Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izmuļātā tēma- Ziemassvētku dāvanas

 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Sveikas!

Šosvētdien jau pirmā advente un atkal jāsāk taisīt liste ar Z-svētku dāvanām. Jautājums jums, ak daiļās dāmas :), vai jūsu ģimenē piekopj apdāvināšanās tradīciju visiem- lieliem un maziem? Ja jā- ko dāvinat- apmēram? Un kā tikt no šīs tracinošās tradīcijas vaļā? :(

Situācija ir tāda, ka esam ar vīru "uz budžeta". Nesen bija lielais pirkums- un tagad vienkārši nevaram atļauties šikot kā katru gadu, un vispār, braucot uz darbu, aizrunājāmies, kam tas viss. Ir neērti, ja Tev uzdāvina dāvanu pa 20 Ls un tu pretī, pa 2 Ls- pagājušogad vēl LS bija mūsu valūta. Un vispār- vai tas ir vajadzīgs tādos apmēros? Kāpēc ģimene, kur ir tikai pieauguši cilvēki, nevar pasēdēt kopā pie svētku galda- paspēlēt spēles un papriecāties par kopā būšanu, kapēc ir jāpēr dāvanas, kas, uz visiem ģimenes locekļiem sadalot, sanāk baigais cipars. Gribu vienkārši parunāt par šo tēmu....
24.11.2014 15:12 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Piekrītu Hone - es nešķiroju, cik dārga ir dāvana naudas izteiksmē, man katra dāvana ir nenovērtējama. Mums ģimenē ir tradīcija par dāvanu meklēšanu un katram tiek viņa dāvana, kas ir domāta, izplānota, ar mīlestību saiņota. Kādu cenu pielikt dāvanai, ko dāvināšu mammai? Tas būs fotoalbums ar šī gada skaistākajiem mirkļiem - manām kāzām, dzimšanas dienas svinībām, mazmeitiņas bildītēm no piedzimšanas brīža. Cik vērta ir tāda dāvana? 9 eur, ko iztērēju par albumu? 10 eur par bilžu attīstīšanu? Diez vai!
15.12.2014 11:59 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Kaapeec jaadaavina? Taapeec, ka daavinaashana tas ir prieks. Es buutu bezgala laimiiga ja man buutu 15 cilveeki ko apdaavinaat. :D Ja apdaavinaashana tiek izjusta kaa nasta tad: a)tu esi skops; b)nav naudas; c)paaraak daudzus grasies apdaavinaat tikai taapeec, ka taa ir jaadara. Shiem cilveekiem vislabaak nosuutiit skaistu kartinju, ideaali ja ar pievienoto veertiibu- taa buutu pashtaisiita; un daavanas saruupeet tikai tiem kurus tieshaam gribas apdaavinaat.
15.12.2014 11:44 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Man jau sķiet, ka tā noteiktā summa nav akmenī cirsta un nez vai kāds sliktums būs, ja iztērēsi vairāk (ja vien runa nav par to, ka maciņš neļauj), tā ka, ja es zinātu ka patīk un varētu atļauties, pirktu kaut kādas biļetes :)
Turklāt man Ziemassvētki nesaistās ar dāvanām, bet ar mieru, iekšējām pārdomām, labestību, sirsnību mājās, kopības sajūtu

Par šo gribās gandrīz piekrist, izņemot par pirmo daļu :) Tieši tāpēc dāvanas man ir svarīgas un nekādas loterejas nekad neakceptēšu, arī simboliskās dāvanas nē, jo pie visa Gurri minētā - labestības, sirsnības, utt. man klāt nāk milzīgs došanas prieks. Un man gribās visiem mīļajiem sagādāt to, ko paši varbūt nenopirktu, to, kas, kaut uz mirkli, bet tiešām sagādātu prieku. Un man nav žēl krāt naudu iilgi pirms tam, tieši tā paša iemesla pēc - gribās pie visa emocionālā cilvēkiem dot klāt kaut ko materiālu, kas dos to mirkļa mirdzumu acīs. Un to es redzu visu acīs, ne tikai bērnu.. Zinu arī draudzeni, kurai ģimenē ir tāds pats princips kā daudzām šeit - kār'tigi apdāvina bērnus, pieaugušos simboliski - katru reizi, kad es viņai uzdāvinu dāvanu, viņa uz mirkli paliek nedaudz nostaļģiska, nosaka - cik forši, man neviens ciits par mani tā nedomā un nepiemeklē, atver dāvanu un tad acīs parādās tieši tas pats prieks, kas bērniem :)
15.12.2014 11:11 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
ā, sapratu :)
tad visas manas ieteiktās lietas iekļaujas :D
15.12.2014 10:03 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
chobits, kāds budžets?
grāmata
šlipse
tauriņš
šalle
Latvijā gatavotu gardumu izlase
termokrūze
15.12.2014 10:03 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Paldies Dievam, bet manā ģimenē nenotiek apdāvināšanās, tikai lotereja, katru gadu katrs sagatavo lotereju 3Ls vērtībā, viss. Mani tas pilnīgi apmierina, jo man nav svarīgas dāvanas, pa lielam man jau viss ko vajag ir, un tas ko tiešām vajag, tas nemaksā ne 10, ne 20Ls, bet jau ar stabiliem 3 cipariem, neviens man to nedāvinās.
Turklāt man Ziemassvētki nesaistās ar dāvanām, bet ar mieru, iekšējām pārdomām, labestību, sirsnību mājās, kopības sajūtu, baznīcu.
15.12.2014 09:59 |
 
Reitings 296
Reģ: 29.01.2009
Lai neveidotu jaunu kaitinošo diskusiju par dāvanām, pacelšu jau esošo :D
Jautājums tām, kurām ir šīs loterijas ģimenēs. Varbūt ir ieteikumi dāvanai līdz 20 eiro 30gadīgam vīrietim? Tālāk par kādu aktīvo atpūtu vai biļetēm uz hokeju, nespēju aizdomāties, bet atkal problēma - vienai personai dāvināt tā kā stulbi, bet vairāk tad jau vairs neiekļaujas budžetā. Varbūt kāda var ieteikt ko foršu :)
15.12.2014 09:30 |
 
Reitings 235
Reģ: 20.08.2014
Paldies, Lancaster :)
25.11.2014 10:09 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Mums otro gadu pēc kārtas tuvāko ģimenes locekļu vidū, ar kuriem pavadīsim Ziemassvētku vakaru, būs loterija- izlozēsim vienu cilvēku, kam konkrētas summas ietvaros būs jāiegādājas Ziemassvētku dāvana, savukārt, bērnus apdāvina visi, tur, protams, loteriju netaisām. Man ļoti patīk šis variants.
25.11.2014 09:45 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Mēs dāvinam katram, bet tā kā to cilvēku radu saimē kļūst arvien vairāk, tad visbiežāk ir tā- jo mazāks cilvēks, jo lielāka dāvana. Tas ir-pārsvarā tiek piedomāts par dāvanām bērniem, bet pieaugušajiem tiek dažādi nieciņi- saldumi, kaut kas no kosmētikas un citi sīkumiņi.Tā, lai arī pieaugušie tiek pie dāvanām, bet nav visu gadu jākrāj nauda, lai visus apdāvinātu "nopietnāk". :D
25.11.2014 08:59 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Tētim Ziemassvētkos ir dzimšanas diena. Kad dzīvoju ar vecākiem, dāvanas citiem gan nepirku, jo, loģiski, atļauties nevarēju, bet tagad, kad ar vecākiem vairāk nedzīvoju, strādāju, pati pelnu, dāvaniņas it kā vajadzētu. Tā jau arī ir gadā vienīgā reize, kad kāds kādam kaut ko dāvina.
Nesaku, ka tagad baigi varētu atļauties, bet nu.. kaut kā jau sagrabinos. :)
25.11.2014 08:36 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Milano,

nekas sarežģīts jau nav. Varu padalīties ar viesu mīļākajām receptēm:

1. Ķiploku un garšaugu sviests:
smalki sakapā sakapā ķiploka daiviņu (lieku vienu nelielu daiviņu uz ~100g sviesta), iemīca sviestā kopā ar šķipsniņu sāls, baziliku, timiānu un rozmarīnu (var litk arī tikai baziliku vai tikai timiānu, skatoties kas garšo) - šis vienmēr ir topa pirmajā vietā un tie apēsts pirmais.

2. Karija sviests:
Kariju iemīca iekšā sviestā ar šķipsniņu sāls un šķipsniņu asās paprikas.

3. Tomātu sviests:
Šis ir interesants un neparasts pēc garšas. Samaisa vienu daļu tomātu pastas (vai tomātu mērce, ja tā labāk garšo) ar trim daļām sviesta. Izskatas nav glītakais, bet garša ļoti laba. Var pielikt nedaudz bazilika.

Vēl visādus taisu (ar aso papriku, piemēram). Varianti ir 100 un 1. Ja taisu mājās, tad no sviesta saveļu mazas bumbiņas un salieku mazos servējamos trauciņus. Pasniedzu ar ciabattu. Tapat vienmēr uztaisu arī eļļu ar garšaugiem (šādu arī var Ziemassvētkos dāvināt, smukās pudelēs salejot). Bet dāvanām pildīšu augstāk redzamajās burciņās, ja sanaks dabūt. Ja nesanāks, tad lētas burciņas un vāciņi ir te: http://tavsalus.lv/09-banki/8379-stekljannaja-banka-s-rezboj-0-33l-12sht-d66mm.html
25.11.2014 08:28 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Mēs, pieaugušie, izlozējam, kas kuram dāvinās. Bērnam atkal visi dāvina.
Un arī mēs ar draugu savā starpā apmaināmies ar dāvanām.
25.11.2014 00:08 |
 
Reitings 664
Reģ: 31.03.2012
Šodien izdomāju, ka cepšu vafeles.
Pildīšu vai pārliešu ar kausētu šokolādi, pūdercukuru.
Sapakošu smukā papīrā ar smuku lentīti.
Jāpamēģina arī sāļās, ar ķiplociņu.
Būs drauga vecākiem, māsīcai, omēm.
24.11.2014 22:50 |
 
Reitings 467
Reģ: 31.03.2010
Mani mīļåkie un loti gaidīti svètki! Jūtos katru gadu kā bērns shai 24.decembra vakarà.un tas uztraukums skaitot pantinu par dāvanu, hiih, gluži kā bērnībā! Mums ar vīru un ģimeni tas patiik! Newaram shos svētkus iedomāties bez dāvanàm, tie taču ir ziemīßi- dāvanu laiks un kopiiga pasēdēšana (mums ar gimeni, tas ir biezhi), bet tās visas sajūtas, forši!
Sarunàjām uz katru pàri pa konkrētu summu un tad var izvēlēties vai gimenei kopiigi vai katram atseviski (2 cilv.gimenē katrā). Un būs vel loterija par mazinu summu, lai vairāk dāvanas un sajūsmas:)) mums parasti ir forshas dāvanas:))
Vīrs , protams, tiek lutināts un sanjem Laaaābu dāvanu :))

Jau newaru sagaidiit 24.decembri lasot sho diskusiju!!! ;))
24.11.2014 22:48 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Mēs svinam ziemassvētkus +/- 20 cilvēki kopā. Katrs katram pērk dāvanu. Neesmu ne no viena dzirdējusi, ka tas būtu apgrūtinoši. Ziemassvētki ir mans mīļākais laiks, es tam ļoti gatavojos, katru dāvanu rūpīgi apdomāju. Neiespringstu uz dāvanu cenu, man galvenais, lai cilvēks ir priecīgs, kārtīgi izdomāju vai konkrētā dāvana viņam patiks un būs vajadzīga. Man nav žēl dāvināt arī dārgākas dāvanas, ja zinu, ka tas kādu iepriecinās.

Esmu dāvinājusi arī paštaisītas dāvanas (pārsvarā gan ēdamas lietas) -
1) izdekorētas lielās piparkūkas - cilvēciņus;
2) atsevišķos maisiņos sasaiņotus paštaisītus zefīriņus (aka marshmallovs);
3) kausētas šokolādes medaljonus, kuros sapraudu riekstus, sukādes, žāvētus augļus;
4) Dekoratīvās burkās sabērtus pašceptus cepumus;
5) Metāla kārbās saliktus lielos cepumus;
6) Paštaisītas šokolādes trifeles kartona kārbiņās;
7) Paštaisītas garšvielu eļļas (sabāž visādus garšaugus, ķiplokus, utt. pudelē, pārlej ar eļļu;
8) Garšvielu maisījumus.

Es varu ieteikt dažus padomus kā ziemassvētku apdāvināšanās tik ļoti nesit kabatā (šo arī pati daru un dāvanu pirkšana man nesagādā nekādas raizes).
1) Finanšu konsultants man ieteica atvērt kontu, atsevišķu no ikdienas tēriņu konta, kur mēnesī ieskaiti 10-x EUR (cik nu maciņš atļauj) un ziemassvētku laikā no tās naudiņas pērc dāvanas - ja taupīgi iepirksies, paliks pāri vēl Jaunā gada sagaidīšanai.
2) Dāvanas pērku visu gadu - noglabāju tās dāvanu skapī, ar uzrakstiņu, kuram tas domāts. Līdz ar to ziemassvētku laikā man jau lielākā daļa dāvanu ir sapirktas un man nav jāpakļaujas dāvanu pirkšanas drudzim. Ja nu pārdomāju par izvēlēto dāvanu, tad uzdāvinu kādam citam, kuram dāvana liekas piemērota.

Ahhh, ziemassvētki (l) (l) (l)
24.11.2014 22:42 |
 
Reitings 467
Reģ: 31.03.2010
Mani mįłākie svētki!
24.11.2014 22:39 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Muusu gjimenee mees daavinam katrs katram. Daavanas parasti ir palielas, bet ir visaadi-kaa nu kuram ar finanseem. Saakot ar shaalleem, makiem, beidzot ar milzu TV, datoriem un telefoniem. Mums taa pienjemts. Kopsh esmu kopaa ar draugu, esam arii ienesushi daavanu shtelli drauga gjimenee un ja ieprieksh tika apdaavinaati pa lielam siikie, tad tgd arii tajaa maajaa tiek domaatas un daavinaatas daavanas.
Mums taa patiik.
Pagaajushajaa gadaa uzdaavinaaja telefonu man, draugam esmu daavinaajusi futbola bučus, futzāla apavus un šogad adi esmu noskatijusi kaut ko sportam nepieciesamu. Es zinu,ka viņs loti priecāsies. Zinu arī ko viņš davinās man :D tas vieniigi besij, ka lielaakoties zinu kas buus daavanaa, gribeetos to paarsteigumu, bet no otras puses-patiik,ka biezhi vienes varu izveeleeties tieshi kaadu es gribu.
Bet nu manu senchu daavana vienmeer ir paarsteigums!:)
Laimes akas mums aktuaalas Jaunajaa gadaa, bet nu tur ir interesanti-svinam lielaa radu pulkaa un tad ir visaadas atrakcijas-kas kastee? Utt, kur var dabuut gan shvammes, gan knaģus, gan salvetes, ja sanak uzminēt :D
24.11.2014 22:37 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
mazā brāļa diez gan pašķībi uztaisīto virtuves dēlīti darbmācības stundā ar iegrieztiem maniem iniciāļiem.


Akk, šis liekas vnk tik mīļi :).

Mēs arī ar draudzenēm parasti apmaināmies maziem svētku sveicieniem. Jā, kāds tos varbūt sauktu par kkādiem štruntiņiem un ko nu tur vēl, bet... man patīk mazas lietiņas un man galvenais, ka par mani ir piedomāts.
24.11.2014 22:34 |
 
Reitings 700
Reģ: 19.11.2014
Uhh!
No šīs diskusijas esmu smēlusies tik daudz ideju, bet tikai žēl, ka Ziemassvētkos nebūšu mājās pie radiem un ģimenes.:(
Bet paldies par jaukajām idejām.
Pirms tam, es par Ziemassvētkiem īpaši nedomāju. Parasti arī nebija noskaņas tādiem kā svētkiem vispār, jo gadījās, ka svētki parasti bija tādi vienmuļi...
Laikam esmu palikusi pozitīvāka un pašai arī ir enerģija svinēt un kaut ko gatavot. ;)
24.11.2014 22:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits