Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ko darīt ar mantu krājēju?

 
Reitings 379
Reģ: 02.06.2014
Un es te nerunāju par to "neko nevaru izmest ārā", bet gan kā šovos rāda, cilvēkam mājās jau vairs nav pat vietas, kur paiet. Ilgu laiku nebijām apciemojuši omīti un meitenes, nepārspīlēju, 5 telpas ir aizkrautas līdz pašām durvīm. omes pašas guļamistabā ir maza eja līdz gultai, pārējais ir žurnāli, grāmatas un drēbes! un es, es nezinu, ko lai iesāk, nu es sakārtošu, bet viņa pārdzīvos un vēl savāks, bet tas viss pelē un smird, jo mitrs! Kā lai miermīlīgi to atrisina :(
21.10.2014 10:46 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Tādu babiņu papilnam, tas kara ietekmē, jo dabūt kaut ko bija neiespējami, tādēļ ārā neko nemeta. Domāju, nekļūdīšos, ja teikšu, ka arī pārtika netiek mesta ārā, pat nedaudz iepelējis tiek ātri apēsts. Maisiņus mazgā, visus iepakojumus krāj. Labi, ka vismaz vienkārši nemet laukā, zinu vecenītes, kuras visu, ko uz ielas atrod, nes mājās. Dažas pat no miskastēm izvalkā. Neko tu neiestāstīsi tādam, te jau sākas vecuma slimība, marazms, Alcheimers, jebkas. Kā saka, vecs kā mazs, argumenti nestrādās. No visiem ieteikumiem Diversijas ir vissakarīgākais.
21.10.2014 17:06 |
 
Reitings 241
Reģ: 31.03.2014
Es gan par konstruktīvu, argumentu pilnu sarunu.
Atdot matas labdarībai, nodot papīru pārstrādei, grāmatas attiecīgām iestādēm.
Ierosinājumiem izveidot kādu glabāšanas sistēmu, atlases kritērijus.

Nekādas brutālas mešanas ārā.


Pat ja tās mantas nevienam nav vajadzīgas, varbūt ome šķirsies no savām mantās, ja domās, ka kādam citam tās ir vajadzīgākas un tādā veidā kādam palīdz (bet pa kluso var izmest tās mantas, lai viņa nezin)
21.10.2014 16:37 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Interesanti, ka ir tik daudz krājēju :O!
Pār šādu slimības esamību uzzināju tikai no TV un pat tad brīnījos, ka kas tāds notiek!
21.10.2014 15:15 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Tiku līdz becky ierakstam un sasmējos :D mantu krāšana Tavai dāmītei jau aktuāla :D
21.10.2014 15:14 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
Gribēju rakstīt tieši to pašu, ko Samaara - vai nu PSRS laiku ietekme vai kara atstātas pēdas, kad cilvēki dzīvoja trūkumā, ēda zemes un ko vēl ne. Tāpēc tagad ir "bēniņos kaut kas sagrīļojies" un viss ir jākrāj "nebaltām dienām". Man patika Diversijas ieteikums - manuprāt, bez agresijas un omīte pati noteikti vājprātā priecīga, ka palīdz :)
21.10.2014 14:50 |
 
Reitings 140
Reģ: 13.10.2014
Nofilmē mājokli un tad parādi omei video, varbūt skanēs dīvaini, bet dažkārt skatoties no trešās personas skatu punkta viņiem ''aiziet''.
21.10.2014 14:19 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Domāju, ka mana vecmāmiņa tāda ir vienīgā, izrādās, ka nē.
Runāt nav jēgas, bet mēs esam iesākuši darīt tā, ka, ja viņa prasa, vai mums kaut ko nevajag (arī, ja neprasa, tad paši uzprasāmies, ka tas un tas noderētu, vai viņai nav), tad kraujam pilnu mašīnu un vedam prom, jo viņai tur ir labas mantas - gultas veļas, galda piederumi, katli, pannas, labas grāmatas, svečturi u.tt., ja pašiem nenoder vai ir tik sakarīgas, ka žēl mest ārā, atdodam kādam, kuram tiešām vajag. Un viņa priecīga, ka var palīdzēt (nesakām gan, ja kādas lupatas izmetam). Tā viņai beidzot māja sākusi tukšoties, jo nav vairs tas vecums, kad var skriet uz veikaliem un piepirkt lietas, ar ko aizpildīt tukšās vietas.
21.10.2014 14:01 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Nav jēgas neko skaidrot, skaidrot vajag ārstam. Tad viņš arī teiks, ko darīt un kā runāt ar omi. Var arī bez viņas aizbraukt uz konsultāciju.
21.10.2014 13:56 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Psihologs te nebūs īstais speciālists, jāsāk ar psihoterapeitu, īpaši jau tāpēc, ka tā tiešām var būt demences pazīme. Jādod omei pašai lasīt literatūra, jārāda raidījumi par krājējiem, lai pati no malas redz, kā tas izskatās un cik šausmīgi tas ir.
Īstenībā esmu pārsteigta, ka to krājēju ir tik daudz, kā meitenes te piesakās. Jāsāk domāt, vai tam nevarētu būt sakars ar PSRS deficīta laikiem, ka tagad veras ciet un liekas - viss jākrāj, var atkal nekā nebūt vai var savajadzēties, noderēt.
Jaunajām psiholoģēm rekur ieteikums pētījumam - salīdzināt krāšanas statistiku starp postpadomju valstīm un tām, kurās šādas lietas nenotika.
21.10.2014 13:51 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
behappy manā gadījumā ir tā kad puiša ome lūdz pēc palīdzības, kaut ko salabot, kaut ko kaut kur pielikt, bet tas reāli nav iespējams, jo mājā nav kur apgriezties.
21.10.2014 13:47 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Tikai kā tam cilvēkam paskaidrot, ka viņam jāiet ārstēties? Ja jau kad ar viņu mierīgi cenšās runāt par mantu skaita samazināšanu, tas tiek tik saasināti uztverts.
21.10.2014 13:44 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Cilvēkam var palīdzēt tikai tad, kad viņš to vēlas :)

Var brutāli visu izmest un sabojāt savstarpējās attiecības, bet omīte tāpat visdrīzāk savāks vietā citas mantas.

Kā variantu redzu izrunāšanos ar omi un/vai ārstu - speciālistu piesaisti, vai arī pieņemiet omes dzīvesstilu.
Ja viņai tas netraucē, un šādi dzīvojot viņa jūtas labi, neradiet viņai liekus pārdzīvojumus.
Nekas nav svarīgāks par laimīgu cilvēku - pieveriet acis ciemošanās reizēs vai mainiet tikšanās vietu. Priecājieties, ka Jums ome ir un ir laimīga savā mājā.
Citādi būtu jārīkojas, ja būtu jādzīvo kopā ar šādu krājēju.
21.10.2014 13:39 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
tā ir garīga saslimšana un tiek ārstēta ar profesionāļu palīdzību, psihoterapeitu vai pat psihiatru.
21.10.2014 13:29 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Stādīšana arī mana drauga omei ir problēma. Sapērk daudz stādus, vairāk kā puse tajos mini podiņos iznīkst vai izkalst, kādus dažus tik iestāda un neko neravē. Un tie mazie podiņi ar izkaltušajiem stādiem pēc tam kaut kur pa kaktiem mētājās.
Vasaras sākumā mēs pagalmā pļāvām zāli, auga margrietiņas, kuras parasti pirms siena laika ir pilnas pļavas... tā pārdzīvoja tādu paniku sacēla, ka pāris margrietiņas nopļāva... nebūs ko uz kapiem nest, nebūs mājās ko vazītē ielikt, tikai pašai pilns ar zālē ieaugušām puķēm.
21.10.2014 13:24 |
 
Reitings 379
Reģ: 02.06.2014
Mana ome neatdod neko nevienam un vēl pasūta no Select. Laikam jāmēģina pagaidām aizmirst, līdz nākošajai ciemošanās reizei.
Bet manējai ir vēl viena lieta - stādīšana, jūs būtu redzējušas to pagalmu, krūms pie krūma, koks pie koka, puķes pie puķēm, nu tik daudz, vasarā visīstākie džungļi.
21.10.2014 12:47 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Un kad mēs sakam ka te varētu uztaisīt smuku remontu tad tam piekrīt, bet kad sāk runāt par to visu mēslu izvākšanu tad atskan - Nē, nē, nē tas viss noderēs. Viņa jau itkā braucot uz pilsētu cik var tik aizved drēbes uz sarkano krustu, bet vienmēr vietā paņem ko citu. :D
21.10.2014 12:29 |
 
Reitings 336
Reģ: 16.05.2014
Tāda sajūta, ka runa iet par mana puiša omīti. Viņai ir precīzi tā pat. :D Laukos liela māja, bet no vienas vietas aizkrauta ar lupatām žurnāliem, krūzītēm un visādiem sīkiem loriņiem. :D
Uzejot uz otro stāvu priekšistabā vispār stāv 4 lielie ledusskapji, 2 gāzes plītis, entie virtuves skapīši, pilns ar katliem, kannām, bļodiņām.... murgs vispār. Nesaprotu kā tā var dzīvot.
21.10.2014 12:24 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Vijolīte
Jā, vīra ome arī nav nekāda kārtīgā...Izvāra sēnes un noliek pūt 3 nēdēļas spainī kopā ar ūdeni.Viss koridoris smird,fū...
Savu variantu jau izteicu-te nekāda gudrā runāšana un skaidrošana nelīdz.Luzijai pilnīga taisnība.
21.10.2014 12:05 |
 
Reitings 379
Reģ: 02.06.2014
Nē nu redziet vēl jau tāda lieta, ka ome pati par sevi nav nekāda kārtīgā un tā māja ir tik netīra :( Un vēl tas bardaks pa virsu
21.10.2014 11:54 |
 
Reitings 99
Reģ: 22.01.2014
No pieredzes varu teikt, ka runāšana, skaidrošana, kopīga šķirošana NEKAM NEDER, jo krājējs vienmēr atradīs argumentu, kāpēc viņam tās mantas ir vajadzīgas, sāksies tikai kašķi un histērijas.

Lielākā problēma ir tā, ka krājējs neredz, ka problēma eksistē, viņam tas viss liekas normāli, savukārt ar savu vēlmi palīdzēt tu ienāc viņa teritorijā un viņam ir sajūta, ka mēģini viņam nodarīt ko sliktu, metot ārā viņa dārgās mantas. Mums tie objekti ir mistkaste, viņam kas cits, jo visticamāk šī lieta mājās ir nonākusi jo tā raisa kādas atmiņas.
21.10.2014 11:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits