Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vietu došana vecāka gadagājuma cilvēkiem sabiedriskajā

 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Tātad gribētu uzzināt, kāda ir jūsu nostāja, dodat nedodat vietas pensīšiem?
Ieinteresēja šis, jo šodien nācās nošokēties, par cilvēku attieksmi, it īpaši jauniešu, jo, manuprāt jau pirmajā klasē skolotājs iemāca, ka veciem cilvēkiem jādod vieta, tātad braucu tramvajā, tramvajs pilns, un vienā no pieturām iekāpj kādi četri pensīši, kam var redzēt ir tiešām grūti nostāvēt, bet no tramvajā esošajiem nekādas reakcijas, neviens pat nepakustējās, lai palaistu kādu no viņiem, diemžēl biju vienīgā, kas piecēlās un atdeva savu vietu, bet kkā nepatīkami bija apzināties līdz kam cilvēki tagad nonākuši, atceros, ka biju jaunāka, td regulāri redzēju, kā cilvēki atvēl savas vietas penšiem, bet tagad...Un šeit nerunāju par tiem penšiem, kuri bļaudami virsū vai pat sistdami dzen arā no vietas, bet par tiem, kas vienkārši klusi iekāpj, un knapi cenšas noturēties, pie katra transporta bramzēšanas vai uzrāviena...
02.10.2014 17:15 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Nabadzites, uz kuram diendiena auro pensionaru un vel visvisadi ekseni notiek. Tad ja, sediet,nelaidiet, lai izpelnas savu vietu.
03.10.2014 22:03 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
nepatīkamos pensionārus, kas uz mani bļāva par to, ka nelaižu viņus sēdēt, kaut gan pati nostāvēt uz kruķiem sabiedriskajā nevarēju.

Nopietni, arī tik bezkaunīgi cilvēki pastāv?
03.10.2014 22:00 |
 
10 gadi
Reitings 300
Reģ: 26.08.2010
Teikšu gan, ka arī vīrieši un jaunieši laiž sēdēt. Kad man bija kruķi un nācās braukt sabiedriskajā, lai pa kurām durvīm iekāptu uzreiz atradās, kāds, kas palaida, bet šeit tieši pieminēšu nepatīkamos pensionārus, kas uz mani bļāva par to, ka nelaižu viņus sēdēt, kaut gan pati nostāvēt uz kruķiem sabiedriskajā nevarēju. Pēc tā pusgada ar kruķiem, arī beidzu izjust žēlumu pret pensionāriem un jā, nelaižu viņus sēdēt, tikai atsevišķos gadījumos!
03.10.2014 20:51 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
ir reizes, kad diemžēl nevaru pati nostāvēt, jo ir problēmas ar veselību, tad nu sēžu un viss.

Kādreiz vienmēr palaidu vecus cilvēkus, bet, kopš sākās veselības problēmas, tad laižu vien, ja ir jābrauc maz pieturu un zinu, ka izturēšu.
03.10.2014 20:34 |
 
Reitings 59
Reģ: 01.02.2014
Tieši pēdējās dienas braucot transportā par šo tēmu esmu aizdomājusies, jo kādus tik gadījumus nevar redzēt pārvietojoties ar sabiedrisko. :D Parasti, ja ir jābrauc tikai dažas pieturas, izvēlos stāvēt kājās, vienalga vai autobuss pilns vai pustukšs, taču tad kad jābrauc labs gabals, cenšos atrast kur apsēsties, un par kāda palaišanu - ļoti skatos pēc situācijas. Es piekrītu tam, ka visiem cilvēkiem, kas maksā par biļeti ir vienādas tiesības, un tas fakts, ka pensionāriem braukšana ir pa brīvu arī pastāv. Esmu laidusi vecus cilvēkus, ik īpaši tos, kad var redzēt, ka viņam ir grūti, bet viņš pat nenāk un nejautā vietu vai arī, ja normāli pajautā, man nav problēmu piecelties. Tomēr dažreiz vērojot to kādas ir lielākā daļa omītes(reizēm pat viņas nav tik vecas) Rīgas transportos, man bieži vien nāk smiekli, ik īpaši, ja stāvu maliņā un redzu, ka viņas kādu citu cenšas izēst no vietas. Tā grūstīšanās kāpjot transportā, rupjā vietas pieprasīšana un tad vēl purpināšana visu ceļu pat, ja to cilvēku palaiž, tas arī nav normāli, uzskatu, ka, ja tam cilvēkam ir spēka tā uzvesties, tad ir spēks arī pastāvēt.
03.10.2014 19:07 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Nez kāpēc vīriešiem NEKAD neprasa palaist apsēsties, piesienas tieši sievietēm.

Piekrītu. Sievietēm vieglāk piekasīties. Nekad neesmu redzējusi, ka kašķīga tantiņa piesietos kādam vīrietim, jo redz viņai vajag tur sēdēt, vienmēr krīt virsū meitenēm.
03.10.2014 19:00 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
kura pasaka ne es nelaidisu,lai to dara viriesi,jums tas liktos normali

Jā, liktos. Nez kāpēc vīriešiem NEKAD neprasa palaist apsēsties, piesienas tieši sievietēm.
03.10.2014 18:56 |
 
Reitings 35
Reģ: 27.08.2014
Nevienu jau nenosodu...bet iedomajaties ja jusu mamma vai vecmamma iekapj autina un ludz vietu jaunai meitenei...kura pasaka ne es nelaidisu,lai to dara viriesi,jums tas liktos normali.ja ar veselibu ok un nav kaudze ar mantam,vai tad tiesam gruti pastavet.es pati zinu ka ir tad ja autins pilns,karsta vasara,vai ziema kad satuntulejies no karstuma reizem paliek slikti.ja vnk sirds klape.tael varu iedomaties ka jutas vecisi un vienmer censos palaist.ta pat gribetu lai manu mammu vecumdienas nevis jauna meitene dirst pasutitu,bet pieklajigi pieceltos un palaistu.par viriesiem vsp nav ko teikt...latvija reti kurs ir virietis.
03.10.2014 18:50 |
 
Reitings 142
Reģ: 01.06.2014
Ja redzu, ka vajag, tad noteikti palaižu. Gan grūtnieces, gan vecus cilvēkus. Bet 7:00 no rīta braucot sabiedriskajā transportā, kurš brauc uz centrāltirgu, un visi normāli pasažieri brauc uz mācībām vai uz darbu, tad gan nelaižu. Riebjas, ka viņām pēkšņi vajag ātrāk par visiem aizbraukt uz centrāltirgu pēc zivīm un tagad man viņas būtu jālaiž.
03.10.2014 18:42 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Dažas reizes esmu palaidusi kādu pavisam vecu tanti, ja redzu, ka cilvēkam tiešām grūti. Pensionārus, kuri katru dienu izklaides nolūkos braukā uz tirgu un sazin kur vēl tikai tāpēc, ka bezmaksas brauciens, prātā nenāk laist, ja grib sēdēt, lai braukā tad, transports tukšāks.
03.10.2014 18:41 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Grūtniecei ar lielu vēderu iedotu vietu,ar mazu nē

Pati laikam neesi bijusi stāvoklī. Grūtniecēm ar redzamu vēderu dodu vietu visām.
Nogurums un nelabums lielai daļai ir visu grūtniecības laiku. Pati izbaudīsi, tad zināsi, par ko runa.

Vecus cilvēkus arī cenšos palaist, pāris reizes ir bijis tā, ka ir tik slikti pašai, ka zinu, ka nenostāvēšu, tad neceļos. Prasījuši, lai ceļos nekad nav.
Bet ikdienā sabiedrsko nelietoju, attiecīgi grūti objektīvi vērtēt.
Nesen gan sanāca braukt piebāztākā troleibusā no rīta. Pati stāvēju kājās, iekāpa divi pensionāri. Trolis pilns ar studentiem, taču vienīgā, kas piecēlās, lai palaistu tiešām vecu kundzīti (70 pāri izskatījās), bija tieši grūtniece. Visi studenti pēkšņi "aizmiga"...
03.10.2014 18:32 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Novēlējumi uz vecumdienām tām jaunietēm/jaunkundzēm/dāmām, kuras nelaiž apsēsties tos, kam sēdvieta būtu vairāk nepieciešama:
* lai Jums vecumdienās nenāktu virsū tāds vecuma marasms, kad liekas, ka visa dzīve sagriezusies pret Jums;
* lai Jums ar vecumdienās nenāktos saskarties ar artrīta un osteoporozes radītajām sekām un sāpēm;
* lai Jums vecumdienās būtu bagāti bērni un mazbērni, kas var noorganizēt šoferi ar automašīnu, kas aizved uz turieni kur nepieciešams. Jo kā zināms, dzīve beidzas tikai tad, kad ir apstājusies sirds uz mūžiem. Un arī vecam cilvēkam gribās iziet ārpus mājas sienām un ne tikai līdz tuvākajam veikalam.

Un atgādinu, ka maksājot par biļeti pilsētas sabiedriskajā transportā Jūs nemaksājat par sēdvietu, bet gan par braucienu.
03.10.2014 18:31 |
 
Reitings 924
Reģ: 02.09.2014
sabine29, sieviete gribēja cilvēkus patramdīt. :D
03.10.2014 18:25 |
 
Reitings 100
Reģ: 07.05.2014
Atceros vēl gadījumu,sen,vēlu vakarā braucu mājās,autobus gandrīz tukšs,varbūt kādi 6 cilvēki. es sēzu aizmugurē,bet nevis pie loga,bet blakus. Apkārt pilns brīv vietu .
Iekāpj kkāda sieviete ap 65,un pienāk pie manis,un jautā,lai palaižu viņu pie loga sēdet :D es biju šokā,vnk.. PILNS brīvu vietu pie loga,bet vajag tur kur es sēžu (es nesēdēju pie tā loga,bet vajadzēja viņu palaist ,lai viņa tur tiek) ,par cik man nāca smiekli,nezināju vai viņa galvā slima vai vnk stulba,principiāla,vai gribēja kašķēties,nu fig viņ zin,es vnk. piecēlos un aizgāju apsēsties dažas rindas zemāk.
Tā sieviete pasēdeja pie tā loga 1 minūti,un aizgāja apsēsties autobusa priekšgalā..... man nebij ko teikt .. Bet domāju,ka viņa noteikti bija galvā sista...
03.10.2014 18:23 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Ja neesmu pati šausmīgi pārgurusi ar supertonnīgu somu (~8kg), kuru nav kur nolikt, ja pamanu, palaižu, bet pēdējo pus gadu pārvietojos praktiski tikai ar velo.
Ir jauki, ka dažreiz, kad palaižu arī ar visu milzīgo parpalu čupu, palaistais pensionārs piedāvā paturēt, lai man vieglāk ^__^ Es gan dažreiz nedodu, jo jāmāk turēt, lai tas svars nebūtu sāpīgs, bet tādus pensionārus prieks laist. Arī to pašu "paldies" ir patīkami saņemt, bet, kad pensionārs vienkārši apsēžas it kā tas viņam pēc likuma pienāktos un pat ne paldies nepasaka, ir kā ir..
03.10.2014 18:16 |
 
Reitings 100
Reģ: 07.05.2014
Man sanāk kāpt iekšā autobusa pirmajā pieturā,tāpēc vieta ir vienmēr,apsēžos pie loga ,klausos mūziku un nepētu,kas darās autobusā. Pa retam , ja pamanu, ka kāds vecs cilveks knapi stāv tad uzreiz iedodu vietu,bet es pieceļos un stāvu tur,kamēr tas cilvēks pienāk, lai nav tā, ka kāds cits ielec tajā vietā. Paldies saņemu pretī 50 uz 50. Citreiz pasaka citreiz nē.... Grūtniecei ar lielu vēderu iedotu vietu,ar mazu nē. Bet nekad man nav gadījies redzēt,varbūt neesmu pamanījusi. Ja stāv ar maziem bērniem nekad nedodu .
03.10.2014 18:16 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
Pensionārus neviens nespiež doties savos BEZMAKSAS braucienos piem uz tirgu, ja tik vārgi visi. tagad pie katras mājas ir maximas utt, var tur sapirkt gan maizi, gan olas utt. Kā braucu uz centra pusi tā vienmēr pie āgenskalna tirgus izkāpj daļa penšu, pārējie pie centrāltirgus

vecus cilvēkus, kuriem ir grūti nostāvēt un kuri nav agresīvi, esmu ievērojusi ļoti reti


+

Es dodu vietu tikai tādiem pensionāriem, kuri tiešām izskatās tik veci, ka viņiem grūti nostāvēt


+

Tāpēc, lai man nebūtu jāstāv kājās (jo par saviem braucieniem esmu samaksājusi) es vienmēr cenšos tikt sēdēt divvietīgajās vietās pie loga :)

bet jebkurā gadījumā penšiem
ir visas iespējas pielietot muti un pieklājīgi paziņot par savu vēlmi apsēsties!
(izņemot, ja transportā ir vēl kāda brīva vieta)


Grūtnieces/mātes ar maziem bērniem gan nekad nelaižu
03.10.2014 18:04 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Tikai tādos gadījumos, ja sabiedriskajā iekāpj vecu vecs cilvēciņš un apstājas man blakus. Tad laižu, neskatoties uz to, ka autobusos man paliek slikti, kad es stāvu..esmu arī ģībusi.. :D
03.10.2014 17:23 |
 
Reitings 919
Reģ: 11.07.2013
Jā, dodu. Sēdvietu gan parasti aizņemu tikai tad, ja jūtos slikti vai ir daudz brīvu vietu.
03.10.2014 17:20 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tiem penshiem tomeer vajadzeetu prasties kaunu un pastaaveet, ja reiz par biljeti nav jaamaksaa.


nopietni? es ceru, ka tā ir troļļošana.
03.10.2014 17:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits