Dāvanas no tevis, dāvanas tev no citiem

 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Tuvojas svētki, aizdomājos par dāvanām...Plauktā stāv nesen dāvinātā pašgatavotā bižutērija no draudzenes.Diemžēl, nepadevusies, jo nestāv vienā posmā kā vajadzētu un saplīsusi jau pirmās uzlikšanas reizes un man absolūti nepiestāv, jo ir par masīvu...Pagājušo gadu izmetu iepriekš dāvāto mudžekli no žilkas un bumbulīšiem, jo arī bija, nu, es nezinu, kur likt...Vēl saņēmu uz svētkiem dāvanu no radinieces, kura man pateica, ka viņai neesot, kur likt to dušas želeju, viņas ādai nederot, pamēģinājusi...Nepatīkami saņemt dāvanas, kuras absolūti neatbilst man.Kaut pati vienmēr dāvinu apaļas summas, dāvanu kartes no douglas, tām pašām drogām, firmas kosmētiku...Kāda jēga tad vispār?Es nespēju uzdāvināt cilvēkam bižutēriju ja vispār nezinu, vai patīk tāda, kur nu vēl lietotas higiēnas lietas.Izklausos pēc mantkārīgas, zinu, bet es to uzskatu vienā gadījumā par necieņu,otrā par takta trūkumu.Nu nevajag man krāmus!Nav normāli mest ārā dāvanas, bet nu kam turēt lietas, ko nekad nelietosi?
Tas pārdomām, man palika vieglāk :D
21.12.2014 23:47 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Man jau viss šis dāvanu drudzis jau ir apnicis, nespēju to saprast. Esmu savādāk audzināta, dāvanas man nav svarīgas, patiesi, es neko negaidu un man nevajag. Svarīgas citas lietas.
Protams, ka būs jātaisa maza davaniņa un dāvana draugam un viņa ģimenei, bet tur draugs pats izvēlēsies ko un kā, un viņam vēlos dāvināt kaut ko noderīgu.
22.12.2014 09:47 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Ir tikai divas lietas, kas man ļoti, ļoti,ļoti,ļoti nepatīk - dāvanu kartes un naudas dāvināšana. Tad labāk, lai neko nedāvina vai atnāk ar maniem mīļākajiem gardumiem, nevis iegrūž kkādu bezpersonisku karti no sērijas ''še, ja tev vajag dāvanu, staigā laimīga''.

ļoti piekrītu šim! zinu arī gadījumus, kad dāvanu kartes tiek notriektas rimčikā uz pārtiku ikdienā, piemēram.
22.12.2014 10:07 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Man gan ļoti patīk dāvanu kartes :D it sevišķi vairākas, lai lielāka summiņa salasās, tad var atļauties kaut ko ikdienā neatļautos. Un tad patiešām ir svētku sajūta :)
22.12.2014 10:17 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Man arī ļoti patīk dāvanu kartes! Un es neuzskatu, ka tas nozīmē, ka cilvēks nav par mani padomājis.
22.12.2014 10:20 |
 
Reitings 876
Reģ: 23.04.2014
Man arī patīk naudiņa dāvanā, jo dāvinātājs zina, ko gribu nopirkt. Jau vairākus gadus no kādu svētku dāvinātās naudas nopērku ko vērtīgu un atmiņā paliekošu. Ar to gribēju teikt, ka nauda dažreiz ir gaidāma dāvana, ja zina, ka otrs to grib.
Pati nedāvinu neko, ja patiešām neesmu pārliecināta, ka saņēmējs priecāsies.
Nemīļas un negaidītas dāvanas tieši nāk no vieniem un tiem pašiem cilvēkiem. Vairs pat nepievēršu uzmanībi, kas par suvenīru dāvināts.
22.12.2014 10:33 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Man ari nepatik visadi puteklu krajeji. Tad jau labak, lai davina konfektes, tas nekad nebus liekas :)

Vienreiz draudzene uzdavinaja lietotu kreklinju no humpisiem. Labi, man toreiz bija 13 gadi un drosi vien to kreklinu pirka vinas mamma, bet nu cmoon, manami izstaipitu un nesatu kreklu es nedavinatu pat ienaidniekam! :)
22.12.2014 10:56 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Man vīra radi sadāvina visādus krāmus . Pēdējā laikā gan vairāk dāvina naudu, bet iepriekš ir bijušas visādas sedziņas, šalles, bižutērija un citas lietas, kas iegrūstas skapī. Tad vēl visādi lētie trauki no Rimčika un Topiņa.
Paštaisītas dāvanas arī īsti nenovērtēju un citiem nedāvinu. Vienīgi priecājos par pašadītām zeķēm, ko vīra māte uzdāvināja. Pati taisu papildus dāvanai konfektes, cepu piparkūkas un pīrādziņus, bet tas vairāk kā cienasts, ne dāvana.
22.12.2014 11:17 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Es, manuprāt, nedāvinu krāmus. Cenšos katram piemeklēt kaut ko noderīgu, gaumīgu. No DIY dāvanām atzīstu pašgatavotas konfektes un cepumus. Tādas lietas priecātos saņemt :)

Man ļoti nepatīk, kad man dāvina puķpodus ar ziediem. Es tiešām to nesaprotu... Man tie ziedi aiziet nebūtībā, jo nav pat vēlmes tos kopt. Nepatīk un viss! (labi, es te nerunāju, teiksim, par orhideju podiņā, bet tādiem jocīgiem augiem, kas nevar saprast uzziedēs vai nē un kas tas vispār ir).
22.12.2014 11:28 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Patīk saņemt praktiskas dāvanas, DIY dāvanas un naudiņu - dāvanu kartes. Svarīgākā ir kopības sajūta,nevis dāvanas.
22.12.2014 11:46 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man ir patīkami, ja kāds vispār kaut ko uzdāvna, dāvas pēc summas un cenas nevērtēju un par dāvinātājiem slikti arī nemēdzu domāt
22.12.2014 11:49 |
 
Reitings 7
Reģ: 14.11.2014
Es lasu atšķirīgos viedokļus par DIY dāvanām un aizdomājos par dāvanām no drauga mammas.
Viņai ļoti patīk rokdarbi, bet ir viena problēma - viņa absolūti necenšas ieguldīt normālos materiālos, tad nu mēs svētkos saņemam zeķes (no sintētikas), kas katra ir sava raibuma, jo adītas no dažādiem ārdītiem adījumiem. Rezultātā zeķu pāris neizskatās kā viens pāris, bet kā no dažādiem pāriem. Vēl bija šalle vienu gadu, bet adīta nevis vienkārši, bet tāda kā vītne (nemāku atrast bildi), izvēlētais diegs bija tik smagnējs, ka, apliekot to šalli ap kaklu, galva kārās uz leju un spranda sāpēja. Šalle sākumā rotāja lampu, bet tad aizgāja uz miskasti, kad bija uzkrājusi putekļus.
Un tur ir nevis naudas trūkums, bet ļoti liela paviršība. Es neteiktu, ka man baigais prieks tādas dāvanas saņemt, jo nav lietojamas.
22.12.2014 11:51 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Man patīk dāvanu kartes, piemēram, teātrī un grāmatnīcās - ja zini, ka cilvēks izbauda šāda veida mākslu, bet nezini, kādu grāmatu vai biļeti uz izrādi pirkt. Un meitenēm arī labi kādā kosmētikas veikalā - var pašas izvēlēties kas patīk un nē. Jo, personīgi man šādām lietām ikdienā neatliek īsti laika un naudas, bet ar to dāvanu karti tiešām zinu kā sevi iepriecināt.
22.12.2014 12:04 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Runājot par to draudzeni-kāpēc es cenošos dāvināt labas dāvanas: tāpēc, ka katru reizi, kad bija kādas svinības, viņa nolika dāvanas no viena pāra, kurš viņai nepatīk, bet jāaicina.Nu ok, tur bija mīkstā mantiņa astoņkājis uz dzimeni vienreiz, brālim uzdāvināja uz 18 kasti pilnu ar lietām, kur pierakstīts klāt par kādu dzīves ciklu.Nekas praktisks.Bet doma laba.Tad es sapratu, kā tie cilvēki tomēr vērtē tās dāvanas, sāku sevišķi piedomāt pie lietderības un tādā garā.Tad kāpēc no viņiem nevar just iedziļināšanos?
22.12.2014 12:05 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
BetijaB, a nevar būt tā , ka , ja tu nejūti tas vēl nenozmīmē , ka viņa nav bijusi ?
22.12.2014 12:07 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
man patīk dāvanas, ko var izlietot. nav vairs tie laiki, lai dāvinātu praktiskas dāvanas, visu, ko cilvēkam vajag, viņš ir spējīgs sev nodrošināt.

vislabākās dāvanas ir biļetes uz teātra izrādēm, uz koncertiem. protams, zinot dāvanas saņēmēja gaumi.
otrajā vietā dāvanu kartes, spa (vai visādu citu labumu) abonamenti, trešajā kaut kas ēdams/dzerams - labi vīni, kafijas, tējas, garšvielas, eļļas. kaut kas dārgāks un retāks par ierasto virtuves klāstu.

ģimenei vai cilvēkiem, priekš kuriem nav žēl :D - ceļojumi, tehnikas.
22.12.2014 12:10 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Wee, nu man atliek tikai secināt, ka nepazīst mani.Jo ne vienmēr var skatīties tikai pēc savas gaumes.Viņai varbūt ok tās lietas izskatītos, bet man-it kā ap kaklu būt beigta glodene ...Nesaprotu vispār tos veidojumus.Tāpēc man žēl cilvēka laika un pūles, bet es, labākajā gadījumā, esmu spiesta ielikt atvilknē, lai nemaisās :(
22.12.2014 12:13 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
man ļoti nepatīk ironiskas dāvanas. piemēram uz 18 gadiem draudzenes sadāvināja visādus mēslus - bērnu rotaļlietas, knupīšus, pudelīti, kurā iekšā bija alkahols. tā kā uz pilngadību visādus sūdus, kas atgādina par bērnību. naudu iztērēja, prieks man nebija, alkaholu tādās devās arī nelietoju, visu izmetu nākamajā dienā.
mammai nesen uzdāvināja "veceņu starta komplektu" kaut kādu lakatu, tamboradatu, diegus, kaut ko tādu. jo sensenos laikos viņas vecums esot bijis pensijā iešanas laiks. vai cik ironiski un smieklīgi, pilnīgi neietojamas dāvanas.
22.12.2014 12:16 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
TalisQualis-

man patīk dāvanas, ko var izlietot. nav vairs tie laiki, lai dāvinātu praktiskas dāvanas, visu, ko cilvēkam vajag, viņš ir spējīgs sev nodrošināt.

Nu tas nav par visiem.Es tagad esmu bērna kopšanas atvaļinājumā, pašai nav savu līdzekļu, kas domāti savām vajadzībām, cik gribētos.Tāpēc ļoti priecājos kaut par tiem pašiem skrubjiem, skaistām zeķubiksēm u.c.
22.12.2014 12:17 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Bet ar nosacījumu-nelietotām :D
22.12.2014 12:19 |
 
Reitings 235
Reģ: 20.08.2014
Mans bijušais mēdza man dāvināt Ziemassvētku dāvanas, kuras viņa mamma pirka viņa māsai. Respektīvi, parasti tika nopirktas vairākas nelielas dāvanas, un tad viņš lūdzis, vai nevar kādu no dāvanām uzdāvināt man. Varu tikai piebilst, ka tās parasti nebija manā gaumē, jo, protams, tika pirktas domājot par citu cilvēku. Šis man likās tiešām briesmīgi skumji, lai gan tagad ir smieklīgi. Es tikai domāju, ko gan viņš dāvina savai tagadējai?
22.12.2014 12:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits