Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

studijām sākoties..

 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
No nesenās diskusijas "Kur studēs" sapratu, ka šeit ir daudz studentu - gan 1. kursa, gan droši vien vēl vairāk citu kursu studentes. Tātad - vai gaidāt septembri un skolu? NeRīdzeniecēm - kur dzīvosiet - kojās/dzīvoklī? Vai jau esat pārvākušās/apskatījušas dzīvesvietu - kādi iespaidi? Pirmkursnieces - vai esat jau iepazinušās ar kādu savu topošo kursabiedru? Ko gaidāt vairāk - studentu dzīvi vai zināšanu apguvi? Tām, kas vairs nav pirmkursnieces - ko ieteiktu pirmkursniecēm? Kādas atziņas, ieteikumi? Tātad viss par un ap studiju sākšanos
28.08.2014 16:54 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Pati tikko izkrāmēju mantas kojās. Tāda forša padarīta darba sajūta :D Istabiņa kā jau kojās - nav nekāds pieczvaigžņu viesnīcas numuriņš, bet ir labāk nekā biju cerējusi. Skolu gan gaidu ar dalītām jūtām, jo baigā neziņa, kā būs, vai vispār patiks utt..
28.08.2014 16:56 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Es šogad savas studijas pabeigšu, esmu pēdējā kursa studente.
Jaunajām pirmkursniecēm ieteiktu mācīties, vienalga, kādā nozarē viņas studē, jo bez zināšanām absolvēšanas diploms nebūs vērtīgs un darbā grūtāk ies. :)
28.08.2014 16:57 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Esmu otrā kursa studente un tas, ko es pavisam noteikti iesaku - stingri ievērot termiņus. Mazāk nervu aizies sesijas laikā :D
28.08.2014 17:00 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Nē, negaidu :D Man ir pēdējais kurss un sāk mākt šaubas par iecerētā bakalaura darba tēmu.

ko ieteiktu pirmkursniecēm? Kādas atziņas, ieteikumi?


Censties neatlikt visu uz pēdējo brīdi, kā arī, ja gadās kādas problēmas, droši var griezties pie skolas vadības. Vēl ieteiktu pabeigt visu bez akadēmiskā gada ņemšanas, jo, ja programma ir specifiska, tad var rasties grūtības atgriezties studiju ritmā, kā arī, akadēmiskā gada laikā daudz kas var tikt aizmirsts.
Vēl pirmkursniekiem ieteiktu izvērtēt pirmā semestra laikā vai tiešām izvēlētā programma ir īstā.
28.08.2014 17:00 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Ari neesmu pirmkursniece vairs, bet ar dalitam jutam gaidu jauno macibu gadu. Patik laikapstakli, tapec. Ja macitos vasara, bet *atvalinajums* butu sadalits pa rudeni un ziemu - es butu daudz priecigaka. :D Prieksmeti saja semestri, ceru, ka bus interesantaki, neka apraksts liek domat.


Jaunajiem studeniem un studentem - izbaudit studijas. Neaizmirst, ka nav jamacas tikai lekcijas, bet ari majas. Nav gluzi ka skola, kad skolotaja noskaita visu prieksa un vel piebiksta, lai kladite pieraksti.
Ja nu kadreiz netiec uz lekciju - daudz nepardzivo, labak ta vieta paprasi kadam kursabiedram par ko bija un kas butisks tika teikts. Ja neko no lekcijas nesaproti - tapat uz nakamo ej un kaut vai lekcijas beigas parprasi lektoram savus neskaidros jautajumus.
Gada sakuma noskaidro visus konsultaciju laikus, lai nav nepieciesamibas gadijuma jamekle pa sturiem.
Iesaisties studentu aktivitates, pasakumos, medz but interesanti. Pat ja kads nav izdevies - varbut bus kads cits labaks. :)
28.08.2014 17:10 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
Man būs 2. kurss. No vienas puses gaidu, no otras negaidu, jo jau sākās visādi sarežģījumi. Bet iesaku neko neatlikt uz pēdējo brīdi - tipiska studentu kļūda, kuras dēļ pašai dažas reizes nācies strādāt dubultā, jo daži pasniedzēji ir ļoti strikti - nokavēsi kaut minūti, taisīsi jaunu darbu. Vēl iesaku kontaktēties ar visiem kursabiedriem un citiem cilvēkiem arī tad, ja viņi ne visai patīk, jo kāds izrādīsies noderīgs. Un, ja lekcijas laikā kaut kas nav skaidrs, vai nu jautā uzreiz (ir pasniedzēji, kas paši to iesaka) vai arī pieraksti, lai neaizmirstās un lekcijas beigās, jo bieži vien daudzi neko nesaprot, bet neuzdrošinās jautāt un tad sēž kā muļķīši un šie robi, ja netiek patstāvīgi atrisināti, pēc tam traucē mācīties tālāk.
28.08.2014 17:15 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Tām, kas jau kādu laiku studē - jums tiešām patīk tas, ko studējat? Mans uzskats ir tāds, ka ja nepatīk sākumā, tad neiepatiksies arī turpmāk (pēc pašas pieredzes), bet vienai paziņai savukārt tieši otrādi - sākumā nepatika, bet ar laiku iepatikās tas, ko viņa studē. Kā ar Jums?
28.08.2014 17:15 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Gaidu!
Man būs pēdējais kurss. Nevaru vien sagaidīt. Es jau tā kā pirmklasnieks gribu visu sapirkt, kladītes, pildspalvas..tikai pēc tam es izmantoju vienu kladi un viss pārējais tiek nolikts maliņā :D
Lekcijas man sākas 8.augustā, tā kā vēl ir laiks visu iepirkt.
Vēl man kursā ir tik foršas meitenes, esmu sailgojusies :)
28.08.2014 17:15 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Lekcijas man sākas 8.augustā, tā kā vēl ir laiks visu iepirkt.

droši vien 8.septembrī
28.08.2014 17:17 |
 
Reitings 1903
Reģ: 25.04.2010
jums tiešām patīk tas, ko studējat? Mans uzskats ir tāds, ka ja nepatīk sākumā, tad neiepatiksies arī turpmāk (pēc pašas pieredzes), bet vienai paziņai savukārt tieši otrādi - sākumā nepatika, bet ar laiku iepatikās tas, ko viņa studē.


Man ļoti patīk. Protams, ir priekšmeti, kas neinteresē, bet profesija ir ļoti daudzpusīga, tāpēc ir viegli atrast sev tuvu jomu. Un runājot par citiem, jā, ir cilvēki, kuriem tiešām arī ar laiku neiepatīkas joma, kuru studē, bet ir tādi, kuri ļoti aizraujas, jo pirms tam nav izpratuši profesijas būtību. :)
28.08.2014 17:20 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Oi, es vēl par augustu domāju :D booom
28.08.2014 17:20 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
gaidu ar dalītām jūtām, pēdējais kurss, galīgi neticās, liekas, ka tikko uzsāku. lekcijas būs interesantas, bet baida bakalaura darbs, jo nomocījos ar kursa darbu - jā, pat apraudājos un negulēju naktīs - un ne jau īsi pirms beigām, bet gan 3 mēnešus pirms termiņa, jo NEKO neizpratu.
28.08.2014 17:54 |
 
Reitings 56
Reģ: 29.06.2014
Šogad sākšu savu pirmo studiju gadu, īstenībā, gaidu ar nepacietību, jo ir jau iepazīti gan kursa biedri, gan arī vienkārši studenti no fakultātes, visi, visi liekas dikti forši cilvēki. Ja spriest tikai pēc cilvēkiem, tad jūtos tieši savā vietā.
Šodien biju apskatīt kopmītnes - ļoti patika, īstenībā bija pat labāk nekā biju gaidījusi. :)

Visām novēlu fantastisku studiju gadu ar neaizmirstamiem piedzīvojumiem! :)
28.08.2014 18:01 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Šogad atkal esmu pirmkursniece :D Šogad tik atkrīt mantu kravāšana un braukāšana, jo izvēlējos skolu, kura atrodas manā pilsētā. Emocijas dažādas, bet par visu lielāka ir cerība, ka šī būs tiešām mana vieta un izvēle tiks izdarīta pareizi, jo pēdējās 2 dienas šaudās miljards domas galvā.. Uztraukums varbūt, bet fingers crossed, ka būs labi.
28.08.2014 18:01 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Es arī ceru, ka esmu izdarījusi pareizo izvēli. Kaut gan pat par tuvāko nākotni nekas vēl nav skaidrs - visi ar studijām saistītie jautājumi un lietas - ceru, ka viss drīz nostāsies savās vietās.
28.08.2014 18:03 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Pirmais kurss, šodien biju kojās, idejas remontiņam gatavas, nevaru sagaidīt, kad sataisīsim istabiņu tādu, kādu vēlamies! Jau šodien iepazīti forši cilvēki, jūtu, ka man patiks koju dzīve :D

Patiks man studijas, patiks Rīga, patiks Maskačka! Kur likšos? :D
28.08.2014 18:15 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Es šogad atgriežos augstskolas solā, ar prieku, bet tomēr nelielām bailītēm par slodzi u.tml. gaidu studijas. Būšu jaunā kolektīvā, nevienu kursabiedru nepazīstu, bet tas man nav primārais.. Dzīvošu un mācīšos divās dažādās pilsētās, pagaidām ar dzīvesvietu neko neesmu izdomājusi, tas nāks ar laiku, kojās nevēlos dzīvot.
28.08.2014 18:20 |
 
Reitings 339
Reģ: 04.08.2013
arī es šogad uzsāku studijas. bailes ir tikai par to, vai tas man būs pa spēkam, bet dažreiz šaubos, vai tas ir tas, ko gribu. tomeŗ kamēr nepamēģināšu - neuzzināšu. :)
dzīvošu kojās, par šo laikam uztraucos vēl vairāk kā par pašām mācībām. :D
un jā, dažus kursa biedrus apmēram zinu.
28.08.2014 18:23 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
dzīvošu kojās, par šo laikam uztraucos vēl vairāk kā par pašām mācībām.

Man bija tieši tas pats. Nu labi, patiesībā ir joprojām, jo zinu, ka man istabas biedrenes ir labas draudzenes, jau labu laiku dzīvo kopā, viņām sava kārtība un es te jauniņā atnākusi.. :D Bet būs labi :)
bailes ir tikai par to, vai tas man būs pa spēkam, bet dažreiz šaubos, vai tas ir tas, ko gribu.

man tieši tas pats. reiz jau ar izvēli nokļūdījos, negribas to atkārtot vēlreiz.
28.08.2014 18:40 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Man ir tā, ka tas, ko vēlētos studēt no sirds un tas, ar ko vēlētos nodarboties, LV nav pieejams, bet tā kā nevaru braukt prom vēl, tad studēju ko tādu, kas man noderēs nākotnē, zinu, ka padosies un "ies" tā lieta. :) Bet baigi starā neesmu , redzu arī kursabiedrus, kuriem acis spīd un interesē tas viss. Arī tādus, ko vecāki pamudinājuši izvēlēties šo jomu. Ir diezgan liela atšķirība. Mans mērķis ir pabeigt šīs studijas un pastrādāt jomā, ko esmu izvēlējusies. Bet neatliekot domas par sirsniņai tuvākām lietām paralēli. Esmu ļoti apmierināta un laimīga par savu izvēli. :)
28.08.2014 18:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (4)