Apkalpojošā sfērā bez krievu valodas zināšanām

 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Man te ienāca prātā viens jautājums - vai ir iespējams Latvijā strādāt, pieņemsim, veikalā par pārdevēju bez vai ar ļoti minimālām krievu valodas zināšanām? Saprotu, ka lielākā daļa bļaus, ka krievu valoda Latvijā ir jāzina obligāti, bet to variet pietaupīt, esmu to jau miljons reižu dzirdējusi. Es negribu, lai šī būtu kašķu diskusija, un vislabāk būtu, ja atbildētu tikai tās meitenes, kuras pašas ir strādājušas, piemēram, veikalā vai kafejnīcā nezinot krievu valodu. Vai spējāt saprasties ar krievu tautības klientiem? Vai tomēr viņi pieprasa, lai jūs runātu krieviski, pat ja viņi latviski saprot? Tiešām visi krievi ir tik neiecietīgi vai ir arī kāds pozitīvs piemērs?
24.11.2014 11:43 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Nu agrāk strādāju apkalpojošā sfērā īsti labi nezinot neko krieviski, ātri vien iemācījos... ja vien nenāk īsti Krievi no krievijas, tad jau saprasties var, pus pa latviski, pus pa krieviski, un ar žestiem... bet paies neilgs laiciņš, kad vajadzīgos vārdus un terminus iegaumēsi un varēsi parunāt, vismaz man tā ir.
24.11.2014 12:24 |
 
Reitings 139
Reģ: 29.01.2009
Jo vairāk valodu zināsi, jo vieglāk tev ies tādā darbā.
Bet, manuprāt, krievu un latviešu valodas ir minimums. Lai gan, ja vismaz saproti, ko Tev saka, tad varētu nebūt tik traki, ar laiku jau iemācītos. ;)
Mana priekšniecība no manis pieprasa teicamu krievu un angļu valodu, bet tas nav gluži tādas sfēras darbs. ;)
24.11.2014 12:24 |
 
10 gadi
Reitings 1237
Reģ: 15.12.2009
kade es sāku strādāt,tad tiešām necik nemācēju krieviski :D
bet man bija lieliski kolēģi- krievi, kuri pateica, bāc, mums taču arī ir akcents, ko Tu kautrējies? runā,ganjau Tevi sapratīs.. tas bija tāds pirmais, kad tiku pari vispār tam ,ka mute jāver vaļā :D
tad lēnām, lēnām apguvu tai darba vietai nepieciešamās standartfrāzes. Tagad strādāju citur, arī sākumā bija grūti,bet principā jau vieni un tie paši izteikumu, nedaudz tik piemācies klāt :)
taakaa nav neiespējami, protams, ja kolēģii nepārmet Tev visu laiku, ja kādreiz paprasi viņiem pienākt un palīdzēt .unnn ja pats esi jauks,tad arī klienti būs jauki.. redzēs,ka centies, nevis kā ietiepīga kaza principā runā latviski, tad arī viņi paši sāks saprast un runāt latviski.. utt,,
24.11.2014 12:30 |
 
Reitings 192
Reģ: 13.11.2014
Pierodat :D Šī ir mūsu izveidotā brīva Latvija! Kur dēļ kangaru latviešiem ir izveidojusies situācija, ka noteikumus diktē 30% Latvijas iedzīvotaji (krievvalodīgie)... Padomju Latvijā bez krievu valodas zināšanām varēja darbu atrast labāk, jo priekšnieks tevi nevarēja neņemt darbā :D

Njā tādi nu ir mūsu darba devēji, kas dēļ itkā lieka eiro nepieņem cilvēkus bez krievu valodas :D bet tajā pašā laikā sūpstas, ka nav kas strādā :D
24.11.2014 12:37 |
 
Reitings 66
Reģ: 14.04.2014
Vasarā strādāju veikalā, gan kasē, gan zālē. Sarunājos pārsvarā ar visiem latviski, ja gadījums bija izcili bezcerīgs saucu palīgā citu darbinieku, kas runāja krieviski, taču pārsvarā viņi saprata, ko es viņiem skaidroju, ja pat viņi atbildēja man krieviski un neviens nesūdzējās, lai gan ar krieviski runājošiem jauniešiem principa pēc sarunājos angliski vai arī vāciski (ja nemācēja angliski), jo man līgumā nebija norādīts kādā valodā man jāsarunājas ar nelatviski runājošajiem. Esot kasē, arī klientiem acis ir pierē un var ieraudzīt ciparu kasē, jo te, kur es šobrīd dzīvoju kasēs strādā arī nedzirdīgi cilvēki, kuri var sarunāties tikai zīmju valodā, un neviens klients viņiem nepārmet, ka nenosauc pirkuma summu. Es runāju latviski, angliski, vāciski un poliski, diezin vai kāds man var pārmest svešvalodu neprasmi.
24.11.2014 12:41 |
 
Reitings 192
Reģ: 13.11.2014
ja vien nenāk īsti Krievi no krievijas

Reizi pusgadā kāds iemaldās :D LOL Nebrauc jau nu viņi šeit tik daudz :D Kā arī tūrista valodas nezināšana, kaut kādai viesnīcas administratorei, gidam u.c arī ir pupu mizas :D Tikai latvieši par to uztraucās :D Pie kam ja šie tūristi nav speciāli samaksājuši par ekskursiju savā dzimtajā valodā :D Nu okey krievs, bet ja atbrauks ķīnietis :D Tad ko jāiet no darba prom :D

Vienkārši krievu valodas zināšanu prasība ir darba devēju nekaunība :D Nemot vērā vēsturiski, ka Latvijā tomēr labak sliktāk pārvalda krievu valodu :D
24.11.2014 12:43 |
 
Reitings 192
Reģ: 13.11.2014
Esot kasē, arī klientiem acis ir pierē un var ieraudzīt ciparu kasē

Vo vo :D Pašapkalpošanās veikalos vispār nevajadzētu būt nekādām prasībām :D jo darbs tik cik ieskenēt produktu un izdot atlikumu
24.11.2014 12:45 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Pirmais darbs bija apkalpojošā sfērā, krieviski sapratu, bet nevarēju parunāt, t.b. pieklājības frāzes varēju pateikt, bet ne izteikties. Bet mēģināju un aizgāja tā krievu valoda.

Apkalpojošā sfērā bez krievu valodas ir grūti. Bet ir varianti: darbs, kurā ir minimāla komunikācija ar klientu, nav vajadzības gari un plaši izteikties: krieviski spēj pieņemt pasūtījumu/ parādīt ceļu uz apeņu plauktu/ nosaukt maksājamo summu, utt. var mierīgi strādāt rimi, vidusmēra kafejnīcā, picērijā, krodziņā, apģērba veikalā, utt. Stocmanī esmu ievērojusi, ka ir pārdevējas, kuras runā tikai angliski un latviski.

Vajag izvēlēties tikai atbilstošu amatu, piemēram, elektropreču, automašīnu pārdevējam, klientu servisa darbiniekam bez krievu valodas zināšanām būtu smagi...
24.11.2014 12:51 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Interesanti, prasa svešvalodu, bet vietējās valodas zināšanas nemaz nav obligātas. Nujā, jo latvieši jau lien no ādas laukā, lai izpatiktu ciemiņiem.
24.11.2014 12:59 |
 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Esmu strādājusi agrāk par pārdevēju/konsultanti Rīgā ar minimālām krievu valodas zināšanām. Grūti, bet kaut kā galā tiku. Bija jau pircēji, kas bija ļoti neapmierināti, ka nerunāju krieviski.

Šī brīža darbā daudzi klienti ir tūristi, tai skaitā arī no Krievijas. Perfekti nerunāju, bet galā tieku.
24.11.2014 13:03 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Vai tad ar krievu tūristiem ārzemēs arī runā krieviski? Manuprāt, angliski.
24.11.2014 13:04 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
Domāju, ka ir iespējams strādāt ar minimālām krievu valodas zināšanām :) Ja netiec galā - lai kāds palīdz. Visas pasaules valodas iemācīties nav iespējams. Es pati darbojos tūrismā, ikdienā pati tūristus gan satieku reti, bet gadās, kad kāds piezvana uz manu numuru. Tā kā viņi vienmēr jautā vienu un to pašu, esmu iemācījusies atbildes, bet cenšos runāt ar viņiem vai nu latviski, vai angliski.
Problēma, ka daudzi tūristi no krievijas patiešām nemāk angļu valodu, vai arī reizēm gadās kādi vecākas paaudzes cilvēki no Lietuvas, Igaunijas, kas skolā nav mācījušies angļu valodu un zina tikai krievu... tad ir grūtāk, reizēm esmu atvainojusies, ka nesaprotu, un lūgusi uzgaidīt, ka pēc brīža viņiem atzvanīs kāds, kas prot krieviski.
24.11.2014 13:13 |
 
Reitings 358
Reģ: 22.05.2013
Es teiktu, ka pat Rīgā tas ir iespējams. Es krieviski saprotu daudz labāk nekā runāju, tāpēc ideāli likās, ka varu atbildēt latviski, bet uzklausīt - krieviski. Lai gan ir arī nācies dzirdēt daudz lamas un nosodījumu tieši no vecajiem krieviem.
Tāpat jutos stulbi, kad pārrunās lika pārtulkot kaut ko uz krievu valodu. :D
ŠObrīd esmu ļooooti priecīga un pateicīga, ka vairs nav jāstrādā apkalpošanas svērā.
24.11.2014 13:15 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Eh, kā jūs domājat, Latvijas krievu forumos arī diskutē par to, vai varēs atrast darbu, ja nezina latviešu valodu, un vēl labāk, latviskie nerunājošie krievi iesaka viens otram mācīties latviešu valodu, jo jebkura valoda ir bagātība? Jautājums, kas atbildi neprasa.
24.11.2014 13:39 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Valodas zināšanas ir svarīgas.
Ja, piemēram, Daugavpilī pārdevēja stostoties, nevar Latviski 10 sakarīgus vārdus salikt, tad man uz turieni iet vairs negribas.
Ja no pārdevēja vajadzīga izsmeļoša konsultācija krievu valodā, tad ar standartfrāzēm nepietiks. Un bieži vien, pircējs, lai arī zin latviešu valodu, runās krieviski.
24.11.2014 13:44 |
 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Nerea, ir visādi gadījumi. Daži arī runā angliski, bet ir arī tādi (ne no Krievijas), kas mocās runāt krieviski, jo domā, ka Latvijā visi runā krieviski un angliski nesaprot. Reti, bet ir bijuši arī tādi gadījumi.
24.11.2014 13:51 |
 
Reitings 247
Reģ: 17.01.2013
Izlasot Diversijas komentāru un saprotot atbildi...palika skumji par visu šo situāciju. Vajadzētu būt otrādi... jautājumam un uztraukumam vajadzētu būt par to, vai varēs atrast darbu nezinot valsts valodu. Diez vai Anglijā vai citās valstīs kāds var atrast normālu darbu nezinot vai zinot tikai desmit vārdus valsts valodā.
24.11.2014 13:56 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Pareizi jau kampanella saka, ka tas viss atkarīgs no darba devēja. Zinu piemērus, ka strādā arī bez tām valodas zināšanām.

Un nav jābaidas izskatīties pēc muļķes. Atskaitot pāris cilvēkus, neviens parasti nesmējas par tiem, kuriem ir nepareiza izruna/akcents, jauc vārdus. Tieši otrādi, varbūt pat cilvēki paši palīdzēs izteikt Tev savu domu..
24.11.2014 13:57 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Vai tad ar krievu tūristiem ārzemēs arī runā krieviski? Manuprāt, angliski.


Valstīs kuras visbiežāk apmeklē krievu tūristi ( Turciju, Izraēlu, Bulgāriju, Grieķiju, Kipru u.c ) daudzi jau runā krievu valodā tūristu dēļ. Es pats to esmu konstatējis, jo Krievu valodu zinu labāk nekā angļu. Pat Somijā un Francijā tendence iet uz to pusi.
24.11.2014 13:57 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Neprotu krievu valodu, darbā tā pat pieņēma. :)
Manuprāt, tas būt ļoti negodīgi ja darba devējs pateiktu, ka neņem darbā tikai tāpēc,ka tu neproti tieši krievu valodu... tad jau to varētu attiecīnāt uz jebkuru citu valodu.
24.11.2014 14:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits