Ziemassvētku vecītis

 
Reitings 173
Reģ: 20.02.2014
Vai jūs saviem bērniem stāstat ,ka dāvanas nes salavcecīts? Un cik gados beidza tam ticēt?
27.11.2014 15:21 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Bērnu man vēl nav. Bet liels paldies maniem vecākiem, ka viņi līdz kādiem maniem 10 gadiem mācēja manī šo ticību saglabāt. Vecītis personīgi pie manis bija tikai vienu reizi, kad man bija kādi trīs gadi, toreiz es pārbijos, sāku raudāt, noslēpos zem gultas un visi svētki bija sabojāti. Tāpēc man vecītis dāvanas vienmēr atnesa un atstāja. Atceros, kā vienā Ziemassvētku rītā, kamēr palīdzēju mammai mājas darbos, ārpusē aiz loga, pie loga režģiem, uzradās dāvanu paciņa. Tas bija tāds brīnums! Es tiešām nezinu, kā mani vecāki to dabūja gatavu, jo abi bija tajā laikā mājās un abi bija manā redzeslokā. Un tā, diezgan ilgi mani šādi pārsteidza kaut kur pēkšņi uzradušās dāvaniņas vai dāvanu maisi. Vecāki ļoti rūpīgi pie tā visa piedomāja un es noteikti šādus pašus brīnumus centīšos radīt saviem bērniem.
28.11.2014 10:23 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
hmm...es pat lāga eatceros cik gados beidzu ticēt, bet atceros,ka mēs ar brāli bijām apķērīgi bērni. Mēs kaut kā paši izkodām,ka tāda vecīša nav un,ka mamma mūs čakarē. Viņa jau gan meģināja un dievojās un visādus trikus taisīja - lika starp abām ārduvīm un visādi tās dāvanas, bet mēs neticējām un mēs minējām savas versijas par to,ka kimiņu sarunājusi, vai kāda mūsu radiniece nolikusi tur tās dāvanas utt...domāju,ka vienā gadā mamma vnk meta mieru.:D
pie mums vecīša lieta izbeidzās dabiski :D
28.11.2014 10:29 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.01.2009
Manējam puisim pēc mēneša jau 7 gadi būs, bet vecītim tic. Vienīgi vecītis nenāk atklāti, bet dāvanas atnes pa nakti un noliek zem egles. B/d Z-svētku pasākumos vai lielveikalos esošie vecīši mums skaitās tikai vecīša vietnieki... Tā bērna ticība brīnumiem ir kaut kas vārdiem neaprakstāms.. :-) Un teikšu atklāti, vecākiem paver plašas manipulācijas iespējas, kā pierunāt darīt kaut ko grūtu, neinteresantu, bet vajadzīgu, jo rūķi tak staigā apkārt un skatās, kurš māk uzvesties un šogad mums aktuāli cenšas un mācās rakstīt rakstītos burtus.. Pagājušogad tā bija lasīšana. Protams normas robežās lieku darīt tās lietas.
Saprotu, ka vecīša lietas izbeigsies dabiski droši vien kaut kādā sākumskolas vecumā.

Tām kurām ir bērni, ko jūs dariet, kad bērni sarakstu n-tās dāvanas, vai kaut ko ļoooti dārgu, ko jūs nevariet atļauties?

Man tā nav bijis, ka vairākas dāvanas prasa vai kaut ko nevarētu atļauties, jo parasti kāro pēc kaut kā viena. Arī tad, ja var atļauties nenozīmē, ka visu vajag, bet no daudzlietu saraksta vienu lietu gan būtu vēlams dāvināt, jo tas ir tas, ko mazais vēlas.
Ja nevar atļauties, tad rīcība atkarīga no tā, kas ir kārotā manta.
Piemēram, pāgāšgad manējais gribēja Angry birds kosmosā lielo galda spēli. Ja nebūtu varējuši atļauties, tad vecītis atnestu mazo lēto angry birds komplektu un krājkasīti ar ieliktu naudiņu, lai pats krāj lielajai, +vēstuli ar paskaidrojumu, ka vecītim ierobežoti līdzkekļi, bet pats var sakrāt. Tad jau, ja vecākiem parādās brīvi līdzekļi var palīdzēt bērnam ātrāk sakrāt.

Atceros, ka vienu gadu pirms Lieldienām ģimenes ārste prasīja, vai mums arī zaķis olas nesīs, kad atbildēju, ka jā, tad teica, ka tas ļoti labi, ka bērniem ļoti svarīgi bērnībā izdzīvot fantāziju pasauli.
28.11.2014 11:42 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Domāju, ka bērniem nemācīšu ticēt vecītim. Mūsu ģimenē tā nebija pieņemts, jau no bērnības zinājām, ka dāvanas ir no vecākiem vai tuviniekiem.
28.11.2014 11:47 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Manam dēlam iemācīts, ka dārgas dāvanas vecītis nevar atļauties atnest. Šogad būs forša galda spēle cerams, jo tas mums ir riktīgs ģimenes hobijs - spēlējam gandrīz katru vakaru trijatā, tas ļoti vieno :)
28.11.2014 11:48 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Manējais tic Ziemassvētku vecītim,puikam 5 gadi,vakar pats rakstīja vēstuli,ko vēlas Ziemassvētkos,man patīk,ka viņš tic brīnumiem :) Plus,ka rūķīši visu redz,redz labos darbiņus un sliktos.
28.11.2014 11:48 |
 
10 gadi
Reitings 3055
Reģ: 09.10.2009
Nekad nesapratīšu to mammu rīcību - pašas netic un nepatīk tādas lietas, neļauj iepriecināt bērnu - neļauj pafantazēt, padomāt, pasapņot? Tas tomēr arī attīsta bērna domāšanu, iztēli! Kāpēc gan atņemt bērnam tādu prieku?
Bet darāt kā gribat - es tika iizeicu savu viedokli un bēdas par šādu rīcību.

Mans jaunākais brālis (8) joprojām tic,lai gan sāk pamazām noajuast,ka kaut kas nav kārībā. Ir aizodmas. Saviem bērniņiem es arī taisīšu " teātri" - neliegšu to prieku! Mums ,vecākajiem bērniem ģimenē, patika šis nesavtīgais "teātris" :p
28.11.2014 11:49 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Kad man būs bērni, noteikti nāks ciemos gan Ziemassvētku vecītis, gan Lieldienu zaķis. Es to visu savā bērnībā katru gadu piedzīvoju un tas viss ir vairojis daudz patīkamu atmiņu no bērnības. Nekad nesapratu, kāpēc citiem bērniem ģimenēs nebija nekādas tradīcijas, līdz ar to arī tik lielas vēlmes gaidīt šo svētkus izpalika. Manā ģimenē būs daudz tradīcijas, ne tikai šajos svētkos, bet arī pārējos. Gribu saviem bērniem radīt īstu svētku un ģimenes sajūtu katru gadu. Gribu redzēt viņu emocijas, prieku un mirdzošās acis.


Nekad nesapratīšu to mammu rīcību - pašas netic un nepatīk tādas lietas, neļauj iepriecināt bērnu - neļauj pafantazēt, padomāt, pasapņot? Tas tomēr arī attīsta bērna domāšanu, iztēli! Kāpēc gan atņemt bērnam tādu prieku?


Piekrītu.
28.11.2014 11:55 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Aizmirsu piebilst, ka man ir pazīstamas ģimenes, kur tādas lietas vairāk noliedz vīrieši, līdz ar to arī sievietes no tā ietekmējas, ka tas viss nav vajadzīgs. Man prieks, ka mans tētis vienmēr šādās lietās ir iesaistījies, esam gan braukuši pēc egles ( kopīgi pirkt, vai uz mežu ), gan Ziemassvētku vecītis ir bijis, gan arī vienkārši ir nesis dāvanu maisus pie ārdurvīm, pieklauvējis un mucis prom :D
Vēlos to visu arī savā ģimenē un man prieks, ka tieši tādu vīru esmu izvēlējusies, kas to visu ar prieku darīs, ceps ar bērniem kopā piparkūkas un brauks ar dēlu uz mežu cirst egli :)

Nu pilnīgi sagribējās bērnus (l) :D
28.11.2014 12:00 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Nekad nesapratīšu to mammu rīcību - pašas netic un nepatīk tādas lietas, neļauj iepriecināt bērnu - neļauj pafantazēt, padomāt, pasapņot? Tas tomēr arī attīsta bērna domāšanu, iztēli! Kāpēc gan atņemt bērnam tādu prieku?


Arī piekrītu.
Vienīgais,kas bērnībā man nebija,Zobu feja. Šito bērns saklausījies dārziņā un saka,ka drīz būs darbiņš zobu fejai,jo sāks zobi krist ārā :D
28.11.2014 12:04 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nekad nesapratu, kāpēc citiem bērniem ģimenēs nebija nekādas tradīcijas, līdz ar to arī tik lielas vēlmes gaidīt šo svētkus izpalika.


Ziemassvētku vecīša nebūšana nenozīmē, ka nav tradīciju.

Mums bija savas: kopīgs gājiens pēc priežu zariem, Adventes vainaga taisīšana, katrā Adventes svētdienā kopīga svecītes aizdegšana. Tad gājām uz baznīcu pēc oblātēm, kopīgs gājiens pēc Z-svētku egles un tās pušķošana. Ziemassvētku vakarā - dievkalpojums.
28.11.2014 12:05 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Annie , es nerunāju par tevi, bet par citām ģimenēm un zinu, ka citi Ziemassvētkos vispār nedara neko, sēž pie TV un ēd. Tevis minētās nodarbes ir gana jaukas , bet šaubos, ka iešana uz baznīcu mazam bērnam var sagādāt lielu prieku. Bet , protams, labāk, ka vispār ir kaut kādas tradīcijas, kaut vai tā pati eglīšu pušķošana un piparkūku cepšana :) Vienkārši, Ziemassvētku vecītis bērnos izraisa spilgtākas emocijas , noslēpumainību.
28.11.2014 12:12 |
 
Reitings 1852
Reģ: 29.01.2009
Man bērnu nav, bet noteikti pastāstīšu par Ziemassvētku vecīti.

Atceros sevi bērnībā, to gaidīšanas sajūta, to skatīšanos debesīs pa logu vakaros un z-svētku vecīšana meklēšanu. Es ļoti gribu , lai mani bērni tic pasakām, šiem mistiskiem tēliem. Ļoti negribas atņemt to visu , jo saprotu, ka mans bērns dzims tehnoloģiju pasaulē, kur laikam visam šim īsti vairs nav vietas :(
28.11.2014 12:13 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
mans bērns dzims tehnoloģiju pasaulē

Jā, starp citu piekrītu, arī šis mani uztrauc. Tik ļoti gribās saviem bērniem sagādāt foršu bērnību, ar iešanu pikoties, braukšanu ar ragaviņām un citām aktivitātēm, bet mūsdienās bērnus skolās un bērnudārzos pat atstumj, ja vecāki nenopērk jaunāko iphone vai planšeti. Pat nezinu, kā no tā visa var izvairīties. Tāpēc jo īpaši jācenšas bērniem sagādāt citas aktivitātes un tradīcijas.
Ja parasti mans mazais brālis skaitīja dzejolīšus un ar mirdzošām acīm vēra vaļā dāvanas, kopīgi abi cepām piparkūkas, tad pēdējos 2 gadus, viss, kas viņu Ziemassvētku vakarā interesē ir Xbox un Iphone :D šogad laikam pateikšu, ka ciemos braukšu tikai tad, ja vecāki tos viņam likvidēs vismaz uz svētku vakaru :D
28.11.2014 12:22 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kampanella, nezinu, kā citiem bērniem, bet man tas sagādāja prieku - balts sniegs visapkārt, debesīs zvaigznes, mana mazā plauksta vecmammas plaukstā un kāpiens kalnā uz baznīcu. Baznīca vienmēr bija skaisti izrotāta, mise skaista. Un pēc tam atkal kopīgs gājiens mājup.

Tā ir arī viena no tradīcijām, ko saglabāšu savā ģimenē - Ziemassvētku vakarā kopīgs mises apmeklējums. Pagājušā gadā nebijām LV, bet tomēr uz misi aizgājām. Jā, itāļu valodu nesaprotam, bet emocijas tas nemazināja.

Es, protams, neuzskatu, ka nevar mācīt ticēt vecītim. Vienkārši es neredzu tam vajadzību.
28.11.2014 12:24 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Domāju, ka to visu var saglabāt un iemācīt saviem bērniem, tikai vecākiem jārada šie apstākļi. Cik redzu draugu ģimenēs - tajās, kur vecāki velta laiku bērniem un ārpusmājas aktivitātēm, ievieš tradīcijas, bērni to visu uzņem ar sajūsmu. Bet tajās, kur mammai ir svarīgāk atpūsties, sēžot mājās, arī bērni ir pasīvi, pavada laiku pie datora.
28.11.2014 12:27 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Ziemassvētku vecīša nebūšana nenozīmē, ka nav tradīciju.


+++

Ir ļoti daudz citu jauku tradīciju. Ziemassvētku vecītis nav ne tuvu vienīgais, kas var ienest svētku sajūtu mājās un ģimenē.
Mums mājās bija lieliska tradīcija, kur katru gadu es, kopā ar mammu, cepām piparkūkas. Mēs kopīgi ģimenē devāmies meklēt eglīti uz mežu, pēc tam rotājām, svētkos, kad bijām pie vecmamiņas - dziedājām svētku dziesmas, dedzinājām svecītes un brīnumsvecītes.
Man bija Ziemassvēku vecītis, bet tas nebija vienīgais, kas deva svētku sajūtu.
28.11.2014 12:33 |
 
Reitings 112
Reģ: 23.09.2014
Esmu par Ziemassvētku vecītim.
Pašai vel nav bērnu, bet mums ģimenē ir mazie rakari,kuri tic šīm bīnumam.
Pēdējos gadus pie mums nāk "Ziemassvētku vecīša palīgs"(mans brālis) un dala dāvanas. Tas ir tik jautri un ne tikai mazajiem.
Vienīgais onkulis Māris jau kuro gadu aiziet uz tualeti un nokavē Ziemassvētku vecīti. Kāda neraža :D
28.11.2014 12:48 |
 
Reitings 112
Reģ: 23.09.2014
Atceros, ka vienu gadu mums bija atnākuši divi vecīši. Viens mūsu vecītis, bet otrs vecītis no domes :D ome bija aizmirsusi pateikt, ka arī svešais vecītis nāks :D ah, tas tik bija jautri :D
28.11.2014 12:55 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Atceros protams tradīcijas,ko ieviesa mani vecāki,gan pīrādziņu cepšana,gan piparkūkas,gan egles rotāšana,tas viss bija skaisti un to daru arī tagad kad man ir dēls. Bet visspilgtāk palicis atmiņā,kā ar brāli gaidijām Ziemassvētku vecīti,kā skrējām ārā mēginājām ieraudzīt,kā tika atstāts maiss un dāvanas..esmu pateicīga vecākiem par to brīnumu kuru spēja radīt,un to mēgināšu radīt arī saviem bērniem :)
28.11.2014 12:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits