Dāvanas no tevis, dāvanas tev no citiem

 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Tuvojas svētki, aizdomājos par dāvanām...Plauktā stāv nesen dāvinātā pašgatavotā bižutērija no draudzenes.Diemžēl, nepadevusies, jo nestāv vienā posmā kā vajadzētu un saplīsusi jau pirmās uzlikšanas reizes un man absolūti nepiestāv, jo ir par masīvu...Pagājušo gadu izmetu iepriekš dāvāto mudžekli no žilkas un bumbulīšiem, jo arī bija, nu, es nezinu, kur likt...Vēl saņēmu uz svētkiem dāvanu no radinieces, kura man pateica, ka viņai neesot, kur likt to dušas želeju, viņas ādai nederot, pamēģinājusi...Nepatīkami saņemt dāvanas, kuras absolūti neatbilst man.Kaut pati vienmēr dāvinu apaļas summas, dāvanu kartes no douglas, tām pašām drogām, firmas kosmētiku...Kāda jēga tad vispār?Es nespēju uzdāvināt cilvēkam bižutēriju ja vispār nezinu, vai patīk tāda, kur nu vēl lietotas higiēnas lietas.Izklausos pēc mantkārīgas, zinu, bet es to uzskatu vienā gadījumā par necieņu,otrā par takta trūkumu.Nu nevajag man krāmus!Nav normāli mest ārā dāvanas, bet nu kam turēt lietas, ko nekad nelietosi?
Tas pārdomām, man palika vieglāk :D
21.12.2014 23:47 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Palasīju drusku komentārus.

Godīgi sakot es neesmu no tiem cilvēkiem kas uzskata ka ir jāsūdzas par to ka nedabūji dāvanās to ko gribēji. Vienīgais protams par lietotiem produktiem tas gan nav smuki.

Ok pašdarinātas rotas nav kvalitatīvas vai ir pārāk masīvas, bet tomēr cilvēks varbūt centās to uztaisīt tieši priekš tevis, un tas jau ir tas kas jānovērtē.

Par tiem krēmiem lietotajiem runājot, man ar ir paziņa kurai tiešām ir grūti ar naudu un viņa tādā kā krāmu tirdziņā (es godīgi sakot pat nezinu kur tas īsti ir) atrod viss dažādākās lietas, kuras ir arī man dāvinājusi. Sākot ar aizdomīgiem matu krēmiem, kondicionieriem un šampūniem, beidzot ar sejas krēmiem kurus godīgi sakot es tik reizi uzlikusi esmu, pietam drusku drusku lai tik pārbaudītu vai viņš vispār ir lietojams. Man ir arī doti dīvaina paskata atslēgu piekariņi, bet zini, tagad es pie tā piekariņa esmu ļoti pieradusi un nevarētu izturēt ka viņa nebūtu :D

Ne vienmēr visas dāvanas man patīk, bet es pēc tam neietu par to aiz muguras ar citiem runāt. Jāpriecājas ka vispār svētkos cilvēki viens par otru atcerās, nevis tik to ko viņi dāvinājuši.
22.12.2014 08:10 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Esmu samērā atklāts cilvēks, un ja man kaut kas nepatīk, tad saku.Es nekad neveru vaļā dāvanas visu klātbūtnē.
Atklāšu, ka par naudas lietām vispār tieši ar šo konkrēto draudzeni no manas puses ir bijusi neapmierinātība, kā dēļ vairs nesvinam kopā svētkus, jo nav godīga finanšu sadale.Negribas kaut kā iet un pabarot visu viņu ģimeni par tādām summām :) Man nav tik daudz.
22.12.2014 08:27 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Bet es zinu, ka tas nav ļauni, vienkārši cilvēks līdz tādām lietām neaizdomājas.
22.12.2014 08:29 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Es esmu pilnīga katastrofa dāvināšanā, jo nekad neprotu neko izdomāt, nezinu, kas cilvēkam vajadzīgs, kas patiks. Rezultātā to pirkšanu atlieku uz pēdējo brīdi un tad panika iestājas vēl lielāka.
Jāsaka, ka maksimāli dāvinu dāvanu kartes, klāt pieliekot kādu nieciņu- kafiju, konfektes. Vismaz man pašai patīk saņemt dāvanu kartes, daudz labāk nekā saņemt lietu, kas nav vajadzīga. Pašgatavotās lietas īsti neprotu novērtēt, kaut kā drusku žēl tādu saņemot, ka cilvēks centies, bet es nenovērtēju.
22.12.2014 08:30 |
 
Reitings 385
Reģ: 15.01.2014
Man nepatīk tikai , ja dāvina figūriņas kuras nav kur bāzt. Man pa visiem gadiem ir tik daudz visādu sūdiņu ko man sadāvināja, viss stāv lielā kastē kuru man žēl izmest.
Es personīgi esmu no tiem kam patīk praktiskas dāvanas dāvināt, gan arī saņemt. Es laicīgi izčekoju, kas kam ir vajadzīgs un tad dāvinu. Patīk arī visādi nieciņi- tējas, siltās zeķītes, konfektes, stenders, krēmi utt. Ļoti patīk grāmatas, kad dāvina, bet tās es reti saņemu diemžēl.
22.12.2014 08:38 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Es visiem dāvinu to, kas viņiem varētu tiešām patikt vai būt noderīgs.
Pašai no vienas ģimenes katru gadu sanāk saņemt pilnu maisu ar lietiņām, kuras man nav vajadzīgas vai nav manā gaumē, piemēram, bižu tērija. To es vispār nēsāju, bet nu tikai to, kas man patīk.
Man jau nav grūti saņemt to dāvanu, bet škrobe, ka šie ir tērējuši naudu lietām, kuras man vispār nepatīk vai nav vajadzīgas. Tiešām būtu priecīgāka par piparkūku maisu, un ja vēl pašceptu, tad vispār.
22.12.2014 08:40 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Man nepatīk,ja dāvina krūzītes, šampūnus, dušas želejas. Vispār jau šampūnus pašam cilvēkam sev jāizvēlas,jo ne visi šampūni visiem der. Es parasti dāvināto šampūnu izmēģinu un secinu-man neder.
Nepatīk,ja dāvina no sērijas-man žēl dēļ šī cilvēka tērēt naudu un tāpēc es atradīšu mājās kādu štruntu,kas jau ilgi stāv nelietots, vai arī nopirkšu par 0,7EUR kādu nieciņu-mazo šokolādes batoniņu ,uzdāvināšu vnk kartiņu,kaut kādus paraudziņus,ko esmu dabūjusi pati par velti. Labāk ,lai neko nedāvina tādā gadījumā:D Tas man liek justies neērti un aizdomāties pret otra attieksmi pret mani.
22.12.2014 08:45 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Tādā ziņā, man arī ne visai patīk DIY dāvanas. Kaut kāda tur follija egle vai burka ar spīguļiem, piemēram. Tad es labāk priecātos par parastu, kokvilnas zeķu pāri, ko nēsāt ikdienas, tāpēc paldies dievam, manā apdāvināmo cilvēku pulciņā nav rokdarbu cilvēku.
22.12.2014 08:46 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
es gan tieši visvairāk priecājos par DIY dāvanām, kuras arī parasti saņemu no draudzenēm-šogad pat jau saņēmu cimgus ar skaistiem izšūtiem dekoriem, pašlasītas tējas, eļļas.
Pati sagatavoju skrubjus, sacepu piparkūkas.
DYI nav tikai aplīmētas burkas, bet tiešām noderīgas lietas :)
22.12.2014 08:52 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
piparene- tagad tu man liec justies vainīgai par to,ka es nespēju novērtēt paštaisītu dāvanu.:D itkā jau saprotu,ka tas ir tik slikti, cilvēks taču centies un tā, bet...nav jau tā,ka es teiktu,ka fuj un tā, bet es esmu slikts DIY dāvanu saņēmējs. Paldies Dievam, ka tie,kas mani pazīst to zina :D
22.12.2014 09:08 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Jebkurā gadījumā DIY ir labs, ja cilvēks zin, ko dara. Ir meitenes, kurām padodas gan pērļošana, adīšana, šūšana, ēst gatavošana u.c. rokdarbi, tad saņemt viņu dāvanu ir vērts. Pieļauju, ka ideja "nepatīk diy dāvana" drīzāk attiecināta uz tādiem wannabies, kas dara to līdzekļu taupīšanas nolūkos.
22.12.2014 09:13 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Pievienojos DIY dāvanu nenovērtētājām. Vienīgais, kas mani varētu uzrunāt, ir pašgatavota ievārījuma burciņa vai pašadītas zeķes/cimdi/šalle. Visi lūpu balzami, vannas bumbas, skrubji, ziepes, pērļojumi utml. aiziet dzīves aizmirstībā.

Esmu labs dāvinātājs, pirms dāvanas iegādes ievācu visu iespējamo informāciju par to, ko cilvēkama vajag, vai kas viņam patīk, lai uzdāvinātu lietu, kas tiešām sagādās prieku. Kopš neapdāvinos ar attāliem radiem, kas ir meistari štruntu dāvināšanā, arī saņemu es tikai labas lietas.
22.12.2014 09:15 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
man vīramāte katros svētkos dāvina pašadītus krāsainus pirkstaiņus (cimdus). Es tādus nenēsāju, nav pie kā piekombinēt. Ja dāvinātu pelēkus, baltus, melnus, brūnus tad savādāk. Nē, nu forši jau, bet ko man darīt ar nez cik pāriem cimdu (dzelteni, oranži, sarkani, spilgti zili, spilgti zaļi)? tad jau labāk zeķes būtu adījusi :D Bet tā jau man, protams, prieks, novērtēju, bet ko darīt ar to dāvanu- nezinu.
22.12.2014 09:17 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
bet ko darīt ar to dāvanu- nezinu.

Kodēm arī svētkus uztaisi :D
22.12.2014 09:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
bet ko darīt ar to dāvanu- nezinu


Nopērc krāsu vilnai un pārkrāso viņus melnus. Info par to, kur pirkt krāsu, rakstā:

http://www.la.lv/krasa-dzijai/
22.12.2014 09:25 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
ko darīt ar to dāvanu- nezinu.

noziedo :)
22.12.2014 09:27 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es laikam esmu dīvaina, bet es cenšos tomēr neskatīties uz dāvanu vērtību. Nu protams ja tu kādam nopirktu TV un pretī dabūtu krūzīti, tad būtu neapmierinājums, bet tā man svarīgāk tomēr ir ka es otram cilvēkam uzdāvinu ko noderīgu, nevis tas lai obligāti summas sakrīt. Man ar bieži dāvanas nepatīk ko man dāvina, bet agri vai vēlu visam atrodu pielietojumu un savu vietiņu un pat iemīlu to lietiņu.

Man ar pēdējā laikā svētkos prieki varbūt ir mazāki, es draugam dāvinu foršas (ne no lētā gala) dāvanas, bet tāpēc ka viņam tās ir tiešām vajadzīgas, bet jau zinu ka pretī neko dārgu nedabūšu, jo vienkārši draugam ir ļoti daudz svarīgas lietas uz kā tērēt naudu un ļoti maz paliek pāri. Bet dēļ tā ka man neko lielu un dārgu nepirks es tā pat netaisos nopirkt ko lētu viņam, ķipa ka tik lai būtu..
22.12.2014 09:31 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
diskusija rosināja uz pārdomām, jo man pašai nekad nav dāvinātas paštaisītas dāvanas, izņemot krustmātes adītās zeķes, par ko tieši ļoti priecājos un kas man ir ļoti, ļoti mīļas. jo tajā dāvanā taču tāda mīlestība ielikta! pati tagad sēžu un domāju, ka savās kāzās viesiem dāvinājām paštaisītas burciņas ar riekstiem medū, un varbūt kāds arī tāpat nodomāja "eh, kaut kāds štrunts, jālidina miskastē!"
Jebkurš vienmēr var nošaut greizi, bet tas, ka cilvēks ir meklējis, taisījis, centies, jau vien piedod vērtību dāvanai. Tāpat kā mīļotais vīrietis var uzdāvināt, piemēram, rotaslietu, kas ne visai patīk, bet jau tas fakts vien, kā mīļotais cilvēks piedomājis, meklējis, domājis, to rotaslietu manās acīs padara "zelta vērtu".
22.12.2014 09:31 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Ir tikai divas lietas, kas man ļoti, ļoti,ļoti,ļoti nepatīk - dāvanu kartes un naudas dāvināšana. Tad labāk, lai neko nedāvina vai atnāk ar maniem mīļākajiem gardumiem, nevis iegrūž kkādu bezpersonisku karti no sērijas ''še, ja tev vajag dāvanu, staigā laimīga''. Tad labak manus mīļos saldumus - vismaz redzēšu, ka cilvēks par mani padomājis un nopircis manus mīļākos.
Protams, ja es saņemu to karti, es pieklājīgi pasaku paldies un neizturos pret cilvēku rupji, bet pēc viesībām tā karte tā arī nomētājas.
Pati arī nedāvinu nevienu no šīm lietām. Vienmēr piedomāju par to cilvēku, kam dāvinu - par viņa interesēm, hobijiem, mēģinu atcerēties vai nesen nav minēts kādā sarunā kkas, ko šis cilvēks ļoti gribētu utt.
Pret pašdarinājumiem iebildumu nav, jo manā ģimenes un draugu lokā pašdarināts nav sinonīms nevajadzīgam štruntam, kas mētājas plauktā. Patiesībā, es pat gaidu, kad man kāds uz Ziemassvētkiem uzdāvinās jaunas, adītas vilnas zeķes, jo es tās nēsāju cauru gadu, pa dzīvokli čību vietā(man visu gadu salst kājas), aukstajos gadalakos - kerzās utt.
Nemaz nerunājot par paštaisītajiem gardumiem - tādas ņammas :)
22.12.2014 09:39 |
 
Reitings 634
Reģ: 04.10.2010
Es pagaidām visām dāvinātajām mantām esmu atradusi pielietojumu. Ir dāvinātas dažādas rotaslietas (naudas ziņā vērtīgas), bet man nepiestāv. Tas viss stāv. Meita aug, iespējams viņa gribēs pucēties un viņai patiks. Iespējams tāpēc esam vienojušies, ka dāvanas būs tikai bērniem. Man piemēram ļoti patīk sveces, šogad priecājos, jo zinu ko saņemšu no mammas.
Jebkurā gadījumā, novērtēju visas dāvanas.
22.12.2014 09:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits