jauna mamma

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Neieslīgstot galējībās..cik gados sievietei ir jādzemdē, lai viņa skaitītos "jauna mamma" - gan mazulim, gan 6 gadīgam skolniekam, gan tad, kad "bērnam" jau ir 25 vai 40 gadi? Kad ir tas vecums, tā robeža, kad mamma vairs nebūs savam bērnam (jebkurā vecumā) jauna mamma?
Diskutējamā tēma.

Spriežot pēc saviem vecākiem, man šis vecums liktos 20-25 gadi. Brālis piedzima, kad mamma bija 20. Es piedzimu, kad viņai bija 34...
Tagad man pašai būs 25 un bērna nav un itkā (?) neplānojas.. Bet es tik ļoti gribētu būt jauna, gribētu, iespējams, 2 vai pat 3 bērnus. Un ar tādiem plāniem es jau esmu norakstāma, jo esmu, pa lielam, nokavējusi. (ja vien man nebūs dvīņi vai bērni ik pēc gada vai diviem. Bet gribas taču arī strādāt, pelnīt lielu naudu (kas iespējama tikai līdz ar pieredzi, gadiem))..
Nediskutējam par mani, bet vispārīgi par šo jautājumu.
21.09.2014 11:56 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Nu es esmu mamma kopš 19 gadu vecuma-tātad jauna mamma. Domājams, ka arī otrajam bērnam, ja tāds būs, būšu jauna mamma- nu tas varētu būt līdz kādiem..26 gadiem. Kaut gan man tas jēdziens "jauna mamma" liekas baigi stiepjams un par jaunu mammu uzskatu sievieti arī līdz 30 gadu vecumam. Vienu precīzu ciparu nevaru nosaukt, bet esmu pieķērusi sevi pie domas, ka pat paskatoties uz 26-28 gadus vecu sievieti ar bērnu, nodomāju-forši, ka bērnam jauna mamma :)
21.09.2014 12:36 |
 
Reitings 254
Reģ: 05.09.2014
Piekrītu, ka līdz 25 gadiem ir jauna mamma. Mani māte laida pasaulē, kad viņa bija 28, un man jau skaitījās ''veca mamma'', vismaz tā es kā bērns to izjutu :D Tagad gan šķiet muļķības. Nu nav taču svarīgi vai mammai ir 5 gadiem vairāk vai mazāk.
21.09.2014 12:37 |
 
Reitings 1660
Reģ: 27.10.2010
Man "jauna mamma" liekas, ja dzemdē līdz kādiem 23. Pēc tam jau liekas normāls vecums, lai neteiktu "jauna mamma", jo ar 24, 25, manuprāt, liela daļa beidz skolas, sāk plānot bērnus, veidot ģimenes.
Bet arī 25 un vairāk gados dzemdējot sieviete ir jauna, protams.
Man pašai priekš pirmā bērna 30 liekas pa vēlu, bet tas ir tikai mans viedoklis par sevi un tad jau redzēs, kā sanāks. Vairums manu draudzeņu bērnus tieši plāno tikai uz 28, 30 gadiem, kad nostabilizēsies dzīvē.
21.09.2014 12:39 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Manuprāt, tas, vai mamma ir jauna vai nē, to nosaka domāšanas veids. Ja mamma savos 40 gados ir mūsdienīgi domājoša un "iet līdzi laikam", tad viņa var skaitīties jauna mamma arī mazam bērniņam.



+1

Es vispār nesaprotu to stulbo dalījumu - jaunās un vecās mātes. Kāda starpība? Reāli, kāda? Kas bērnam no tā mainās? Ja māte 37 gados rūpējas par sevi un var izskraidīt bērnam līdzi pa bērnu laukumiņu, man, piemēram, neveras vaļā mute pateikt, ka viņa ir veca māte, jo viņai ir 37.
Šī ir lieta, kur gadi ir tikai cipars. Vismaz manā prātā.
21.09.2014 12:41 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
25-30, es atvainojos, bet jau ir veca mamma. Jo pēc 30 gadu sliekšņa vispār vairs neiesaka dzemdēt. Bet nu es saprotu Jūsu nostāju, jo vnk cenšaties sevi mierināt. Mana mamma piedzemdēja precīzi mani 30 gadu vecumā- un viņa man ir veca mamma, jo viņai ir gan citi uzskati, gan arī nav tas foršums, kad māte ar meitu bieži noveco kopā, jo es vēl savos 20 pēc bērna izskatos, bet viņa jau izsktās kā jau uz 50 gadiem. Ome mammu dzemdēja 20 gados, un tur patiešām var teikt-forši, jo ir jauna mamma un noveco abas kopā.
Piedodiet ženšenas, bet ja jūs 27-30 gados laidīsiet pasaulē bebi, tad ir lielāka iespējamība, ka bērns būs slimīgs, kusls un neaktīvs. Jo tas ir tas ko pārsvarā redzu, jaunām mammām bērni žirgti, visu paspēj, reti slimo, nav kaut kādi teletūbiji ko nevar teikt par tiem bebuļiem, kas vēlu dzemdēti. Arī diemžēl es ietilpstu tajā otrajā variantā
21.09.2014 12:50 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
Piedodiet ženšenas, bet ja jūs 27-30 gados laidīsiet pasaulē bebi, tad ir lielāka iespējamība, ka bērns būs slimīgs, kusls un neaktīvs. Jo tas ir tas ko pārsvarā redzu, jaunām mammām bērni žirgti, visu paspēj, reti slimo, nav kaut kādi teletūbiji ko nevar teikt par tiem bebuļiem, kas vēlu dzemdēti. Arī diemžēl es ietilpstu tajā otrajā variantā


Normāli tā par sevi pateikt :D Vismaz kaut kāda kritiska nostāja pret sevi ir.. :D
21.09.2014 12:57 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Es sevi uzskatu par "vidēju mammu" :D bērns piedzima uz 24 gadu sliekšņa, 23os.
Patu mammai piedzimu 32 gados, kā 3ais bērns-pēdējais.Vēl tagad izjūtu, ka ir pārāk liela atšķirība..Nu tik ļoti old school, ka skrien kaut kaut ar galvu sienā...!Bieži ir strīdi, kā pudaudžu gados, tā arī tagad.Gribētu, lai viņa būtu bijusi par 10 gadiem jaunāka.Tas jau arī no paša cilvēka atkarīgs.Zinu vienu drusku vecāku sievieti par manu mammu:nu tik jauneklīga, starojoša, nav problēmu uz klubiņu aiziet ar 30 gadus jaunākām meitenēm.Mana mamma dzīvo kā mežā, noliedz visas novitātes...Grūti ar viņu.Gribētos tādu manmu ar, kuru var pačalot, a man jāpiedomā pie katra vārda, lai neaizskartu viņas augstību.
21.09.2014 13:07 |
 
Reitings 2037
Reģ: 08.09.2014
Sievietei ir jādzemdē tad, kad viņa tam ir gatava un tad, kad viņa šo bērnu patiešām vēlas.

Muļķības, daudzas jaunas māmiņas, kuras neplānoti palikušas stāvoklī, bet tomēr dzemdē, un tagad ir lieliskas mātes un ir laimīgas, ka noticis tā, ne savādāk.
Piekrītu, ka līdz 25 gadiem ir jauna mamma. Mani māte laida pasaulē, kad viņa bija 28, un man jau skaitījās ''veca mamma'', vismaz tā es kā bērns to izjutu

Man tieši tā pat bija. ++++
21.09.2014 13:10 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Man šķiet, ka tā ideja par "vecajām dzemdētājām" velkas vēl no Padomju laikiem, kad cilvēkiem bērnu dzemdēšana bija vienīgā izklaide.

Ja nopietni, man pat šķiet pieņemamāks variants dzemdēt vecumā, kad esi pats uz savām kājām, ar iekrājumiem, stabilu skatījumu uz dzīvi. Riska grupā (nezinu tikai, cik tas ir pamatoti no medicīniskā viedokļa) ietilpst sievietes, kuras dzemdē pēc 35, tāpēc, domāju, ka līdz tam vecumam uztraukumam vispār nav pamata.
21.09.2014 13:11 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
"Jauna maate", nesmiidiniet ar sho jeedzienu. Paskatoties uz savaam LV universitaates laika bakalaura kursabiedreneem (ap plus miinus 30 mums tagad) bildees, mani paarnjem shausmas, tur 80% izskataas taa, ka vareetu buut manas maates nevis vienaudzes - uzresneejushas, jau ar grumbaam un vecu sievu apgjeerbaa.
Un veel cita kategorija - taas kuslaas 20 gadnieces ar lieko svaru un paarslimotu ginekologiskos infekciju bukjeti, saaposhaam muguraam, mirshanu meeneshreizhu laikaa utt, buutu "jaunaakas" un "veseliigaakas" maates par mani? Cirks kaut kaads.

Viss ir atkariigs no geeniem, dziivesveida un taa, cik un kaa sevi kopj.

Ja plaanoti n-tie beerni, protams, labaak saakt dzemdeet jau 20 gados, lai visus uzspeetu.
21.09.2014 13:12 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Lība- a ko citu man darīt? :-D noliegt patiesību? Es jau labprāt patītu laiku atpakaļ un savu mammu tur no augšas bik ātrāk pabakstītu:-D (ceru, ka sapratāt manu domu)

Bija man viens gadījums, kad vasarā, pludmalē, guļu uz dvieļa pretī jūrai un redzu priekšā sēdoša omīte un opīts (manas vecmammas vecumā), kopā ar (mazdēlu?) tur ar uz dvieļa perinās. Skatos uz to pusi, nu gadi 10, bet nu vāks- ārā karsts, bet viņš zem diviem dvieļiem sēž un trīc, esot auksts, peldēties saka,ka neies, jo bail vienam(10 gados!!!), visu laiku kaut kas sāp, pūš, saule par gaišu, mākoņi tādi nekādi un vēl visādi citi sūdi.. un tad es dzirdēju tos liktenīgos divus vārdus- labi mammu!!! un man viss bija skaidrs kpc viņš tāds.. žēl bērna, kurš ieņemts, kad mammai reāli jau menopauze. Ko es ar to gribēju teikt, ka ar katru gadu, kad bērns tiek ieņemts vēlāk- bērns kļūst daudz ..norakstāmāks..
21.09.2014 13:12 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Arī tie vecmodīgie uzskati un aizspriedumi bieži vien nav vecuma vaina. Vienkārši cilvēks tāds. Nedomāju, ka brīvdomājoša sieviete ap 40 gadiem kļūs izteikti konservatīva.
21.09.2014 13:15 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
Llapsiņa padzied veel,redzees kaada "ome" pate buusi 30 gados un vai visp beerns tev tad buus ;D

DieKleineHexe
"Jauna maate", nesmiidiniet ar sho jeedzienu. Paskatoties uz savaam LV universitaates laika bakalaura kursabiedreneem (ap plus miinus 30 mums tagad) bildees, mani paarnjem shausmas, tur 80% izskataas taa, ka vareetu buut manas maates nevis vienaudzes - uzresneejushas, jau ar grumbaam un vecu sievu apgjeerbaa.
Un veel cita kategorija - taas kuslaas 20 gadnieces ar lieko svaru un paarslimotu ginekologiskos infekciju bukjeti, saaposhaam muguraam, mirshanu meeneshreizhu laikaa utt, buutu "jaunaakas" un "veseliigaakas" maates par mani? Cirks kaut kaads.

Viss ir atkariigs no geeniem, dziivesveida un taa, cik un kaa sevi kopj.

izcili pateikts!!!!
pliki cipari neko nenoziimee!!!
21.09.2014 13:17 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Un veel cita kategorija - taas kuslaas 20 gadnieces ar lieko svaru un paarslimotu ginekologiskos infekciju bukjeti, saaposhaam muguraam, mirshanu meeneshreizhu laikaa utt, buutu "jaunaakas" un "veseliigaakas" maates par mani? Cirks kaut kaads.


Par to jau ar ir stāsts, ka tādām eitenēm ir vecas mammas (+/- 30 gadi). Un paveci tēvi. Tas arī nosaka to kādas viņas jau ir 20 gados. Un ja tu novēli to pašu savam bērnam tad vari dzemdēt tādā vecumā..
21.09.2014 13:17 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Ir daudzas sievietes kas savos 25gados ir tā nopērušās pa dzīvi, ka izskatās daudz vecākas par saviem gadiem. Bieži vien tās kas agri sadzemdējušas ātri izšķiràs. Ar gadiem vērtibas un domas par visu mainàs un ne vienmēr abiem partneriem skatiens uz nākotni ir vienā virzienà. Ir jāskatas domàšana ir for§as un jaunmodīgas mammas arī pēc 30 un pat pēc 40. Tas atkarīgs no cilvēka. Ne vienmēr tā jaunākā būs labāka par to veco.
21.09.2014 13:19 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
burbule1 - paturi muti par mani, jo es runāju no savas pieredzes, nevis kā tu tikai no gaisa izrauj dažus vārdus.. Un neba tev lemt cik un vai man jau ir vai nav bērnu mājās. :P
21.09.2014 13:20 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
Llapsiņa tu esi taaaaada stulbene!
21.09.2014 13:20 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
burbule1- par sevi spried? prieks iepazīties stulbene
21.09.2014 13:23 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
burbule- tas ja man viedoklis atšķiras no tavējā, jo tu gribi dzemdēt esot jau tādā stadijā, kad neiesaka, tpc uzreiz es esmu stulba? Padomā pati ko raksti, un padomā kurš ir tas stulbais te
21.09.2014 13:25 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Jo jaunāka mamma, jo foršāk bērnam.
Un arī pašai mammai foršāk, ka viņa jauna un bērns jau ir paaudzies.
21.09.2014 13:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits