Ceturtā valoda

 
Reitings 131
Reģ: 03.06.2011
Labvakar, meitenes!

Universālais valodu komplekts Latvijā ir LV, RUS un ENG. Krievu pārzinu brīvi, angļu sarunvalodas līmenī, tādēļ radās ideja iemācīties vēl vienu svešvalodu. Manuprāt, ceturtā aktuālā valoda Latvijā varētu būt vācu vai zviedru. Vācu valodu mācījos skolā un kādus pamatus varētu atcerēties, bet par zviedru nav ne jausmas, kas tā par valodu.

Kādas ir Jūsu domas un ieteikumi, kuru valodu labāk apgūt un kāda valoda Latvijā, Jūsuprāt, varētu būt aktuāla un noderīga tuvajā nākotnē?

Paldies!
22.08.2014 21:00 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Viss atkarīgs no tā, kam tev to valodu. Ja nedomā nekur braukt prom vai kā citādi to izmantot ikdienā, tāpat aizmirsīsi, tāpēc savam priekam mācies, kādu vien vēlies, kaut kataloņu valodu. Bet ja domā to saistīt ar darbu, tad, manuprāt, LV retās valodas kā spāņu, ķīniešu utt. ir jēga mācīties, ja ir vēlme/spēja pēc tam sevi bīdīt, piem, kā jau te teica, privātstundu pasniegšanai utt. Ja vairāk gribas atrast jau gatavu darbu, kur pielietot zināšanas, tad skandināvu valodas, franču - ar šo val. studējošiem esmu daudz sastapusies.. Pati arī esmu mācījusies fraču. Tikai.. lai iemācītos labi valodu, to tiešām ir jāapgūst kārtīgi profesionāļu pavadībā, lai pareiza izruna utt., vislabāk runāt ar tiem, kam tā val. dzimtā. Nebūs jēgas no tā, ka pamācīsies kaut ko pašmācības ceļā vai pāris x mēnesī aiziesi uz kursiem.
22.08.2014 22:10 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es mācītos franču un varbūt apdomātu karjeru ES institūcijās.
22.08.2014 22:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tūristus nekad neesmu pa pilsētu vadājusi, bet privātstundas svešvalodā gan ir gadījies pasniegt, nu, jāsaka tā - jo retāka valoda, jo mazāk gribētāju. Bagātai tādā veidā nav izdevies palikt :)

Pie tam, jāatceras, ka ir valodas, kuras mācas daudzi, bet iemācas retais. Spāņu valoda ir viena no tām. Tādu kas spāniski zin druscīt, ir pilna Rīga, labu speciālistu, kā jau meitenes saka, maz. Pamācities pāris mēnešus jebkuru valodu, nu, nav īsti jēgas. Ja valoda nav tādā upper intermediate (ja reta valoda) vai advanced (ja mazāk reta) līmenī, tad tās zināšanas reāli nav nekā vērtas.

Par pašu jautājumu, kādu ceturto valodu mācities, jāzin, kāda ir tava esošā izgltba, esošā darba sfēra un pieredze, un kādi ir tavi nākotnes plāni. Un KUR ir tavi nākotnes plāni.

Variants: izgltiba tāda nekāda, pieredze - Narvessenā un Drogās, gribi dzīvot Rīgā un ēst trīsreiz dienā, tad skandināvu valodas viduvējā līmenī (Dāņu un Norvēģu zin mazāk cilvēku, nekā Zviedru) tev dos iespēju strādāt bez īpašām zināšanām. Viduvēja vācu valoda - būs grūtāk.

Ja tev ir labas profesionālās zināšanas un pieredze, iespējams ir jēga investēt laiku un enerģiju angļu valodas uzlabošanai (ko vispār nozīmē "sarunvalodas līmenī"?), nevis apgrābstīt tibetiešu valodu.

Ja taisies studēt Francijā - jāzin Franču, ja taisies precēties ar ēģiptieti, jāzin ēģiptiešu dialkets arābu valodai, ja plāno atvērt biznesu korejā, jāzin korejiešu. Jāskatās pēc apstākļiem :)
22.08.2014 23:12 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Labi skandināvu val kursi - Nordisk vai Nordistika (labas atsauksmes par abām iestādēm), vācu - gētes institūts. Nav tie lētākie varianti, bet citos kantoros, tur atliek tikai cerēt, ka paveiksies ar pasniedzēju, bet var arī nepaveikties.
22.08.2014 23:17 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Es ieteiktu pilnveidot jau esošās valodu zināšanas. Tiešām, nedomāju, ka ar pāris mēnešiem valodu kursu pietiks, lai spētu darbā izmantot jauniegūtās svešvalodas zināšanas. Tomēr, ja mācies savam priekam, tad pasaule ir tava austere. :)
22.08.2014 23:18 |
 
10 gadi
Reitings 4829
Reģ: 29.01.2009
Noteikti kādu no skandināvu valodām - zviedru vai norvēģu!
22.08.2014 23:22 |
 
Reitings 238
Reģ: 30.08.2013
Vācu. :)
22.08.2014 23:40 |
 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
mācītos un jau TAGAD otro gadu mācos spāņu, kura ir izplatītāka, manuprāt, kā šeit jau pieminētās zviedru un vācu
22.08.2014 23:45 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pasaules mērogā bez šaubām, spāņu ir izplatītāka. Latvijas mērogā, ja salīdzina, cik daudz ir biznesu, kas sadarbojas ar Skandināviju un cik, kas sadarbojas ar Latīņameriku un Spāniju, tad jāsecina, ka darba iespējas vairāk būs Skandināvu val. zinātājiem.

Bet nu, ja ļoti augstā līmenī zināt spāņu valodu, arī darba netrūks :)
23.08.2014 09:09 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Varbūt vērts pagadīt kādu meiteni, kas mācījusies gan vācu, gan zviedru valodu un var tās labi salīdzināt.

Bet tikmēr es balsoju par vācu, jo tev jau ir vācu valodas pamati.
Tad tas vācu valodas pamatiem iztērētais laiks nebūs velti izšķiests, kā arī, cik esmu dzirdējusi, pēc tam zviedru valodu būs daudz vieglāk iemācīties ar iepriekšējām vācu valodas zināšanām.
Es tā saku, jo zinu, ka, ja tu tagad meklē ceturto valodu, tad pēc tam meklēsi piekto. Un droši vien iemācīsies abas - zviedru un vācu - tikai jāizdomā, kura būs pirmā.
24.08.2014 02:13 |
 
Reitings 90
Reģ: 30.06.2013
Ieteiktu mācīties valodu no tā skandināvu gala-norvēģu,dāņu vai zviedru. Skatos,ka LV ir diezgan aktuāli darba piedāvājumi , kur ir vajadzigi cilvēki tieši ar zviedru vai norvēģu valodas zināšanām. Bet nekad neizlem par somu valodu, man likās diezgan murgaina un sarežģīta valodā.
24.08.2014 09:25 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
Laikam neviens vēl nebija pieminējis lietuviešu valodu, bet es pati to tagad mācos, jo īstenībā tā ir ļoti noderīga (esmu saskārusies ar tās nepieciešamību daudz vairāk kā somu vai vācu, vai spāņu valodai) - Latvijā ir ļoti daudz uzņēmumu, kam filiāles ir gan Latvijā, gan Lietuvā un bieži tās ir saistītas. Es pazīstu arī zinu vairākus lietuviešus, kas ļoti labi prot latviešu valodu, kas viņiem dod priekšrocības darboties abās valstīs, bet es nezinu nevienu latvieti, kas zinātu lietuviešu valodu...
25.08.2014 10:47 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Es pie latviešu,krievu,agnļu,vācu ņemšu šogad klāt franču un zviedru.
Skandināvu valodas,manuprāt,ir ļoti izdevīgi mācīties.
25.08.2014 10:53 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Kaada profesija un kaadi naakotnes plaani??? Talants uz valodaam ir vai arii rezultaati naak ar gruutiibaam? Ja nav konkreetu plaanu un nav iipasha talanta, tad es jebkuraa gadiijumaa ieteiktu zviedru, norveegju vai daanju, apguusi daudz iisaakaa laikaa nekaa vaacu, jo izpaliek visaadas gramatikas peripeetijas. Turklaat, zinot vienu no shiim, sapratiisi un lasiisi arii abaas paareejaas (bet rakstu valoda gan jaapguust katrai no shiim valodaam atsevishkji). Kaadi materiaalie liidzeklji? Ai, vispaar, es te negribu izpluust, pati shobriid gatavojos advanced liimenja sertifikaatam 8. sveshvalodaa, bet man tas ir valjasprieks un dziives sastaavdalja jau n-tos gadus.
Ja vajag kaadus ieteikumus, kaa maaciities, kaadas papildmetodes vai papildmateriaalus izmantot, var rakstiit privaati.
25.08.2014 23:04 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Jaa, un to anglju vismaz uz videejo liimeni (vismaz B1) dabuu, bez taas nekur neliksies.
25.08.2014 23:05 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Man ir slikti ar valodām, labi protu latviešu un angļu, sliktāk - krievu un lietuviešu. Gribu mācīties spāņu vai vācu, bet nespēju izlemt, jo nav nekādu konkrētu plānu attiecībā uz šajās valodās runājošajām valstīm. Aktuālāka aiz latviešu, krievu, angļu valodas būtu vācu valoda. (Latvijā)
25.08.2014 23:08 |
 
Reitings 750
Reģ: 04.04.2014
DieKleineHexe, kuru no skandināvu valodām apgūsti? :)
26.08.2014 08:33 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Angļu valodā, tāpat kā lielākajā daļā citu svešvalodu, vajag vismaz B2 līmeni, lai varētu teikt, ka valodu zin apmierinošā līmenī. Es tagad domāju par piektās valodas apguvi un svārstos starp spāņu, kas man, Rietumeiropā dzīvojot, varētu būt noderīga, zviedru un japāņu valodām. Un kādreiz nākotnē savam priekam noteikti iemācīšos arī lietuviešu valodu.
27.08.2014 21:54 |
 
Reitings 42
Reģ: 11.09.2014
Es ieteiktu kādu Skandināvu valodu. Pati pārvaldu šīs pašas valodas-LV, RUS, ENG. Nelieli pamati vācu valodā. :) Biju iesākusi mācīties turku valodu, liekas tāda interesanta un patīk turku dziesmas, taču tā ir kaut kāda neriktīga valoda, sarežģīta (pati teikuma uzbūve galīgi strange). Nākam mēnes pieteikšos norvēģu valodas kursiem.
12.09.2014 10:16 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
Tā kā zinu zviedru valodu, tad iesaku to. Tagad gribu papildus atkal mācīties vācu valodu, skolā iegūtās zināšanas, sākot mācīties zviedru valodu, ar laiku pazuda.
Spāņu valodai neredzu gan jēgu, lai gan tai ir tik daudz runātāju. Nu, ja vien nav plānu pārcelties uz Spāniju vai kādu no Dienvidameriku. Un varbūt arī prieka pēc, viņa ir tik viegla un pēc tam var lasīt/ klausīties visu info spāniski, hehe.
12.09.2014 18:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!