūdīties

Oij..domāju, ka tur arī var aizšaut greizi.. Vienam patīk 3kārtaini, citiem mīkstāka papīrs utt.. :D
22.12.2014 14:19 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
-Ko nopirki sievai uz Ziemassvētkiem? - Kleitu un tualetes papīru. - Papīru priekš kam?- Ja nepatiks kleita,lai iet dirst!
22.12.2014 14:20 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Ja man daža laba būtu jāapdāvina no šī foruma, goda vārds piena paku vai maizi uzdāvinātu


:D:D
Tas būtu garām - te taču visas sēž uz diētas un neko, izņemot ūdeni un salātlapas, neēd. A tu ņemtu un maizi un pienu dāvinātu. Tas taču trekni, uzreiz uzresnēs par 100kg. :D:D:D

Runājot par tēmu - patīk gandrīz visas dāvanas. Riebjas dāvanu kartes, tie stulbie, paštaisītie lapiņu kuponi(kādu laiku atpakaļ tā bija top 1 dāvana vīrietim) un absolūti nederīgi sūdi(salmu āzis un co).
Taču, es reti saņemu lietas, kas man nepatīk. Parasti viss ir pārdomāts un skaists. Arī DIY dāvanas - izmantoju vai apēdu. Man patīk sīkumi no ceļojumiem, sveces un krūzītes arī, jo man nepatīk visu mūžu dzert kafiju no vienas krūzes. Šokolādes ņemu pretī visas.
22.12.2014 14:33 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Var redzēt, ka cilvēki ir ļoti atšķirīgi, zināju, ka tikšu nozākāta, bet man nav raksturīga liekulība, atšķirībā no daļas šeit:) Es palieku pie tā, ka dāvinātājam un saņēmējam ir jābūt līdzvērtīgā līmenī.Nevis kak popalo.Tas liecina par attieksmi kā pret personību, ja kaut drusku papūlas noskaidrot, kas varētu būt noderīgs vai patiktu otram cilvēkam.
22.12.2014 14:37 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Lielākoties es diezgan labi pazīstu to cilvēku, kuram dāvināšu, tāpēc ar to problēmu nav. Zinu, kas patīk, ko gribētu, ko noteikti nē utt. Ja jādāvina mazāk pazīstamam, tad skatīšos kaut ko ''neitrālāku'', lai ir izmantojams un lietojams jebkurā gadījumā, nevis kaut kur stūrī nomests.
22.12.2014 14:39 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Es parasti dāvinu tādas dāvanas, kuras pati vēlētos, un zinu, ka tam cilvēkam tas tiešām ir nepieciešams. Kaut adītas zeķes, vai dārga elektroierīce. Ja es dāvinu ko no DIY, tad tikai tam cilvēkam, kas būtu priecīgs to saņemt. Mamma vienmēr priecājas par manis meistatotajām kūkam un arī, ja cepu to, tad kārtīgi un gardi ar visiem dekoriem. Esmu dāvinājusi manis darinātas mazas čībiņas bērniem, par kurām vecāki priecājas. Es ļoti piedomāju pie dāvanas. Bet dāvināt pieaugušajiem sanāk tikai uz dzimšanas dienām un vārda dienā. Bet uz Ziemassvētkiem nē. Tur esam sarunājuši, ka dāvinam tikai bērniem. Un tas jau man sagādā problēmas, zinu, ka bērni priecāsies par jebkādu sūdu, bet es negribu ieiet vienkārši veikalā un paņemt uz ātro. Es jau laicīgi domāju, lai bērnam prieks un noder tā dāvaniņa. Es drīzāk izdomāju pirms dodos uz veikalu, paskatos internetā idejas, lai veikalā nav jāstāv ilgi un jādomā, jo laiks ir dārgs un draugam nepatīk ilgi uzturēties veikalos.

Jā, man patīk saņemt dāvanas un visi zin, ka nekādus sīkus putekļu vācējus man nedāvināt. Visi zin,ka esmu par minimālismu interjerā. Un interjeru es pati savā mājā veidoju. Ja man jautā ko uzdāvināt, tad pasaku, lai pašam dāvinātājam nav jālauž galva par to ko man vajag. Es vienmēr priecājos par stikla traukiem, vienāda komplekta krūzēm. Man nepatīk krūzes no dažādas operas. Un jā es ļoti priecājos par adītām zeķēm un cimdiem. Bet nu tās man mamma vienmēr ir saadijus, kad aizbraucu ciemos, tad mamma saka, lai izvēlos tādus, kas man patīk.

Bet es esmu tagad par to, lai man nedāvina neko. Nu man nepatīk tagad ziemassvētkos šī pārspīlētā apdāvināšanās, jā Ziemassvētki pēdējā laikā daudziem ir lielā naudas tērēšanās svētki. Nu man gribas būt ar visiem kopā. Tā mīļi pavadīt svētkus. Bet pēdējos gados tas sanāk tikai ar maniem vecākiem, jo pie drauga ģimenē ir tās dāvanas utt, kas manī neraisa to mīļumu, nu nav tās sajūtas tur. Kaut kur ir tas viss pazudis. Kad nav to dāvanu ir savādāk, tad novērtējam, ka esam visi kopā. Bet šogad tētim pa svētkiem jāstrādā, ka man sāp sirsniņa, ka viņš nebūs ar muls kopā. :( Ok es jau te aizrāvos.
22.12.2014 14:55 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
BetijaB, nav Tev jātaisnojas. Neuzskatu, ka būtu pateikusi ko sliktu :)

Ja man daža laba būtu jāapdāvina no šī foruma, goda vārds piena paku vai maizi uzdāvinātu


Un kāpēc tad Tev būtu jāapdāvina kāda no cosmo? Manuprāt, visas tās dāvanu "pretenzijas" ir tieši par pofigismu un neieinteresētību no tuvinieku puses. Interesējies vairāk par saviem tuviniekiem un draugiem, no problem, nevis grūž rokās pirmo, kas pagādās ar domu, ka dāvinātām zirgam zobos neskatās (tā ir, jā, bet ar mēru). Tagad nerunāju konkrēti par Tevi, bet par Tevis izspļauto frāzi..
Ja man uzdāvina mamma vai draudzene melno/rūgto šokolādi (ak, sorry, ka atkal šokolāde, bet līdzās šokolādei arī globālākas lietas), tad es uzskatu, ka tiešām neieklausās manī (kaut gan tas nav iespējams, jo mana ģimene/draugi par mani ļoti labi zina daudzas nianses).

Tā kā mans apdāvināmo loks sastāv no 4 cilvēkiem (ģimene + viena draudzene), jo neapdāvinu radiniekus (diemžēl, vecvecāku vairs nav), tad šī problēma atkrīt jau saknē. No svešiem/mazāk pazīstamiem pieļaujams ir viss, jo ne viņi mani zina labi, ne es uzstādu prasības. Runāju tieši par tiem visvisvistuvākajiem..
22.12.2014 14:59 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Mr. Penguin, liels + pēdējam paragrāfam it īpaši. Būtībā visu pateic kā vajag!
22.12.2014 15:01 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Man paveicies - nederigas davanas neatceros, kad butu sanjemusi. Parasti tiem, kam davinu - gimenei, draugiem, radiem, jau zinu, kas kuram patik, kas kuram nepatik. Noteikti neatbalstu "puteklju kraajeeju" davanas - statujinjas, suvenirinjus.
22.12.2014 15:13 |
 
Reitings 243
Reģ: 06.11.2014
Jēziņ, nu lietota dušas želeja ir par traku. Parasti jau tādu lietu var atdod kādam tuvam cilvēkam, bet nu kā dāvanu... nezinu gan.
Es vienmēr izeju uz praktiskumu, pašai arī der tikai praktiskas lietas. Esmu saņēmusi adītas šalles un rotaslietas uz kurām pati neskatītos. Kad rotaslietas netika nēsātas un dāvinātājs apvainojies, tad esmu tā arī prasījusi - vai dāvinātājs kādreiz redzējis mani vispār kaut ko tamlīdzīgu valkājot (bet nu tas bijis tuvs cilvēks un zinu, ka neapvainojās par šo apskaidrojumu).
Tad jau labāk dāvanā saņemu tējas, smaržīgās sveces un saldumus. Man pat neko diži vairāk nevajag, priecājos, ka cilvēks ir atcerējies un parūpējies.
Manuprāt, jebkurš var noskaidrot to, kas otram patīk, ja vien nav galīgi nepazīstams cilvēks. Bet nu šitāds cimperlīgums arī nepatīk - ja vien nav galīgi deb!la dāvana.
22.12.2014 15:16 |
 
10 gadi
Reitings 3483
Reģ: 05.08.2013
Drauga ome mums uzdāvināja sienas pulksteni - lielu, masīvu, SKAĻU un ar to kājiņu kura klab. Pie sienas liekam tikai tad,ka viņa nāk ciemos. Cilvēks jau gribēja labu, bet nu kamooooon.
22.12.2014 15:36 |
 
10 gadi
Reitings 333
Reģ: 14.08.2010
Pievienojos dāvanu karšu mīlētājām!

Vienmēr jautāju ko vēlētos,jo esmu par noderīgām dāvanām. Ja nezin,ja pēdējos mēnešus neesmu dzirdējusi neko noderīgu,kas varētu būt noderīgs dāvanas izvēlei,tad arī labāk uzdāvināšu dāvanu karti,nekā nopirkšu ko tādu,kas nav nepieciešams;nepatīk.

It īpaši ja ar cilvēku galīgi nesakrīt gaumes,tad neiešu riskēt.
22.12.2014 17:43 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
BetijaB - Tu saki, ka Tev nepatīk liekulība, bet kā nosaukt to, ka savu nepatiku Tu izsaki forumā, bet acīmredzot, dāvinātājiem neesi to darījusi zināmu? To jau var pateikt arī kaut kā netieši. Bet runāt aiz muguras, tajā pašā laikā uzsverot, ka nepatīk liekulība un vienmēr saki, kā ir - neiet te kaut kas. Jo tas, ka to pasaki mums, kas no tā mainīsies?
22.12.2014 18:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits