jauna mamma

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Neieslīgstot galējībās..cik gados sievietei ir jādzemdē, lai viņa skaitītos "jauna mamma" - gan mazulim, gan 6 gadīgam skolniekam, gan tad, kad "bērnam" jau ir 25 vai 40 gadi? Kad ir tas vecums, tā robeža, kad mamma vairs nebūs savam bērnam (jebkurā vecumā) jauna mamma?
Diskutējamā tēma.

Spriežot pēc saviem vecākiem, man šis vecums liktos 20-25 gadi. Brālis piedzima, kad mamma bija 20. Es piedzimu, kad viņai bija 34...
Tagad man pašai būs 25 un bērna nav un itkā (?) neplānojas.. Bet es tik ļoti gribētu būt jauna, gribētu, iespējams, 2 vai pat 3 bērnus. Un ar tādiem plāniem es jau esmu norakstāma, jo esmu, pa lielam, nokavējusi. (ja vien man nebūs dvīņi vai bērni ik pēc gada vai diviem. Bet gribas taču arī strādāt, pelnīt lielu naudu (kas iespējama tikai līdz ar pieredzi, gadiem))..
Nediskutējam par mani, bet vispārīgi par šo jautājumu.
21.09.2014 11:56 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Bet, manuprāt, mammai nav jābūt draudzenei, kas iet tusēties kopā ar savu bērnu.

Nu tieshi taa! Nekas pusaudzim neudzen lielaaku shausmu kaa tas, ka senchi pazinjo, ka ies kopaa ar vinju un vinja draugiem tuseet.
21.09.2014 16:19 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
u tieshi taa! Nekas pusaudzim neudzen lielaaku shausmu kaa tas, ka senchi pazinjo, ka ies kopaa ar vinju un vinja draugiem tuseet.


Pusaudziem jā, bet ap gadiem 20 it tas jau ir citadi.:)
21.09.2014 16:21 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Nu tieshi taa! Nekas pusaudzim neudzen lielaaku shausmu kaa tas, ka senchi pazinjo, ka ies kopaa ar vinju un vinja draugiem tuseet.

Es esmu gājusi ar mammu uz klubu, ļoti forši atpūtāmies, iedzērām aliņu un pļāpājām. Un mums ir 30 gadu starpība. :D
21.09.2014 16:28 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Jauna mamma manā uztverē līdz 25. Savai mammai piedzimu, kad viņai bija 23, tātad - jauna mamma. Piekrītu arī tam, ka vecums nenosaka to, cik saskanīgas būs attiecības un, cik forša būs mamma, bet kā esmu novērojusi - jaunas mammas tiešām ir foršākas un ar bērniem satiek labāk.
Pati gribu pirmo bērnu līdz 25 noteikti. Pēc tam justos veca mamma, bet tie ir mani putni, kas galvā mīt :D
21.09.2014 16:35 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Tas, cik tu jūties iekšēji veca, ir viena lieta. Var justies astoņpadsmitgadīgs arī pārkāpjot 40 gadu slieksni.
Otra lieta, ka pēc 35 gadi sievietes fertilitāte krītas, jo samazinās folikuloģenēze un iespējas olšūnai tikt apaugļotai ātri, samazinās. Un tas ir neapstrīdami.
Tas cik jūs "galvā un sirdī" vecas jūtaties, skarbo statistiku un jūsu olnīcas neinteresē.
21.09.2014 16:38 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Taisnība, bet miljoniem sieviešu dzemdē ari 35 un ari 45 vai pat 50 gados:D Un nospļaujas un tīņu viedokļiem:D
21.09.2014 16:40 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Sasmējos par to, ka tām, kas dzemdē pēc 25 dzimst pārsvarā slimīgi bērni. Vismaz manu paziņu lokā ir tieši pretēji, jo jaunākas mātes, jo biežāk novērojams, ka bērni ir stresaini, bieži slimo, fiziski vājāki. Protams, ne visām tādi bērni ir, bet lielai daļai gan. Man nav zināšanu medicīnā, bet man liekas, ka pie tā ir vainojama pastiprināta alkohola lietošana pusaudžu vecumā/agrā jaunībā, gan smēķēšana, gan neveselīgs dzīvesveids citās jomās - stresošana, miega trūkums utml. Man šķiet, ka bērns, kurš dzimst vecākiem, kuri dzīvē ir kaut ko sasnieguši un var bērnam kaut ko sniegt, arī psiholoģiski ir daudz noturīgāks pret stresu utt. Līdz ar to, nesaskatu neko sliktu dzemdēt arī pēc 30 vai ap 40, ja vien neatklājas kādas slimības auglim.
21.09.2014 17:47 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Otra lieta, ka pēc 35 gadi sievietes fertilitāte krītas, jo samazinās folikuloģenēze un iespējas olšūnai tikt apaugļotai ātri, samazinās. Un tas ir neapstrīdami.
Tas cik jūs "galvā un sirdī" vecas jūtaties, skarbo statistiku un jūsu olnīcas neinteresē.


Izrādās,ka te arī ir gudrs cilvēks, kas kaut ko saprot nevis dzīvo ilūzijās..kā lielākā daļa no meitenēm, kas vnk baidās dzemdēt jaunībā, jo uzskata, ka ar bērnu sabojās savu skaisto jaunību, ķermeni, un sazin ko vēl-tādēļ iestāsta sev, ka dzemdēs tad, kad būs jau "iesūnojušas", un tic, ka tad būs labāk. Bet ne jau bērnam!

Un vēl te kāda minēja to, ka nav forši, ka mamma iet kopā ar bērnu kaut kur izklaidēties.. Nu lielākas muļķības savu mūžu neesmu dzirdējusi. Jebkurš bērns, kuram galvā nav tikai zāģu skaidas vēlēsies, lai mamma ir kopā un izskatās, kā vecākā un pieredzējušākā draudzene, nevis omīte, kuru tiešām kauns kaut kur vest kopā(ja nu kāds ko nepadomā). Es pati vienmēr ar balto skaudību noskatos uz tām meitenēm, kurām ir jaunas, stilīgas mammas, un iet kopā teiksim uz teātriem, koncertiem.. Tas ir skaisti un jauki gan vienai gan otrai, gan cilvēkiem no malas..

Vēl kad kubiete te nemitīgi piemin Dreģi..nu nevar vērtēt pēc vienas sievietes, kura vienmēr ir bijusi skaista, un nekad nav līdzinājusies savam vecumam. Jāskatās uz vidējo statistisko nevis kaut kādu izņēmumu. Tas ir no tā paša scenārija, kad viens čalis te nemitīgi teica, ka viņam nav naudas, meitenes, bet ir citi kuriem ir.. bet lielākumam tak nav, tad kpc jāsalīdzina sevi ar to mazumiņu, kuram ir, bet nesalīdzini ar tiem daudzajiem citiem, kas tev nemitīgi apgrozās apkārt.
21.09.2014 18:33 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Llapsinja, cik tev gadu?
21.09.2014 18:38 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Manā skatījumā jauna mamma ir līdz 23. Pēc tam jau standarta.
Jāsaka,ka 27 gadu vecumā arī biju viena no vecajām pirmsdzemdību kursos.Nezinu,kur tās "vecās"pēc 30 ir ar pirmo grūtniecību. Nav. Otrie bērni jā, tie dzimst,bet tā jau cita kategorija.
21.09.2014 18:44 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nu lielākas muļķības savu mūžu neesmu dzirdējusi. Jebkurš bērns, kuram galvā nav tikai zāģu skaidas vēlēsies, lai mamma ir kopā un izskatās, kā vecākā un pieredzējušākā draudzene, nevis omīte, kuru tiešām kauns kaut kur vest kopā(ja nu kāds ko nepadomā).

Zaagju skaidas ir galvaa taam, kuras pieaugushaa kaunaas no saviem vecaakiem deelj kaut kaadiem gadiem. Var kauneeties, ja teevs ir cietumaa seedeejis par izvaroshanu vai maate ir prostituuta. Tad varbuut vispaar kauneeties no saviem gadiem un peec 40 izdariit pashnaaviibu, m?
Es pati vienmēr ar balto skaudību noskatos uz tām meitenēm, kurām ir jaunas, stilīgas mammas, un iet kopā teiksim uz teātriem, koncertiem.. Tas ir skaisti un jauki gan vienai gan otrai, gan cilvēkiem no malas..

Tev tieshaam ir kaut kaadas psihologiskaas probleemas, kuras tev buutu jaarisina. Tevii seezj iekshaa taadi kompleksi, ka tik turies. It kaa nevareetu ar 50 gadiigu vai 60 gadiigu maati kopaa apmekleet teaatri vai koncertu. Aizved saveejo mammu iepirkties, nopeerc biljetes uz kaadu koncertu, saac biezjaak vinju vilkt no maajas laukaa un tad atskaartiisi, ka vinja tavaa klaatbuutnee saak kljuut stiliigaaka un atraisiitaaka, nevis chiiksti par faktoriem, kurus tu nevari ietekmeet.
21.09.2014 18:44 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
krista21- nevienu brīdi neminēju to, ka nevar iet kopā arī ar vecāka brieduma sievietēm uz teātri un koncertiem. Minēju tikai to, ka tas ir savādāk un skaistāk. Un es ar savu mammu ļoti daudz kur eju, bet lai arī viņa ir savam laikam moderna, seko visam līdzi,tomēr viedokļi daudz kur atšķiras, rodas strīdi, jo viņai neliekas, ka tas un tas ir pareizi, kas notiek. Un es ar viņu nevaru runāt par to, ko piem ar 18gadus vecāku sievieti, jo diemžēl mūsu domāšana atšķiras. To, ka mēs viena otru mīlam un ejam kopā visur, tas ir jauki, bet šoreiz ne par to ir stāsts. Mans stāsts ir kkas līdzīgs tam, ka lielākā daļa vēlas sev brāli vai māsu, lai kopā uzaugot būtu jautrāk, un ir kas palīdz ja vajag. Tāpat ir ar vecākiem, es nelepotos, ja mana mamma mani izlaistu tuvu menopauzei teiksim. Tā teikt, Jūs varat domāt ko vēlaties, ka labāk ir dzemdēt vēlu vai nedzemdēt nemaz, bet es palikšu pie sava viedokļa..
21.09.2014 18:52 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Llapsinja, cik tev gadu?
pēc viņas uzskatiem domaju ka ne vairak ka 15 it:)
21.09.2014 18:55 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Llapsiņa Piedod, bet man kaa vecaaku pamestam beernam tavi tarakaani liekaas ljoti dumji. Buutu priecaajusies, ka tev ir forsha mamma ar kuru ir labas attieciibas un ar kuru vari kopaa kaut kur aiziet, nevis mekleejusi pie kaa piesieties. Ir taa, ka vai nu ir starp cilveekiem labas attieciibas, vai nav. Var arii maatei un meitai nesapaseet raksturi un atskjirties domaashaana netkariigi no gadu skaita, vinjas draudzenes nekad nebuutu. Vai arii maate var buut jauna, bet vinjai gar beernu ir vienalga. Noveertee to, ka esi tuva ar savu mammu. Vareeja arii buut taa, ka tava mamma ir 18 gadus vecaaka par tevi, bet juus kaskjeejaties ik reizi kad viena otru redzat.
21.09.2014 18:58 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Manā skatījumā līdz 23 , līdz 30 - mamma un pēc tam jau veca mamma . Kaut kā tā
21.09.2014 21:54 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Tev bērni it kā neplānojas, bet tu tomēr gribi kādus 2-3. Smiekli pašai nenāk par sevi? Un par abortu neizteikšos, sākumā iegūsti mentālu stabilitāti, pirms dzemdē.

Tas bija domāts, ka "man tūliņ būs 25 un bērni UZ DOTO BRĪDI tuvākajā laikā neplānojas". Un Loģiski, ka tādus dzīvē es ļoti gribu, kā jau rakstīju, divus vismaz.
tā jautājuma zīme iekavās bija domāta, ka varbūt tomēr plānojas, jo laiks rit, gadi iet. Kad tad vēl, ja ne tagad.
Tādas pastiprinātas pārdomas par savas ģimenes veidošanu un bērniem man sāka nākt virsū pēc nesenā tēva zaudējuma...
21.09.2014 22:33 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
KristīnA!, pilnīgi pareizi saprati, paldies! :)
21.09.2014 22:34 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Llapsiņa, tātad jādzemdē 18 gados, lai tik bērnam nebūtu kauns par mammu? :D OK, ja nav citu mērķu dzīvē, vari tā darīt. Man tā liktos sačakarēta jaunība.
22.09.2014 10:32 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Llapsiņa, tu varbūt esi redzējusi foršus jaunu mammu piemērus, bet man ir nācies redzēt jaunas mammas, kuras uzgrūda savu bērnu omēm un māsām. (un es nerunāju par skolas vecuma mātēm, bet 20gadīgām). Jaunībā bieži vien tomēr bērns nav laika pavadīšanas prioritāte. Gribētu sev tādu māti? Vēl viens piemērs - māte, kas apmeklē tās pašas izklaides vietas (klubus), kuras viņas meita. Manai draudzenei (meitai) bija kauns...
22.09.2014 10:47 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
palasīju vēl :D 26 gados veca olšūna :D Veiksmi Llapsiņai dzemdēt uzreiz pēc skolas beigšanas, lai būtu ''svaiga'' mamma, bērnam pilngadību sasniedzot :D
22.09.2014 11:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits