Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Feminisms

 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Tāpat kā daudzas sievietes manā vecumā, es jau ļoti agri iesaistījos jaunizveidotajās sieviešu kustībās. Es ievēroju, ka radikālās feministes atšķiras no citām feministēm, un, ka viņas nepārstāv sievietes vispār. Viņas ienīst vīriešus un par katru cenu uzspiež savu gribu, neatkarīgi no tā, ko vīrieši un sievietes vēlas darīt savā personiskajā dzīvē un darba lietās.


Es, būdama vīlusies, drīz nācu pie atziņas, ka, sieviešu kustība nekad nav nozīmējusi lielākā sieviešu vairākuma kustību. Tas bija karojošo marksistiko sieviešu mēģinājums sagrābt varu. Viņas vienkārši pārcēla marksistiskās doktrīnas pamatformulu - kapitālisms ir ienaidnieks, nomainot vārdu "kapitālisms" ar "patriarhāts". Citiem vārdiem - visi vīrieši ir ienaidnieki. Tam sekoja formula "visas sievietes ir cietušas no vīriešu vardarbības". Uz šī pamata konstruētā koncepta "vardarbība ģimenē" iemiesojums likumdošanā ir pamatīgi piepildījis viņu lielos naudas koferus.



Mike Buchanan ir ļoti drosmīgs vīrs. Es pazīstu daudzus, kas ir mēģinājuši pievērst sabiedrības uzmanību radikālo feministu kustību nodarītajam postam. Daudzi ir zaudējuši darbu un nevienam no viņiem nav bijusi iespēja atrast izdevējus savām grāmatām. Cilvēki ir izmesti no savām mājām, nepatiesi apsūdzēti par vardarbību ģimenē un daži pat par savu bērnu seksuālo izmantošanu.



Radikālas feministes Rietumu sabiedrībā sistemātiski uzbrūk cilvēku likumīgajām interesēm, to rāda un skaidro šī grāmata.



Ir sākusies cīņa pret šīm nelietībām, lai gan vēl ir ejams tāls ceļš, lai tās apturētu. Feministes var sagaidīt jaunu pretsparu ne tikai no vīriešiem vien. Ar katru gadu aizvien vairāk sieviešu apzinās postu, ko nodara vīriešu un ģimenes nīdējas feministes gan visai sabiedrībai, gan pašām sievietēm. Aizvien vairāk sieviešu rod drosmi atklāti kritizēt feministes. Tas nepārsteidz, ņemot vērā to, ka lielākā daļa sieviešu nepieņem feministu politisko ideoloģiju.



Bet cik daudz posta vēl nodarīs radikālās feministes, līdz kamēr plašā sabiedrībā viņas tiks atpazītas kā ļaundares?



Erin Pizzey,

vardarbībā cietušo sieviešu patversmju iedibinātāja Lielbritānijā, pazīstama rakstniece. Erinpizzey.com

Jsu attieksme pret virsrakstā minēto parādību? Un vai piekrītat citātā teiktajam?
29.08.2014 23:25 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Bet reti kura mūsdienu sieviete nav liberālā feministe. Es sevi pie tādām pieskaitu. Un domāju, ka šim nosaukumam atbilst jebkura, kura iestājas par sieviešu tiesībām vēlēt, par vienu un to pašu darbu pelnīt līdzvērtīgu algu ar vīrieti vai jebkuru citu jautājumu, kas skar vienlīdzību. Daudzas pat neaizdomājas, cik ļoti savādāk viss bija pirms 100 gadiem.

Mans uzskats, pat - pārliecība, ir, ka nekāda vienlīdzība nav vispār iespējama, jo
Cilvēkiem ir raksturīgi nesajust robežu, pirms kuras apstāties.

nezinu, ka būs, bet pastāv, protams, iespēja, ka vīrieši paies malā un pagaidīs, kamēr sievietes paplosīsies pa pasauli. Nevaru tikai iedomāties, kāda būs tā pasaule?
31.08.2014 01:59 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
helloandbye Tev kāds liedzis kādas tiesības? Viss graujošāk feminisms ielaužās ģimenēs. Tas ir par to, kurš ģimenē noteicējs un viennozīmīgi sievietei visas tiesības uz bērnu, alimentiem, vīrieša mantu. Tiesības uz lemt kas, cik un par ko drāzīsies. Vīrietim tikai atbildība un saistības. Nekādu tiesību.

Ļooooooti tuvu patiesībai.
31.08.2014 01:55 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Vispār akadēmiskajā literatūrā tiek nošķirti divi atzari: liberālais un radikālais feminisms. Liberālais feminisms koncentrējas uz dzimumu vienlīdzību. Savukārt radikālais feminisms balstās uz ideju, ka būt sievietei - tas ir pavisam savādām nekā būt vīrietim. Radikālās feministes koncentrējas uz sievietes unikālo pieredzi, mēģina izprast, ko tas nozīmē - būt sievietei. Diemžēl šajā lauciņā ir sapulcējušās daudzas sievietes, kuru idejas ir iespaidojuši personīgie pārdzīvojumi, piemēram, Andrea Dvorkina, ja atmiņa neviļ, ir piedzīvojusi vairākas izvarošanas. Man šķiet, ka dažas par radikālajām feministēm ir kļuvušas tieši tāpēc, ka pagātnes pārdzīvojumi ir radījuši savā ziņā izkropļotu priekšstatu par daudzām lietām, vismaz tā izskatās, iepazīstoties ar viņu biogrāfijām.

Manuprāt, Melns ieliktā teksta autors ar radikālo feminismu ir domājis tieši šo nošķīrumu.

Bet reti kura mūsdienu sieviete nav liberālā feministe. Es sevi pie tādām pieskaitu. Un domāju, ka šim nosaukumam atbilst jebkura, kura iestājas par sieviešu tiesībām vēlēt, par vienu un to pašu darbu pelnīt līdzvērtīgu algu ar vīrieti vai jebkuru citu jautājumu, kas skar vienlīdzību. Daudzas pat neaizdomājas, cik ļoti savādāk viss bija pirms 100 gadiem.
31.08.2014 01:47 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Es nesaprotu kā sieviete var nebūt feministe. Jūs neinteresē tiesības iet vēlēt? Jeb vienlīdzīga alga par darbu? Feminisms iestājas par sieviešu vienlīdzību ar vīriešiem, neskatoties uz to cik tievas, resnas, gudras vai nenormālas viņas ir, tikai radikālās "feministes" ir sagrozījušas uztveri par šo jēdzienu.

Cilvēkiem ir raksturīgi nesajust robežu, pirms kuras apstāties. Tāpat kā alkoholiķiem - viss sākas nevainīgi - ar aliņiem. Varbūt tāpēc nevajadzēja sākt šūpot laivu?
31.08.2014 01:31 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Man feminisms liekas kaut kas unikāls negatīvā nozīmē. Varbūt esmu salasījusies tieši radikālās feministes, bet tā attieksme "es visu varu pati, es visu daru pati, man vīrieša spēku/palīdzību nevajag, visus vīriešu darbus pati varu izdarīt, izmaksāšana utt. ir pazemojums" nepatīk. Es uzskatu, ka vīrietis un sieviete nevar būt vienlīdzīgi, bet tas nenozīmē, ka viens vai otrs ir sliktāks, vienkārši tā teikt katram sava misija.
30.08.2014 18:30 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Bet cik daudz posta vēl nodarīs radikālās feministes, līdz kamēr plašā sabiedrībā viņas tiks atpazītas kā ļaundares?


Ar femistēm ir tāpat kā ar gejiem. Nevajag pievērst viņām uzmanību un necepties par viņu idejām, tad viņu aktīvās rīcības noplaks.
30.08.2014 11:21 |
 
Reitings 559
Reģ: 08.06.2014
Dievietes pielūdzējs,nu ja tā jau ir ērtāk. :D
30.08.2014 10:29 |
 
Reitings 75
Reģ: 29.08.2014
hmm. tik daudz feministes. bet kkā visas šinī forumā domā ka vīrietim ir jāizmaksā un jāuztur ģimene. :D

DIVKOSES!!!!!!!!
30.08.2014 07:24 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
helloandbye Es zinu kādā kontekstā par krāniņiem bija.

Par komforta līmeni ir pilnīgs absurds. Nav iespējams nodrošināt to pašu komforta līmeni, jo pēc šķiršanās ne visi sāk pelnīt 2x vairāk. Pašam kartona kastē jāsāk dzīvot?
30.08.2014 03:06 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Par krāniņiem es citā kontekstā runāju. Es atkal esmu redzējusi, ka pienākot "naudas grūtībām" vienalga atrodas nauda aliņam un cigaretēm, bet tā jau ir cita tēma. Galvenais ir savu negatīvo pieredzi nepasludināt par vienīgo taisnību.

Tu liec divas dažādas lietas blakus - randiņu un alimentus. Civilizētā sabiedrībā par pusdienām maksā tas, kurš uzaicinājis. Alimentus nosaka tā, lai alimentu saņēmējam nodrošinātu to pašu komforta līmeni, kādā tas atradās esot laulībā.
30.08.2014 02:56 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
helloandbye Ir aizvainojums! Daudzi puiši aizsvilstās kad runa iet par netaisnību attiecība uz dzimumiem.

Un tu vel kaut ko par naudu un krāniņiem lej. Mes vīrieši visi esam piedzīvojuši ka līdz ar naudas grūtībām pazud arī sieviete.

Te bieži skan idejas , ka vīrietis mēsls ja randiņā neizmaksājis, ja 0,5k alimentos nespēj nomaksāt. Nejau pa tiešo bet netieši var noprast. Nirgājamies ja vīrietis pērk akcias preces(Nazic ņirgājas). Un nemaz nenojaušam ka lieta ir daudz par naudu.
30.08.2014 02:45 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Un daudz neglītu sieviešu redzi? Dažām uz vecumdienām dirsa kā divdurvju skapis bet pagūst vel kādu zelta gredzenu pirkstā uzmaukt. Neesmu pārliecināts ka izskatā vaina.
Vierieši gan, ja pipele iPhona garumā, tad pat no mājām nelien. Un neko lietas labā nepadarīsi. Pat ja nodibina attiecības, tad vienalga visu mūžu būs jāmulst sev tuvākā cilvēka(sievietes) priekša.

Taas negliitaas arii no maajaam aaraa nelien ar taadu pashu principu, ka nav ko aaraa dariit.
Mazs kraaninjsh - to var atsveert prasmiigas rokas un meele, var izmantot rotaljlietas. Turklaat 69 nav tikai cipars. ;) Kaut vai tepat cosmo var palasiit, ka dazas sasniedz orgasmu tikai oraalaa seksa laikaa, taapeec ir arii iespeeja atrast sievieti, kurai taads izmeers buus ok.
30.08.2014 02:40 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
krista Un daudz neglītu sieviešu redzi? Dažām uz vecumdienām dirsa kā divdurvju skapis bet pagūst vel kādu zelta gredzenu pirkstā uzmaukt. Neesmu pārliecināts ka izskatā vaina.
Vierieši gan, ja pipele iPhona garumā, tad pat no mājām nelien. Un neko lietas labā nepadarīsi. Pat ja nodibina attiecības, tad vienalga visu mūžu būs jāmulst sev tuvākā cilvēka(sievietes) priekša.
30.08.2014 02:34 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
helloandbye Citās kurtūrās dzīve sūrāka tāpēc sieviete pati izvēlās vīrieti aizsardzībai. Loģiski, ka mežonīgs tēvainis var netikai aizsargāt bet arī netīšām nodarīt pāri sievietei. Un attiecīgi vieriešu nozīme tautas dzīvē un politikā lielāka.


Kas tad to sūro dzīvi veido? Man atkal liekas, ka tur visam pamatā ir kompleksi un mazo krāniņu sindroms. Kāds ir reāls pamatojums liegt sievietēm izglītību, kā arī tikumības nolūkos kropļot viņām dzimumorgānus?

Es nezinu vai tiešām visi vīrieši Latvijā ir tādi kā cosmo mītošie indivīdi. Rodas tāda sajūta, ka jums visiem ir kaut kāds grandiozs aizvainojums uz visām sievietēm, jo, redz, viņas nepiesaista jūsu rīcībā esošā nauda.
30.08.2014 02:30 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Mūsu kurtūrā dzīve ir daudz mierīgāka, toties vīriešu nozīme smagi krītās. Ja čalis bez iPona tad viņš tiek nolaists podā un nevienam nevajadzīgs.

Tieshi tas pats, ja sieviete ir nesmuka. Vinju nevienam nevajag. Iphonam naudu veel var nopelniit, bet ne visas negliitaas sievietes var taa sapuceet/safrizeet un uztjuuneet ar kjirurga paliidziibu, lai uzrastos pieluudzeeji. Taa kaa viirieshi tai zinjaa ir veel laimiigi, jo vinjiem ir visas iespeejas dariit kaut ko lietas labaa, ir ceriiba. Ljoti negliitaam sievieteem taadu nav.
30.08.2014 02:20 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Var minēt simtiem piemēru no svešām kultūrām, bet pietiek apskatīties arī uz mūsējo, lai redzētu eksistējošo vienlīdzību.


helloandbye Citās kurtūrās dzīve sūrāka tāpēc sieviete pati izvēlās vīrieti aizsardzībai. Loģiski, ka mežonīgs tēvainis var netikai aizsargāt bet arī netīšām nodarīt pāri sievietei. Un attiecīgi vieriešu nozīme tautas dzīvē un politikā lielāka.
Mūsu kurtūrā dzīve ir daudz mierīgāka, toties vīriešu nozīme smagi krītās. Ja čalis bez iPona tad viņš tiek nolaists podā un nevienam nevajadzīgs. iPhone un lupatas ir vienīgā mūsu sieviešu problēma. Ā, un vel mūsu sievietēm rūp afrikānes un musulmanes.
30.08.2014 02:15 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tas nedaudz personīgs aizvainojums. Man viena purnā bāza, ka uz sitiena var nolaist ar ko vien grib, tāpēc man neesot nekādas lemšanas tiesību. Nevarēju nepiekrist.

Es atvainojos, bet lai nodarbotos ar seksu, ir jaabuut piekrishanai no abaam puseem, savaadaak taa skaitaas izvaroshana. Sieviete var 500x izlemt, ka grib ar to viirieti paarguleet, bet ja vinjsh vinju negrib, tad nekas nenotiks un tas pats ir apmainiitaas lomaas. Vieniigais, lielaakaa dalja sievieshu meedz buut izveeliigaakas un ar kuru katru negulees, bet daudzi viirieshi it iipashi savos 20 kaut vai seetas mietu panjems priekshaa.
30.08.2014 02:03 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Tiesības uz lemt kas, cik un par ko drāzīsies.


Ko tas vispār nozīmē?


Tas nedaudz personīgs aizvainojums. Man viena purnā bāza, ka uz sitiena var nolaist ar ko vien grib, tāpēc man neesot nekādas lemšanas tiesību. Nevarēju nepiekrist.


armand, man likās, ka tevi nekrata feministu huiņa.


Man nav ģimenes. Diemžēl nebūs jo neesmu ģimenes cilvēks un tiešām iekšēji nevienu sievieti necienu.
30.08.2014 01:56 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
armand, tas, ka man nekādas tiesības nav liegtas, nenozīmē, ka visām sievietēm tā ir. Var minēt simtiem piemēru no svešām kultūrām, bet pietiek apskatīties arī uz mūsējo, lai redzētu eksistējošo vienlīdzību. Doma, ka sievietei var patikt sekss ir gandrīz vai absurda - uz pieres uzreiz tiek uzlikts zīmogs "mauka". Nezināmu iemeslu dēļ vīrieši ir tie, kuri nosaka likumus attiecībā uz abortiem un to aizliegumiem. Sievietēm ir iepotētas neracionālas bailes par to, ka viņu dzīves ir bezvērtīgi nodzīvotas, ja vien viņām pie sāniem nav vīrietis un bariņš bērnu. Ir ļoti daudzi virzieni, kuros var turpināt šo sarunu.
30.08.2014 01:55 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Jaa, esmu feministe, bet ne no radikaalajaam. Nesaskatu visur sazveerestiibas pret sievieteem un man viirieshi patiik. Mana pamatdoma ir taa, ka es varu atljauties dariit visu to pashu ko viirietis un ja kaads meegina man pateikt ka sievietes luuk taa nedara, tad es paraadu videejo pirkstu.
Noteikti esmu pret to, ka sievietei ir jaastraadaa vairaak kaa viirietim. Ja es maksaaju pusi, tad maajaas izdariishu arii tikai un vieniigi pusi. Un man vienalga, ka puteklju suukshana, eest gatavoshana skaitoties sievieshu darbs. Ja viirietis savu dalju nepildiis, es nepildiishu saveejo. Ja viirietis grib, lai visi maajas pienaakumi ir uz maniim, tad taa kaa es neesmu bezmaksas kalpone, tad no vinja gaidu, lai maksaa par visu (jaa, uzstaadu sev augstu cenu, bet par pliku veedertiesu un pliku iiri srubeet un smoreet negrasos, jo taadaa gadiijumaa man ir izdeviigaak straadaat un pelniit algu). Neuzskatu, ka attieciibaas man buutu jaapiekaapjaas tikai taapeec, ka esmu sieviete. 50:50 piekaapshanaas un kompromisi.
Kanaadaa sievieteem ir nodroshiinaata liidztiesiiba gandriiz visur. Sievietes pljauj zaali, viirieshi speeleejaas ar beerniem speelju laukaa un dziive rit uz priekshu. Esmu laimiiga par sho lietu kaartiibu. Ne ir sabiedriibas spiediens neesaat papeezjus un buut ljoti sieviskjiigai, ne kaads te raada ar pirkstu deelj ne tik sieviskjiigiem hobijiem.
Katraa zinjaa es esmu pashpuika un vienmeer taada esmu bijusi. Ja man buutu jaadziivo kaa sievietei 100 gadus atpakalj, tad vai nu buutu ielaidusi sev lodi pieree jebhsu saaktu geerbties viiriesha draanaas un sevi deeveetu par Kristapu.
30.08.2014 01:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits