Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jaunais eksāmena formāts

 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
http://apollo.tvnet.lv/zinas/piedava-jaunu-latviesu-valodas-un-literaturas-eksamena-formatu/665638
Jūsu viedoklis par šo - atbalstāt/neatbalstāt un kādēļ?
Kas Jūs neapmierināja esošajā eksāmena formā/kas patika, Jūsu redzējums kādam šim vai citam eksāmenam vispār vajadzētu būt?
14.09.2014 22:50 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Par šo varētu uzrakstīt Alexxas vai Robčika cienīgu paladziņu ar dzelžainiem argumentiem, kāpēc šāda doma ir noziedzīga, tomēr slinkums. Īsumā - piekritīšu Nilam Saksam -lai reducē līdz tvītam.
14.09.2014 22:54 |
 
Reitings 1224
Reģ: 11.05.2010
Uzskatu, ja eksāmenā būtu tikai domraksts, daudziem zustu motivācija mācīties šos priekšmetus, kas arī būtībā ir viens no galvenajiem eksāmena mērķiem - skolnieks visu gadu garumā mācās, lai pēc tam spētu nolikt eksāmenu.
Neatbalstu.
14.09.2014 22:55 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Man tas liekas diezgan paviršs eksaminācijas veids. Izskatās, ka par izglītību atbildīgie izvēlas tomēr spiest uz kvantitāti, nevis kvalitāti. Manā izpratnē ir par daudz obligāto eksāmenu, it īpaši ņemot vērā fizikas/ķīmijas jaunievedumu.
14.09.2014 22:57 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
piekritīšu Nilam Saksam -lai reducē līdz tvītam.


Tieši to pašu gribēju teikt! Jaunieši tā jau pareizu latviešu valodu nemāk! Dažreiz, palasot "tvītus", žoklis atkaras!!!
14.09.2014 22:57 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Neapmierina. Tieši tāpēc, ka domraksts ir nu tik ļoti subjektīva lieta. To var izlasīt 100 cilvēki un viedokļi var būt piiiilnīgi atšķirīgi. Pati to piedzīvoju, kad gan pamatskolā, gan vidusskolā skolotājas mani lielīja, atzīmes vienmēr bija augstas, taču eksāmenā par domrakstu dabūju zemākos procentus.
14.09.2014 22:58 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Jaunieši tā jau pareizu latviešu valodu nemāk! Dažreiz, palasot "tvītus", žoklis atkaras!!!

Palasot šo forumu, bieži vien žoklis atkarās no stila, interpunkcijas, ortogrāfijas u.c. veida kļūdām vai jebkāda pieturzīmju trūkuma :D
14.09.2014 22:59 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Jaunieši tā jau pareizu latviešu valodu nemāk!

+++ Elementārie vārdi: it kā, kaut kur, tev, nav u.c. ir kļūdaini. Ko tur vispār var uzrakstīt domrakstā, ja nezina elementāru vārdu pareizrakstību?!
14.09.2014 23:00 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Neapmierina. Tieši tāpēc, ka domraksts ir nu tik ļoti subjektīva lieta. To var izlasīt 100 cilvēki un viedokļi var būt piiiilnīgi atšķirīgi. Pati to piedzīvoju, kad gan pamatskolā, gan vidusskolā skolotājas mani lielīja, atzīmes vienmēr bija augstas, taču eksāmenā par domrakstu dabūju zemākos procentus.



Man šogad bija pilnīgi tieši tas pats. Gramatikā, valodas lietojumā procenti bija augsti, bet eseja tik, tik, tik ļoti novilka eksāmena rezultātu. Pati nesapratu, kas pie vainas...
14.09.2014 23:00 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Tāda opcija kā uzlabot pirmo daļu nepastāv,tikai noņemt...
14.09.2014 23:06 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Domrakstā neliek atzīmes pēc patīk/nepatīk jūsu viedokļi. :D Domrakstā, tāpat kā jebkurā citā pārbaudījuma veidā, ir sava kritēriju tabula, gan jau pie eksāmeniem arī ir pielikta. Ja cilvēks novirzās no tēmas/neprot argumentēt/jauc faktus/pieļauj ortogrāfijas, interpunkcijas, stila kļūdas utt. utt. - nevajag to norakstīt uz "vērtēšanas komisijai nepatika mans viedoklis". Visdrīzāk - iepriekšējā skolotāja bijusi pārāk toleranta un lika augstākas atzīmes kā vajadzēja.

Man principā vienalga, vai būs tikai domraksts vai nē, jo no tā jau nemainīsies, ka darbs tiks vērtēts pēc noteiktiem kritērijiem, arī valodas lietojuma, kā jau iepriekš minēju. Bet, manuprāt, valsts tik ļoti tiecas uz eksaktiem priekšmetiem (runas par to, ka ķīmijā, fizikā jābūt obligātiem eksāmeniem), ka valodas pamet novārtā. Man jau mana gada eksāmens un pēdējo gadu liekas TIK elementāri un pēc rezultātiem to var redzēt - ja cilvēks, kura domrakstus vienmēr pārlasīju un laboju teju katrā teikumā (nu labi - katrā otrajā) pa kādai kļūdai, var iegūt B līmeni.. nu tas ir traki! Vēl ņemot vērā, ka viņam lat. val. dzimtā valoda, man - nav. Vajadzētu sarežģītākus uzdevumus (pat ja tas ir tikai domraksts - palielināt zīmju skaitu, uzlikt tiešām sarežģītas tēmas, kur jābūt izpratnei arī par tiem kultūrfaktiem utt.) un stingrāku vērtēšanu. Valoda ir vērtība, pret to nedrīkst tik pavirši rīkoties..
14.09.2014 23:08 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Es drīzāk šim nepiekrītu nekā piekrītu. Domraksts tikai daļēji ataino skolēna zināšanas, jo tas tomēr ir radošs darbs. Bez tam grūti arī adekvāti to vērtēt - jā, ir interpunkcija, domraksta uzbūve un citas pozīcijas, bet dažādiem skolotājiem no dažādām skolām var būt dažādas izpratnes par šīm lietām. Tas atstāj pārāk daudz vietas interpretācijai.
14.09.2014 23:08 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Domrakstā neliek atzīmes pēc patīk/nepatīk jūsu viedokļi. Domrakstā, tāpat kā jebkurā citā pārbaudījuma veidā, ir sava kritēriju tabula, gan jau pie eksāmeniem arī ir pielikta. Ja cilvēks novirzās no tēmas/neprot argumentēt/jauc faktus/pieļauj ortogrāfijas, interpunkcijas, stila kļūdas utt. utt. - nevajag to norakstīt uz "vērtēšanas komisijai nepatika mans viedoklis". Visdrīzāk - iepriekšējā skolotāja bijusi pārāk toleranta un lika augstākas atzīmes kā vajadzēja.

Kritēriju tabula nav tik ļoti strikta, kā, piemēram, ir matemātikā - pareizi/nepareizi. Kā PārslaKo minēja - ir pārāk daudz vietas interpretācijai. Un to, ka domrakstus, lielākoties vērtē - patīk/nepatīk, mums jau mala visu skolas laiku.
14.09.2014 23:13 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Vajadzētu sarežģītākus uzdevumus (pat ja tas ir tikai domraksts - palielināt zīmju skaitu, uzlikt tiešām sarežģītas tēmas, kur jābūt izpratnei arī par tiem kultūrfaktiem utt.) un stingrāku vērtēšanu.

Tas nu gan vispār nav nepieciešams. Latviešu valodas eksāmens ir latviešu valodas eksāmens nevis skolēna erudīcijas pārbaude.
14.09.2014 23:13 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
ja cilvēks, kura domrakstus vienmēr pārlasīju un laboju teju katrā teikumā (nu labi - katrā otrajā) pa kādai kļūdai, var iegūt B līmeni.. nu tas ir traki!
Kad es beidzu skolu,mums pat spožākajiem prātiem bija grūti tikt pie B līmeņa,tagad jau liekas,ka tos pakaļ met.
Laikam jau svarīgāk ir mācēt mērīt ar ampērmetru visiem nekā prast uzrakstīt VPT.
14.09.2014 23:14 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Tfu, ne matemātikā, bet pirmajā daļā, ja nemaldos, kur bija tests. Tur taču nav nekādu variantu - vai nu skolnieks atbild pareizi vai nepareizi.
14.09.2014 23:14 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Un vispār,cik skumji ir tas,ka kopējie rezultāti ir nokritušies tik zemu,ka ar 80% eksāmenā var dabūt A līmeni.
14.09.2014 23:17 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Vajadzētu sarežģītākus uzdevumus (pat ja tas ir tikai domraksts - palielināt zīmju skaitu, uzlikt tiešām sarežģītas tēmas, kur jābūt izpratnei arī par tiem kultūrfaktiem utt.) un stingrāku vērtēšanu.


Tas nu gan vispār nav nepieciešams. Latviešu valodas eksāmens ir latviešu valodas eksāmens nevis skolēna erudīcijas pārbaude.

Runa ir par latviešu un literatūras eksāmenu. Senāk, piemēram, literatūras olimpiādes aptvēra kultūras daļu. Mums mācīja daiļdarbu autoru biogrāfiju, stilus, kādā daiļdarbs sarakstīts, par daiļdarba rašanās laiku, to iezīmēm (atmoda, trimda, Dziesmu svētki utt.), skatījāmies, rokoperas, analizējām visādas parādības, kas daiļdarbos bija saskatāmas utt. Ja tagad skolēni pliki lasa grāmatas bez nekādas izpratnes par kultūru, tad man ir žēl.
14.09.2014 23:22 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Uljana, tagad latviešu valodas un literatūras eksāmens ir divas dažādas lietas, manuprāt :) nav kopā ;)
15.09.2014 06:52 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Viņiem nevis vajadzētu vienkāršot eksāmenu priekš citiem, bet gan vajadzētu sakārtot pašiem savus vērtēšanas kritērijus.
Lai gan eksāmeni man nav tuvi, es tomēr uzskatu ka šādi rīkoties nevar, savādāk vienā jaukā dienā attapsimies ka Latviešu valodā eksāmenu varēsim nolikt ja vien zināsim Latviešu alfabētu, ko reāli katrs var, ieskaitot ārzemniekus kam par šo valodu sajēga nekāda.
15.09.2014 07:04 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Būtu bijusi daudz priecīgāka dzirdot ka piemēram eksāmeni ir padarīti sarežģītāki, jo tas liecinātu par to ka mūsu jaunatne nav galīgi peļama.
15.09.2014 07:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits