garšvielas, ja neizmanto sāli

 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
Labvakar :)

Zinu, ka tuvāk naktij nevar veidot ēdienu tēmas, bet nu šī jau nav tā grēcīgā.

Es varu ēdienu ēst bez sāls. Man liekas, ka ir normāli, ēdami, bet ne garšīgi. Nav tā, ka es to mēģinu pirmo vai otro nedēļu, jau gandrīz pusgadu cenšos gatavot bez sāls, tomēr, kad esmu ciemos utt. ,tad, protams, ēdu ar sāli, un tas ēdiens šķiet daudz baudāmāks.

Tātad, kādas garšvielu kombinācijas ir tās veiksmīgākās, ko jūs izmantojat, lai aizstātu sāli?

Varbūt jūs lietojam Himalaju vai jūras sāli? Kur pērkat?
01.10.2014 22:24 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Garšvielu maisījumos sāls jau ir iekšā

Nav, nav!
Es gan nezinu, kādus ražotājus izvēlies, bet tā nav, ka, ja garšvielu maisījums, tā noteikti sāls iekšā.
02.10.2014 09:00 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
womankind, man mājās ir 3 garšvielu maisījumi, visi gan pirkti šeit Vācijā un visos ir kāds procents sāls. Vienā pat 49% sāls.
02.10.2014 09:04 |
 
Reitings 518
Reģ: 17.09.2011
Sāli nelietoju (apzināti) jau 5 gadus, cukuru (neskaitot šokolādes izskatā) kopš kādiem 7 gadiem, atceros, ka mamma sāka kkadu dietu un es arī izdomāju, ka cukuru man nevajag :D

Sāli aizstāju ar mārrutkiem, kariju, baziliku utt, nelietoju maisījumus, kuros ir vairāk kā divas garšvielas kopā.

Vienīgā problēma, kopš nelietoju sāli, ja kkur ēdu ārpus mājas tad viss liekas ļoti sāļš (jūtība uz sāli ir ļoti pastiprināta), bieži, sanāk ēdienu atstāt neapēstu...
02.10.2014 09:11 |
 
Reitings 1291
Reģ: 16.03.2014
Kad pati gatavoju kaut ko sev, saali nelieku vispaar. Piekriitu, ka eediens tomeer IR daudz baudaamaaks ar garsvielaa, bet, man kaut kaa iegaajies, ka neko lieku klaat eedienam.
Protams, ja gatavoju draugam, tur jaaliek klaat visas iespeejamas garsvielas, kurs vien maajaas ir!! :D Un, pat tad nekad liidz galam nebuus kaa vajag, izdomaas, ko veel pielikt klat, lai eediens labaak garso :D
02.10.2014 09:17 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Uzreiz no sāls tā nemaz nevar attiekties. Manējais arī kādreiz sāli bēra ļoti daudz visam klāt, bet tad, kad mazais sāka ēst to pašu, ko mēs, es sāku gatavot vispār bez sāls, ieliku mazajam, un tad piebēru sāli klāt visam ēdienam, citreiz, ja godīgi, aizmirsās un neviens to nemaz nejuta. :D Tad jau pamazām sāku gatavot ar šķipsniņu sāls klāt, reiz pagatavoju ar tādu sāls daudzumu, kā pirms tam, manējais pateica, ka baaaaaigi sāļš esot, tad nu - mums kaut kā dabīgi sanāca samazināt sāls daudzumu ēdienā. :D Nez, ar plikām garšvielām/garšaugiem sāli aizstāt nav izdevies, ja nu vienīgi, piemēram, kartupeļi tiek izvārīti bez sāls un klāt tiek ēsts mazsālīts gurķis, tad jā - nejūt, ka kartupeļiem kas trūktu. Bet nu - arī sāls ir nepieciešams cilvēka organismam, zinu, cik daudz tā ir desās un tādās lietās, bet - arī tas man nav iemesls no tā pilnībā attiekties gatavojot. :)
02.10.2014 09:28 |
 
Reitings 1804
Reģ: 29.05.2014
Es gan teiktu, ka pavisam sāli izslēgt nevajag, jo tajā ir arī daudz labuma. Kontrolēt tā uzņemšanu - jā, protams. Likvidēt - nē, nebūt ne.
02.10.2014 09:40 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.07.2012
iesaka sali aizstāt ar garšvielām, taču tas ir daudz savādāk nekā,ja ir sāls klāt. ja nav sāls klāt ,tad es apēdu 2x vairāk nekā ar sāli. kas labāk piebērt sāli un par daudz ,vai ari apēst 2x vairāk? es labāk izvēlos piebērt sāli un ēst mazāk


+++
03.10.2014 20:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits