Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Draugi nevis ēdiens - blogs

 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Sveikas!
Es nesen sāku rakstīt blogu un labprāt uzzinātu, ko par to domājat un vai ir interese šajā tematā. Rakstu par dzīvesveidu, vegānismu, par ētikas aspektiem ar kuriem saskaramies katru dienu, bet daudzi no mums par tiem neiedomājas.
Ar šo blogu es vēlos pievērst cilvēku uzmanību, ka viss, ko darām, ietekmē ne tikai mūs, bet arī citus mums apkārt. Ka lēmumus ir jāpieņem apzināti un, izdarot vismazāko kaitējumu, sev, citiem, dzīvniekiem un dabai.
Šeit reģistrējos tikai, lai publicētu linku, tāpēc es ļoti novērtēšu, ja atstāsiet savus ieteikumus, komentārus, domas blogā, jo tur tos varēšu uzreizi izlasīt un atbildēt. Komentēt var jebkurš. Rupjus un cieņas aizskarošus komentārus tomēr nebūtu jauki rakstīt un tos visticamāk izdzēsīšu.

LINKS - http://drauginevisediens.blogspot.co.uk/

Tuvākajā nākotnē plānā ir raksti par medu, olām, zivīm, dzīves ilgumu, cirku, zoo dārzu, soju, dzīvnieku produktu industriju mārketingu, iespējams arī kādas receptes un daudzi citi.

Paldies :)
20.08.2014 11:13 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Selene – Tas nenozīmē, ka ir jāturpina testēt zāles uz dzīvniekiem, it sevišķi, kad ir jau pierādīts, ka šie testi ir neprecīzi un pateicoties tiem, daudzi medikamenti vai nu netiek laisti apgrozībā, jo ir neefektīvi dzīvniekos vai arī kaitē cilvēkiem, kaut gan dzīvniekiem problēmas nerada. Tiesa par zālēm, kas jau ir pagātnē testētas, neko nepadarīsi, jo laiku atpakaļ neatgriezīsi, bet tagad? Tagad ir atklātas daudz drošākas un izdevīgākas metodes, tāpēc neredzu iemeslu, kāpēc tās neizmantot.

raccoon -

Zakjis* - Saki, ja es kļūdos, bet tu taču šo diskusiju atvēri pati labprātīgi, vai ne? Vismaz vienu es zinu droši, es tevi nepiespiedu šeit nākt un rakstīt par to, cik ļoti tev garšo steiks (pūstoša miruša dzīvnieka miesa), bet acīmredzot, kaut kas tev tomēr liek atvērt šo lapu atkal un atkal. Kas tas ir, lai paliek tavā ziņā, bet es neko nevienam neuzspiežu, jo galu galā blogu varu rakstīt kaut vai par vienradžiem :)
25.08.2014 18:19 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
raccoon :D

Ehh, vakar tieši pusdienojot ar draugu diskutēju, ka es nesaprotu kā cilvēks var atteikties no kaut kā tik garšīga kā gaļa. Ēdu savu steiku un filosofēju par to, ka nu tiešām nespēju iedomāties kā labprātīgi var kļūt par veģetārieti..
Un ja reiz esi veģetārietis - nu kāpēc ir jāmāca citi dzīvot??? Man, piemēram, negaršo selerija, nēģi un olīves, bet tāpēc es visiem nestāstu, cik tas ir negaršīgi un fui,fui,fui kā kaut ko tādu var ēst..
25.08.2014 13:27 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
25.08.2014 13:22 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Ir pieejami medikamenti, kas ir vegāniem draudzīgi – t.i. nav testēti uz dzīvniekiem un arī nesatur dzīvnieku blakus produktus.


Nevarēju neatbildēt. Nezinu, kur tu kko tādu esi saslasījusies, bet visas zāles, kas ir tirgū un pieejamas pacientiem un ir reģistētas zālu reģistrā, ir testētas gan in vitro, gan in vivo, kā arī uz cilvēkiem. Tā kā nevajaga liet ūdeni.
25.08.2014 13:18 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Sveikas jaunā nedēļā! Kā jau apsolīju, šeit būs atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem!

http://goo.gl/XpsHC6

Atbildes ir pēc iespējas saīsinātas, tāpēc var arī trūkt dažas nianses. Ir atbildēti jautājumi par olām, pienu, medu, medicīnu u.c.

Blogam ir arī jauns izskats un aptaujas jautājums atrodams lapas labajā pusē melnajā lodziņā.


Paldies :)
25.08.2014 12:05 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Un jā, daudzi plusi teokrātijai
Bet kur nu. Ir jau tikai viens - pareizas - dzīvesveids, un tas ir katra paša piekoptais. Jo ja jau tā nedomā, tad jāsāk kkas mainīt .. uz ko cilvēks parastais ir kūtrs un bakstāms.
Paldies dzīvnieku tiesību aktīvistiem!
23.08.2014 13:44 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Ai nu, kkāda dīvaina te uztvere dažām. Par diskusiju kopumā -
Gaļu neēdu, ar savu viedokli virsū neplijos, tāpat neveins man pazīstamais veģetārietis / vegāns to nedara, ja vien cilvēki tīši neprovocē (un šeit es varētu minēt daudzas epizodes par to, cik bieži esmu klausījusies monologus par gaļas nozīmīgumu veselībai no cilvēkiem, ar pat jau manāmām problēmām.).
Šī vispārināšana un steretoipošana ir aizskaroša jebkurai *grupai*;kā melniem, tā baltiem, kā krieviem, tā latviešiem; kā gaļēdājiem, tā veģetāra uztura paveidu cienītājiem. Man tāda vienāmaisābāšana neasocieējas ar erudītu personu,ar ko būtu patīkami komunicēt klātienē.

Par blogu - esmu redzējusi daudzkārt saistošākas līdzīga raktura lapas, vieksmi pilnveidot.
23.08.2014 13:38 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
teokrātija Miljons + tavam komentaaram. Neviens veel tik sakariigu viedokli nav pasniedzis shaja diskusija. :)
23.08.2014 13:37 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Tas nebija ne jautaajums, ne konkreets attiecinaajums uz kaadu. Vienkaarshi izteicos par vegjetaarieshu/vegaanu attieksmi kopumaa.
23.08.2014 13:15 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Diskusija ir vispārīga, es jau iepriekš ar pieminēju ka nekas nav konkrēti attiecināts uz tevi, bet tu izvēlies turpināt malt savu ka tu tā nē nē un velreiz nē, lai gan vispār nav vairs runa par tevi.

Nu izlasi Bonecutie jautājumu, kurš konkrēti tiek uzdots man - par to ūdeni!
22.08.2014 14:27 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vienkārši, ja redzu, ka tiek citēts mans komentārs, tad saprotu, ka atbildēts tiek tieši man.


Diskusija ir vispārīga, es jau iepriekš ar pieminēju ka nekas nav konkrēti attiecināts uz tevi, bet tu izvēlies turpināt malt savu ka tu tā nē nē un velreiz nē, lai gan vispār nav vairs runa par tevi.
22.08.2014 14:25 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Spīdola, beidz visu attiecināt uz sevi, tu tomēr neesi vienīgais šī foruma dalībnieks un ne visiem uztvere un attieksme par konkrētām tēmām ir vienāda. Tas ka tu tā nedarītu, nenozīmē ka visi tā nedarītu.


Vienkārši, ja redzu, ka tiek citēts mans komentārs, tad saprotu, ka atbildēts tiek tieši man.
22.08.2014 14:23 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Bet ja man jautā iemeslu, es nesaprotu, kāpēc man jāmelo.


Spīdola, beidz visu attiecināt uz sevi, tu tomēr neesi vienīgais šī foruma dalībnieks un ne visiem uztvere un attieksme par konkrētām tēmām ir vienāda. Tas ka tu tā nedarītu, nenozīmē ka visi tā nedarītu.
22.08.2014 14:13 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Bet obligaati vajag it kaa netieshi noraadiit cilveekiem, ka tas uudens ir shausmiigi netiirs.

Galju needu gandriiz nemaz, peedeejo reizi eedu pirms dazhiem gadiem. Kaapeec? Vienkaarshi negarsho. Ljoti reti gadaas reizes, kad sagribas. Par vegjetaarieti sevi nesaucu, bet, skaidrs, ka dziivojot Latvijaa, latvieshu gjimenee, diezgan biezhi naakas sastapties ar to ''Shausmas, kaa tu vari neest galju? Tu vispaar kaut ko eed? Es nesaprotu, nu taa tak nevar, galju ir jaaeed!''. Nu neko, taados gadiijumos mieriigi atbildu, ka man negarsho, nesaaku taisiit vegjetaarieshiem tipisko kashkji un atbildes triecienu par visiem tiem liikjiem, saapeem, ko dziivnieki izciesh, utt, utjp.


Bet ja man jautā iemeslu, es nesaprotu, kāpēc man jāmelo. :D

Kašķis man ir izcēlies tikai vienreiz, bet tas būtu izcēlies arī tad, ja es ēstu gaļu. Tas izcēlās, kad kāds paziņa cepināja gaļu kamīnā un sāka man speciāli lielīties, ka pats to teļu aizvakar ir nokāvis, kā viņam tā esot bijusi pirmā reize un ka uzreiz neesot sanācis, teļš raudājis un kliedzis, asinis pa visām malām, utt. Jāaa, nu un es laipni atbildēju, ka ar slepkavību jau nav jālepojas. Varbūt man nevajadzēja viņu saukt par slepkavu, bet viņam arī nevajadzēja no zila gaisa sākt man plīties virsū ar savu varoņdarbu, zinot, kāda ir mana attieksme pret to.
22.08.2014 13:53 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Tas ir tas pats, kas ar peldēšanos, ja ūdens, piemēram, ir netīrs. Es nepeldēšos tādā, bet būs cilvēki, kas peldas. Ja man jautās, kāpēc to nedaru, teikšu, ka negribu peldēties netīrā ūdenī, bet man taču ir vienalga, vai citi to dara, vai nē. Man taču netraucē, ka viņi tajā peldas.

Bet obligaati vajag it kaa netieshi noraadiit cilveekiem, ka tas uudens ir shausmiigi netiirs. :D

Galju needu gandriiz nemaz, peedeejo reizi eedu pirms dazhiem gadiem. Kaapeec? Vienkaarshi negarsho. Ljoti reti gadaas reizes, kad sagribas. Par vegjetaarieti sevi nesaucu, bet, skaidrs, ka dziivojot Latvijaa, latvieshu gjimenee, diezgan biezhi naakas sastapties ar to ''Shausmas, kaa tu vari neest galju? Tu vispaar kaut ko eed? Es nesaprotu, nu taa tak nevar, galju ir jaaeed!''. Nu neko, taados gadiijumos mieriigi atbildu, ka man negarsho, nesaaku taisiit vegjetaarieshiem tipisko kashkji un atbildes triecienu par visiem tiem liikjiem, saapeem, ko dziivnieki izciesh, utt, utjp.
22.08.2014 12:19 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
kabans, nedomāju, ka lielākā daļa kļūst par vegānu vienā dienā izdomājot: no rītdienas vairs neēdīšu. Pati tā esmu vairākkārt mēģinājusi, bet nekas tur nesanāca, jo vnk bija vairāk jāpiedomā pie ēdienkartes, kā arī grūtāk paēst ārpus mājas, Latvijā maza izvēle kafejnīcās.

Lielākā daļa vegānu lieto uzturā produktus, par kuriem citi pat neiedomājas. Un ir arī profesionāli sportisti - vegāni, tā ka iespējams tas ir, bet prasa vismaz sākumā laika ieguldījumu un iedziļināšanos, lai pārveidotu ēdienkarti. No gaļas un zivīm atteikties gan ir samērā vienkārši, man nekādas lielās problēmas nebija un ēdienkarte jorpojām ir gana plaša gan mājās, gan ārpus.
22.08.2014 12:16 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Stiprais_dzimums

Es tiešām palaidu garām, bet kur viņa to rakstīja? Ka lieto uz dzīvniekiem testētas zāles vai kosmētiku?
22.08.2014 09:34 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
kaadus no gaisa parautus?, vina pati raksta, ka lieto tos produktus
22.08.2014 09:31 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Runa ir par liekuliibu! kaa, piemeram, saka ,ka nedrikst eksperimentet uz dzivniekiem, bljauj un aizstaav savu viedokli, bet ko pati dara lietas labaa? neko! tikai tukshi dirsh un dzer ibumetiinu, kad saap veeders.


Tu šeit neesi vienīgā, kura izvirza šādu apgalvojumu. Bet, kur ir teikts, ka meitene šādi liekuļos? Vai, kur ir teikts, ka to dara lielākā daļa vegānu/veģetāriešu, lai to īpaši uzsvērtu? Tāpat, ar tiem ādas aksesuāriem vai Drogu kosmētiku. Nu, kā var ienākt prātā brukt virsū "citādi domājošiem" ar tekstu "tev nav tiesību uztiept man savu viedokli", bet tajā pat laikā izdarīt kādus no zila gaisa parautus secinājumus otru apsūzot liekulībā? :D Lūk, tas ir kaut kas. :D
22.08.2014 09:29 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
tēma neinteresē, bet patik lapa izveidota nepārskatāma un haotiski, krasas nepievilcīgas un daudzām bildēm slikta kavlitāte. Iesaku nerakstīt garus tektus vienā palagā, bet sadalīt nodaļās, kuai katrai ir sava "podziņa".

Ar neglītu lapu mūsdienām publiku nepiesaistīsi.
22.08.2014 09:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits