padiskutējam

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Lasot diskusiju par jaunajām mammām un meiteņu/sieviešu uzskatiem šajā jautājumā, gribēju uzdot visām tādu atklātu jautājumu uz kuru nu vismaz virtuālajā vidē cenšaties atbildēt godīgi:
Jums ir tiešām bail dzemdēt jaunībā? Kapēc?
Bail, ka vecis piekrāps, pametīs, paliksiet viena?
Baidāties par savu augumu, kurš tiks sabojāts jeb no tā, ka nevarēsiet vairs iet uz klubiem un savas dirsas kratīt visiem večiem, kas paskatās uz Jums?
Bail kļūt neiekārojamām?
Bail, ka nevarēsiet izmācīties un paliksiet neizglītotas?
Bail, ka vairs nevarēsiet stādīt sevi augstāk par visu, bet priekšroka būs jādod bērnam?
Kpc meklējiet vienmēr kaut kādas atrunas uz to, lai veidotu pēcnācējus? Bērni vienkārši nepatīk un domājat, ka sasniedzot konkrētu vecumu sāks patikt??

P.S. Bez apvainojumiem, vienkārši izsakiet savu viedokli, kuras ir tās lielākās un nozīmīgākās bailes, kpc vairums uzskata, ka dzemdēt jaunam ir truli un nepieņemami.
21.09.2014 18:45 |
 
Reitings 992
Reģ: 01.10.2013
besame
nu redz tev paveicas, citai vienkarsi no nedzemdesanas var mainities vielmainjas un palikt lielaaka un toch var pamest vecis, jo tas nebuus deelj beerna bet delj ta ka eed nepareizi vai vnk vielmainja mainijas, ta ka dzemdesana nenosaka ka paliksi resna un negliita un viss dziivee ies uz leju un viss grozisies par un ap bernu
21.09.2014 21:54 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Man patīk, ka diskusijas sākotnējais uzstādījums ir visai agresīvs un principiāls, tomēr, kad diskusijas autorei prasa normālu argumentāciju, tad viss, sākas uzreiz "atvainojiet, atvainojiet". :D

Katram cilvēkam ir tiesības uz savu viedokli, tomēr pirms paust to publiskajā telpā, labāk vairākas reizes apdomāt, vai to maz spēsi normāli argumentēt.
21.09.2014 21:57 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Un otrs aspekts - ja nu vienai sabiedrības daļai - sievietēm - negribas veikt savu funkciju vai pildīt savus pienākumus (sauciet dzemdēšanu kā gribat) tad kāda mārrutka pēc večiem būtu jāpilda savējie pienākumi?
Smiekli nāk par arī šeit biezā slānī sastopamo mītu ka dzemdības ir kkas ekstra grūts un bla, bla, bla. Es to uzskatu ne vairāk kā cenas uzsišanu savu un vispār - veču acīs. Neticu ka tur ir kkas tāāāāāāāds! Sauksim lietas savos vārdos - tāpat kā visās malās aprietajiem večiem - atbildību uzņemties negribās tāpēc tiek kultivēti teksti ķipa dzemdības ir nopietns lēmums, tas ir fizisks pārbaudījums, bla, bla, bla.
21.09.2014 22:01 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3761
Reģ: 31.10.2010
Un otrs aspekts - ja nu vienai sabiedrības daļai - sievietēm - negribas veikt savu funkciju vai pildīt savus pienākumus (sauciet dzemdēšanu kā gribat) tad kāda mārrutka pēc večiem būtu jāpilda savējie pienākumi?
Smiekli nāk par arī šeit biezā slānī sastopamo mītu ka dzemdības ir kkas ekstra grūts un bla, bla, bla. Es to uzskatu ne vairāk kā cenas uzsišanu savu un vispār - veču acīs. Neticu ka tur ir kkas tāāāāāāāds! Sauksim lietas savos vārdos - tāpat kā visās malās aprietajiem večiem - atbildību uzņemties negribās tāpēc tiek kultivēti teksti ķipa dzemdības ir nopietns lēmums, tas ir fizisks pārbaudījums, bla, bla, bla.


A tu pamēģini pats kaut vienu bērnu piedzemdēt, tad citu dziesmu dziedāsi.
21.09.2014 22:04 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Neticu ka tur ir kkas tāāāāāāāds!

Iebāz piepumpētu futbolbumbu resnajā zarnā un tad izspied to ārā - redzēs cik viegli tas būs!!! :D
21.09.2014 22:05 |
 
Reitings 788
Reģ: 11.02.2012
katram jau tās prasības pret savu un bērna dzīvi ir citādas. var, protams, grabināt kapeiku un bliezt pa visām valsts iestādēm, aurojot "man pienākas!". bet var arī pieaugt un nopelnīt.

šis nekādā mērā neattiecas uz māmiņām, kuras ir spējušas to izdarīt arī jaunā vecumā, vien atbilde tēmas autorei. man ir standarti, kurus pagaidām nevēlos pārkāpt. kādas vēl atrunas, tas ir slikti, ka gribu savam bērnam labu dzīvi?! nē, 20 gadu vecumā es nespēju nodrošināt tādu un man prieks par tām, kuras spēj/spēja. man, piemēram, ir uzstādījums, ka līdz bērna ienākšanai dzīvē man OBLIGĀTI ir jāiegādājas auto. un nē, ar 2.golfu es neplānoju pārvietoties.
21.09.2014 22:12 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Un otrs aspekts - ja nu vienai sabiedrības daļai - sievietēm - negribas veikt savu funkciju vai pildīt savus pienākumus (sauciet dzemdēšanu kā gribat) tad kāda mārrutka pēc večiem būtu jāpilda savējie pienākumi?

Sāksim ar to.. Ja vīrietis tiešām pildītu savus pienākumus jebšu uzņemtos VISUS finansiālos izdevumus uz sevīm, līdz ar ko sievietei nebūtu jādomā VISPĀR par naudas lietām, par ātrāku atgriešanos darbā tikai naudas dēļ utt., kā arī sievietei nebūtu jābaidās par to, ka vīrietis aizejot paņems visu mantu līdzi (jebšu vīrietis atstātu VISU vai vismaz lielāko daļu sievietei), bet vēl labāk - ja vīrietis tiešām būtu vīrietis ar lielo V, kurš nekrāptu savu sievu un nepamestu, tad varbūt liela daļa sieviešu, kas pašlaik negrib "veikt savu funkciju" jeb piedzemdēt bērnu, tomēr pārdomātu. Jo ir tomēr sievietes, kas negrib vien šīs nepatstāvības (gan finansiālās, gan ģimeniskās) dēļ. Ja vīrieši tiešām būtu VĪRIEŠI.. Diemžēl mūsdienās tādu nav, sievietēm jādomā, kā iztitk pašām, ko darīt gadījumā, ja vīrietis izdomā aizlaisties utt. - tas ir ļoti, ļoti skumji!
21.09.2014 22:16 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Iebāz piepumpētu futbolbumbu resnajā zarnā un tad izspied to ārā - redzēs cik viegli tas būs!!!

tikai nevajag no manis te losi taisīt :-D :-D. Jums sievietēm ķermenis sagatavojas tam visam. Cik nav bijuši dzirdēti stāsti par to ka jaunā mamma tikko paspējusi līdz zālei aizskriet - sīcis pats gandrīz gaitenī ārā izkritis? Visā pārējā varu atbildēt simetriski - noskrien 20 km tad redzēsi cik viegli tas būs. Esmu gandrīz pārliecināts ka fiziski kas dzemdības kas kārtīgs treniņs - viens un tas pats. BTW bija laiki kad tos 20 skrēju reizi mēnesī. Cik tad ķipa dzemdības es savādzīvē fiziski esmu jau pārcietis :-D :-D :-D!
21.09.2014 22:20 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Diemžēl mūsdienās tādu nav

Ļoti žēl, ka tev apkārt tādu nav. Es gan tādus sev apkārt redzu arvien biežāk un ļoti priecājos par to, ka puņķu tapas, kas nespēj uzņemties elementāras rūpes par ģimeni, kaut kā samazinās.
21.09.2014 22:21 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Sāksim ar to.. Ja vīrietis tiešām pildītu savus pienākumus jebšu uzņemtos VISUS finansiālos izdevumus uz sevīm, līdz ar ko sievietei nebūtu jādomā VISPĀR par naudas lietām, par ātrāku atgriešanos darbā tikai naudas dēļ utt., kā arī sievietei nebūtu jābaidās par to, ka vīrietis aizejot paņems visu mantu līdzi (jebšu vīrietis atstātu VISU vai vismaz lielāko daļu sievietei), bet vēl labāk - ja vīrietis tiešām būtu vīrietis ar lielo V, kurš nekrāptu savu sievu un nepamestu, tad varbūt liela daļa sieviešu, kas pašlaik negrib "veikt savu funkciju" jeb piedzemdēt bērnu, tomēr pārdomātu. Jo ir tomēr sievietes, kas negrib vien šīs nepatstāvības (gan finansiālās, gan ģimeniskās) dēļ. Ja vīrieši tiešām būtu VĪRIEŠI.. Diemžēl mūsdienās tādu nav, sievietēm jādomā, kā iztitk pašām, ko darīt gadījumā, ja vīrietis izdomā aizlaisties utt. - tas ir ļoti, ļoti skumji!

Un kurš pirmais sāks pildīt savus pienākumus - jūs vai veči?
21.09.2014 22:23 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Negribu sabojāt figūru.
Negribu uzņemties atbildību.
Negribu sākt domāt par dzīvesvietas maiņu, jo šobrīd dzīvoju vienistabas dzīvoklī un man pilnībā pietiek, bet ar bērnu vnk pat kauns būtu dzīvot tādā.
Negribu mūsu abu ienākumus dalīt uz 3.
Negribu dzemdēt, negribu barot ar krūti. Man tas liekas pretīgi.
Negribu vairāk klapatu.
Negribu domāt par pameriem, drēbēm un visu citām lietām.
Šobrīd finansiāli arī nespētu pavilkt bērnu tā, kā gribētos, lai bērnam ir

Pa lielam visam piekrītu! Man liekas drausmīgi tas, ka visa dzīve jāpakārto bērnam - jādomā, kā izbrīvēt pusstundiņu, lai izskrietu pie friziera; jāceļas naktīs; nekādas romantikas utt. Ja vīrietis pamet un sieviete paliek viena (bez radinieku atbalsta), es nevaru iedomāties, kā var savienot darbu, mācības ar bērnu, kā var atrast jaunu vīrieti - kā iet uz randiņiem utt.
Biju jau izdomājusi, ka, ja man kādreiz būs bērns, tad nebarošu ar krūti. Par dzemdībām no daudzām esmu dzirdējusi tikai sliktākās atsauksmes. Vienvārdsakot.. neredzu it neko pozitīvu. :D

Man gan ir vēl citi iemesli, piemēram, man besī bērni, viņu nespēja neko izdarīt, man viņi šķiet garlaicīgas un bezjēdzīgas būtnes līdz kādiem, nezinu, 15 gadiem, kad beidzot var sākt censties runāt kā ar pieaugušu cilvēku. Man liekas drausmīga visa tā ņemšanās ar bērniem..
Vēl arī personiskāki iemesli saistībā ar manu veselību, atšķirībā no mātēm varonēm, es nevēlos radīt kaut kādā ziņā slimus pēcnācējus.

Vispār nesaprotu tās, kuras nestudē, nestrādā, nepilnveidojas nekā, rada bērnus 17 gados un uzskata, ka ir paveikušas varoņdarbu. Pati dzemdēšana jau nav varoņdarbs, varoņdarbs man šķistu tiešām krietna bērna izaudzināšana. Dzemdēt pa lielam var visas, gan jau arī es spētu, bet izaudzināt patiešām labu cilvēku - reti kuras.
21.09.2014 22:24 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Jums sievietēm ķermenis sagatavojas tam visam.

Paturi ilgāk to bumbu iekšā, ļauj ķermenim sagatavoties! :D
21.09.2014 22:25 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Un kurš pirmais sāks pildīt savus pienākumus - jūs vai veči?

Būtu jāsāk vīriešiem, bet mūsdienās jau vīrieši kļūst arvien sievišķīgāki, tā kā domāju, ka realitātē nesāks neviens pildīt savus "pienākumus".
21.09.2014 22:26 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Vēl arī personiskāki iemesli saistībā ar manu veselību, atšķirībā no mātēm varonēm, es nevēlos radīt kaut kādā ziņā slimus pēcnācējus.

Vispār nesaprotu tās, kuras nestudē, nestrādā, nepilnveidojas nekā, rada bērnus 17 gados un uzskata, ka ir paveikušas varoņdarbu. Pati dzemdēšana jau nav varoņdarbs, varoņdarbs man šķistu tiešām krietna bērna izaudzināšana. Dzemdēt pa lielam var visas, gan jau arī es spētu, bet izaudzināt patiešām labu cilvēku - reti kuras.

Nedzer nesmēķē un nekniebies ar gadījuma večiem un tavu bērnu veselībai iespēja būt OK ievērojami palielināsies.
Ko tad tādu nabadzības apliecību latvju zeltenēm paraksti? Cilvēku izaudzināt nemākat? Jā, tas jau gan ir smagi ja tā. Incanti kuram tie labie cilvēki būtu jaaudzina ja no sievietēm reti kura to var? Tā dzemdētāja varbūt parūpējas lai tev vecumdienās būtu iespēja pensiju saņemt? vai tavam vienīgajam zelta gabaliņam ar nodrošināto superaugstāko izglītību firmā lai pēc gadiņiem 25 .. 30 būtu iespēja kādu nekādu darbinieku atrast nevis pašam visu no A līdz Z darīt?
21.09.2014 22:32 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Nedzer nesmēķē un nekniebies ar gadījuma večiem un tavu bērnu veselībai iespēja būt OK ievērojami palielināsies.
bērna veceliab ir aktarīga no ABIEM... ari virieti jaseko lidzi savai veselibai. Lai nav STS , nav jadzer, nav japipe, jasporto ,pareizi jaēd.
21.09.2014 22:34 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Būtu jāsāk vīriešiem, bet mūsdienās jau vīrieši kļūst arvien sievišķīgāki, tā kā domāju, ka realitātē nesāks neviens pildīt savus "pienākumus".

Nu un kurš tad ir atbildīgs par to lažu ka visi veči šodien ir sievišķīgāki? Kāpēc tā notiek?
21.09.2014 22:34 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
bērna veceliab ir aktarīga no ABIEM... ari virieti jaseko lidzi savai veselibai. Lai nav STS , nav jadzer, nav japipe, jasporto ,pareizi jaēd.

Cik % atkarīgi no mātes un cik - no tēva? Nesalīdzināmi manuprāt.
21.09.2014 22:36 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
bērna veceliab ir aktarīga no ABIEM... ari virieti jaseko lidzi savai veselibai. Lai nav STS , nav jadzer, nav japipe, jasporto ,pareizi jaēd.

Kubiete Cik mana pieredze rāda tad vīrieši diezgan tikumīgi dzīvo - nedzer, nepīpē, sievietes nedod(STS nedraud). Apmēram kā es.
21.09.2014 22:37 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Būtu jāsāk vīriešiem, bet mūsdienās jau vīrieši kļūst arvien sievišķīgāki, tā kā domāju, ka realitātē nesāks neviens pildīt savus "pienākumus".

Ļoti žēl, ka tev apkārt tādu nav. Es gan tādus sev apkārt redzu arvien biežāk un ļoti priecājos par to, ka puņķu tapas, kas nespēj uzņemties elementāras rūpes par ģimeni, kaut kā samazinās.

Re - tev jau atbildēja (ne -es).
21.09.2014 22:38 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Nedzer nesmēķē un nekniebies ar gadījuma večiem un tavu bērnu veselībai iespēja būt OK ievērojami palielināsies.

:D :D

Tā jau tāda filozofēšana, bet lai ir:
Ko tad tādu nabadzības apliecību latvju zeltenēm paraksti?

Ne latvietēm, bet vispār (dažādu tautību) cilvēkiem. Nu nebūs manā skatījumā nekad varoņdarbs piedzemdēt un prasīt tiesības no valsts, no sabiedrības, bet savu pienākumu (uzaudzināt labu cilvēku) neizpildīt.

Nu un kurš tad ir atbildīgs par to lažu ka visi veči šodien ir sievišķīgāki? Kāpēc tā notiek?

Cilvēki. :) Vīrieši, kas aizlaižas no sievietēm vai ir ģimenē, bet neiesaistās audzināšanas procesā; feministes, kas saka "visu varu pati"; kādreizējo vērtību pazušanu, pie kā vainīgi ir abi dzimumi.
21.09.2014 22:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits