Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tracina

 
Reitings 351
Reģ: 22.10.2014
Labvakar!

Ļoti bieži ir nācies dzirdēt, ka krievu tautības cilvēki, kad runā latviski, nepareizi izrunā vārdus. Tas tāāāā griežas ausīs un pat varētu teikt ka tracina. Piemēram: dvieliņas (dvielīši), austiņi ( austiņas), pīrāgas ( pīrāgi) utt. Kā arī kad liek garumzīmes kur tās nav vajadzīgas, vai neliek, kur ir vajadzīgas.

Bieži nākas sastapties darba dēļ ar krievu tautības cilvēkiem, un visi kā viens pasaka kaut ko nepareizi. Un tie, kuri ar mani runā krievu valodā, kad es viņus uzrunāju latviski, vispār nerunāsim.

Pasakiet savas domas par šo. Un vai ir saskarsme ar tādiem cilvēkiem..
21.11.2014 21:56 |
 
Reitings 160
Reģ: 17.07.2010
Unknown , tas nemaina faktu, ka latviešu valoda ir grūta.
22.11.2014 17:41 |
 
Reitings 1127
Reģ: 16.03.2014
Man ,ja godigi patik.:D ,draugam tads fors akcents krievu:). Un ja cilveks censas, tikai prieks.
22.11.2014 16:40 |
 
10 gadi
Reitings 374
Reģ: 29.01.2009
DieKleineHexe, devīto? Ak vai.. Un Tu reāli arī visas zini tā, ka vari sarunāties un saprast?
Es neapšaubu Tevi, vienkārši pati esmu pastulba uz valodām un tāds skaits man liekas - wooow! :D
22.11.2014 15:45 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Stulbaa siikaa, goda vaards, stulba. Taa vietaa, lai priecaatos, ka cilveeks censhas runaat latviski, kaut ko kasaas. Cik veel valodas zini bez dzimtaas latvieshu? Cik valodaas no taam esi perfekta? Domaaju, ka nevienaa.

Pat savu dzimto valodu nezini perfekti, iztruukst dazhu komatu Tavaa tekstaa.

Es shobriid apguustu 9. valodu. Un NEKAD nevienaa valstii neesmu sastapusi taadu stulbeni kaa Tu, kura viipsnaatu, kad cilveeks censhas runaat attieciigaas valsts valodaa.

Manas domas? Jaa, man ir bijusi saskarsme ar taadiem cilveekiem, un vinji manii ir izraisiijushi tikai pozitiivas emocijas. Tachu taadas mamzeles kaa Tu - man ljoti riebjas.
22.11.2014 15:20 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Es priecājos par katru krievu, kurš cenšas runāt latviski, pat, ja viņam tas nesanāk pārāk labi. Tas ir apsveicami un ir jāiedrošina viņus to darīt nevis jāapsmej par katru kļūdu. Jo tikai tādus krievus es cienu, kas cenšas nevis tādus, kas sarunu ar mani uzsāk krieviski vai vēl trakāk, kad es atbildu latviski, turpina runāt krieviski.
22.11.2014 14:52 |
 
Reitings 2609
Reģ: 11.11.2013
koncha2 Lietuviešu ir vel grūtāka, tas nu tā, piebilde.
Bet jā, apsveicu tos krievus kuri mēģina runāt krieviski. Pats agrāk krievu valodu labāk zināju, tagad ka runāju pašam kauns, bet tomēŗ. Krieviem nākas klausīties manu lauzto valodu.
22.11.2014 14:37 |
 
Reitings 160
Reģ: 17.07.2010
Prieks, ka viņi cenšas. Nekad neesi aizdomājusies par to, cik latviešu valoda īstenībā ir grūta??

Stulbi ir tad, ja dzīvo Latvijā un vispār nerunā latviski.
22.11.2014 14:19 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Vairāk par krievu akcentu vai nepareizajām galotnēm, mani tracina latviešu nespēja darba vidē pareizi izteikties vai rakstīt (visi "pac", "esu" utt.)! Lūk tas ir patiešām nožēlojami!!!
Tracina tikai tie krievi, kuri apzināti runā tikai krieviski - šādos gadījumos es apzināti runāju tikai latviski, pie viena izmantojot daudz vecvārdus un sinonīmus :D Tomēr ar tādiem darbā ļoti reti iznāk saskarties. Redzot, ka es runāju latviski, ar vairumu krievvalodīgo pieklājīgi vienojamies, kādā valodā vai valodās sarunu turpināsim.
22.11.2014 11:55 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Tā kā es strādāju apkalpojošā sfērā, tad ikdienā saskaros ar dažādu tautību cilvēkiem. Pati runāju tekoši krievu val., bet zinu, ka līdz perfektumam kā līdz mēnesim. Atmiņā palikuši divi gadījumi. Pirmais: atnāk klients, apsēžas un krieviski pasaka "Jūs steidzaties? Tas būs ilgi (domāta saruna)." Tad latviski pasaka "Es runāšu latviski, es mācos." Man neapzināti atplauka smaids pa visu seju. Tad viņš spītīgi, meklējot katru vārdu, turpināja latviski izklāstīt savu problēmu. Lieki teikt, ka saruna bija pilnīgi greiza, izruna drausmīga un teikumu uzbūve nekāda. Bet tas absolūti nebija svarīgi, jo pūles, ko klients ielika sarunā, bija fantastiskas. Jo svarīga bija viņa attieksme pret mani un manu valsti kopumā. Otrs: ienāk divi klienti ārzemnieki. Viens uzņemas runāšanu un sāk runāt angļu val. Mana angļu valoda nu nav tā labākā, jo sen neesmu runājusi. Tā nu krietnu laiku abi mocamies, līdz blakus stāvošais ārzemnieks sāk pirmajam prasīt jautājumus skaidrā krievu valodā, lai pārtulko man. Es pārsteigta pārgāju uz krievu valodu un sāku tam otrajam stāstīt informāciju pa tiešo. Un tad sekoja lielākais pārsteigums - klients bija šokā, ka es krieviski runājot, jo citēju: "Bijām dzirdējuši, ka Latvijā neviens vietējais krieviski nerunājot!"
Mana nostāja - var jau patriotiski teikt, ka savā valstī dzīvojot, varu runāt tikai savā valodā utt., bet jo vairāk valodas zināsi, jo labāk. Tad jau ar ārzemju tūristiem angliski sarunāties nedrīkst, lai mācās latviešu valodu. Priekš kam tad vispār mācīties? Un, ja tu mācīsies, tad vienalga uzkritīsi tādam kā autore uz nerviem. :(
22.11.2014 11:44 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es pazīstu krievu, kurš tiešām ir Latvijas patriots un latviešu nacionālists. Viņš piedalās lāpu gājienos, 16.martā iet pie pieminekļa nolikt ziedus latviešu leģionāriem, runā tikai latviski arī ar krieviem. BET viņam joprojām ir akcents, lai gan šāda pārliecība viņam ir, kopš sevi atceras. Vai tāpēc man viņš būtu jānomētā ar akmeņiem, jo ir krievs un vienalga, ka ir nacionālāk noskaņots par lielu daļu latviešu?
22.11.2014 11:15 |
 
10 gadi
Reitings 374
Reģ: 29.01.2009
Ak vai.. Un kā tad viņiem ar Tevi ir jārunā, ja ne tā, ne šitā nav labi?
Cik muļķīgi. Mani iepriecina pat tas, ja atnākot, klients, kurš, skaidri zinu, runā tikai krievu valodā, ar mani sasveicinās latviski. Manā uztverē, tā ir kā cieņas izrādīšana man, pat, neskatoties uz to, ka turpmākā saruna būs krievu valodā.
Šo, starpcitu, esmu ievērojusi arī citur esot, kā atplaukst un smaida, piemēram, pārdevēji (Francijā, Itālijā u.c.), ja ieejot veikalā sasveicinies viņu valodā. Liekas tāds patīkams žests.

Un tas ir tikai par sasveicināšanos vien. Latviešu valoda nu galīgi nav viegla, tāpēc vien, latviski runājošiem cittautiešiem gribas atkal un atkal uzsmaidīt, tā parādot, ka mana attieksme ir pozitīva, es priecājos un cienu viņu par to, ka viņš runā manā valodā. Arī tad, ja kļūda ir katrā vārdā.
22.11.2014 10:51 |
 
Reitings 3031
Reģ: 26.02.2010
Šausmas, kur tik aprobežota domāšana..
Man lielākā daļa kolēģu un klientu ir krievi, kad sāku šeit strādāt nemaz tik labi nepratu krieviski, bet nu jau diezgan raiti runāju, īpaši ar darba specifiku saistītas lietas! Neviens nekad nesmējās, centās palīdzēt apgūt valodu!
Tagad es palīdzu kolēģiem mācīties latviešu val., laboju kļūdas, pārbaudu svarīgus dokumentus, vai citreiz uzzvanu viņu vietā, ja svarīga saruna, tulkoju iesniegumus.
Cenšos motivēt un atbalstīt runāt latviski, zinu, ka daudzi jau labi samācījušies!
Tieši tādas attieksmes dēļ kā Tev daudzi baidās runāt un iemācīties labāk, uzlabot savas zināšanas.
22.11.2014 10:39 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Un tai kas teica ka savās mājās krieviski nav jāsaprot, tad arī būtu tikai loģiski nezināt angļu valodu ! Par garumzīmēm ceru autore te esošām nemākulēm lejuplādēt programmu lai ir garumzīmes VIENMĒR AIZRĀDA:D
22.11.2014 10:22 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Es domāju, ka.. tu esi stulba. Kādēļ? Jo izrādot savu nepatiku, kas droši vien lasāma tavā sejā, kad krievs runā latviski, tu veicini to, ka krievi runā krieviski, jo viņiem kļūst kauns kļūdīties. Ja viņi runā krieviski, tad latvieši rauc degunus un saka "stulbie krievi, latviski nemāk" utt. Tā veidojas apburtais aplis, ka daļai latviešiem sakarā ar krieviem nekad nekas nav labi.

Liels pluss šim.
Es tikai priecājos, ka cilvēks cenšas runāt latviski.
Un esmu ievērojusi, ka ļoti bieži cilvēki priecājas par to, ka kāds ārzemnieks, piemēram, francūzis cenšas runāt latviski, bet, kad krievs sāk runāt, tā viss, nekas nav labi.

Un mēs paši neesam ideāli, es ļoti labi apzinos, ka man ir nepareiza izruna krievu valodā. Un kā vispār var gribēt no cilvēka, kuram tā, iespējams, nav dzimtā valoda, perfektu izrunu?
22.11.2014 10:08 |
 
Reitings 90
Reģ: 30.06.2013
@ ctn iespēms svešvaloda, bet tas jau nemazina faktu ka tā ir jāzin , nav iespējams no tās izbēgt vienalga, nekas jau nemainīsies
22.11.2014 10:04 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Priecājies ka runā un cenšas.Ceru pati perfekti zini krievu valodu un runā bez akcenta? Par garumzīmēm pat te krutās latvietes drukā bez. Jo nejēdz programmu vienkāršu lejuplādēt .
22.11.2014 10:00 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Caty jel "pieaudz" - prāta un attieksmes ziņā.
22.11.2014 09:38 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
kaut katru otro vārdu nepareizi, bet lai runā latviski!!!
22.11.2014 09:37 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Man patīk ka Krievi runā ar akcentu, arī nepareizi izsakot vārdu. Tas bieži vien izklausās komiski un liek pasmaidīt.
22.11.2014 09:33 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Kā Tev vispār nav kauna?! Izruna viņai nepatīk, zini, priecājies, ka tie cilvēki vispār mēģina runāt latviski, tikpat labi varēja palikt pie krievu valodas un tad runā Tu, kā gribi, krieviski!

Un labāk paklausies, kā latviski runā viens otrs latvietis. Ja tā zin savu dzimto valodu, tad, piedodiet, bet ko var gaidīt no cittautiešiem.

Pati esmu krieviete un varu piekrist ninaskapis, ka daļai latviešu attiecībā uz krieviem nekad un nekas nebūs labi. Un satiekot tādus eksemplārus kā Caty, vispār šķiet, ka, ja nekas nav labi, tad ejiet vienkārši ieskrieties ar savu valodu un visu pārējo!
22.11.2014 08:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits