Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Eitanāzija

 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/523061-eitanazijas_turistu_skaits_sveice_dubultojies

Jūs atbalstāt ka vecs, nedziedināmi slims cilvēks izvēlas aiziet no dzīves pats? Vai arī ļaut viņam mocīties un aiziet dabīgā nāvē?
21.08.2014 13:13 |
 
Reitings 148
Reģ: 14.08.2014
Un vispār, es vēljoprojām nesaprotu, kādēļ tu visu laiku, šo diskusiju, saisti ar dauna sindromu? M?


Atbildu uz to par ko tu sacepies? Vai varbūt gribi teikt ka es kādā brīdī esmu teikusi ka 'sabiedrība ierindojas derīgajos un nederīgajos un tos, kas ir slimi, galinam nost'? Es vienkārši teicu ka atbalstu eitanāziju, kuru veic pēc paša gribas, vai gadījumā, ja cilvēks pats nespēj spriest, tuvinieks.

mati ceļas stāvus lasot,dažus komentārus, par sabiedrības iedalīšanu - noderīgajos un nespējīgos.
Nu tad lūdzu pasaki, kurā vietā kāds ko tādu ir teicis.

Ne tev lemt, kurš dzīvo pilnvērtīgi un kurš ne
Kas es iesniedzu kādu sarakstu, kurā izklāstīju, kādi cilvēki ir pelnījuši dzīvot un kādi ne?

Vienkārši esi pārskrējusi pāri visam tekstam, atradusi par ko piekasīties, un davaj. Labi, sēdi cepies.
22.08.2014 09:20 |
 
Reitings 824
Reģ: 09.07.2013
Atbalstu.
21.08.2014 23:32 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Par. Bet kaa jau Ance teica, tas ir diezgan nereaali, jo vienkaarshi neizdeviigi.

Un 21. gadsimtā cilvēki ir daudz sliktāki, nekā viduslaikos, itkā attīsti esam, bet garīgi un emocimnāli miruši, jo paskaties apkārt, kas notiek?

Jaaaa... Mees esam gariigi un emocionaali mirushi, jo vairs nav taadu tumsoniibu kaa raganu mediibas, nenormaalaakaas spiidzinaashanas (kaiminjam skauzh, ka tev tomaati labi aug, nosuudz tevi, un tad tavu seju, dzimumorgaanus, kjermeni sakropljo tik pretiigi, cik vien var izdomaat), stulbaakaas maanjticiibas, un veel un veel.
21.08.2014 23:28 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
a kas Tev ir pret varoņdarbiem? Tas ir ļoti cēli,smags darbs no tuvinieku puses,spēja just līdzi,spēja turpināt arī savu dzīvi.Un es neteiktu,ka šie cilvēki,kas rūpējas vienmēr ir nomākti un sēž stūrī bimbā,viņi ir ļoti spēcīgi un ir cienīgi vārdam varonis.Priecājies,ka mūsu valstī un pasaulē vēl ir VAROŅI,kas iemāca arī citiem rūpēties par kādu,just līdzi nelaimē,bez šādiem cilvēkiem šī sviestainā pasaule aizietu vel tālākā sviestā.

:D :D
Noteikti nesmieklīga tēma, pat ļoti skumja, bet tavs viedoklis ir rēcīgs. Sabojāt sev dzīvi, sabojāt vēl vienam cilvēkam (savam bērnam) dzīvi tagad ir varoņdarbs.
21.08.2014 22:35 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Piika daamaa-es arii nesaprotu!
Un vispār, es vēljoprojām nesaprotu, kādēļ tu visu laiku, šo diskusiju, saisti ar dauna sindromu? M?
21.08.2014 17:05 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Kurā brīdī kāds teica ka ir sabiedrībai derīgie un nederīgie? Zinu meiteni ar dauna sindromu. Māte jau 20 gadus ziedo savu dzīvi lai par viņu rūpētos. Nestrādā, iztiek no pabalstiem, jo viņu vienu nevar atstāt. Tagad nerunāsim par to cik dzīve ir grūta finansiālā ziņā, bet emocionāli. Uz to meiteni sabiedrībā nekad neskatās kā uz pilnvērtīgu cilvēku, ar tādu attieksmi jāsadzīvo gan viņai, gan viņas mātei. Jā, viņa pati var paēst, bet ne uztaisīt. Jā, viņa ir tāds pats cilvēk kā visi citi, bet nu tā nav pilnvērtīga dzīve! Mātei diendienā jābūt blakus, lai viņai spētu palīdzēt, jāredz kā viņa cieš, labi, varbūt tā meitene visu pilnībā neapzinās, bet kādas ciešanas ir viņas mātei redzot, ka bērns brīžiem pat nevar karoti ielikt mutē? Mātes vairs nebūs, kā tad viņa dzīvos?

Bonbon Neviens un nekad, neieskaidros, ka cilvēks ar Dauna sindromu cieš, pat tāds īpašs gadījums, kurš nav pietiekami mācīts un nodarbināts, ir 3 gadu veca bērna attīstības līmenī, smejas, ir dzīvespriecīgs, sit plaukstiņas un mīl mammu! Mammai, varbūt ir ciešanas,redzot citus jauniešus normālus, bet viņas bērnu atpalikušu bērnībā. Bet tāds ir viņas liktenis, viņa varēja arī neuzņemsies atbildību, atstājot bērnu,attiecīgajās institūcijās.
Un vispār, es vēljoprojām nesaprotu, kādēļ tu visu laiku, šo diskusiju, saisti ar dauna sindromu? M?
21.08.2014 17:01 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Par.
21.08.2014 17:00 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es noteikti "rakstiisu veestuli",lai man nelauj mociities(ja buutu neaarsteejama ,un ciesanaam saistiita slimiiba muuza nogalee-tuvu 100g, piemeeram)... negribeetu mociit arii citus cilveekus.
Gribeetu, lai taa ir psihiski veselu cilveeku izveele!
21.08.2014 16:49 |
 
Reitings 70
Reģ: 26.07.2014
dorreen

es piekrītu Tev tajā,kad saki,ka ciešanas slimniekam ir jaizbeidz ar so metodi tad,ja viņš mokās sāpēs nepaciešamās,neremdināmās utml,bet ne jau tādos gadījumos kā Tu te mini.
21.08.2014 16:45 |
 
Reitings 70
Reģ: 26.07.2014
dorreen


depresiju ārstē tam paredzētās iestādēs, nevis vanšu tilta vantīs.


Tāpēc jau tā ir depresija,ka kaut kad tā sākas,uzliesmo,ka cilvēkam aiziet ciet,grib atvadīties no dzīves,uzkapj vantīs..a kas Tu domā,ka pēctam šis izsauc taxīti un mājās turpina čučēt.Nē,tā nenotiek.Viņš tiek ārstēts attiecīgajā iestādē,bet zini,ka depresija ļoti bieži var nākt virsū atkal smagā stāvoklī un cilvēks izlaists no slimnīcas var atkal mēģināt uztaisīt pašnāvību.

es nerunāju par šādiem gadījumiem, bet gan par tādiem, kad viss jau iepriekš ir bijis zināms un pēc tam presē stāsta savus varoņdarbus:


a kas Tev ir pret varoņdarbiem? Tas ir ļoti cēli,smags darbs no tuvinieku puses,spēja just līdzi,spēja turpināt arī savu dzīvi.Un es neteiktu,ka šie cilvēki,kas rūpējas vienmēr ir nomākti un sēž stūrī bimbā,viņi ir ļoti spēcīgi un ir cienīgi vārdam varonis.Priecājies,ka mūsu valstī un pasaulē vēl ir VAROŅI,kas iemāca arī citiem rūpēties par kādu,just līdzi nelaimē,bez šādiem cilvēkiem šī sviestainā pasaule aizietu vel tālākā sviestā.
21.08.2014 16:44 |
 
Reitings 613
Reģ: 31.03.2013
Tas ir koks ar diviem galiem, jo no vienas puses katrs cilvēks pats lemj savu likteni un ja viņš grib pieļaut šādu kļūdu, viņam uz to ir tiesības. Bet drīzāk esmu tomēr pret vai vismaz noteikti gribētu cilvēkus atturēt no šāda soļa, jo katram cilvēkam ir konkrētas lietas šajā konkrētajā dzīvē, kam jāiziet cauri un mācības, kas jāiemācās. Ja viņš to neizdara šajā dzīvē, tad viņam atkal būs tā pati mācība arī nākamajā dzīvē, tikai smagākā formā, kur varbūt nebūs šī vieglākā ceļa- pašam aiziet. Galvenais ir pieņemt, ka pats šādu mācību vai ceļu ir izvēlējies- vai nu tiešām tā ir karma, kas jāatstrādā vai nu caur šīm sāpēm ir kas jāsaprot, kādai jaunai atklāsmei jānāk. Jo cilvēks jau pārsvarā dzīvo tik ilgi, kamēr apgūst to, kas bija jāapgūst vai nu kamēr nomirst cenšoties to apgūt, vai nu šajā gadījumā būtu- pretojoties tam un nolemjot sevi tādām pašām un vēl lielākām mocībām vēlāk.
21.08.2014 16:42 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es saprotu dorreen!
Esmu straadaajusi Baldonee praksee ar hidrocefalijas slimniekiem(viens no piemeeriem,kad domaaju Eitanaazija buutu so slimniecinu glaabins), un loti biezi domaaju,cik vecaakiem ir loti gruuti to visu paardziivot.Tas beernins taapat nomirst dabiiga naavee(parasti dziivo 11meenesus ilgakais laikam),bet tas emocionalais,kam iet cauri vecaaki,tas nav izskaidrojams,ja tas nav redzeets...vai pasi nav piedziivojusi.
21.08.2014 16:39 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
depresiju nav jēgas ārstēt,lai iet un lec no tilta un netraucē citiem..


depresiju ārstē tam paredzētās iestādēs, nevis vanšu tilta vantīs.
21.08.2014 16:35 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
es gribu redzēt kādu dziesmu Tu dziedātu,ja tas KĀDS būtu tavs tuvienieks.Droši vien galviņā skanētu "nu tak mirsti,mirsti"


atkārtošos
nu tad es laikam neesmu absolūtais vairākums, vai arī absolūtais vairākums nav divas reizes piecu gadu laikā saskāries ar situāciju, kad tuvinieks būtu gatavs krist ceļos (ja vien būtu spējīgs saviem spēkiem piecelties), lai izbeidz viņa mocības un sāpes, kad vairs nepalīdz neviens atsāpinātājs un viss, ko viņš ikdienā redz ir 4 baltas sienas un raudoši radinieki. lūk šādu tekstu man iečukstēja ausī viens no maniem tuvajiem pāris dienas pirms aizgāja. todien man bija divejādas sajūtas. no vienas puses skumji, ka kāds aiziet no dzīves, bet no otras puses - viņam vairs nesāp.


divas reizes esmu gājusi cauri un jā, es tiešām priecājos, ka viņu ciešanas beidzās.
21.08.2014 16:33 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
69 - es nerunāju par šādiem gadījumiem, bet gan par tādiem, kad viss jau iepriekš ir bijis zināms un pēc tam presē stāsta savus varoņdarbus: tajā un tajā nedēļā uzzinājām, ka bērniņš nebūs vesels, bet mēs esam tik pašaizliedzīgi, ka turpināju iznēsāt bērnu.
tikai šajā gadījumā pašaizliedzība = sevis sargāšana no zaudējuma
21.08.2014 16:29 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
es negribētu ziedot savu dzīvi un brīvo laiku, katru minūti, lai visu laiku ņemtos ap kādu
Kāda jēga tuviniekiem mocīties un ziedot savu dzīvi lai rūpētos par cilvēku, kurš tāpat nespēj dzīvot pilnvērtīgi
Nu sie vaardi nesaskaneetu ar maniem uzskatiem!
Es Eitanaaziju saprotu ar to,ka taadaa veidaa cilveeks vareetu vieglaak beigt savu dziivi,ja ir neglaabjami slims,cies, un pats to loti veelaas(ne taados gadijumos,ka ir kaada psihiska slimiiba,kura jaaaarstee,un tad kad apaarsteets-paardomaa:D
21.08.2014 16:28 |
 
Reitings 70
Reģ: 26.07.2014
dorreen

ir slimības, kas diagnosticējamas jau tad, kad bērns vēl puncī. apbrīnoju tās mātes, kas ar savu egoistiskumu laiž pasaulē slimus bērniņus un pēc tam slavē sevi televīzijā un avīzēs, cik viņas ir lieliskas, jo izvēlējās dzemdēt kroplu bērnu. varones saucās.


a es apbrīnoju Tavas prata spējas :D Tavai zināšanai,USG un analīzes ari mūsdienās kļūdās.Mūsu draugu lokā,sieviete gaidīja veselu bernu ar zemiem skrininga riskiem,veselu bebi USG un piedzima kāds... ta kā nevajag runāt ,ja? un jā viņas ir MĀTES VARONES!!!
21.08.2014 16:25 |
 
Reitings 148
Reģ: 14.08.2014
Lasu, lasu un nesaprotu, no kurienes te dažas ir sapratušas, ka kāds lemj, kuram dzīvot un kuram nē? Vienīgais, ko te meitenes, mani ieskaitot, pateica - ka atbalsta eitanāziju pēc paša vēlmes; ka, ja paši būtu kādā apkopjamā stāvoklī, nevēlētos būt kādam par nastu, līdz ar to, protams, arī citu apkopšanu uzskata par kaut ko ļoti smagu (domājams, vairāk morāli, kaut gan citus aspektus arī nevar izslēgt). Vai te kāds teica "nogalinam visus, kuri nav derīgi sabiedrībai"?


Kurā brīdī kāds teica ka ir sabiedrībai derīgie un nederīgie? Zinu meiteni ar dauna sindromu. Māte jau 20 gadus ziedo savu dzīvi lai par viņu rūpētos. Nestrādā, iztiek no pabalstiem, jo viņu vienu nevar atstāt. Tagad nerunāsim par to cik dzīve ir grūta finansiālā ziņā, bet emocionāli. Uz to meiteni sabiedrībā nekad neskatās kā uz pilnvērtīgu cilvēku, ar tādu attieksmi jāsadzīvo gan viņai, gan viņas mātei. Jā, viņa pati var paēst, bet ne uztaisīt. Jā, viņa ir tāds pats cilvēk kā visi citi, bet nu tā nav pilnvērtīga dzīve! Mātei diendienā jābūt blakus, lai viņai spētu palīdzēt, jāredz kā viņa cieš, labi, varbūt tā meitene visu pilnībā neapzinās, bet kādas ciešanas ir viņas mātei redzot, ka bērns brīžiem pat nevar karoti ielikt mutē? Mātes vairs nebūs, kā tad viņa dzīvos?
21.08.2014 16:22 |
 
Reitings 70
Reģ: 26.07.2014
Bet tas ir pārejošs stāvoklis. Diemžēl ne visi no kārtējās tādas bedres tiek laukā.


Protams,jo izskatās,ka vēlaizvien daļa uzskata,ka depresiju nav jēgas ārstēt,lai iet un lec no tilta un netraucē citiem...
21.08.2014 16:20 |
 
Reitings 70
Reģ: 26.07.2014
Kāda jēga tuviniekiem mocīties un ziedot savu dzīvi lai rūpētos par cilvēku, kurš tāpat nespēj dzīvot pilnvērtīgi


Prātiņ,nāc mājās :D

Pirmkārt,te jau meitene mineja,ka Dauna sindroms nevienmēr nozīmē pilnīgu atpalicību,otrkārt vecāki šo bērniņu gaidīja no visas sirds.Piedzima.Slims.Un ko tālāk? Ne visi spēj norakstīt savu bērnu.Viņi cenšas,Dara,palīdz dajebkā.Viņi to bērniņu mīl dajbekādu un jebkādos apstākļos mīlēs.Protams,tas prasa spēku,bet kaut neliela kripatiņa uzlabojumu bērna veselībā,smaids bērna sejā šādām rūpēm atsver ĻOTI daudz,diemžēl,daudzi to nesaprot.

dorreen

es negribētu ziedot savu dzīvi un brīvo laiku, katru minūti, lai visu laiku ņemtos ap kādu


es gribu redzēt kādu dziesmu Tu dziedātu,ja tas KĀDS būtu tavs tuvienieks.Droši vien galviņā skanētu "nu tak mirsti,mirsti"
21.08.2014 16:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits