Vietu došana vecāka gadagājuma cilvēkiem sabiedriskajā

 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Tātad gribētu uzzināt, kāda ir jūsu nostāja, dodat nedodat vietas pensīšiem?
Ieinteresēja šis, jo šodien nācās nošokēties, par cilvēku attieksmi, it īpaši jauniešu, jo, manuprāt jau pirmajā klasē skolotājs iemāca, ka veciem cilvēkiem jādod vieta, tātad braucu tramvajā, tramvajs pilns, un vienā no pieturām iekāpj kādi četri pensīši, kam var redzēt ir tiešām grūti nostāvēt, bet no tramvajā esošajiem nekādas reakcijas, neviens pat nepakustējās, lai palaistu kādu no viņiem, diemžēl biju vienīgā, kas piecēlās un atdeva savu vietu, bet kkā nepatīkami bija apzināties līdz kam cilvēki tagad nonākuši, atceros, ka biju jaunāka, td regulāri redzēju, kā cilvēki atvēl savas vietas penšiem, bet tagad...Un šeit nerunāju par tiem penšiem, kuri bļaudami virsū vai pat sistdami dzen arā no vietas, bet par tiem, kas vienkārši klusi iekāpj, un knapi cenšas noturēties, pie katra transporta bramzēšanas vai uzrāviena...
02.10.2014 17:15 |
 
Reitings 727
Reģ: 01.08.2014
Vispār, tikai nupat ieraudzīju noteikumos (sēžot tajā pusotrā vietā aiz šofera), ka priekšroka iekāpt un izvēlēties vietas ir vecākiem cilvēkiem, grūtniecēm un mammām ar bērniem. Iepriekš nebiju pamanījusi šo.. Ka sēdēt - jā, bet par iekāpšanu tas man jaunums. Vispār, es laižu sēdēt, bet ir bijušas reizes, kad es pati jutos tik slikti, ka, iespējams, nepamanīju citu, kurš būtu jāpalaiž. Vispār, es tiešām vienu gadu varēju aizmigt pat kājās stāvot, ja tiku sēdēt - neko apkārt baigi nepētīju, austiņas virsū un braucu piemigusi.
02.10.2014 23:02 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Mani ari audzinaja, ka vecakus cilvekus ir japalaiz, nevis javerte, kurs ir pelnijis,kurs ne.
+++
Ja man, jaunam cilvēkam, reizēm kājas nogurušas sāp.. tad iedomājoties, cik grūti ir vecam cilvēkam.. kuram visticamāk ir kāda locītavu kaite.. uhh
Palaižu arī apsēsties, grūtnieces, cilvēkus ar smagiem saiņiem..
02.10.2014 23:03 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Still, citēju vēlreiz daļu no sava iepriekšējā komentāra.
Vispār, meitenes, es nelepotos par to, ka rupjībām un nepieklājībai atbildu ar to pašu vai pat dubultā. Vai maz ir jābrīnās kāpēc pasaulē norisinās kari? Cilvēki ir neiecietīgi viens pret otru sīkos ikdienišķos sīkumos, kur nu vēl runāt par globālākām problēmām.

Ir cilvēki, kuriem vienkārši ir vēl kur augt. Ir cilvēki, kuriem pievienošanās tirgus bābiešu tipa bļaustīšanās maratonam ir kaislība, acīmredzami. Sabiedrību veidojam mēs paši.
Pēc šīs loģikas principiem "kā es pret tevi, tā Tu pret mani" pasaule aizies nebūtībā.
02.10.2014 23:12 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Ir cilvēki, kuriem pievienošanās tirgus bābiešu tipa bļaustīšanās maratonam ir kaislība, acīmredzami.

Sanāk, ka rupjības ir vai nu jāpacieš vai jāatbild tādā pašā manierē? Man gan liekas, ka šādi cilvēki to vien gaida, lai kāds panestos uz viņu provokāciju, man nav problēmu civilizēti atbildēt un vajadzības gadījumā nolikt pie vietas.
02.10.2014 23:16 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Ddelirium, minētā tipa cilvēki bieži vien ne tikai provocē uz sarunu tādā pašā manierē, bet uz jebkādu reakciju galvenokārt. Reti kad cilvēks spēj reaģēt pienācīgi, nenolaižoties līdz provokātota līmenim, lai gan par sevi ir dikti augstās domās. :) šaubos vai var kādu 'nolikt pie vietas', nedodot iemeslu liekai agresijai, cilvēks, kurš pats knapi tur sevi grožos.
02.10.2014 23:27 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
cilvēks, kurš pats knapi tur sevi grožos.

Tas ir par mani vai to provokatoru? :D
02.10.2014 23:31 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Man šķiet, ka cilvēkam neatkarīgi no sava vecuma cieņa ir jāizpelnās. Domāju, ka sastopoties ar agresīvu cilvēku, kurš kaut ko pieprasa, ir adekvāti parādīt, ka ar šādu attieksmi nekas neizdosies. Nezinu, vai laipnība šajā gadījumā tiešām vairos laipnību, nevis visatļautību.
02.10.2014 23:35 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Nezinu, vai laipnība šajā gadījumā tiešām vairos laipnību, nevis visatļautību.

Iespēja tomēr pastāv, ka ar laipnību izpelnīsies laipnību. Ar ļaunumu pie ļaunuma gan vieglāks ceļš ejams. Laipnības ievērošana nepateicīgos apstākļos ir grūtāka. Ko lai saka? Liela sabiedrības daļa ir par slinku, un izvēlas ātrāko un vieglāko variantu.
02.10.2014 23:42 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Protams, ka dodu! Tā esmu audzināta un tā audzināšu savus bērnus. Cik man nebūtu slikti, uzskatu, ka vecākiem cilvēkiem ir sliktāk. Bet nevaru atbildēt par citiem, tikai par sevi. Bet jā, bieži vien ir kauns par tiem jauniem cilvēkim. Pati ļoti reti izmantoju sabiedrisko, bet nu jā.. kultūra ir līmenī. Un tas neattiecas tikai uz transportu vien
02.10.2014 23:45 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Laizhu seesties vecos, sievietes staavoklii, cilveekus ar lauztaam kaajaam un citus. Man tas liekas normaali. Bet arii man laikam nekad nav gadiijies buut sabiedriskajos, kas dodas uz/no tirgus, jo taadas "kashkiigaas baabas" man nav iipashi daudz gadiijushaas celjaa.

Shodien palaidu puisiiti apseesties, vareetu buut kaut kaada 1. klase, vinjam bija TIK milziiga mugursoma, ka vinjsh visu laiku gaazeleejaas uz aizmuguri :D

Nu ok, es arii neesmu nekaada labaa. Ja ir joti sliktaas dienas, tad censhos ieseesties kaut kur aizmuguree pie loga un guleet vai lasiit vai skatiities aaraa pa logu un izlikties neko neredzam.
02.10.2014 23:45 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Mani vecāki vienmēr mācīja, ka vecāki cilvēki ir jāpalaiž apsēsties. Es tā arī darīju līdz dienai, kad vien veca tante tikko kā iespērās autobusā pa priekšējām durvīm, sāka mani apvainot, ka esmu tāda un šitāda, un nepalaižu viņu apsēsties. Vēl pie sevis nodomāju, ka par spīti tagad neatdošu viņai savu vietu, bet, ak, mana mīkstā sirds. Palaidu šo apsēsties, bet viņa turpināja bubināt un apvainot mani krievu valodā vēl turpmākās 4 pieturas, turklāt iesaistot savās negācijās vēl vienu tantuku. Jāsaka paldies Dievam, ka tajā dienā man bija stipri nervi, jo goda vārds būtu tai vecenei iekrāvusi!! Tagad redzot vecos, itkā nevarīgos cilvēkus autobusā, uzreiz atnāk atmiņā tieši šis gadījums. Tāpēc savu vietu atdotu tikai tiem cilvēkiem, kas izskatās tādi, kuri nemaz neprasītu to vietu; un grūtniecēm vienmēr.
02.10.2014 23:47 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
ieraudzīju noteikumos (sēžot tajā pusotrā vietā aiz šofera), ka priekšroka iekāpt un izvēlēties vietas ir vecākiem cilvēkiem, grūtniecēm un mammām ar bērniem.

Es vismaz pirms kāpjot iekšā palaižu vecos cilvēkus pa priekšu, zinot, ka viņi jau būs kaut kur apsēdušies un tad es skatīšos, kur palikušas brīvās vietas. Tas vairāk attiecas uz Rīgas sabiedrisko.
Ja ir vajadzīgs braukt ar starppilsētu transportu, tad tur jau sauc pēc biļetēm. Bet tik un tā izvērtēju situāciju. Ja redzu, ka pēkšņi nez no kurienes visi ciema pensionāri brauc tieši ar to autobusu, tad dodos parasti uz aizmugurējo flangu sēdēt, kaut gan man tur var palikt slikti. Skatos pa logu, un ļoti ceru, ka viss būs ok.
03.10.2014 00:19 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Vīriešu uzvedība gan ir zem katras kritikas. Iekāpa normāla - vidēja - vecuma sieviete un divi jaunāki puiši. Viss bija aizņemts, nu neko, stāvēja visi trīs kājās. Vienā pieturā atbrīvojās viena vieta un viens čalis aizgāja apsēsties. Lai nu būtu, bet likās, ka sieviete tomēr jālaiž apsēsties, vienalga, viņai pāri 40 vai pāri 50 bija. Likās nejauki. Otrs puisis gan visu ceļu palika stāvēt, klausījās mūziku, tad pat sporta žurnālu lasīja. Tad kad jau bija kādas 4 brīvas vietas, tad tikai apsēdās.
03.10.2014 00:26 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Kāda jums pieredze ar pamatīgi iereibušiem cilvēkiem? Domāts vairāk par autobusiem, kur lai iekāptu, jāiet garām vadītājam vai jāpērk priekšā biļete. Šoferis ļauj kāpt iekšā ar vodkas pudeli rokā vai izmet ārā?
03.10.2014 00:30 |
 
Reitings 297
Reģ: 08.10.2013
Jādod bez variantiem!
03.10.2014 00:32 |
 
Reitings 31
Reģ: 04.05.2014
Es laikam vienmēr, kad redzu vecāku cilvēku, māmiņu, grūtnieci, kura stāv kājās palaižu apsēsties savā vietā, jo man kaut kā neērti ir skatīties uz to kā viņa stāv kājās. Protams, ir reizes, kad tie vecie cilvēki saka nē nevajag, es tāpat palaižu.
Vienreiz, braucot ar sabiedrisko gadījās tā, ka man bija daudz mantas, iekāpa paveca kundze, skaidri redzēju, ka viņai grūti nostāvēt, paņēmu palaidu, šī pat teica, ka paņems paturēs manas mantas, kamēr stāvēšu kājās, lai man nav tik grūti. :D atceroties šo atgadījumu vienmēr gribas pasmaidīt.
03.10.2014 02:03 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
Gita42
Tas ieteikums RS ir cuuciiba augstaakajaa meeraa! Straadaajoshie jau taa apmaksaa biljetes pensionaariem un tad veel bonusaa gribi ierosinaat, lai straadaajoshie kaajaas staav? Tiem penshiem tomeer vajadzeetu prasties kaunu un pastaaveet, ja reiz par biljeti nav jaamaksaa. Taapat vecaaki ar beernu- agraak laidu, tagad vairs nee. Noseedina savu siiko uz benjkja un pashi staav, aiznjem vietu ejaa. Ja iedeva kaads vietu, tad tas noziimee, ka beerns jaanjem kleepii! Vieniigaa grupa k kam pienaakas, ir gruutnieces, bet taam jau parasti vietu cilveeki nedod- pat nezinu kaapeec. Varbuut baidaas, ka taa ir vienkaarshi resna nevis staavoklii.
03.10.2014 07:27 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Tas ieteikums RS ir cuuciiba augstaakajaa meeraa!


Atgādinājums ievērot pieklājību, nekādā gadījumā nevar būt cūcība. :)
03.10.2014 08:03 |
 
Reitings 1652
Reģ: 01.02.2013
Vienmēr dodu vietu veciem cilvēkiem, invalīdiem, grūtniecēm un māmiņām ar maziem bērniem. Uzskatu, ka tā jābūt.

Absolūti piekrītu!
03.10.2014 08:09 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Ar pilsētas sabiedrisko nebraucu, dažreiz tieši izvēlos stāvēt kājās, lai neiesaistītos liekos konfliktos par vietu sadali :D
03.10.2014 08:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!