Vai pases vecums ir svarīgs?

 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Kā jūs izjūtat savu pases vecumu un kā pret to attiecas citi? Izlasīju delfos komentāru (tēmas pieteikuma apakšā) un sajutos samērā riebīgi. Man ir 25, jūtos un izskatos jaunāka, nekā biju 18-19 gadu vecumā, liekas, ka visa dzīve vēl priekšā un pat apsveru mainīt profesiju, studēt atkal.
Viss būtu ok, bet apkārtējo attieksme un izteikumi bieži vien liek aizdomāties par to, cik tad ilgi sieviete Latvijā drīkst justies un izskatīties jauna - piemēram, arvien biežāk saņemu jautājumus par bērniem, arvien biežāk tuvinieki aizrāda, ka pīrsings jāņem laukā, jo esmu par vecu tādām lietām..utt. It kā sīkumi, bet ķeras, rodas iespaids, ka man piespiedu kārtā jākļūst superpieaugušai.
Tā vien gribas iekliegties - johaidī, jūs vēl nupat uz manu izlaidumu gājāt un pavisam nesen aizrādījāt, ka es viena pa tumsu ārā blandos :D
Kaut kā neloģiski, ka 18 gadus cilvēks ir bērns be balsstiesībām un tad, pāris gadu laikā, kļūst par novecojošu sievieti, kurai īsus svārkus vairs nedrīkst (lai paliek jaunietēm), jāražo bērni, jākrāsojas pieticīgi un jānogriež īsi mati, jo gari piestāv tikai pusaudzēm :D Pārspīlēju nedaudz, bet kopējā tendence tiešām tāda izskatās - tikko ir ap/drusku pēc 30, jāsāk raudzīties uz mūža nogali.
Kā ir ar jums?
.......................................................
Kaut jāatzīst, ka 25gadīga jau ir par vecu (senčiem šis gadu skaitlis bija vecmeitības robežšķirtne), pirmais svaigums jau ir vējā
26.11.2014 16:25 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Sāku studēt, kad bija 21. Pabeidzu vsk ar 19 (es jau tad biju sastresojusies par to, ka lielākajai daļai klases biedru bija 18, bet man jau 19), tad izniekoju 2 gadus ārzemēs. Zinu, ka galīgi nav traka situācija, bet, kā jau teicu, man ir liels netikums sevi salīdzināt ar vienaudžiem un tad nožēlot savas izvēles.
Tad jau sanāk, ka tu 2 gadus arī it kā pazaudēji (saku it kā, jo, nu, tomēr tie divi gadi tika nostudēti, kas nav nemaz tik slikti). Vismaz tagad esam atradušas īsto ceļu. :)
26.11.2014 16:50 |
 
Reitings 942
Reģ: 04.11.2014
Es izskatos vismaz 10 gadus jaunāka par savu vecumu. Viens cilvēks reiz teica, ka ja mani nepazītu, nedotu vairāk par 16 gadiem. Ir jau reizēm nepatīkami, kad pērkot veikalos alkoholu, prasa dokumentus vai arī aizejot pie manikīra, viņa mani sāk uzrunāt uz "tu".

Bet tā it kā neviens nav īsti neko aizrādījis. Māte reizēm piekasās par bērniem, tad vienkārši uzreiz mainu tematu.
26.11.2014 16:50 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
bet vecums jau arī nenozīmē garlaicību. es domāju, ka baudīšu dzīvi, darbu, ģimeni, izskatīšos labi uz saviem 40, bet nelieku vienādības zīmi ar jaunību. ir taču kaut kas starp jauns un vecs. kāpēc nevarētu būt sieviete gados, kas izskatās smuki, mācās augstskolā, ceļo, ieliek pīrsingu kaut vai, vai tad dzīvi bauda tikai jaunībā?
26.11.2014 16:51 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Visas tās normas taču ir bezgala garlaicīgas, un es nesaprotu, kāpēc cilvēki tās uzspiež.

Garlaiciigas ne garlaiciigas, bet dazhreiz kaut kaada logjika tajaa visaa ir. Piem., par beerniem. Liekot roku uz sirds, vari droshi apgalvot, ka sievietei visaadaa zinjaa ir labaak, ja beernus sarazhos liidz 30 gadiem (nu vismaz pirmo). Pat no mediciiniskaa viedoklja, gruutniece no 34 gaidiem ietilpst rikska grupaa un ne velti. Taapeec, mees varam protams dziivot, kaa veelamies, bet ir lietas, kuras grozi kaa gribi, bet labaak, lai notiek agraak, nekaa veelaak.
26.11.2014 16:52 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
kāpēc nevarētu būt sieviete gados, kas izskatās smuki, mācās augstskolā, ceļo, ieliek pīrsingu kaut vai, vai tad dzīvi bauda tikai jaunībā?

Nu bet kāpēc to ir jāsauc par sievieti gados? :D Te jau arī slēpjas jautājums - kāda nozīme gadu skaitlim, ja cilvēks jūtas un izskatās citādāk?
26.11.2014 16:53 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Man šķiet, ka tā ir kaut kāda padomju palieka. Reāli tādu steidzīgo apprecēšanos un bērnu sadzemdēšanu uzreiz pēc skolas vai universitātes redzu tikai savu vecāku paaudzē un uz augšu. Rietumeiropā vispār nekā tāda nav, tur bieži vien par bērniem sāk domāt tikai tad, kad 30 jau ap stūri. Es gan nezinu, vai tas ir labi.

Es esmu dažreiz domājusi par to, kāpēc tādas atšķirības starp mūsējo un vecāku, vecvecāku paaudzi. Vai ir mainījusies ekonomiskā situācija (pēc universitātes pabeigšanas neviens nemaz tā darbu pakaļ nemet, savam mājoklim bez kredītiem arī nav nemaz iespējams sakrāt, ja strādā vidēji atalgotu darbu), vai tomēr viņiem vienkārši pietika ar mazumiņu un domu, ka kaut kā jau tiks galā?
26.11.2014 16:54 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
It kā citu mērķu dzīvē nebūtu kā tikai bērni. Kāda jēga taisīt bērnus ķeksīša pēc? Visam savs laiks.
26.11.2014 16:56 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Un vai tie, kuri izvēlas līdz 25 gadiem izbaudīt trako jaunību, nevis uzkrāt darba pieredzi un kuplināt diplomu mapīti, ir sliktāki?

nevaru atbildēt, esmu viena no šiem cilvēkiem :D

neviens nav sliktāks, bet ir atšķirība kā es skatos uz 23gadīgu cilvēku, kam nekad nav bijušas attiecības un 32gadīgu. tukšs CV 18 un 28 gados. vienkārši iekšā sēž doma- tev taču bija tik daudz gadi doti, lai to sakārtotu varbūt mani stereotipi.
26.11.2014 16:56 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
man tas cipars daudz ko maina tieši veikalos.. :D

bija man tāds gadījums nesen.. aukstais laiks, man mugurā pufaiciņa (rōzā) un galvā cepure ar lācīša ģīmi virsū.. ieeju veikalā nopirkt šampanieti un pie kases uz mani tā paskatās, ka saprotu -ādod dokumenti.
tad nu pārdevēja, kad ieraudzīja gadskaitli, kurā esmu dzimusi, nobrīnījās pamatīgi.. paskatījās uz mani, uz vadītāja apliecību un vēl noteica - cirks gatavais.. :D

pašai personīgi patīk justies jaunai, tad nu atļaujos valkāt mīlīgas cepurītes un vēl sazin ko.. jo neviens jau patiesībā nezina, cik man gadu. :D

citur vecums nav traucējis..
26.11.2014 16:58 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
TalisQualis, tie laikam tiešām ir stereotipi :) Jo principā, nevienam jau nebūtu jāatskaitās par to, ko viņš tik daudzu gadu laikā ir darījis, vēl mazāk, nebūtu par to jājūtas vainīgam. Man ir daži paziņas, kuri 25 gadu vecumā joprojām nav strādājuši oficiālu darbu - pārsvarā haltūras, piepelnīšanās un aizraušanās ar hobijiem. Daži tikai nupat ir sākuši studēt. Vai tāpēc viņus būtu jāuztver kā laiku izniekojušus?
26.11.2014 17:00 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Nu bet kāpēc to ir jāsauc par sievieti gados? Te jau arī slēpjas jautājums - kāda nozīme gadu skaitlim, ja cilvēks jūtas un izskatās citādāk?

ok, pretjautājums - bet kāpēc to jāsauc par citādāk? :D ja man būtu 46, justos uz 46, izskatītos uz 46, ļoti labi izskatītos, būtu laimīga, būtu pilvērtīga, kāpēc lai to asociētu ar jušanos citādāk (jaunākai)?
26.11.2014 17:00 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
It kā citu mērķu dzīvē nebūtu kā tikai bērni. Kāda jēga taisīt bērnus ķeksīša pēc? Visam savs laiks.



++ it seviski LV kur katra gadijuma pat normaalu pabalstu nedabut. :D
26.11.2014 17:02 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
paskatījās uz mani, uz vadītāja apliecību un vēl noteica - cirks gatavais..

Es laikam kaut ko nejauku pateiktu :D Man ir hūdijs ar pandas ausīm un purniņu, patīk visādas mīlīgas mantas :)
26.11.2014 17:03 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Es savu pases vecumu bieži vien piemirstu un kad uzpeld jautājums "jūsu vecums?", tad sāku skaitīt :D
Būtībā veikalos nu jau dokumentus vairs nejautā tik bieži, laikam dēļ lietišķa stila reizēm, ko darbs prasa.
Bet vispārīgi jūtos jaunāka kā esmu un tas brīdis, kad divi pusaudži gāja man pa priekšu pa ietvi un sadzirdējuši mani, pagriezās un pateica "palaidīsim sievieti", bija tāds jokains, jo mana iekšējā sajūta vēl nav tik tālu tikusi :D
26.11.2014 17:04 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Man laikam nedaudz otrādi, man ir 23, bet jūtos dažreiz vecāka, nekā esmu. Dažreiz šķiet, ka apkārt esošie (mana vecuma jaunieši) ir vēl tādi zaļi, grib tikai uz Vecrīgu, mācības otrajā plānā. Varbūt vainīga esmu pati, ka tik nopietni domāju. :D

Bet par to 25, domāju, ka tas ir konkrēts Latviešu stereotips, kas velkas līdzi no sen seniem laikiem.
Tas tagad liekas aktuāli, jo Tev tāds vecums. Kad būs 70, spiedīs stereotips, ka esi jau veca, bez maz jākrāj nauda bērēm.
Uzskatu, ka nav ko ņemt pierē un jādzīvo kā uzskati par pareizu.
26.11.2014 17:05 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
delusion, tobrīd man likās smieklīgi, tik pēc tam domājot sapratu, ka viņai, kā pārdevējai, nav tiesību man tā teikt - ķip klientu aizskaršana..
26.11.2014 17:06 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nu tas vecums ir stereotips dikai daziem. Lielakoties nevienu tas vecums īpaši nesatrauc.Un sievietei zelta laikmets ir būtība no 25-50 gadiem. Lidz tam vina ir bērns.
26.11.2014 17:06 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
TalisQualis, ar cilvēku gados parasti apzīmē 55+ grupai piederošos :D 46 gadu vecumā vēl ir iespēja pat par māti kļūt, kāda tur vēl sieviete gados.
Izskatās, ka Tu šajā tēmā esi lielisks piemērs Latvijā valdošajiem stereotipiem par vecumu un tā robežām :) Kā jau teicu, pēc latviešu uzskatiem sanāk, ka lielāko daļu mūža cilvēks ir par vecu visam :D
Protams, ja kāds jūtas uz saviem 46 un domā, ka 46 ir daudz, viņam uz to ir visas tiesības..ir jau sievietes, kuras 50 gados grib pensijā iet.
26.11.2014 17:07 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Bet par to 25, domāju, ka tas ir konkrēts Latviešu stereotips, kas velkas līdzi no sen seniem laikiem.

ne tikai latviešu, autrumos ir trakāk :D
Un sievietei zelta laikmets ir būtība no 25-50 gadiem. Lidz tam vina ir bērns.

vīriešiem?
26.11.2014 17:09 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
piekrītu Kubietei, es vēl baudu jaunību :D
kad paliks tie 25 vai arī pēc UNI, tad arī sākšu domāt par to, ka vrb jāmēģina izskatīties vecākai, nobriedušākai
26.11.2014 17:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!