Apkalpojošā sfērā bez krievu valodas zināšanām

 
10 gadi
Reitings 2503
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Man te ienāca prātā viens jautājums - vai ir iespējams Latvijā strādāt, pieņemsim, veikalā par pārdevēju bez vai ar ļoti minimālām krievu valodas zināšanām? Saprotu, ka lielākā daļa bļaus, ka krievu valoda Latvijā ir jāzina obligāti, bet to variet pietaupīt, esmu to jau miljons reižu dzirdējusi. Es negribu, lai šī būtu kašķu diskusija, un vislabāk būtu, ja atbildētu tikai tās meitenes, kuras pašas ir strādājušas, piemēram, veikalā vai kafejnīcā nezinot krievu valodu. Vai spējāt saprasties ar krievu tautības klientiem? Vai tomēr viņi pieprasa, lai jūs runātu krieviski, pat ja viņi latviski saprot? Tiešām visi krievi ir tik neiecietīgi vai ir arī kāds pozitīvs piemērs?
24.11.2014 11:43 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
. Vienreiz pat citi pircēji rindā palīdzēja man sazināties ar klientu.


man laikam būtu kauns, ja vajadzētu, lai klienti palīdz sazināties ar citu klientu..Lai cik ļoti man nepatiktu krievu valoda, vienu brīdi pat iepriekšējā darbā, līdz riebumam noveda, tomēr uzskatu, ka jo vairāk valodas zini, jo labāk pašam. Piedod, tas tikai mans viedoklis.
24.11.2014 11:50 |
 
Reitings 217
Reģ: 29.03.2010
Pati esmu strādājusi Rīgas veikalā. Manas zināšanas minimālas, vairāk gan sakot-es saprotu,ko viņš saka, bet nemāku atbildēt. Un man tas nesagādāja problēmas-viņš man krieviski saka, es atbildu latviski. Protams bija tādi āži, kas ietiepās un pieprasīja runāt krieviski
24.11.2014 11:47 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Es mēnesi nostrādāju veikalā. Runāju tikai latviski pārsvarā. Vienreiz pat citi pircēji rindā palīdzēja man sazināties ar klientu. To mēnesi kaut kā iztiku. Bet nu RIMI kasē jau arī ļoti maza komunikācija sanāk.
24.11.2014 11:47 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
nu valodas ir nevis trauceeeklis, bet naak tikai par labu, taa kaa, ganjau tev pshai arii no taa labums buutu, zinaat papildus valodu ;)

Vai tomēr viņi pieprasa, lai jūs runātu krieviski, pat ja viņi latviski saprot? Tiešām visi krievi ir tik neiecietīgi vai ir arī kāds pozitīvs piemērs?


un ko tu teiksi tuuristam no krievijas, kas biezhi vien iepeerkas veikalos, ariii pastaveesi ar savu, ka tomeer vinjam butu jamaak latviesu valoda?

protams, ka butu jauki sava dzimtenee komunicete tikai latvieshu valoda, bet nu esat reaali, ieperkas un celjo ne tikai latvieshi ;)
24.11.2014 11:47 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Rīgā - ļoti maza iespēja strādāt.
24.11.2014 11:46 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
Visur prasīs kaut minimālas frāzes zināt - sasveicināties, pastastīt ko pārdod un atbildēt uz klienta jautājumiem. Domāju ka veikalā pie kases strādājot arī atradīsies kāds krievvalodīgais kas kko uzjautās...
24.11.2014 11:46 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Nu tas jau atkarībā, kurā pilsētā. Rīgā grūti būtu un domāju, ka bez tā iztikt nevarēs.
24.11.2014 11:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits