Lielāka alga

 
Reitings 1010
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!

Man apriebās strādāt par 400 Eur mēnesī. Tā kā laiks kaut ko mainīt. Šobrīd strādāju par pirmsskolas skolotāju.
Esmu apņēmusies atrast darbu, kur uz rokas saņemtu vismaz 500 Eur. Varbūt kādai ir kādas idejas, kurā virzienā meklēt? Varbūt Latvijā tie mani 400 uz rokas ir tīri normāla alga???
21.08.2014 19:21 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Visreālāk ir patiešām pasniegt privātstundas vai arī pie biežajiem kļūt par auklīti:D
22.08.2014 08:46 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
400eur IR maza alga.... es pat nespeju pienjemt,ka LV skaitaas normaala alga 500eur... NEESAAAAPROTU kaa sheit cilveki dzivo... taa ir mana problema,ka nespeju paarorienteties no algaam "tur" uz "sheit" ... gruti gruti gruti...
22.08.2014 08:49 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
man pat nav 400Eur alga:D
22.08.2014 08:58 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Starp citu, ziņu, ka privātajos dārziņos alga nav būtiski lielāka. Dēlu sūtīju uz privāto dārziņu, audzinātājas īpaši skaisti nedzīvoja. Bet darbs nedaudz vieglāks gan, jo bērnu uz pusi mazāk grupā.
22.08.2014 09:01 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Lancaster, noteikti kā kurā dārziņā, man draudzene strādā privātā dārziņā un saņem tomēr 600 eur uz rokas - un viņa ir auklīte, respektīvi, bez attiecīgas izglītības.. Laikam kā paveicās - kā jau dzīvē.
22.08.2014 09:03 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
gribēju rakstīt to pašu, ko _paris - arī man ir zināma meitene, kas bez pedagoģiskās izglītības strādā vienkārši par auklīti privātā b/d un neto alga ir aptuveni 600 eur. tāpēc, jā, laikam jātrāpās pareizā vietā un laikā.

bet autorei tiesām iesaku neitrāli sevi pareklamēt, lai piepelnītos pasniedzot privātstundas ;)
22.08.2014 09:07 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
600 EUR ir laba alga par ko var skaisti dzīvot? :) Lielas atšķirības dzīves līmenī ar 400 vai 600 EUR, manuprāt nav. Kā jau rakstīju - alga, manuprāt, nav būtiski lielāka.

Vēlreiz iesaku padomāt par privātstundām. Vidējā maksa ir 10 EUR/h, pat ja nāks tikia 1 bērns uz vienu stundu katru dienu, tie jau ir 200 EUR mēnesī vismaz. Un tici man, nāks vairāk. Īpaši ja vari angļu valodu pamacīt vai matemātiku, piemēram.
22.08.2014 09:08 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
esmu ļoti pārsteigta.. to, ka audzinātājām algas ir mazas biju nedzirdējusi, bet nakad nedomāju ka tik mazas!!

no savas puses varu pateikt - ja darbs ir sirdslieta, tad to nomainīt pret mazāk kvalificētu darbu vai darbu ne savā profesijā nebūtu prātīgi! tomēr centies meklēt iespējas piepelnīties! ticu ka tas ir iespējams!
22.08.2014 09:10 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
Lancaster, nē, 600 eur, manuprāt, ir diezgan maza alga, bet, ja paskatās skolotāju aspektā, tad skaitās salīdzinoši liela.
22.08.2014 09:11 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Lancaster - nu nē, nē.. protams :) Bet pieļauju, ka audzinātājai atalgojums attiecīgi ir augstāks, nekā auklītei.. Lai vai kā - piekrītu, ar privātstundām noteikti var nopelnīt vairāk.
22.08.2014 09:12 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Ja patīk tie bērnu, ar kuriem strādā, un vadība, tad tiešām nav vērts mainīt darbu :)
22.08.2014 09:14 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
*bērni
22.08.2014 09:15 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
Es arī strādāju bd (valsts), nu jāsaka pilnīgi godīgi- alga ir nožēlojami maza.
22.08.2014 09:40 |
 
Reitings 202
Reģ: 19.03.2014
Man liekas, ka katrai profesija ir savi plusi un mīnusi. Manuprāt, svarīgi vienmēr ieskaitīt arī to, kas nav naudas izteiksme, bet tomēr maksātu naudu, ja velētos to iegādāties. (apdrošināšana, degviela, darba auto utt.)

Mana alga uz rokas šobrīd ir 358 EUR + uzņēmums apmaksā degvielu (lielus gabalus bez vajadzības apkārt nebraukāju, bet, ja kaut kur vajaga aizbraukt, tad neiespringstu liet pati no sava maciņa - nav tik stingra te ta uzskaites sistēma). Mana darba lielais pluss ir, ka tas ir tikai uz 3 vasaras mēnešiem - tieši tā kā man vajag. Darbs viegls, biroja darba laiks, brīvdienas brīvas, darbā maz pienākumi, reizēm pat garlaicīgi. Mans ideālais studenta variantiņš. :)
22.08.2014 09:49 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Negribu izklausīties ciniska, bet, manuprāt, cilvēks, kas mācās 12.klasē un izvēlas, kur studēt pēc vidusskolas beigšanas, tomēr jau ir pietiekami saprātīgs, lai izvērtētu arī to, kādu dzīves labklājības līmeni šī profesija spēs nodrošināt. Un jo īpaši, ja runa iet par skolotāja/bērnu dārza audzinātāja profesiju - domāju, ka katrs latvietis apmēram zina, kā Latvijā dzīvo skolotāji. Līdz ar to, manuprāt, ir jābūt ārkārtīgi lielai motivācijai, mīlestībai pret bērniem un nesavtīgai vēlmei strādāt tautas labā pret minimālu atlīdzību, lai kļūtu par pedagogu Latvijā. Un, ja kāds attopas pēc studiju pabeigšanas un pāris gadu nostrādāšanas, ka pedagoga alga nav reāla, lai cilvēks varētu par to dzīvot, tad gribētos teikt, ka "Tu taču zināji, ka tā būs...".
Arī manā draugu lokā ir vairākas meitenes - skolotājas/bērnu dārza audzinātājas. Cepuri nost šo meiteņu priekšā, jo viņas jau vairākus gadus strādā par pedagogiem un samierinās ar mazo algu, tomēr tajā pat laikā var just, ka šīs meitenes nevar būt līdz galam laimīgas, ja nevar atļauties kaut pusi no tā, ko sirds kāro. Ja kopā kaut kur aizejam, tad regulāri dzirdu komentārus "ārprāts, kafija maksā 3 eur, tā ir zagšana, ejam prom no šejienes...". Jau esmu pieradusi, ka ar šīm draudzenēm meiteņu vakara pasēdēšanas jārīko viduvējās kafejnīcās (vai mājās), savukārt garšu ceļojumos pa labākajiem Latvijas restorāniem varu doties ar citām draudzenēm.

Attiecībā uz diskusijas tēmu - ja autore ir nolēmusi, ka pedagoga alga ir pārāk maza, tad gribētos mudināt rūpīgi pārdomāt profesijas izvēli un, iespējams, ātri parorientēties uz citu profesiju - arī, jo jaunāks cilvēks, jo vieglāk ir studēt, tāpēc varbūt ir īstais laiks iemācīties citu profesiju? Jo, ja cilvēkam jau pēc dažu gadu pastrādāšanas pedagoģijā ir skaidrs, ka saņemtā alga nav visu to pūļu (ieguldītā laika studijās, ieguldītā darba, pazaudēto nervu) vērta, tad labāk laicīgi mainīt profesiju, jo vēlāk to izdarīt varētu būt grūtāk.
22.08.2014 10:02 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Manuprāt, atšķirība starp 400 un 600 Eur ir, ja darba veids un apjoms ir vienāds (lasi, 8 h darba diena). Lai tos pašus 200 Eur nopelnītu klāt haltūrās, visticamāk būs jāatrauj laiks ģimenei, brīvajam laikam, veselībai.

Tāpēc arī es pametu savu profesiju, teorētiski būtu varējusi upurēt jau tā retās brīvdienas (jo pat pamatpienākumus dažreiz vajadzēja brīvajā laikā piebeigt), lai piepelnītos, bet tāpat visticamāk nopelnītu mazāk nekā citur. Tad labāk strādāju ne-profesijā 8 h dienā un brīvdienās atpūšos.
22.08.2014 10:02 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Man ideja par privātstundām šķiet ļoti laba, lai arī pašai aizvien mazāk bērnu piesakās uz matemātiku (es gan samaksu par privātstundām neprasu, kas ļoti daudziem šķiet dīvaini).
Tēmas autorei novēlu atrast darbu, kas viņai patiesi patīk, tad cipars, ko beigās saņem, nebūs tik svarīgs. Es saprotu, ja par bērnu jārūpējas, dzīvokli jāapmaksā un ir pils ar izdevumiem, tad 400 ir maz, bet arī ar 500 tam visam nepietiek, tāpēc tad, ja jāizvēlas starp patīk+maz vai nepatīk+par 100 vairāk, es darbu nemainītu.
Par to vai 400 ir maz/daudz nespriedīšu, jo tur tomēr ļoti daudz nosaka tas, cik beigās paliek pāri. Ja tie 400 ir visam, tad tas ir maz, ja tikai sev, tad vairāk nekā dažām citām ar 1000 algu.
Pati savā dzīvē sevi lutinu, daru to, ko vēlos, saņemot par to visai maz, bet es staroju darbā, nāku ar prieku un visu izbaudu (paldies vīram, kurš cītīgi strādā un pelna!). Pirms dažām dienām uzzināju, ka varēšu piepildīt savu bērnības sapni, varēšu palīdzēt citiem un ļoti daudz sniegt, fantastiska sajūta, lai gan finansiālā ziņā tas prātīgi nav, bet parādiet man kādu, kurš par naudu ir pratis nopirkt laimi? Parādiet kādu, kurš ir īstenojis savu kvēlāko sapni, neinvestējot savu laiku, darbu un sākumā nesaņemot tūkstošus:)
22.08.2014 10:26 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Ir jau vēl variants, ka patīk un normāli maksā. :)

Iespējams, autorei ir arī citas sfēras dzīvē, kas interesē. Turklāt par daudz ko var nebūt ne jausmas, ka tas patīk pirms ir pamēģināts. Man tā bija, nekad nebiju domājusi, ka man tāds darbs, kādu tagad daru, varētu patikt, taču tagad jūtos tur ļoti labi. Tajā pašā laikā zinu cilvēkus, kas nespēj tādu darbu izturēt un ātri aiziet.

Autorei jāskatās, cik daudz viņa ir gatava riskēt. Ja tas nav izdzīvošanas jautājums, tad es mēģinātu vēl kādās potenciāli interesējošās sfērās, ja neveicas, vnm var atgriezties izejas punktā. Atkal jau - man tā bija. Sava veida lēciens tumsā, jo zaudēt nebija ko, vecā darba alga bija tik smieklīga (mazāka kā autorei un arī citiem, kas te pieminējuši ciparus), ka to gandrīz bija jāsauc par hobiju. Mēģināju, jo zināju, ja kas vnm varu atgriezties pie tā, ko protu, bet to nemaz nav vajadzējis līdz šim.
22.08.2014 10:51 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Mīļās dāmas, es pilnībā saprotu jūsu vēlmi saņemt labāku atalgojumu, taču varbūt vispirms ir vērts kritiski paraudzīties pašām uz sevi, savu izglītību, pieredzi, prasmēm un spējām? Būsim reālisti - cilvēks ar vidējo izglītību vai pirmo kursu students parasti nepelnīs tūkstoš eiro mēnesī, tādēļ 300-400 neto mēnešalga darbiniekam bez augstākās izglītības un pieredzes, manuprāt, ir visai labs atalgojums Latvijas apstākļos. Ja vēlaties pelnīt vairāk, tad ir divas izvēles - vai nu piedzimt "pareizā" ģimenē, kurai ir nepieciešamie sakari, vai arī rūpīgi studēt un gūt darba pieredzi.
Saprotiet, atalgojums nav proporcionāls darba apjomam vai tā veikšanā nepieciešamajām pūlēm, bet gan pievienotajai vērtībai, ko dod konkrētais amats. Lai arī cik labs būtu grāvracis, viņš tāpat nopelnīs mazāk nekā viduvējs ekskavatora operators.

Ļoti patīk Vējā komentāri.
22.08.2014 11:04 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Roberts
parsvara jaa- var piekrist... bet ne vienmer labaks amats nozime lielaku naudu.... pat firmas vaditaji ar ausgtako izglitiibu reizeem var but nabagaaki pa setnieku ar pamatskolas izglitibu...

man personigi ir bijis moments ka stradaju itka prestizaka un skietami augstaka amata par draudzeni (izglitiba ari taja laiak bija man augstaka) bet reali pelnu nepilnas 3x mazaak
22.08.2014 11:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!