padiskutējam

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Lasot diskusiju par jaunajām mammām un meiteņu/sieviešu uzskatiem šajā jautājumā, gribēju uzdot visām tādu atklātu jautājumu uz kuru nu vismaz virtuālajā vidē cenšaties atbildēt godīgi:
Jums ir tiešām bail dzemdēt jaunībā? Kapēc?
Bail, ka vecis piekrāps, pametīs, paliksiet viena?
Baidāties par savu augumu, kurš tiks sabojāts jeb no tā, ka nevarēsiet vairs iet uz klubiem un savas dirsas kratīt visiem večiem, kas paskatās uz Jums?
Bail kļūt neiekārojamām?
Bail, ka nevarēsiet izmācīties un paliksiet neizglītotas?
Bail, ka vairs nevarēsiet stādīt sevi augstāk par visu, bet priekšroka būs jādod bērnam?
Kpc meklējiet vienmēr kaut kādas atrunas uz to, lai veidotu pēcnācējus? Bērni vienkārši nepatīk un domājat, ka sasniedzot konkrētu vecumu sāks patikt??

P.S. Bez apvainojumiem, vienkārši izsakiet savu viedokli, kuras ir tās lielākās un nozīmīgākās bailes, kpc vairums uzskata, ka dzemdēt jaunam ir truli un nepieņemami.
21.09.2014 18:45 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Tas ir drausmīgs egoisms bērnu radīt tāpēc, lai būtu kāds, kas mani mīl vai kāds, kas uztur vecumdienās. Ja tas notiek tādu iemeslu dēļ, tad labāk nevajag.

+++
21.09.2014 20:25 |
 
Reitings 557
Reģ: 02.03.2010
Labi meichas, padiskuteejaam :)
Man jaaiet vakarinjaas, maneejais jau galdu noklaajis ar visaam sveceem :) romancika :)
21.09.2014 20:27 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Un arii UK nav nekaada pasaka, nu nav taa, ka tur "galdinj klaajies", liidz ko beerns piedzimst !

Lielāki pabalsti nekā LV ir,un tas ir fakts, pie tam teicu bērni, t.i daudzskaitlī. Slinkums meklēt UK likumus, bet ja ir trīs bērni, tad nemaz tik švaki tur nav, kā te. (Vispār neatbalstu tādu atražošanu, lai dzīvotu svešā zemē uz pabalstiem) .
21.09.2014 20:30 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Par bērniem sāku domāt tikai tagad vai tuvākā nākotnē. (man ir 24). Šogad apprecējos, bet ar vīru bija stabilas attiecības jau vairākus gadus. Kāpēc negribēju bērnus ātrāk? Man ir vienmēr bijis svarīgi realizēties dzīvē un kaut ko sasniegt. Kad nebija sava dzīvokļa, stabila darba un izaugsmes, izglītības, es vienkārši nevarēju iedomāties sevi kā māti. Šobrīd jau, kļūstot vecāka, sāk zust dažādi stereotipi, piemēram, ka, dzemdējot, "pazudīšu no aprites". Man sāk likties, ka es tomēr spēšu būt gan laba mamma, gan strādāt un priecāties par dzīvi. Laiks rādīs.
21.09.2014 20:31 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Man jaaiet vakarinjaas, maneejais jau galdu noklaajis ar visaam sveceem romancika

Lai jums jauks randevū. :)
21.09.2014 20:32 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
lapsinja piss nahuj to heroina atkariigaaa mauka tas ka tev 5 aborti bijusi neliek jaukies citu darisanas pis savu dziivi mauka nwe citu dizves mauka izdrastaaqa kroplee
nolec no tilta dura jobanaa
21.09.2014 20:43 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
MADasaHatter- ja kaut kā aizvainoju tevi, piedod, tāds nebija mans mērķis. Tik iemācies sarunāties ar citiem, neko ļaunu ne tev ne arī kādam citam nenovēlu.
21.09.2014 20:54 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
lapsinja man bus berni kad busu gatava tiem,pagaidam neeesmu ,piedoja uzbraucu manniknums gazas paari visaam malaam.


kaa jau teicu bernienm neesmu gatava veel.
21.09.2014 20:56 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
piedod, tāds nebija mans mērķis.

Kāds tad bija tavs mērķis saucot mūs (dzemdēt negribētājas) par degradējušām, egoistiskām, trulām un bailīgām būtnēm?

Kļūsti beidzot pašpietiekama un beidz liekuļot!
21.09.2014 20:59 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
MADasaHatter- saprotu tevi, tā ir tava izvēle kā būs labāk, jo es arī neteicu, ka mana ir pareiza. Tikai es dzīvoju pēc tāda principa, un cerēju, ka varbūt kādai mans viedoklis palīdzēs un uzmundrinās rīkoties. Bet ja tam nepiekrīt, tad nevēlos rast strīdus, tikai dot padomus. Ja tie nav nepieciešami, tad nekas. Teicu šajā visā garajā laikā tikai to, ka man ir dikti liels prieks par jaunajām māmmiņām, kuras cenšas un dara, jo tas padara viņas stiprākas gan fiziski gan emocionāli. Bet ne jau visiem ir jābūt identiski vienādiem, ar līdzīgiem standartiem un dzīves uzskatiem, jo tas jau arī padara mūs par personībām, ka atšķiramies.

Un atkārtošos- nevēlējos nevienu aizskart ar šo diskusiju, tāds nebija mans mērķis/nodoms.
21.09.2014 21:04 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Kāds tad bija tavs mērķis saucot mūs (dzemdēt negribētājas) par degradējušām, egoistiskām, trulām un bailīgām būtnēm?

Kļūsti beidzot pašpietiekama un beidz liekuļot!


Tādas man liekas tās sievietes, kuras nevēlas vispār bērnus, jo uzskata, ka labāk ir dzīvot vienām vai ar kaķi. Bet Pasaulē ir daudz tādu un es viņas nenosodu drīzāk domāju, ka viņām pašām būtu labāk, ja dzīvotu kā sievietes. Zinu, ka ir arī tādas, kurām nevar būt, bet tas jau ir kaut kas cits, un tādām vispār neko nevar pārmest. Es runāju par veselām un gudrām, kuras ir spējīgas to darīt!
21.09.2014 21:08 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Ja, es nenormali baidijos no dzemdibam. Nesapratu, ka es to spesu. Citi joprojam brinas,ka es tik tievina un vareju. :D
Baidijos sabojat figuru, jo biju kartiga sporta klubu,jogas fane. Kartejie stereotipi, protams.
Vsp lasu meitenu komentarus un atceros sevi. Tiesi tapat domaju, ja bus berns, bus pampermaina majassedesana un vienas problemas. Tgd tik saprotu cik duma biju, Un mans berns ir vislielaka laime.
21.09.2014 21:33 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
ag pieaugt, izballēties līdz nelabumam un tad tikai dzemdēt un pašai arī uzņemties rūpes par savu sīci. Neuzskatu, ka vecvecākiem būtu pienākums auklēt mazbērnu, ja viņi paši to ierosina un ir ar mieru, tā ir cita lieta.


To balkesanos jau gribesies ari 25,30, 40 gados. Pasedet ar draugiem, aizbraukt kkur bez berna. Neka nosodosa,manuprat.
Protams , ja runa ir par klubu,baru, nodzersanos, tad labak tik tiesam to izdarit kartigi pirms, jo pec tam tik var sanakt kada vina glaze un atrubons .
21.09.2014 21:36 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Šajā
laikā uzskatot, ka sievietes galvenā funkcija ir atplest kājas, t


Kas jums ir ar to kaju plesanu ?:D
Varetu padomat, ka tikai dzemdetajas ir tas vienigas kajuplesejas.
21.09.2014 21:40 |
 
Reitings 992
Reģ: 01.10.2013
tas kuras te puks ,ka saboja figuuru, tpt tgd te daudzas sudzas ka ar liekiem kg, taa kaa kada starpiiba, jadoma ko mute bast arii tad kad beebi gaida
un starpcitu jauniiba ir vieglaak uzlabot kjermeni pec dzemdibam nekaa vecas budamas, tad jau taa viss sljuuk uz leju un pluss vel beers bus. bet nu tas kuras negrib lai nedzeemdee vismaz nabaga bernam nebuus jasadziivo ar traku maaati, jo tiesaam daudz mammas uz ielas un veikala ir redzeetas kuram nevajadzeeja dzemdeet vispar vai arii vairak par 1 bernu tochna nee, jo izskatas ka vinjam nervi shvaki un nekada prieka no berna, taa itkaa berns butu vainiigs ka maate nenormala, zeel tadus beernus
21.09.2014 21:40 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
ka viņām pašām būtu labāk, ja dzīvotu kā sievietes.

Tātad, ja man 27 gadu vecumā nav bērnu es uzreiz vairs neskaitos sieviete?

Tev tiešām ir tik nožēlojama dzīve, ka kā vienīgo prieku uzskati bērna uztaisīšanu?
21.09.2014 21:41 |
 
Reitings 149
Reģ: 12.05.2014
domāju, ka viņām pašām būtu labāk, ja dzīvotu kā sievietes.


Savukārt viņas pašas domā, ka viņām ir labāk dzīvot bez bērniem. Tur nav nekā slikta, jo viņas pašas labāk par svešiniekiem zinās, kā viņām labāk dzīvot. Kā nekā - tev pašai arī neviena no malas nenāk klāt un nemāca, kā tev labāk dzīvot.

Atbildot uz jautājumu - nav bērnu un nebūs bērnu, jo negribu. Tieši tik vienkārši. Bez īpašām bailēm(vismaz neesmu par to domājusi no kādu baiļu perspektīvas). Gribu savu dzīvi dzīvot savādāk, nevis sasieta ar bērnu. Vismaz šobrīd, kamēr esmu jauna, kamēr man ir iespējas, vēlme izbaudīt dzīvi, piedzīvojumus, spontānas idejas ar draugiem vai mīļoto.
Kādam laime ir bērns, kādam kaķis, kādam karjera un kādam - dzīve ceļojot apkārt pa pasauli. Cilvēki ir ļoti, ļoti dažādi un manuprāt, ir stulbi nosodīt kādu, kura negrib dzemdēt. Ja viņa negrib, tad lai nedzemdē. Tas noteikti ir labāk, nekā piedzemdēt dzemdēšanas pēc un pēc tam atstāt babyboxā vai visu dzīvi bērnam pārmest kā viņš sabojājis mātei dzīvi. Lai dzemdē tās, kas grib. Par pārējām - vienkārši ļauj viņām dzīvot savu dzīvi. Ja tev tādas sievietes tā riebjas - nekontaktējies ar viņām, bet izbeidz pārmest un apsaukāt. Visi nekad nedzīvos pēc viena scenārija.
21.09.2014 21:44 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Varetu padomat, ka tikai dzemdetajas ir tas vienigas kajuplesejas.

besame, autorei vienīgā misija ir bērna uztaisīšana, tātad visa dzīves jēga ir vienīgā kāju atplešanā, pārējām ir arī citi prieki dzīvē :D
21.09.2014 21:44 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Par to figuru pec dzemdibam. Ir kam labaka paliek un otraadi. Domat ko liec mute grutniecibas laika, nu it ka logiski, bet man bij pedeja menesi ta, ka vareju tortes vienu pec otras stuket un mani apturet bija loti gruti. Za to ar figuru viss okey. Bet kadai varbut nepaveicas un tas kukas deva par sevi manit. Viegli jau teikt, doma, ko ed. :D
21.09.2014 21:48 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Čau esmu atpakaļ. Gaidījāt taču ne? :-D :-D :-D
Tās kurām nespīd jo nav veča vai cita iemesla pēc lielākajā daļā nekad neatzīz ka bērni ir OK un ka bērnus gribās - attieksme būs tikai pffff - kvaņķi
Ja runāt par valdošo attieksmi - pat negribot nāksies atzīt ka tās tautas kuras dod sievietēm pārak daudz tiesības ar lielu paātrinājumu izmirst un latvieši kā izskatās nebūs nekāds izņēmums.
21.09.2014 21:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits