Draugi nevis ēdiens - blogs

 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Sveikas!
Es nesen sāku rakstīt blogu un labprāt uzzinātu, ko par to domājat un vai ir interese šajā tematā. Rakstu par dzīvesveidu, vegānismu, par ētikas aspektiem ar kuriem saskaramies katru dienu, bet daudzi no mums par tiem neiedomājas.
Ar šo blogu es vēlos pievērst cilvēku uzmanību, ka viss, ko darām, ietekmē ne tikai mūs, bet arī citus mums apkārt. Ka lēmumus ir jāpieņem apzināti un, izdarot vismazāko kaitējumu, sev, citiem, dzīvniekiem un dabai.
Šeit reģistrējos tikai, lai publicētu linku, tāpēc es ļoti novērtēšu, ja atstāsiet savus ieteikumus, komentārus, domas blogā, jo tur tos varēšu uzreizi izlasīt un atbildēt. Komentēt var jebkurš. Rupjus un cieņas aizskarošus komentārus tomēr nebūtu jauki rakstīt un tos visticamāk izdzēsīšu.

LINKS - http://drauginevisediens.blogspot.co.uk/

Tuvākajā nākotnē plānā ir raksti par medu, olām, zivīm, dzīves ilgumu, cirku, zoo dārzu, soju, dzīvnieku produktu industriju mārketingu, iespējams arī kādas receptes un daudzi citi.

Paldies :)
20.08.2014 11:13 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
becky, kosmētikas blogos jau arī bieži ir iežēlinošas bildes (pirms un pēc zieķa uzklāšanas :D ).
21.08.2014 14:53 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Spīdola, nu runa jau par to arī bija, ka blogā ir plikā smadzeņu skalošana - govīm vajag zāli, ēst gaļu ir slikti, eksperimentēt arī, bet kur tad tas ieskats par, jā, kaut vai par pārtiku, kur tā stereotipu laušana - pārkopētie raksti bez atsaucēm un iežēlinošās bildes!
21.08.2014 14:50 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Spīdola, gurķi bija kā piemērs. Un vegāni taču ēd tikai augu izcelsmes produktus. Kas tad paliek ziemā? Latvijā ziemā pieejami tikai savi kartupeļi, burkāni un bietes. Vai tas ir veselīgi?
21.08.2014 14:49 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Interesanti, ka tad, kad tiek reklamēts kāds kārtējais kosmētikas blogs, šādi komentāri par uzbāšanos un smadzeņu skalošana neseko.


Jo kosmētikas blogeres neuzraksta pusmetru garu monologu mēģinot uzspiest savu kosmētikas lietošanu tām, kas to nelieto un vēl kauninot, ka viņas nelieto.
21.08.2014 14:49 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nu es arī neplānoju kļūt par vegānu, no gaļas un zivīm gan esmu atteikusies un jūtos ļoti labi, vairs nespēju iedomāties ēst gaļu. Taču tāpēc vien jau neuzskatu šo blogu par uzbrukumu sev, ka turpinu un turpināšu ēst olas un piena produktus. :D

Taču kas attiecas uz tiem spāņu gurķiem, nu nav tā. Veģetārisms nav tikai gurķi un salātlapas, tas ir stereotips. :)
21.08.2014 14:46 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Spīdola, gaļas lietotāji ir agresīvāki par kosmētikas lietotājiem :D
Par dzīvniekiem teikšu, ka žēl viņus, bet šī ir tā lieta, par kuru es cenšos nedomāt, kur nu vēl lasīt blogu par eksperimentiem uz dzīvniekiem un citiem pāridarījumiem ar visām bildēm. Nē, paldies, nav priekš manis.
Par vegānimu - domāju, ka tā ir laba lieta, bet ne mūsu platuma grādos, jo mūsu vasara ir tik īsa, ka pašmāju produkcija ir pieejama ļoti īsu periodu un rīt viscauri gadam spāņu gurķus nu dien man nešķiet nekas veselīgs. Bendēt savu veselību? Arī nav priekš manis.
21.08.2014 14:42 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es nesaprotu, kāpēc autorei tiek pārmesta "smadzeņu skalošana, uzbāšanās", utt. Katra paša izvēle - lasīt vai nē. Manuprāt, ko un kā cilvēks blogā raksta, ir viņa paša darīšana. Atradīsies lasītāji arī šai tēmai. Interesanti, ka tad, kad tiek reklamēts kāds kārtējais kosmētikas blogs, šādi komentāri par uzbāšanos un smadzeņu skalošana neseko. Neseko arī sirdi plosoši pārmetumi no kosmētikas nelietotājām par to, ka viņām liek lietot kosmētiku. :D Šajā diskusijā gan ir labi manāms, ka gaļas ēdāji uzreiz sāk attaisnoties ar to, ka viņi nereklamē to, ka ēd gaļu, ka viņu nostāju tās bildītes nemainīs, utt. So what? Neviens taču neliek atteikties no gaļas, vienkārši cilvēks ielicis, ka raksta blogu par šo tēmu.
21.08.2014 14:34 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Un tad kā, lai rada zāles pašiem dzīvniekiem - arī uz cilvēkiem eksperimentēt? :D
21.08.2014 14:31 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Lai eksperimentē ar cilvēkiem. Ne dzīvniekiem šīs zāles domātas, bet cilvēkiem, tātad kāpēc nevarētu eksperimentēt ar cilvēkiem?

Galvu neesi saspiedusi?
21.08.2014 14:29 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Lai eksperimentē ar cilvēkiem. Ne dzīvniekiem šīs zāles domātas, bet cilvēkiem, tātad kāpēc nevarētu eksperimentēt ar cilvēkiem?

ĢENIĀLI!

21.08.2014 14:24 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Palasot šīsdienas diskusijas.. var nojaust, ka daži labi ir īsti dzīvnieku draugi, bet tajā pat laikā nežēlīgi pret cilvēkiem :D Es labāk palieku filantrops.. :D :D
21.08.2014 14:20 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Nina, un ko izņemot brēkšanu jūs esat izdarījuši, lai tā būtu? Nebūtu slikti, bet kur ir reālie soļi, kā jūs piespiedīsiet medicīnas un farmācijas lielvalstis, lielos, atkal, cilvēktiesību aktīvistus šādam solim, likumdošanas imaiņām utt. u.tml. Kārtējā tukšā muldēšana! Visiem žēl, man arī, bet dzīve vispār ir skarba!
21.08.2014 14:11 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Neesi reiz aizdomājusies, ka, piemēram, medicīnā un farmācijā, lai arī cik tie dzīvnieciņi nebūtu mīļi, nevar iztikt bez eksperimentiem uz dzīvniekiem.

Lai eksperimentē ar cilvēkiem. Ne dzīvniekiem šīs zāles domātas, bet cilvēkiem, tātad kāpēc nevarētu eksperimentēt ar cilvēkiem? Nezinu, ieslodzītiem vai vienkārši par to maksāt naudu, gan jau tādi kadri, kas gribētu, atrastos.
21.08.2014 13:30 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Malacis, ka izveidoji šādu lapu, manuprāt, ļoti atbalstāma ideja.
21.08.2014 13:26 |
 
Reitings 18
Reģ: 02.08.2014
Nesaprotu pret ko vegāniem iebilst sakrā ar teļu noņemšanu no govs? Teļš netiek badināts, pie viņa ik pēc dažām stundām iet cilvēks un baro no pudelītes,līdz tas iemācās pats lakt pienu. Un labāk būs,kad teļš paliks pie govs, un stulbā govs ar savu masu to sīko nospiedīs? Lopi neskatās kur ir viņu bērns, nedz govs, nedz aitas.Un arī aitas netiek turētas baisu baisos apstākļos, vismaz Skandināvijā tikko ir zāle ko ēst aitām, viņas tiek palaistas laukā. Vai pļavā blakus kūtij, vai kalnā ganīties. Un skats diezgan briesmīgs- aita stāv, jērs pieskrien,sāk bakstīt pupus un dzert, aita sāk kustēties, ar kāju uzper jēram, un aita mierīgi iet tālāk.
21.08.2014 13:21 |
 
Reitings 559
Reģ: 08.06.2014
Es īsti nesaprotu, kas slikts no tā, ka dzeru pienu/ēdu sieru un biezpienu? Vecvecākiem bija govis, kaimiņiem (dzīvoju laukos) ir govis.. Viņas mierīgi staigā pa pļavu, ēd, neviens viņas nost neslepkavo, cik zinu, piens ir no govs jāizslauc, ja netiek barots telēns, tad kas slikts tajos produktos? Tāpat kā olas? Vistas skraida pa pagalmu, ziemā pa kūti.. ēd, dzīvo. Viņas dzīvotu tādu pašu dzīvi arī tad, ja tu to olu neapēd. Esmu pret dzīvnieku spīdzināšanu, bet neesmu par vegānismu, jo domāju, ka viss, kas atrodams dzīvnieku valsts produktos arī ir vajadzīgs cilvēkam.


Pilnīgi piekrītu!

Lai arī esmu veģetāriete(jo gaļa vienkārši negaršo,kļūst slikti ēdot),tomēr uzskatu,ka dzīvnieki ir domāti kā pārtikas produkti,BET tos nedrīkst mocīt!!!
21.08.2014 13:16 |
 
Reitings 264
Reģ: 21.11.2013
...aizdomājos dziļāk...
Hm...ja nelieto olas, nedz vistu ( vai jebkuru to putnu, kas to olu dēj), ..kāpēc tad vajadzīgas vistas?! Tāpāt likvidējams.

Un par to govi, cūku u.t.l. , ja nelieto, tad..nav jēgas viņām vairoties. Arī Likvidējams.
Viss pasaulē ir saistīts. Mēs esam vienā ķēdē. Ja kaut ko izslēdz, pamatotu vai nepamatotu iemeslu dēļ, mainās visa ķēde un tās būtība.
Tad nav vajadzigi mājlopi kā mājdzivnieki. Tikai tik daudz , cik draugs vai mīlulis.
Bet mīluļa vietā man ir ērtāks suns mājās, nevis govs.
21.08.2014 11:29 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Tas ir, piens ir, bet vegāni protestē pret to, ka teļš tiek atņemts.. Vispār, ja govi neslauktu, viņai būtu ļoti grūti
21.08.2014 11:02 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Govij atņem teļu, lai tas nepaliktu zīdīšanai, bet cilvēkam... Jo govij piena nav, ja viņa nav grūsna
21.08.2014 10:57 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Reiz biju pasākumā, kur vegānu organizācija mēģināja noformulēt savu mērķi, kāpēc neaiztikt dzīvniekus - mērķis ir saprast, ko dzīvnieks vēlas un kas viņam ir vajadzīgs. Cilvēks darot visu patvaļīgi, nemaz neiedziļinoties dzīvnieka domās. Te gan jāsāk prātot, cik tālu sniedzas dzīvnieka spēja spriest. Maz ticams, ka cūkas sapnis ir gozēties džakuzi katru dienu un dzert šampanieti brokastīs.
Tā kā šīm organizācijām, manuprāt, ir nepareiza pieeja savu mērķu definēšanā un argumentos..

Bet pilnībā atbalstu to, ka vajag daudz, daudz vairāk informācijas par veģetārisma/vegānisma dzīvesveidu, jo cilvēkos joprojām ir domas, ka tie tik tādi zālēdāji un kārtīgs cilvēks (kārtīgs latvietis) bez karbonādēm nevar.
21.08.2014 10:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!