Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai pases vecums ir svarīgs?

 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Kā jūs izjūtat savu pases vecumu un kā pret to attiecas citi? Izlasīju delfos komentāru (tēmas pieteikuma apakšā) un sajutos samērā riebīgi. Man ir 25, jūtos un izskatos jaunāka, nekā biju 18-19 gadu vecumā, liekas, ka visa dzīve vēl priekšā un pat apsveru mainīt profesiju, studēt atkal.
Viss būtu ok, bet apkārtējo attieksme un izteikumi bieži vien liek aizdomāties par to, cik tad ilgi sieviete Latvijā drīkst justies un izskatīties jauna - piemēram, arvien biežāk saņemu jautājumus par bērniem, arvien biežāk tuvinieki aizrāda, ka pīrsings jāņem laukā, jo esmu par vecu tādām lietām..utt. It kā sīkumi, bet ķeras, rodas iespaids, ka man piespiedu kārtā jākļūst superpieaugušai.
Tā vien gribas iekliegties - johaidī, jūs vēl nupat uz manu izlaidumu gājāt un pavisam nesen aizrādījāt, ka es viena pa tumsu ārā blandos :D
Kaut kā neloģiski, ka 18 gadus cilvēks ir bērns be balsstiesībām un tad, pāris gadu laikā, kļūst par novecojošu sievieti, kurai īsus svārkus vairs nedrīkst (lai paliek jaunietēm), jāražo bērni, jākrāsojas pieticīgi un jānogriež īsi mati, jo gari piestāv tikai pusaudzēm :D Pārspīlēju nedaudz, bet kopējā tendence tiešām tāda izskatās - tikko ir ap/drusku pēc 30, jāsāk raudzīties uz mūža nogali.
Kā ir ar jums?
.......................................................
Kaut jāatzīst, ka 25gadīga jau ir par vecu (senčiem šis gadu skaitlis bija vecmeitības robežšķirtne), pirmais svaigums jau ir vējā
26.11.2014 16:25 |
 
Reitings 527
Reģ: 26.03.2011
Agrāk uztraucos, ka palieku vecāka, bet tas un tas vēl nav izdarīts. Tagad savos 26 domāju - ai, vēl paspēs, ja ne - Dievs ar visu. Un jā, jūtos jaunāka, jo ir daži draugi jaunāki par mani, kā arī ar drauga draugiem mazā vienmēr esmu, jo viņi vecāki. Draudzenei (mana vecuma) gan kompleksi. Neplātās ar savu vecumu. Dzimšanas dienās burkšķ, ka veca paliek, kā laiks skrien utt.. Nez, man liekas - tu esi tik jauns, cik jūties. Arī savos 60.
Bet nu tie 30 gan man bubulis.. :D Jo tad jau būtu jābūt veiksmīgai karjerai, jādomā par bērniem utt. Un vēl domāju agrāk - es bērnus ātrāk ne kā 28, kad pati dzimu, un tas likās tik vēlu jau.. Ironiskā kārtā tie 28 nav aiz kalniem un es vēl par bērniem nedomāju :D
27.11.2014 09:51 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man ir 24, es jūtos jauna. Tā kā šobrīd man visādā ziņā klājas daudz labāk nekā tad, kad bija 17-18, tad nejūtu, ka kaut kas būtu aizsteidzies projām. Kā ir tagad, ir ļoti labi! Man liekas, ka es vienmēr dvēselē palikšu nedaudz bērns, jo man joprojām kabatā ir kastanis veiksmei, no sirds priecājos par pirmo sniegu, nesu gliemežus nost no ietves, lai kāds tos nesamin, vārdu sakot - tā : Kad liepu lapa man būs tikai lapa un parasts sniegs būs tikai parasts sniegs, tad es jau stāvēšu pie sava kapa no Vācieša dzejoļa. Tāpēc man ir dziļi vienalga, ka kāds varbūt domā, ka es kādām lietām jau esmu par vecu. Par vecu būšu tad, kad gulēšu kapā.
27.11.2014 09:35 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
O, par šo tēmu man ir tik daudz nācies dzirdēt..Gluži vienkarši mana māte ir tāds cilvēks, kas ar šitiem stereotipiem par vecumiem jebkuru iedzīs šausmās. Esmu tūkstošiem reižu dzirdējusi, ko man nevajadzētu savā vecumā (man ir 26) vilkt mugurā, ko man nevajadzētu darīt, ka man vajadzētu bērnus, kādai man jābūt..uhh. Un tā ir bijis vienmēr. Tāpēc man dažreiz šķiet, ka pirmo reizi, kad precējos, viņa mani burtiski iegrūda tajā laulībā, jo, redz, tak ir laiks precēties! Uzhas. Mēs esam trīs bērni un viņai pietiek enerģijas par šo presēt mūs visus. :D

Kā es ar to cīnos? Nekā, vai nu ļauju viņai izrunāties vai vienkārši provocēju viņu tiktāl, kamēr viņa saprot, ka es par viņu smejos, un apvainojas. Un tad uz brīdi ir klusums. :D
26.11.2014 20:25 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Piekrītu delusion radiem. Savs laiks būt bērnam, savs laiks- tīnim, savs laiks- pieaugušai un savs laiks-padzīvojušai. Apģērbam un uzvedībai jābūt atbilstošai. Dažreiz ielās var redzēt, kā izskatās mūžam jaunās- veca, krunkaina vecene ar pārbalinātiem blondiem matiem līdz pusmugurai, bārbijrozā mini svārkos, baltos spicpurnu zābakos, baltā, nabu atsedzošā jaciņā un visam klāt skaistais oranžbrūnais tonālais, uz kura fona izceļas ogļu melnas uzacis, salipušas skropstas, zilas ēnas un bārbijrozā lūpu krāsa. Caca :) Tīnei tā bezgaumība neizskatītos tik bezgaumīgi.


No malas tās mūžam jaunās izskatās šādi:






Starp bērnu/tīņu apģērbu un veceņu apģērbu ir milzīga pieaugušu cilvēku apģērbu izvēle katrai desmitgadei.
26.11.2014 20:14 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Man ir 26. Bieži jāpiedomā, cik man gadu, jo es pārstāju tam pievērst uzmanību pie 23 :D
Piezīmes par bērniem ignorēju. Parasti gan tās izsaka nevis radi un mani mīļie, bet kkādi paziņas utt. Ja ļoti nobesī, tad pasaku kko indīgu pretī, jo nevienam nav daļas kādā vecumā un vai vispār es dzemdēšu.
Savu pīrsingu ārā izņēmusi neesmu un apsveru vēl dažus tetovējumus. Man galvenais ir tas, kā es pati jūtos. Ja es pati justos, ka jāņem ārā tas pats pīrsings, tad izņemtu, bet es tā nejūtos.
Taču, reizēm jūtama tā tendence, ka bez maz, kad ir 30 gadi, tad gan - viss, dzīve velkas uz otru pusi un daudzi tādā šokā, ka ''viņa 30 gados izdarīja to un to, nu kā tā'', lai gan patiesībā viņa nemaz neko tāāāāāādu neizdarīja(piemēram, devās piedzīvojumu ceļojumā, no jauna apprecējās utt).
26.11.2014 19:45 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Jautājumus par bērniem, kāzām manuprāt, neuzdod veciem cilvēkiem...
Nezinu, man tas liekas normāli. Protams, viss ir attieksmē un kā to jautā. Man visbiežāk jautājumi par kāzām un bērniem ir no vecmammām. Un tas ir tikai loģiski, jo viņām manā vecumā jau bija i bērns, ir gredzens pirkstā. Ne manos spēkos un gribēšanā izmainīt viņu viedokli un vēsturisko bagāžu, bet viņas man ir gana mūsdienīgais, lai saprastu, ka tagad ir citi laiki un citas prioritātes pirms bērna un kāzām. Un jautāšana nekad nav bijusi bakstīšana ar pirkstu, drīzāk veselīga ziņkāre un arī ne ar tādu domu, ka tūlīt un tagad. Citiem mazbērniem jau ir mazie, protams, ka viņas grib sagaidīt arī manējos un priecātos, ja pagūtu vēl paauklēt vai kāzās padejot.

Par vecumu - izskatos daudz jaunāka, jūtos, kā kurā situācijā :D
26.11.2014 19:04 |
 
Reitings 81
Reģ: 22.07.2014
Piemēram, savā darba vietā skatos, o , cik jaunas meitenes. Vienreiz kādai no viņām izkrita e-talons, es saucu: "meitene, baltajā blūzē, tev e-talons izkrita!" šī protams priecīga, bet vairāk izbrīnīta par to, ka viņu par meiteni nosaucu. Izrādās viņai 32 gadi. Nu, nepateiksi nekad! Izrādās, ka tajā darba vietām visas ir apmēram tādā vecumā. A iepriekš draugiem lielījos, ka manā darba vietā visi mana vecuma! Es nejūtu cita vecumu, kamēr neredzu acīmredzamas vecuma pazīmes. Pašai ir tikai 22 gadi, bet viss spiediens liek teikt "jau 22 gadi", kad ir jābūt a, b, c, d izdarītam. Tad, kad daudzi apkārt tev uzdod visus jautājumus: kad būs tas un tas? Sāc aizdomāties.. uno momento.. man tam jau jābūt? Ārzemju paziņas domā, ka esmu super gudra vai mērķtiecīga, jo, redzi, strādāju tur un tur, cīnos kā traka, bet, ja viņi zinātu, ka vairums jauniešu Latvija ir tādi... uh.
26.11.2014 18:20 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Vai pases vecums ir svarīgs?
bet par konkrēo jautājumu, man ir svarīgs, ar vecu pasi negrasos nekad dzīvot:D
26.11.2014 18:17 |
 
Reitings 207
Reģ: 12.03.2014
man 29 joprojām veikalos prasa pasi :D
protam glaimo ka izskatos jaunaaka ;)
manii joprojaam dziivo berns :)
26.11.2014 18:15 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Paldies dievam dzīvoju ārzemēs un 25 gados visi ir tīrākie bērni, arī jaunieši izskatās daudz jaunāki nekā pie mums. Lielākā daļa dzīvo pie vecākiem, mācās vēl universītātē neko nezina, ko darīt ar savu dzīvi. Man 25 gadi vispār nešķiet, ka tev dzīve būtu beigusies. Manuprāt, tikai viss sākās. Kas tev tie par briesmīgiem apkārtējiem cilvēkiem, kas tā saka. OK 35 gadi ir mazliet vairāk, kad beidzot jāsāk domāt par ģimeni utt.
26.11.2014 18:02 |
 
Reitings 235
Reģ: 20.08.2014
b]Kubiete man 25tā dzimšanas diena vairākus gadus atpakaļ un grozījumi tajā laikā vēl nebija stājušies spēkā. ;)
26.11.2014 18:01 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Jautaja tāpēc ka tagad japrasa pec limkuma lidz 25 dokumentus uzradit, un parasti jauta lidz pat 30 it viszuali ja izskatas. Te nav tev kompliments , bet likums:D
26.11.2014 17:55 |
 
Reitings 235
Reģ: 20.08.2014
Es savā 25tajā dzimšanas dienā pirku vīnu (vairākas pudeles) un kasiere lūdza uzrādīt dokumentus. Godīgi sakot bija patīkami! :) Bet piekrītu, ka pases ierakstam nav nekādas nozīmes, tie ir tikai skaitļi.
26.11.2014 17:53 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Veikalos dokumentuas pec likuma pasam jauzrada ludz 25 gadus vecumam, bet gada tads laiks ka labak jautat pat 30 it gadigam dokumentsu lai nemaksatu sodu policijai. Tieāši tik elementari, ta ka ar to sen ka nevqajadzetu lielīties:D
26.11.2014 17:50 |
 
Reitings 804
Reģ: 19.10.2014
Pati esmu jauna, bet reizēm šķiet, ka prāta ziņā esmu vecāka, ka dažas mana vecuma meitenes ir pavisam citādākas. Daudzi arī to ir teikuši, jo savā vecumā nebaidos no kaut kā, kas citām liktos biedējošs. Laikam dzīvē esmu daudz kam gājusi cauri jau sākot no bērnības, katra lieta ir man palīdzējusi kļūt morāli stiprākai.
Manuprāt, izskata ziņā gan atbilstu savam vecumam, taču veikalos joprojām prasa dokumentus.
26.11.2014 17:48 |
 
Reitings 65
Reģ: 18.11.2014
Es arī uzskatu, ka pases vecums ir mazsvarīgs! Kaut gan, daudzi uzver ka tieši tas ir nenormāli svarīgi.Bet par tiem pašiem 25-30 gadiem. Par cilvēkiem kas maz ir sasniegusi, nav ģimenes utt., noraksta, nederīgs neko nevarošs! Bet manu prāt ka lai cilveks vispār līdz tam laikam paspēj kko sasniegt? Pirmie 20-25gadi paiet bērnībā un skolās, jaunība, dzīves izpetē! Pēc tam laba un patīkama darba meklējumos, un tikai tad kad tas ir paveikts var sākt kko sasniegt, pilnveidoties karjerā un privātaja dzīvē! Sarežģīta shēma! :D
26.11.2014 17:41 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
manai mammai 41, bet nu uzvedas reizēm kā tīne.. tas laikam tāpēc, ka pati diendienā viņa ir ar jauniešiem kopā :D
26.11.2014 17:40 |
 
Reitings 254
Reģ: 05.09.2014
Nē, pases vecums nav svarīgs. To pierāda kaut vai tas, ka liela daļa cilvēku arī 30, 40 un 60 gados ir tik pat stulbi, cik 16 gadīgs bērns.
26.11.2014 17:32 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
TalisQualis, nekašķējies :) Vispār, es gan rakstīju, ka ja kāds jūtas uz saviem 46 un domā, ka 46 ir daudz, viņam uz to ir visas tiesības
26.11.2014 17:29 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
es neteicu, ka 40gadīga sieviete ir sieviete gados, es teicu, ka savos 40 dzīvošu uz pilnu klapi, bet nestāstīšu, ka ar to uzvedos jaunāka par saviem gadiem. jo uzskatu, ka to var arī 40.
26.11.2014 17:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits