Tracina

 
Reitings 351
Reģ: 22.10.2014
Labvakar!

Ļoti bieži ir nācies dzirdēt, ka krievu tautības cilvēki, kad runā latviski, nepareizi izrunā vārdus. Tas tāāāā griežas ausīs un pat varētu teikt ka tracina. Piemēram: dvieliņas (dvielīši), austiņi ( austiņas), pīrāgas ( pīrāgi) utt. Kā arī kad liek garumzīmes kur tās nav vajadzīgas, vai neliek, kur ir vajadzīgas.

Bieži nākas sastapties darba dēļ ar krievu tautības cilvēkiem, un visi kā viens pasaka kaut ko nepareizi. Un tie, kuri ar mani runā krievu valodā, kad es viņus uzrunāju latviski, vispār nerunāsim.

Pasakiet savas domas par šo. Un vai ir saskarsme ar tādiem cilvēkiem..
21.11.2014 21:56 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Es priecājos par katru krievu, kurš cenšas runāt latviski, pat, ja viņam tas nesanāk pārāk labi. Tas ir apsveicami un ir jāiedrošina viņus to darīt nevis jāapsmej par katru kļūdu. Jo tikai tādus krievus es cienu, kas cenšas nevis tādus, kas sarunu ar mani uzsāk krieviski vai vēl trakāk, kad es atbildu latviski, turpina runāt krieviski.
22.11.2014 14:52 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Stulbaa siikaa, goda vaards, stulba. Taa vietaa, lai priecaatos, ka cilveeks censhas runaat latviski, kaut ko kasaas. Cik veel valodas zini bez dzimtaas latvieshu? Cik valodaas no taam esi perfekta? Domaaju, ka nevienaa.

Pat savu dzimto valodu nezini perfekti, iztruukst dazhu komatu Tavaa tekstaa.

Es shobriid apguustu 9. valodu. Un NEKAD nevienaa valstii neesmu sastapusi taadu stulbeni kaa Tu, kura viipsnaatu, kad cilveeks censhas runaat attieciigaas valsts valodaa.

Manas domas? Jaa, man ir bijusi saskarsme ar taadiem cilveekiem, un vinji manii ir izraisiijushi tikai pozitiivas emocijas. Tachu taadas mamzeles kaa Tu - man ljoti riebjas.
22.11.2014 15:20 |
 
10 gadi
Reitings 374
Reģ: 29.01.2009
DieKleineHexe, devīto? Ak vai.. Un Tu reāli arī visas zini tā, ka vari sarunāties un saprast?
Es neapšaubu Tevi, vienkārši pati esmu pastulba uz valodām un tāds skaits man liekas - wooow! :D
22.11.2014 15:45 |
 
Reitings 1127
Reģ: 16.03.2014
Man ,ja godigi patik.:D ,draugam tads fors akcents krievu:). Un ja cilveks censas, tikai prieks.
22.11.2014 16:40 |
 
Reitings 160
Reģ: 17.07.2010
Unknown , tas nemaina faktu, ka latviešu valoda ir grūta.
22.11.2014 17:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits