Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Lielāka alga

 
Reitings 1010
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!

Man apriebās strādāt par 400 Eur mēnesī. Tā kā laiks kaut ko mainīt. Šobrīd strādāju par pirmsskolas skolotāju.
Esmu apņēmusies atrast darbu, kur uz rokas saņemtu vismaz 500 Eur. Varbūt kādai ir kādas idejas, kurā virzienā meklēt? Varbūt Latvijā tie mani 400 uz rokas ir tīri normāla alga???
21.08.2014 19:21 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
La Petite Blonde- ir savi iemesli kāpēc neeju,jo daru darbus kas man ļoti patīk, bet nu ja būtu iespēja,es ietu. Mēs arī dzīvojam, bet visādi gadās,dažreiz dzīvojam,dažreiz eksistējam,tā nu sanāk. Bet reāli es saprotu ,ka daudziem tās algas ir 400-600,un ja vēl mašīna,bērni,kredīti,es nestādos priekšā. Bet šeit atkal atsāktos diskusijas,negribu,nervi neizturēs :D

amsterdama- nesapratu tas žetons labā nozīmē vai kā,bet nu es lai vai kā man būtu ziedoju,atdodu lietas vairākas reizes gadā un sētas kaķus ar baroju un naudu ziedoju un ir sanācis arī ka, kādam cilvēkam ,kam sliktāk iet i paēst aizvedu i uz kino,man tāda sirds,no sākuma citiem,pēc tam sev,vienmēr kādam iet sliktāk un taču patīkami iepriecināt :)
22.08.2014 22:10 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
100 EUR pilnīgi noteikti nav tā summa, kuras dēļ būtu vērts atteikties no darba, kas patīk! It īpaši, ja šis darbs atstaj brīvo laiku, kurā ir iespējams pameklēt iespēju piepelnīties!
22.08.2014 19:25 |
 
Reitings 207
Reģ: 01.03.2014
Algām vienkārši čau un tagad ieviešot eiro vēl lielāki mēsli.Ja latos saņēmu 400 simtus tagad to saņemu eiro.Un tagad vēl vairāk kas jādara un brīvdienas mēnesī ja labi ir 6.
22.08.2014 19:19 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Žetons Zoyy! Šie ieraksti forumā labi iet kopā!
Gribētu sākt čīkstēt ,ka LV 400 jau ir taču liela alga,bet nesākšu, manuprāt LV par algu var tikai par apkuri samaksāt , ja man nebūtu drauga kam 3-4x lielāka alga,es nekā neizvilktu. ok,viss.

un
Atdošu par paldies,kādai kurai vajag,noderēs,vai zin kādu ,kam vajag 2 maisus sieviešu drēbju,nē,nav ar caurumiem,nav sliktā stāvoklī,vienkārši bieži ko nopērku un saprotu nē,krāsa nav tā,izmērs vai vēl kas un nu ir savākušies 2 maisi,drēbes labas,smukas Izmēri 38-42,ir blūzītes,krekliņi,arī daži svārki,bikses Un ir viens maisiņs ar vīriešu drēbēm,arī labas ,smukas ,vairākums nekad nevilktas,draugs 90% pērk nemērot un tā nu ar savācies maisiņš ,vīriešu M izmērs,krekli,topi,bikses Ja kāda vēlas,lūdzu rakstiet
22.08.2014 19:15 |
 
Reitings 728
Reģ: 13.10.2009
zoyy-man te tāds offtopic jautājums. Lai pašai būtu lielāka alga,kāpēc tu neej uz kazino strādāt? Vismaz vairāk naudas būtu. Mēs abi ar mīļoto arī strādājam kazino-labi,ir tās gandrīz 200 stundas mēnesī,bet vismaz varam atļauties dzīvot nevis izdzīvot. Godīgi sakot,nespēju aptvert,kā var ar 400 eiro mēnesī izvilkt. Apbrīnoju tās meitenes-tiešām.
22.08.2014 16:10 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es pilnīgi saprotu, ka tā ir dzīves realitāte un daudzi tā arī dzīvo, saņemot tādu algu. Tas, par ko es nepiekrītu, ir - ka to sauc par normālu, jo tā nav normāla!
22.08.2014 13:08 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Nav dūmu bez uguns - esmu redzējis atsevišķus tipāžus, par kuru tukšajām ambīcijām un iedomību smējāmies.


Tā ir. Tāpēc arī pierakstīju, ka katrs gadījums būtībā ir atsevišķi apskatāms. Vienkārši parasti viss ir vienā maisā metāms - zaļš students, kurš grib vismaz 400 EUR.. Tad sākas panika un argumenti, ka LV lielāka daļa pat ar diplomiem saņem mazāk, un tu tāds un šitāds, bez izglītības un pieredes tādu algu gribi.. Tāpēc skumji no otras puses, ka izglītības esamība (lielākā daļā arī pieredze ir) negarantē normālu samaksu, lai cilvēks varētu normāli dzīvot.. Tā ir - un var gudri filozofēt, bet ir kā ir.

Bet kopumā jā, piekrītu
22.08.2014 12:36 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Spīdola, normāli tas nav, bet diemžēl realitāte. Daudzdzīvokļu mājām ir lieli parādi par apkuri, komunālajiem sevišķi ziemas mēnešos. Cilvēki pērk tikai to, bez kā nevar iztikt, komunālo parādus mēģina maksāt vasarā, kad tekošie maksājumi ir mazāki. Citi ņem ātros kredītus un iekuļas vēl lielākos sūdos. Cilvēks ar minimālo algu pat slimot nevar atļauties, to es rēķinu pēc izdevumiem, kas man radās, slimojot.

Kaut kā var izdzīvot, ja neesi viens pats, ir otra puse vai ģimene.
22.08.2014 12:31 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Gribētu papildināt, ka ļoti svarīgs nosacījums ir ambīcijas - bez tām cilvēks neko nesasniegs.

Pilnīgi piekrītu.

Es tiešām nesaprotu, kā 300 var būt norma, ja ziemas mēnešos tā ir summa, kas tiek atdota par dzīvokli + komunālajiem maksājumiem. Nespēju iedomāties, kā tad ir iespējams izdzīvot.

Pirmskara mājā vienistabas dzīvokli iespējams sameklēt par kādiem simt eiro mēnesī, vienīgi jāgādā malka - tāds aptuveni ir 300 eiro pelnoša cilvēka dzīves līmenis...
22.08.2014 12:28 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Roberts, virzāmies, diemžēl. Tāpēc pati negāju uz maģistru, kas visiem apkārtējiem bija baigais brīnums, kā tad tā! Vnk neredzēju, ko man šīs zināšanas prof. jomā var sniegt bez paša fakta, ka tāds dokuments ir. Teiksim tā, turpināt to pašu bakalaura jomu negribēju, citu nevarēju uzņ.not. dēļ, tāpēc negāju. Ir bijusi doma pamacīties vēl vienu bakalauru, lai apgūtu citu sfēru, ko gribēju apgūt, bet pagaidām nav sanācis. Nu varbūt kādreiz.

Lai nu kā, ja es būtu darba devējs, neskatītos tikai uz to, kāds papīrs, jo zinu, kā daudzi tos papīrus iegūst. Skatītos, kāds cilvēks, kā uzvedās intervijā, vai ir tā dedzība, pēc kuras var just, ka tiešām grib to darbu utml.
22.08.2014 12:26 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Diemžēl redzot to, kas notiek darba tirgū, secinu, ka 300-400 eiro uz rokas tiešām ir norma un 500-600 jau skaitās labi.. Arī cilvēkiem ar izglītību.


Es tiešām nesaprotu, kā 300 var būt norma, ja ziemas mēnešos tā ir summa, kas tiek atdota par dzīvokli + komunālajiem maksājumiem. Nespēju iedomāties, kā tad ir iespējams izdzīvot.
22.08.2014 12:20 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
zglītības kvalitāte ir laba atalgojuma nepieciešamais, bet ne pietiekamais nosacījums, manuprāt. Lai gūtu panākumus darba tirgū un veidotu karjeru, nepieciešamas ne tikai akadēmiskās, bet arī profesionālās zināšanas, kā arī prasme saprasties ar cilvēkiem, atstāt patīkamu iespaidu, pieklājība, takta sajūta, neatlaidība, mērķtiecība, cinisms utt.


Gribētu papildināt, ka ļoti svarīgs nosacījums ir ambīcijas - bez tām cilvēks neko nesasniegs.
22.08.2014 12:18 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Domāju tad pus Latvija būtu ar doktora grādiem.

Vai tad uz to pusi arī nevirzāmies pēdējos 15 gadus? Kādreiz augstākā izglītība bija kas īpašs, ne katram pieejams, bet mūsdienās bakalaurs ir gandrīz ikvienam, jau maģistra grāds sāk šķist ikdienišķs, arī doktoru skaists nemitīgi pieaug. Vai tiešām cilvēki kļuvuši gudrāki? Nesmīdiniet mani - gluži vienkārši augstākā izglītība nonivelējas līdz koledžas līmenim.

man sava zinja patik Roberts domu gajiens un viedokļi

Paldies, man pašam arī tie patīk!
22.08.2014 12:17 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
man sava zinja patik Roberts domu gajiens un viedokļi
22.08.2014 12:11 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Diemžēl tā ir. Daudziem cilvēkiem ir augstākas izglītības, pat vairākas, arī pieredze, bet vai tas nozīmē, ka saņems proporcionāli lielākas algas? Diemžēl nē..
Izglītības kvalitāte ir laba atalgojuma nepieciešamais, bet ne pietiekamais nosacījums, manuprāt. Lai gūtu panākumus darba tirgū un veidotu karjeru, nepieciešamas ne tikai akadēmiskās, bet arī profesionālās zināšanas, kā arī prasme saprasties ar cilvēkiem, atstāt patīkamu iespaidu, pieklājība, takta sajūta, neatlaidība, mērķtiecība, cinisms utt. Nevienam mūsu sabiedrībā nav nepieciešamai oportūnisti un altruisti.

Tāpēc man ļoti nepatīk tie stereotipi par jauniem, zaļiem studentiem, kas grib šiki dzīvot, bet pieredzes nav.

Nav dūmu bez uguns - esmu redzējis atsevišķus tipāžus, par kuru tukšajām ambīcijām un iedomību smējāmies.
22.08.2014 12:08 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
meksikanka, ja alga būtu proporcionāla izglītībai, tad sarastos vēl vairāk visādas privātās skolas, kur diplomus varētu iegūt, ja tik maksātu skolas maksu un rezultātā darba tirgus būtu vēl izkropļotāks. Domāju tad pus Latvija būtu ar doktora grādiem.
22.08.2014 12:04 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Problēma ir tāda, ka pedagogs neatkarīgi no tā, vai bez pieredzes, vai ar 10 un 20 gadu pieredzi, pelnīs apmēram to pašu algu, varbūt vēlāk "izsitīs" sev vēl kādus 100-200 eur klāt pie algas ar projektu rakstīšanu un ārpus darba slodzes aktivitātēm vai varbūt par darba stāžu kaut ko nedaudz pie algas pieliek. Ar to gribu teikt, ka ir jomas, kurās alga neaug līdz ar pieredzi vai arī aug tik minimāli, ka tas nav vērā ņemams ieguvums.
Diemžēl...


Diemžēl tā ir. Daudziem cilvēkiem ir augstākas izglītības, pat vairākas, arī pieredze, bet vai tas nozīmē, ka saņems proporcionāli lielākas algas? Diemžēl nē..

Tāpēc man ļoti nepatīk tie stereotipi par jauniem, zaļiem studentiem, kas grib šiki dzīvot, bet pieredzes nav. Tad ko teikt citiem, kuriem ir gan pieredze, gan izglītība, bet algu sistēma ir tāda, kāda tā ir. Nesaku, ka vienmēr un visiem tā ir, bet nu tāda ir reāla situācija vismaz ārus Rīgas
22.08.2014 12:00 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
strapcitu ja laba veseliba un kautcik fiziskais - labs variants ir iet uz armiju ... 2 mani pazinjas dienee.... viens zemaka amataa - sanem itka ap 500 eur un ja nav macibaas tad nereti darba laika spelejot biljardu utt... otrs augstaka pakaape un strada nopietnaak bet ari sanem jutami vairak pa 500 eur + visas socialas garantijas
22.08.2014 11:58 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Diemžēl redzot to, kas notiek darba tirgū, secinu, ka 300-400 eiro uz rokas tiešām ir norma un 500-600 jau skaitās labi.. Arī cilvēkiem ar izglītību.
22.08.2014 11:57 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Nešaubos, ka kāda daļa pedagogu patiešām mēnesī nopelna vismaz tūkstoš eiro, bet cik ir tādu? Baidos, ka nav daudz šādu iespēju.


Rīgā ir pietiekoši, bet, jā, viņi daudz strādā, arī brīvdienās. Ārpus Rīgas, protams, ir grūtāk nopelnīt.
22.08.2014 11:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits