Draugi nevis ēdiens - blogs

 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Sveikas!
Es nesen sāku rakstīt blogu un labprāt uzzinātu, ko par to domājat un vai ir interese šajā tematā. Rakstu par dzīvesveidu, vegānismu, par ētikas aspektiem ar kuriem saskaramies katru dienu, bet daudzi no mums par tiem neiedomājas.
Ar šo blogu es vēlos pievērst cilvēku uzmanību, ka viss, ko darām, ietekmē ne tikai mūs, bet arī citus mums apkārt. Ka lēmumus ir jāpieņem apzināti un, izdarot vismazāko kaitējumu, sev, citiem, dzīvniekiem un dabai.
Šeit reģistrējos tikai, lai publicētu linku, tāpēc es ļoti novērtēšu, ja atstāsiet savus ieteikumus, komentārus, domas blogā, jo tur tos varēšu uzreizi izlasīt un atbildēt. Komentēt var jebkurš. Rupjus un cieņas aizskarošus komentārus tomēr nebūtu jauki rakstīt un tos visticamāk izdzēsīšu.

LINKS - http://drauginevisediens.blogspot.co.uk/

Tuvākajā nākotnē plānā ir raksti par medu, olām, zivīm, dzīves ilgumu, cirku, zoo dārzu, soju, dzīvnieku produktu industriju mārketingu, iespējams arī kādas receptes un daudzi citi.

Paldies :)
20.08.2014 11:13 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nu ja es gaļu ēdu KATRU dienu un gandrīz katrā ēdienreizē, tad laikam gan varu uzskatīt sevi par gaļēdāju.

Es varbūt esmu stulba, bet arī labprāt uzzinātu par to pienu. Ar olām vēl teorija skaidra - mēs apēdam olas, no kurām teorētiski varētu izšķilties cālīši un laimīgi dzīvot. Bet kas ir ar tiem piena produktiem??? Govis taču ir jāslauc..
21.08.2014 10:52 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Cik es sākumu palasīju, nav nekas par dzīvesveidu, viss ir tikai šausminoši stāsti, kas ko izmanto un kāpēc neēst gaļu.

Nav nekā par to, kur paēst vegāniem, kā gatavot vegāniem, kāda ir pašsajūta esot vegānam, sports un vegānisms utt. Atkal viedokļa uzspiešana.

Bet man līdz sīm neviens vēl nav paskaidrojis-kāpēc dzert pienu un ēst olas ir sliktās, kā to izmest grāvī??
jo olas tiks dētas ša vai tā un piens tiks slaukst šā vai tā.
Lūdzu, paskaidrojiet kāds!!!
21.08.2014 10:39 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un es gribētu zināt ko vegāns/dzīvnieku aizstāvis teiktu lai iesāk ja viņš būtu uz nāves gultas, viņam tiktu dota nedēļa laika kuras laikā vai nu viņš var mirt mokošā nāvē, vai arī viņš var dot iespēju jaunām zālēm kuras tika un vel tiek testētas uz dzīvniekiem, bet ir iespēja ka viņš izdzīvos ja viņas lietos.

Reāli ja ir cilvēki kas ir pret dzīvnieku testēšanu, nu tad lūdzu piesakieties kā brīvprātīgie lai uz jums testē!
21.08.2014 10:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ak tad ja dzīvnieku normas ierobežo - nelaiž ziemā pa zāli skraidīt govīm, neļauj vistām olas izperēt vasaras beigās kad tā pat tie cālēni neizdzīvos vai arī slaukt govi kaut ar tas viņai palīdzēs ir nepareizi, bet tas ka man kā cilvēkam gaļēdājam būtu jāpārtrauc ēst gaļa it normāli.
A vot es nepārtraukšu ēst galu, es neļaušu zvēriem pasaulē savairoties līdz tādiem daudzumiem ka mums ne vien pašiem ko nebūs ēst, bet pat nebūs zaļa zālīte kuru gotiņām uzgrauzt.

Visam ir jābūt līdzsvarā, nevis tā kā vegāni un dzīvnieku aizstāvji akli var noriet visus, kaut paši nemaz nav padomājuši kādas būtu sekas ja viņu vēlmes tiktu globāli pieņemtas.
21.08.2014 10:30 |
 
Reitings 264
Reģ: 21.11.2013
Grūti lasīt, bet atbalstu domu- ja ir iespējams otram nenodarīt pāri, tad ..kāpēc to neizvēlēties.
Edu gaļu, reti, bet ēdu. Garšo. Viss tas process ir dabīgs, laika gaitā izveidojies. Piemēram, arī lauvu tu nepiedabūsi ēst zāli, jo viņš ir lauva.
Par vegānu nevarētu būt ( man garšo olas, piens, biezpiens , sieri + neuzskatu, ka šis process dara pāri dzīvniekiem).

Par dzīvnieku izmantošanu kosmētikas ( u.t.l. lietu) testēšana gan iebilstu. manuprāt var iztikt bez tā. Izvēlos pēc iespējas dabiskākus produktus.

Bet atcerēsimies vienu, ka daudz eksperimenti glābuši daudzas dzīvibas. kaut vai medicīniskos jautājumos iedziļinoties. Gan vakcīnu, gan medikamentu ziņā , nemaz nerunājot par operācijām.

Atbalstu seno civilizāciju iekārtoto domu, ka visa pasaule ir vienots veselums. mums ir jāattiecas ar cieņu pret to. Arī nogalinot. Pēc iespējas saudzīgāk un ar pateicību, neapdraudot citus.
21.08.2014 10:02 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ja jau te sākās šī uzspiešana un smadzeņu skalošana, kas tā kā jau bija gaidāma, tad es mazliet atļaušos paplatināt autores šauro pieri.

Neesi reiz aizdomājusies, ka, piemēram, medicīnā un farmācijā, lai arī cik tie dzīvnieciņi nebūtu mīļi, nevar iztikt bez eksperimentiem uz dzīvniekiem. Tas attiecas pilnīgi uz visu, sākot ar seno citramonu, beidzot ar moderniem, nezinu, karotīdu stentiem sirdij, kas katru gadu, tai skaitā arī Latvijā, glābj daudz darbspējīgo !!! iedzīvotāju, īpaši vīriešu dzīvības, turklāt glābj tā, ka cilvēkam saglabājas darbspēju un iepriekšējo dzīves kvalitāti.

Karoče, uzēd karbonādi un nomierinies!
21.08.2014 08:36 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
21.08.2014 08:14 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Vegāni nevienam neko neuzspiež


Mīļā, ar to visu argumentēto palagu tu ļoti uzspied savu viedokli. Jā, karbonādi nerauj no mutes laukā, bet kaunini.
Un gaļas ēdienam nav jābūt taukainam. Tas tā. To tu visticamāk nemaz nezini, jo visi tie, kuri ēd gaļu tev asociējas tikai ar taukiem.

Dzīvo laimīga, bet neuzbrūc ar savu viedokli!
21.08.2014 08:08 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Es īsti nesaprotu, kas slikts no tā, ka dzeru pienu/ēdu sieru un biezpienu? Vecvecākiem bija govis, kaimiņiem (dzīvoju laukos) ir govis.. Viņas mierīgi staigā pa pļavu, ēd, neviens viņas nost neslepkavo, cik zinu, piens ir no govs jāizslauc, ja netiek barots telēns, tad kas slikts tajos produktos? Tāpat kā olas? Vistas skraida pa pagalmu, ziemā pa kūti.. ēd, dzīvo. Viņas dzīvotu tādu pašu dzīvi arī tad, ja tu to olu neapēd. Esmu pret dzīvnieku spīdzināšanu, bet neesmu par vegānismu, jo domāju, ka viss, kas atrodams dzīvnieku valsts produktos arī ir vajadzīgs cilvēkam.
21.08.2014 00:55 |
 
Reitings 18
Reģ: 02.08.2014
Atkal es.. :D

6. Vairums slaucamās govis dzīvo noslēgtos, necilvēcīgos apstākļos. Nekad neredz ganību zaļo zāli, ko tām vajadzētu ēst. Govju dabiskais ēdiens ir zāle.
No- http://drauginevisediens.blogspot.co.uk/2014/08/pieaugusie-mazuli-piens-un-kalcijs.html
Autorei jautājums- Esi kādreiz bijusi kūtī? Ziemā govis dzīvo noslēgtos apstākļos,kūtī, un saņem sienu. Tikko kā sniegs nokūst un parādās zāle- govis iet laukā.Pavada tur visu dienu un nakti, atrodoties kūtī uz slaukšanu, vai ja pašas vēlās.
Un ko autores prāt lai govs dara ar pienu,kad nav jāizbaro teļš?
Un nē, man nav kūts, un maniem radiem arī nav govis. :D Bet dzīvoju ārzemēs, un šeit ir ļoti daudz kūtis, tāpēc esmu samērā labi informēta. :D Ko gan nevarētu teikt pa autori, vai cilvēku,kas rakstījis tekstus.
Un manī radās interese- kas ir kaņepju piens? :D :D
21.08.2014 00:08 |
 
Reitings 18
Reģ: 02.08.2014
Intereses pēc: cik daudz Omega3 (zivju veidā) cilvēkam jāuzņem? Un cik daudz vegāniem jāuzņem dažādo produktu kas aizstāj zivju eļļu? Nezinu vai var saprast domu, tāpēc piemērs: parastam cilvēkam x grami zivs, vegānam x grami linsēklas utml.
20.08.2014 23:50 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
nepatīk ja kāds cenšas man uzspiest savu viedokli, tapēc nemaz nevēru vaļā.

bet jautājums vegānam? kapēc nelieto dzīvnieku valsts produktus, kas tiek iegūti dzīvniekam draudzīgā veidā?
iedomājies situāciju- visi pasaules cilvēki pievēršas vegānismam- lielākā daļa dzīvnieku sugu ir pakļautas izmirstībai. kapēc? jo kurš rupēsies par to govi, ja no viņas uzturēšanas nav nekāds labums?
20.08.2014 23:34 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Ja diskusijas autore ir kaut reizi mūžā lietojusi medikamentus.. tad diemžēl arī viņa nav patiess dzīvnieku ''draugs''.. uz tām mīļajām radībiņām tiek eksperimentēts ar zālēm (pirms dod cilvēkam)

+
Bet tik tālu, nemaz nelasīju, man kļuva viss skaidrs, pie colas raksta!
20.08.2014 23:20 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja diskusijas autore ir kaut reizi mūžā lietojusi medikamentus.. tad diemžēl arī viņa nav patiess dzīvnieku ''draugs''.. uz tām mīļajām radībiņām tiek eksperimentēts ar zālēm (pirms dod cilvēkam) :)
20.08.2014 23:15 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Viena no bloga tēmām bija:
kas notiek organisma kad dzeram kolu.


Es šo rakstu lasīju facebook, kādu laiku atpakaļ! Sanāk, ka rakstus blogā, pārkopē no citiem avotiem? Tādā gadījumā, tev jānorāda pirmavots !
Man patīk oriģināli blogi, kur raksti netiek pārkopēti!
20.08.2014 23:09 |
 
Reitings 18
Reģ: 02.08.2014
lai tos uzresninātu un tad nogalinātu priekš gaļas, piena un olu biznesa visā pasaulē.


BULLSHIT!
Tev nu būtu jāzina, ka piemēram govis neuzbaro un tad nenogalina. Tīri tauki nevienam nav vajadzīgi. Lielākā daļa govju dzīvo samērā labu dzīvi. Bizness: govs jūtas slikti/ir slima,nav sabalansēti,pietiekoši paēdusi- maz piens, pienam slikta kvalitāte,pārāk taukains,pārāk daudz baktērijas- nāk mazāk naudiņas.
Un kautuvēs NEVIENS NORMĀLS CILVĒKS negriež nost vispirms galvu,šaubos,ka kādam ir jāstāsta kā tas notiek.
20.08.2014 22:56 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Vispār man ļoti nepatīk, ja dzīvnieku aizstāvji u.tml. "nišas" pārstāvji uzspiež savus uzskatus. Jo parasti tas tiešām aprobežojas ar teju fanātisku sava viedokļa uzstiepšanu citiem un vairāk neko! Pat ne konkrēti šajā gadījumā, bet visā visumā.

+++ Un vairākums arī cenšas to uzspiest, cik esmu novērojusi, ja ne tieši, tad caur puķēm pavisam noteikti. Mani ne blogs, ne garie komentāru palagi, domāju tāpat kā daudzus, nepārliecinās darīt savādāk.
20.08.2014 22:54 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Blogs ir labs.. Bet bildes.. Nu nezinu, arī tie, kas dalās fb ar tām briesmīgajām bildēm. Man drīzāk ātrāk gribas pārskriet pāri tam rakstam, lai neredzētu bildi.
20.08.2014 22:48 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
20.08.2014 22:43 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Darla nejauc pimpi ar pirkstu. :-P

Lapu gan valjaa neveeru,jo izlasiiju komentaaros,ka tur ir shausmiigas bildiites.

Pati ideja gan ir laba,cik gan noprotu no komentaariem,tavaa blogaa paviid vairaak moralizeesana,to varbuut centies nomainiit uz vienkarshu dzivesveida izklaastu,uz to kaa tas padara tavu dzivi labaku,ieliec kadu recepti utt.
Moralizeet nevajag. :)
20.08.2014 22:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits