Dāvanas no tevis, dāvanas tev no citiem

 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Tuvojas svētki, aizdomājos par dāvanām...Plauktā stāv nesen dāvinātā pašgatavotā bižutērija no draudzenes.Diemžēl, nepadevusies, jo nestāv vienā posmā kā vajadzētu un saplīsusi jau pirmās uzlikšanas reizes un man absolūti nepiestāv, jo ir par masīvu...Pagājušo gadu izmetu iepriekš dāvāto mudžekli no žilkas un bumbulīšiem, jo arī bija, nu, es nezinu, kur likt...Vēl saņēmu uz svētkiem dāvanu no radinieces, kura man pateica, ka viņai neesot, kur likt to dušas želeju, viņas ādai nederot, pamēģinājusi...Nepatīkami saņemt dāvanas, kuras absolūti neatbilst man.Kaut pati vienmēr dāvinu apaļas summas, dāvanu kartes no douglas, tām pašām drogām, firmas kosmētiku...Kāda jēga tad vispār?Es nespēju uzdāvināt cilvēkam bižutēriju ja vispār nezinu, vai patīk tāda, kur nu vēl lietotas higiēnas lietas.Izklausos pēc mantkārīgas, zinu, bet es to uzskatu vienā gadījumā par necieņu,otrā par takta trūkumu.Nu nevajag man krāmus!Nav normāli mest ārā dāvanas, bet nu kam turēt lietas, ko nekad nelietosi?
Tas pārdomām, man palika vieglāk :D
21.12.2014 23:47 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Wee, nu man atliek tikai secināt, ka nepazīst mani.Jo ne vienmēr var skatīties tikai pēc savas gaumes.


nu daļa taisnības jau ir , bet pat ja skaties pēc savas gaumes jau vēl nenozīmē ka tas ir pavirši un nepiedomājot .... man patīk kad dāvina nestandarta rotas lietas kuras pati nekad sev nepirktu nekad ... bet tā reizi divos gados uzvelku :D
22.12.2014 12:23 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
lietotas zeķubikses nepatīk, ja? :D
nu jā, ja būtu apkārt cilvēki tādā situācijā, tad es droši vien pajautātu pirms svētkiem- kas tev noderētu. ja jau tā pat taisos tērēties.
lai gan, ja nav naudas sevis kopšanas lūdzekļiem, tad noteikti pat netiek apsvērts teātris vai koncerts un tas varētu būt tāds rets, skaists notikums, ja biļetes tiktu uzdāvinātas :)
22.12.2014 12:23 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Varbūt kādam jūs dāvanas liekas pilnīgi nelietojamas un bezjēdzīgas? :)
22.12.2014 12:26 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
TalisQualis
Jā, tev taisnība pilnīga.Esam dāvinājuši šim pārim biļetes uz teātri, paši arī priecātos, ka ir iespēja drusku sapucēties, atstāt sīko omei, un aizbraukt saņemt kultūras devu.Bet neiedomājas neviens, laikam izskatos pēc cilvēka kam tādas lietas nepatīk :)
22.12.2014 12:26 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es parasti pajautāju, ko vajadzētu, uz savu galvu reti dāvinu, piemēram, tagad drauga ģimenei arī pajautāju, viņi parasti neaizraujas ar diezgan dārgām dāvanām, man konkrēti arī pateica, ka noderētu matu laka mammai, tad nu es nopirku labu matu laku un klāt beramo tējiņu, jo viņai garšo. Vecmamma viņam lieto tos Čornij Zemčug krēmus, viņai ļoti patīk, tad nu nopirku tādu un melno, melno šokolādi, jo tikai tādu ēd, nu tā.. nekas ļoti liels, toties zinu, ka noderēs. :)
22.12.2014 12:27 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Varbūt kādam jūs dāvanas liekas pilnīgi nelietojamas un bezjēdzīgas?


Es vienmēr noskaidroju, kas patiktu un kas ir nepieciešams. Un tāpat es dāvinu dāvanas tikai tuvākajiem cilvēkiem, tad nu zinu gaumes un to, kas patīk.
22.12.2014 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Artemzija-ja tu konkrēti par mani runā, tad tādas dāvanas plauktiņos netur un izlieto šā vai tā, kaut vai nopērkot kaut ko kādam citam, lai ir ko dāvināt, kā arī vienmēr paprasu kādam tuvajam, ko tas cilvēks vēlas.:)
22.12.2014 12:28 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Betija, ja jau vari izveidot forumā tēmu, tad pasaki radiem, ka vēlies jēdzīgākas dāvanas. Un viss.
22.12.2014 12:31 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Ja jautās, pateikšu, bet pati neko nevienam nepieprasīšu.Uzskatu savas dāvinātās dāvanas par piemēru citiem.Jo parasti dāvina tādas lietas, par kurām nebūtu vilšanās saņemt pretī.
Mana vīra ome uzdāvināja viņam sava nesen mirušā vīra pusizlietoto smaržūdeni..Tas gan norakstām uz vecumu un neprātīgo taupību,bet man tā liekas mirušā zaimošana un tuvinieka necienīšana.
22.12.2014 12:36 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
esmu ļoti, ļoti izvēlīga mantu un lietu ziņā un tiešī tādēļ, lai izvarītos no kārtējās vilšanās un arī atvieglotu citiem dzīvi, ja man jautā, es vienmēr atbildu - dāvanu karti. jo par to es noteikti priecāšaos no sirds, neatkarīgi no summas, kaut vai pa 5eur!!! ja apsveicējs atsakās pirkt karti, tad pasaku kaut ko konkrētu no sava Wishlist. tad pats vainīgs, uzprasījās :)

es nespēju lietot un valkāt visas tās DYI lietas, figūriņas, kaut kādus Drogu dušas komplektus, eglīšu rotājumus, kuri pa vienam ir pielikti dāvanai...piparkūkas, cepumus, riekstus neēdu... tas viss tiek atdots prom tāpat.
22.12.2014 12:37 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
citiem gan man grūti izvēlēties dāvanas, stundām, dienām varu meklēt, kamēr IR, tā īstā. es nedomāju, ka cilvēki to baigi novērtē tomēr. bet nu man vismaz ir sajūta, ka darīju visu iespējamo labāko.
22.12.2014 12:38 |
 
Reitings 1221
Reģ: 15.02.2012
ā, un vēl mani nedaudz kaitina , ja dāvina 2 biļetes uz koncertiem vai teātri, ar domu, ka tāpat iešu ar dāvinātāju. (jo man nav 2. pusītes pašlaik, tas ir zināms).
Tas ir tā kā tu nopirktu dāvanā to kas tev pašam pēc tam noderēs :)
22.12.2014 12:40 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
+++blānša
Esmu sajūsmā par jebkuru dāvanu - mani iepriecina, ka kāds par mani domājis, gribējis padarīt priecīgu!
No sirds priecājos par visu, bet pēc svētkiem izmetu ārā vai kādam atdodu visu to, kam neredzu pielietojumu.
Citiem rūpīgi pārdomāju dāvanas, bet lasot šo diskusiju, esmu droša, ka daudziem manas dāvanas nepatīk :) Tā ir cimperlēšanās, ja izbrāķē pat šokolādi, jo ēd tikai piena ar vafelēm :D
22.12.2014 12:51 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Nē, tuvie zinātu, ka man ļoti garšo tāda " piena šokolāde ar vafelēm", un visi būtu priecīgi.Nevis paķer pirmo melno šokolādi, piemēram, pret kuru ir alerģija vai negaršo..To tuvinieki, draugi zinātu.Svešiem tas ir pieļaujams!
22.12.2014 12:56 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
BetijaB
Vai tu zini, ka tas ir, ja draugu lokā katram ir šāda 101 kaprīze? Lai gan vienmēr cenšos paturēt prātā katra gaumi, tik sīkas kaprīzes ir grūti par visiem atcerēties. Galu galā šokolādi ar vafelēm vari nopirkt pati :) Bet par uzdāvināto priecāties-nu un ka tā nav tava vismīļākā!
Bērni gan ta nedara :)
22.12.2014 13:11 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es izvairos citiem dāvināt interjera priekšmetus.. Katrs saimnieks/ce pati vēlas izdaiļot mīļās mājās pēc sava prāta.. Tomēr man nesen uzdāvināja skaistus svečturus.. Nu tik skaistus, ka goda vietā noliku :) tā kā..reizēm laikam ir vērts riskēt :D
22.12.2014 13:12 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Nē, tuvie zinātu, ka man ļoti garšo tāda " piena šokolāde ar vafelēm", un visi būtu priecīgi.Nevis paķer pirmo melno šokolādi, piemēram, pret kuru ir alerģija vai negaršo..To tuvinieki, draugi zinātu.Svešiem tas ir pieļaujams!

+++++
22.12.2014 13:12 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Nevajag jau pārspīlēt, ja garšo piena šokolāde, tad parasti garšo visādas, ka tik piena!..
Skumji, ka nevar atcerēties :( Es gan tāds cilvēks, kas pievērš uzmanību detaļām un sīkumiem,tāpēc man grūti saprast tos, kuriem grūtāk ar atcerēšanos.Bet tie jau tikai mani putni.Šokolāde ir sīkums.Runāju par lielākām lietām.
22.12.2014 13:24 |
 
10 gadi
Reitings 4016
Reģ: 02.01.2011
Man patīk tikai prakstiskas dāvanas, tādas, kuras tiešām var pielietot. Riebjas knariņi, ko nolikt plauktā/sekcijā skata pēc. Es tādus vispār aizliegtu ražot un pārdot :D
Un nepatīk DIY un arī pret bižutēriju ir dalītas jūtas, jo nu tur ļoti labi jāpārzina apdāvināmā gaume un vai šī lieta piestāvēs šī cilvēka garderobei (ja runa ir piemēram par lielām kaklarotām, )
22.12.2014 13:26 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Ak, Dievs, lasu un domāju, ka nevienam neko nedāvināšu. :D Cik cilvēku, tik viedokļu, kas vienam der, to cits izbrāķē. Es vispār par katru dāvanu priecājos, izņemot tikai tās, kuras ir kaitīgas vai bīstamas veselībai. Nu un, ja es to dāvanu neizmantošu vai neizlietošu? Atdošu kādam citam, bet nekad nedomāšu, ka tas dāvinātājs ne kripatas mani nezin un necentās. Ir tādi cilvēki, kuri nemāk dāvināt vai vienmēr notrāpa uzdāvināt krāmu, kaut arī pats pārliecināts, ka dāvana ir super. Un par jebkuru paštaisītu lietu vienmēr esmu pateicīga. Dāvanu saņemot priecājos par pašu saņemšanas faktu, nevis domās jau vērtēju to noderīgumu. Pati izvēloties dāvanas vados pēc principa:"Dāvināt to, ko pats sev nenopirksi". Bet ja ir pretenzijas, kur problēma pirms svētkiem pateikt, ka, piemēram, kosmētiku lai nepērk? Aiztaupīsiet vilšanos gan sev, gan citiem.
22.12.2014 14:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits