padiskutējam

 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Lasot diskusiju par jaunajām mammām un meiteņu/sieviešu uzskatiem šajā jautājumā, gribēju uzdot visām tādu atklātu jautājumu uz kuru nu vismaz virtuālajā vidē cenšaties atbildēt godīgi:
Jums ir tiešām bail dzemdēt jaunībā? Kapēc?
Bail, ka vecis piekrāps, pametīs, paliksiet viena?
Baidāties par savu augumu, kurš tiks sabojāts jeb no tā, ka nevarēsiet vairs iet uz klubiem un savas dirsas kratīt visiem večiem, kas paskatās uz Jums?
Bail kļūt neiekārojamām?
Bail, ka nevarēsiet izmācīties un paliksiet neizglītotas?
Bail, ka vairs nevarēsiet stādīt sevi augstāk par visu, bet priekšroka būs jādod bērnam?
Kpc meklējiet vienmēr kaut kādas atrunas uz to, lai veidotu pēcnācējus? Bērni vienkārši nepatīk un domājat, ka sasniedzot konkrētu vecumu sāks patikt??

P.S. Bez apvainojumiem, vienkārši izsakiet savu viedokli, kuras ir tās lielākās un nozīmīgākās bailes, kpc vairums uzskata, ka dzemdēt jaunam ir truli un nepieņemami.
21.09.2014 18:45 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
nav labi ne vienā ne otrā gadījumā, respektīvi nedzemdēt nemaz

Konkrētus piemērus mini, kas tieši nedzemdēšanā nav labi! Savādāk tik mal vienu un to pašu uz riņķi bez nekādiem argumentiem!
21.09.2014 19:56 |
 
Reitings 557
Reģ: 02.03.2010
Un tu pati esi jau dzemdeejusi?
21.09.2014 19:56 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Un tu pati esi jau dzemdeejusi?

Marie Clare, viņai neviens bērnu netaisa, tāpēc arī ir sašutusi, ka citas pašas atļaujas negrib! :D
21.09.2014 19:59 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Negribu bērnus. Punkts. Baiļu tam pamatā nav.
Neuzskatu, ka man ir kaut kāds pienākums obligāti dzemdēt, ja to nevēlos. Esmu laimīga savā dzīvē un esmu kopā ar cilvēku, ar kuru man domas šajā jautājumā saskan un tas ir galvenais.
Tāpat arī neuzskatu, ka esmu degradēta, taču...mani neuztrauc, ko citi par mani domā. Ja kādam šķiet, ka negribēt bērnus ir degradēti, bet sadzemdēt 10 un sēdēt uz pabalstiem ir inteliģences virsotne, tad mani tas neskar.
21.09.2014 20:00 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Par to ūdenī mērcēto batmaizi.. taisni žēl, dziļi nabadzīgi cilvēki vairojas uz vella paraušanu,bet inteliģentās savus gēnus nevēlas pavairot.
21.09.2014 20:00 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
nabadzīgi cilvēki vairojas uz vella paraušanu,bet inteliģentās savus gēnus nevēlas pavairot.

Tā tas ir un būs, ka inteliģentāki un labāk nodrošināti cilvēki izvēlas kļūt par vecākiem krietni vien nopietnākā vecumā un arī tad tikai vienam, vai diviem bērniem.
21.09.2014 20:06 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Konkrētus piemērus mini, kas tieši nedzemdēšanā nav labi! Savādāk tik mal vienu un to pašu uz riņķi bez nekādiem argumentiem!


Nu piemēram, man ir zināma sieviete, kurai ir 50 gadi, viņai ir divi pieauguši dēli, sieviete visu mūžu strādāja savā uzņēmumā, no kuras procenti penzijai neienāk. Tad nu tagad, kad jau drīz tuvosies laiks, kad vairs nestrādās saprot, ka ja nebūtu divi dēli, tad bez iekrājumiem paliktu uz ielas.

Ja tev , piemēram, būs jau tie 50, tad domā, ka nemitīgi iesi tusēt ar draudzenēm? NEE, jo viņām būs sava ģimene un mīļotie cilvēki. Un ir forši, kad pie tevis atbrauc bērni, piepalīdz, aprunājas, aiziet ar tevi kaut kur kopā.. jo tu viņam būsi tik pat svarīgs kā tev tava mamma. Un ja tu domā, ka vīrietis ar tevi būs mūžigi? Nē, nu varbūt, bet vairākums, izdomā aizskriet pie jaunākām, kad liksies, ka jau vairs neesi tik smuka kā tās 20gadīgās. Un ja domā, ka tev tas tavs kaķis tik ļoti izpalīdzēs ar vientulību, tad ceri vien!!

Vīrieši un draugi nāk un iet, bet asinsradinieki paliek, jo viņus tomēr saista kaut kas daudz vairāk.
21.09.2014 20:06 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Bērnus gribētu, bet vēl neesmu droša, ka ar manu izglītību būtu iespējams uzturēt bērnu pat, ja kādreiz paliktu viena (būsim godīgas, dzīvē notiek visādi). Tāpēc pagaidām turpinu mācīties.
21.09.2014 20:09 |
 
Reitings 557
Reģ: 02.03.2010
nu tacju uz priekshu, kas tev aizliedz tos deelus dzemdeet? Starpcitu, peec tava rakstiitaa izriet, ka tu par beerniem domaa tikai egoistiskos noluukos, lai nebuutu vientulja un lai tie tevi nodroshinaatu!
21.09.2014 20:10 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Bet kur tajā visā var atrast to dziļo domu kāpēc jādzemdē tieši JAUNAI? Ja dzemdēs pēc 30, tad vairs neviens ciemos nebrauks un nerunāsies un finansiāli neatbalstīs?
Tu neaizdomājies, ka ir tā ķēdes reakcija, ka bieži vien (atslēgas vārdi) tajās ģimenēs, kurās vēlāk dzemdēti bērni, vecāki ir nobriedušāki, vairāk kaut ko dzīvē sasnieguši, līdz ar to spēj tomēr vairāk kaut ko dot bērnam, kurš izaugot, savukārt, ir konkurētspējīgāks darba tirgū un attiecīgi vēlāk spējīgs arī finansiāli parūpēties par saviem vecākiem?..
21.09.2014 20:12 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Marie Clarie- ja tev no tā labāk paliek, tad domā ko sirds kāro. necenties lasīt starp rindiņām, jo uzrakstīju visu skaidrā un saprotamā valodā.
21.09.2014 20:15 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Llapsiņa, tavi piemēri neiztur nekādu kritiku, jo
1. bērniem var nebūt pietiekami, labi atalgots darbs, lai par vēl kādu rūpētos;
2. bērni var arī aizbraukt citur savu dzīvi veidot un nelikties ne ziņas par vecākiem;
3. ja vīrs aizskrietu pie jaunākas dūdas, arī es varētu to pašu izdarīt utt.

Un prasīju es, lai mini piemērus nedzemdēšanas sliktumam, nevis dzemdēšanas iespējamajiem bonusiem!
21.09.2014 20:16 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tas ir drausmīgs egoisms bērnu radīt tāpēc, lai būtu kāds, kas mani mīl vai kāds, kas uztur vecumdienās. Ja tas notiek tādu iemeslu dēļ, tad labāk nevajag.
21.09.2014 20:19 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Autore, kaapeec tu esi tik aprobezhota, ka nesaproti, ka ir cilveeki, kuri beernus vienkaarshi negrib? Nu kaada tev dalja gar citiem, dzemdee kaut katru gadu un nespriedelee par citiem.
21.09.2014 20:19 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
so.so.- jautājums uz ko atbildēju bija kpc vispār nedzemdēt. Bet jaunai dzemdēt ir labāk gan pašam bērnam gan sievietei. nevēlos atkārtoties,paņem un palasi iepriekš ko rakstīju kādi +dzemdēt jaunai. Bet dzemdē kad sirds kāro, jo galu galā tā ir tava ne mana dzīve.
21.09.2014 20:19 |
 
Reitings 148
Reģ: 14.08.2014
Kāda tev vispār starpība par to, dzemdē kāda vai nedzemdē? Negrib un viss. Ne jau visām šķiet, ka, tiklīdz paliek 18, davaj, jāpaliek stāvoklī. Iemesli var būt daudz un dažādi, un par to nevienai nav jātaisnojas. Ja tu gribi dzemdēt, dzemdē, bet nepārmet citām, ka viņas to nedara. Jā, tu tikai pārmet ka ir sievietes, kas nav tu un to nevēlas. Kāpēc nepievienoji tādus jautājumus kā "nevēlaties bērnus ar nepabeigtu izglītību un bez darba, pārtiekot tikai no vīrieša? "nevēlaties dzīvot ar bērnu vecāku dzīvoklī" vai "vēlaties vispirms bērnam nodrošināt labu dzīvi" utt?
21.09.2014 20:20 |
 
Reitings 148
Reģ: 14.08.2014
Bet dzemdē kad sirds kāro, jo galu galā tā ir tava ne mana dzīve.


TIEŠI TĀ! Pati pateici.
21.09.2014 20:21 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
bērnus dzemdē tikai tās, kas nevēlas savu pakaļu celt no gultas un iet uz darbu vai izglītoties, jo domā, ka ar bērna pabalstu izvilks.

Par kādiem pabalstiem ir runa, šeit LV? Es vēl saprotu, ka latvietes brauc uz UK un tur dzemdē, lai dzīvotu uz pabalstiem. :D :D

Šķiet, ka diskusija vairāk der tām, kurām ap 30 un vairāk, jo 19 gados(kurām pašām nav bērni) nevar spriest par bērnu lietām un argumentēt, ka nekad nebūs bērni, jo bail dzemdēt. Ir tomēr tēmas, par kurām var mainīties viedoklis pēc desmit, piecpadsmit gadiem.

Ģimenē bija pensionāru pāris, kuriem nav bērnu, jo vīrs kategoriski negribēja, lai gan pret svešiem, ļoti labprāt auklējās. Tante gan bērnus gribēja, bet mīlestība pret vīru bija stiprāka par vēlmi būt par māti. Nesen nosvinēja zelta kāzas, pirms izvadīja vīru tai saulē.
Uzskatu, ka šis ir delikāts jautājums, nav korekti bārstīt tādas pērles, kā - nedzemdēšana ir degradācija, jeb frāze labāk neviens bērns, nekā 7, kuri ēd vienu baltmaizi.
21.09.2014 20:22 |
 
Reitings 557
Reģ: 02.03.2010
Viena koleegje manaa darbaa arii nosodoshi izturejaas pret sievieteem, kas beernus pagaidaam neplaano, bet veelaak izraadiijaas, ka beerni vinjai saapiiga teema, jo nevar pie taadiem tikt, veseliibas probleemu deelj.
21.09.2014 20:23 |
 
Reitings 557
Reģ: 02.03.2010
Un arii UK nav nekaada pasaka, nu nav taa, ka tur "galdinj klaajies", liidz ko beerns piedzimst !
21.09.2014 20:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits