Draugi nevis ēdiens - blogs

 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Sveikas!
Es nesen sāku rakstīt blogu un labprāt uzzinātu, ko par to domājat un vai ir interese šajā tematā. Rakstu par dzīvesveidu, vegānismu, par ētikas aspektiem ar kuriem saskaramies katru dienu, bet daudzi no mums par tiem neiedomājas.
Ar šo blogu es vēlos pievērst cilvēku uzmanību, ka viss, ko darām, ietekmē ne tikai mūs, bet arī citus mums apkārt. Ka lēmumus ir jāpieņem apzināti un, izdarot vismazāko kaitējumu, sev, citiem, dzīvniekiem un dabai.
Šeit reģistrējos tikai, lai publicētu linku, tāpēc es ļoti novērtēšu, ja atstāsiet savus ieteikumus, komentārus, domas blogā, jo tur tos varēšu uzreizi izlasīt un atbildēt. Komentēt var jebkurš. Rupjus un cieņas aizskarošus komentārus tomēr nebūtu jauki rakstīt un tos visticamāk izdzēsīšu.

LINKS - http://drauginevisediens.blogspot.co.uk/

Tuvākajā nākotnē plānā ir raksti par medu, olām, zivīm, dzīves ilgumu, cirku, zoo dārzu, soju, dzīvnieku produktu industriju mārketingu, iespējams arī kādas receptes un daudzi citi.

Paldies :)
20.08.2014 11:13 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Bet kāpēc tas tā ir jāpasniedz? Lai liktu citam cilvēkam justies vainīgam par viņa izvēlēto dzīves veidu?

Kā viens onkulis teica "nekad nesaki ka ēdiens ir negaršīgs jo lai gan tev varbūt viņš tāds ir, bet citiem viņš garšo! Jāsaka ir Man negaršo".


Bet es taču arī saku - "man ir sajūta, ka ēdu līķus", ko viņi izsecina, vairs nav mana atbildība. Es nevienam nelieku justies vainīgam - ja mani ar šiem jautājumiem neaiztiktu, vispār par to pat runas nebūtu. Pati arī nemaz ne tik sen to gaļu ēdu, un man nebija prātā nosodīt vai izsmiet sastaptos veģetāriešus. Tāpēc es tiešām nesaprotu tos, kam tik ļoti rūp tas, ko un kādu iemeslu dēļ citi ēd un ko nē.
22.08.2014 00:41 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
:D :D
22.08.2014 00:41 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nu bet tas nebūs īstais iemesls, jo es tiešām vairs fiziski nespēju iedomāties ēst gaļu tieši tādēļ, ka man ir sajūta, ka ēdu līķus


Bet kāpēc tas tā ir jāpasniedz? Lai liktu citam cilvēkam justies vainīgam par viņa izvēlēto dzīves veidu?

Kā viens onkulis teica "nekad nesaki ka ēdiens ir negaršīgs jo lai gan tev varbūt viņš tāds ir, bet citiem viņš garšo! Jāsaka ir Man negaršo".
22.08.2014 00:34 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Neviens dzīvnieks nenodrošina citiem dzīvniekiem labākus dzīves apstākļus, tad kāpēc, lai cilvēks pūlētos piem. vistām par prieku?


Tur jau tā lieta, ka šeit jau ir runa nevis par to lai tas gaļēdājs no tā dzīvnieka tikai paēstu, bet gan arī par to ka viņš no tā grib iegūt peļņu un jo vairāk jo labāk. No cilvēcīgā faktora, drizāk vajadzētu ieviest DAUDZ vairāk bioloģiskās fermas, kur tomēr dzīvniekiem ir iespēja uz pilnvērtīgāku dzīvi pirms viņi tiek nokauti. Pašai drauga ģimenei šāda ferma pieder un nez, man jau liekas ka dzīvniekiem ar ir ļoti labi apstākļi tur un godīgi sakot kad dabū ilgāku laiku padzīvot īstā fermā tad ar saprot ka tā dzīve vienkārši ir iekārtota ka stiprākie izdzīvo. Lielākoties tie vegāni man liekas ka ir pilsētas cilvēki kam ar īstu lauku dzīvi nav bijusi nekāda saskarsme un viss info ir ņemts tikai no TV un interneta, pat 100 % neapzinoties kā vispār dzīve ir iekārtota īstā lauku fermā.
22.08.2014 00:29 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Iespējams, ja ''līķu'' vietā pateiktu ''man negribās apmierināt izsalkumu uz citas radības dzīvības rēķina'' (vai līdzīgi maigi).. tad, iespējams, pārmetumi izpaliktu


Nu bet tas nebūs īstais iemesls, jo es tiešām vairs fiziski nespēju iedomāties ēst gaļu tieši tādēļ, ka man ir sajūta, ka ēdu līķus, kas skaisti safasēti paciņās un izcepti. Jā, man ir žēl dzīvnieku, bet tas nav tas galvenais iemesls, kāpēc pārtraucu gaļas ēšanu. Pasakot īsto iemeslu, nez kāpēc apvainojas, lai arī, loģiski domājot, tā tomēr ir taisnība. Miris dzīvnieks IR līķis, lai kā arī dažiem negribētos to pieņemt.
22.08.2014 00:29 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Eiropas Savienībā ir ar likumu aizliegts pārdot kosmētiku, kas testēta uz dzīvniekiem, un testēt kosmētiku uz dzīvniekiem, lai pārdotu to citur. Visa Drogu kosmētika ir netestēta, un nekādas cenu atšķirības tur nav. Un jā, par to jāpateicas šiem moralizējošajiem un prātu izkūkojušajiem vegāniem, no kuriem it kā neesot jēgas, un kas esot liekuļi, jo krāso matus un lieto kosmētiku.

Otrkārt, mūsdienās ļoti daudzus medikamentus testē uz cilvēkiem, pēc tam, kad tos ir novērtējuši toksikologi un citi speciālisti. Turklāt arī tos medikamentus, kas ir testēti uz dzīvniekiem pirms tam - jo ir maza varbūtība, ka cilvēks uz medikamentu reaģēs tāpat kā trusis vai pat pērtiķis (eksperimenti ar kuriem jau sen ir aizliegti). Ir bijušas pat HIV vakcīnas, kas primātos HIV izārstē perfekti, bet cilvēkā slimību tikai veicina un paātrina. Un otrādi - daudzu medikamentu un procedūru atklāšana ir aizkavēta, jo tie nedarbojās uz dzīvniekiem, lai gan darbotos uz cilvēkiem, piemēram, asins pārliešana aizkavējās vairākas dekādes. Testēšana uz dzīvniekiem pašu zinātnieku vidū tiek gana zemu vērtēta un uzskatīta par maz efektīvu, tādēļ uzskatīt to par kaut kādu svēto grālu, bez kura mums nebūtu nekādu zāļu ir visnotaļ naivi. Ne bez pamata daudzi ir apgalvojuši, ka gadījumā, ja cilvēka izpētē būtu ieguldīti tādi paši finansiālie un kognitīvie resursi kā primātu, trušu un žurku izpētē, tad mēs varbūt jau tagad varētu ārstēt AIDS un vēzi un citas slimības arī cilvēkos, ne tikai citu sugu dzīvniekos. To arvien vairāk rietumu valstis arī cenšas darīt, lai uzlabotu zinātnes kvalitāti un ētisku attieksmi pret dzīvniekiem. Ne visur ir tā kā pie mums barbariem, kur visa vardarbība tiek atbalstīta, jo ''tāda ir dzīve, tāda ir pasaule, viss notiek tā kā tas notiek.'' Civilizētajā pasaulē visi šie eksperimenti jau krietnu laiku atpakaļ ir sākuši iet uz galu.
22.08.2014 00:25 |
 
Reitings 625
Reģ: 17.05.2011
Mans viedoklis - šādiem dzīvnieku attēliem tur nevajadzētu būt, tas ir pārāk nežēlīgi, ko tādu publicēt...
22.08.2014 00:25 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Un es godīgi atbildu, ka no gaļas esmu atteikusies tāpēc, ka negribu ēst līķus? Sejas izteiksme šajā gadījumā jautājuma uzdevējam izmainās un sākas viss pārējais minētais.
Iespējams, ja ''līķu'' vietā pateiktu ''man negribās apmierināt izsalkumu uz citas radības dzīvības rēķina'' (vai līdzīgi maigi).. tad, iespējams, pārmetumi izpaliktu :)

Daudz ir atkarīgs no pasniegšanas, izteikšanās veida. Kad es te, cosmo.lv, uzrakstu savu jauko domu ar skarbāku vārdu, tad arī pāršalc reizēm sašutums... :D
22.08.2014 00:22 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
par to ka varbūt dzīvniekiem netiek dotas viss labākie dzīves apstākļi tikai lai cilvēkiem no tā būtu peļņa.

Neviens dzīvnieks nenodrošina citiem dzīvniekiem labākus dzīves apstākļus, tad kāpēc, lai cilvēks pūlētos piem. vistām par prieku?
22.08.2014 00:19 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Gaļēdājiem - Cilvēkam tomēr +/- mūsu valstī ir nepieciešams lietot gaļu lai būtu pilnvērtīgs uzturs


Es pazīstu cilvēku, kurš 20 gadus ir veģetārietis (gan ne vegāns), ir pilnīgi vesels un fiziski spēcīgs, un, zinot viņu, viņam pilnīgi noteikti ir daudz pilnvērtīgāks un veselīgāks uzturs nekā vidējam gaļas ēdājam, kurš ēd taukos peldošu karbonādi, kas cepta no Maksimā nopērkamās cūkgaļas... vai Rimi broilera vistas un hamburgera. Viss ir relatīvi. Tas, ka visēdājs ēd gaļu, nepadara viņa uzturu par labāku vai pilnvērtīgāku par veģetāru uzturu. Un otrādi - veģetārismā pilnvērtīgs uzturs nenozīmē tikai gurķus un tomātus diendienā, bet arī lietas, kas aizstāj nepieciešamās vielas no gaļas un zivīm.
22.08.2014 00:15 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Un runājot par autores blogu - šī diskusija, domājams, tikai a)veicina tā atpazīstamību; b)sniedz autorei, manuprāt, daudzas labas idejas par to kā pareizāk uzrunāt auditoriju, lai sasniegtu savu mērķi. Tas ir nepieciešams viņai, nevis lasītājam, un tas ir jāsaprot, ja viņa vēlas panākt savu mērķi.

Es vairs šajā tēmā izteikties negrasos, paldies.
22.08.2014 00:14 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
iesaku autorei aizbraukt uz kādu saimniecību un paskatīties, kā tā lopu turēšana notiek realitātē. es pati savas veģetārisma gaitas esmu sākusi, skatoties uz šausminošām bildītēm, bet tās bildes ir cītīgi atlasītas, lai parādītu vardarbīgākās, daudzviet (it īpaši Eiropā) pretlikumīgas metodes. kaut kas līdzīgs notiek ar video par abortiem, kad rāda, kad jau attīstījušos augli sagraiza gabalos, un viņš pretojas... normālā praksē tas netiek pieļauts.
tiešām silti iesaku aizbraukt uz vairākām saimniecībām un atgriezties realitātē.
es piem. zinu, kā tiek turētas piena govis, lai atbilstu normatīviem, ka vistas dēj neapaugļotas olas un nekādi cālīši no tām nekad neizšķilsies, kā ražo medu, kā nokauj dzīvniekus un izmanto maksimāli visas tā daļas, ar ko baro lopus. ka muskuss sen jau tiek ražots sintētiski, un atrast dabīgu muskusu ir ļoti grūti, un ja atrod, tas visdrīzāk būs melnā tirgus produkts. ka pieejamajā kosmētikā izmantotā ''placenta'' gandrīz vienmēr būs augu izcelsmes produkts. dzīvnieku izcelsmes glicerīns ir pārāk dārgs, visbiežāk tas ir augu vai vēl biežāk - sintētiskas izcelsmes. arī pienskābe gandrīz vienmēr ir augu izcelsmes. aj, es varētu turpināt un turpināt...
tie visi raksti ir pilnīgs copy-paste, info ir nemainīgs jau gadiem, es to visu jau esmu lasījusi. blogos parasti dalās ar savu pieredzi, šis blogs man atgādina pamatskolas divnieku karaļa ''referātu'', kas nozīmē info par tēmu apkopojumu bez nekādām atsaucēm un informācijas avotu verifikācijas. tukša gaisa kulšana.
22.08.2014 00:12 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Kāpēc tu uzskati, ka tev ir tiesības teikt, ka esmu saspiedusi galvu?

Nezinu kā Tev, bet man jautājuma teikumu no stāstījuma teikuma mācīja atšķirt jau sākumskolā.

Jautājums radās tādēļ, ka Tavs ierosinājums ir/bija tik absurds, ka izraisa šaubas par tā paudēja, hm, spriestspēju. Tīri intereses pēc pajautāšu, kā Tu iedomājies, kā to varētu realizēt? Es runāju konkrēti par medikamentu izmēģināšanu uz cilvēkiem. Injicēt veselos ar vīrusu un skatīties, kas notiks? Mocīt jau tā lēni mirstošos vai smagi slimojošos? Kur slēpjas tā ģenialitāte šajā piedāvājumā? Nešaubos, ka tu uz šo jautājumu nespēj atbildēt nepierādot to, ko es jau reiz esmu minējusi - gudra runāšana un sprediķošana visbiežāk iet roku rokā ar liekulību un nespēju noturēt "stāju" konkrētos apspriežamās tēmas aspektos.
22.08.2014 00:10 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nez, man jau liekas ka abās pusēs ir sava taisnība..
Vegāniem - Tā ir necilvēcība ka dzīvniekus moka ar produkcijas testēšanu, par to ka varbūt dzīvniekiem netiek dotas viss labākie dzīves apstākļi tikai lai cilvēkiem no tā būtu peļņa.
Gaļēdājiem - Cilvēkam tomēr +/- mūsu valstī ir nepieciešams lietot gaļu(un daudzus citus dzīvnieku ražotos produktus) lai būtu pilnvērtīgs uzturs(manā izpratnē), tas ka uz cilvēkiem sāktu testēt eksperimentālas vielas būtu briesmīgi un es ticu tam ka tad arī ne paši atbilstošākie cilvēki kļūtu par izmēģinājuma trusīšiem, bet gan nabadzīgie, novārgušie un tādi kam vienkārši vajag to naudu, bet pēc tam būs jāsadzīvo ar nezināmām sekām.

(nevēlos apvainot)Man dažreiz liekas ka tie 100 % dzīvnieku aizstāvji un vegāni ir tik pat ļoti izkūkojuši smadzenes kā visas baznīcas ar savām reliģijām, ka vai nu ir pa viņu prātam vai arī tu nonāksi ellē.
Tomēr visam ir jābūt vidus ceļam un pirms censties cita cilvēka viedokli noliegt, labāk vajag pa priekšu izprast viņa dzīves veidu un kāpēc viņš tādu ir izvēlējies. (tas attiecas uz abām pusēm)
22.08.2014 00:08 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Par interesi, kas tiek izrādīta - nu ar to tā kā gan būtu jārēķinās. Man lielākā daļa apkārt esošo cilvēku - tuvinieki, paziņas, studiju biedri utt. ēd gaļu. Ja sastopu kādu, kurš to neēd, protams, ka tas manī izraisa interesi, jo tas ir neierasti. Moralizēšanu neatbalstu ne no vienas, ne otras puses.


Ko nu uzskata par moralizēšanu.

Ja man uzdod jautājumu, kāpēc esmu atteikusies no gaļas, es godīgi arī atbildu. Jo vispār mēdzu atbildēt godīgi, jo melot un izpatikt man nepatīk. Vai es esmu vainīga, ka man tas jautājums tiek uzdots brīdī, kad pats jautājuma uzdevējs kož savā vistas kājā? Un es godīgi atbildu, ka no gaļas esmu atteikusies tāpēc, ka negribu ēst līķus? Sejas izteiksme šajā gadījumā jautājuma uzdevējam izmainās un sākas viss pārējais minētais. Es neuzskatu, ka es šādā situācijā esmu tā moralizētāja, jo nevienam ar savu viedokli pirmā neuzbāžos. Taču, ja pajautā, tad netaisos laipot un meklēt politkorektāko atbildi, bet saku, kā ir. Ja negrib zināt atbildi, tad var arī neuzdot jautājumu.
21.08.2014 23:58 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Ilgi nebija jāgaida vēl viena agresijas plūsma. Kāpēc agresijas? Jo pilnīgi nejēdzīgs, pat absurds piemērs, kas izveidots, lai it kā es atbildētu, ka izvēlēšos trusi un varētu mani nosaukt par liekuli.

Pati izdomāji, pati apvainojies, no sērijas.
Pilnīgi, un it ne maz, mans komentārs nebija ar agresiju, savukārt tavas atbildes gan ir indīgas un šerpas. Atslābsti, un beidz tēlot, pasaules glābēju. Viss notiek tā, kā tas notiek.
Jauku vakaru. :)
21.08.2014 23:56 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Vegāni un veģetārieši nesapratīs mūs, gaļēdājus, un otrādi. Nav jēgas ieslīgt garās diskusijās un pierādīt kādu taisnību.
Par interesi, kas tiek izrādīta - nu ar to tā kā gan būtu jārēķinās. Man lielākā daļa apkārt esošo cilvēku - tuvinieki, paziņas, studiju biedri utt. ēd gaļu. Ja sastopu kādu, kurš to neēd, protams, ka tas manī izraisa interesi, jo tas ir neierasti. Moralizēšanu neatbalstu ne no vienas, ne otras puses. Un kā jau minēju iepriekš, moralizēšanu, visbiežāk jūtu no vegāniem/veģetāriešiem.
Konkrētais blogs man šķita agresīvs. Tāpat autores komentāri ir uzbrūkoši, no sērijas - kā jūs vispār atļaujaties. Arī tās bildes blogā ir ārpus katras kritikas.
21.08.2014 23:52 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Medicīna nestāv uz vietas. Piemēram, zinātnieki atklājuši, jaunu poti bērniem, jaunākās paaudzes vakcīna, pret garo klepu. Pirms medikamentu oficiāli laiž apgrozībā, jāveic izmēģinājuma vakcīna.
A) Izmēģinājums tiks veikts uz tavu bērnu;
B) Izmēģinājums tiks veikts uz laboratorijas trusi.

Kuru piedāvājumu tu izvēlēsies?

Ilgi nebija jāgaida vēl viena agresijas plūsma. Kāpēc agresijas? Jo pilnīgi nejēdzīgs, pat absurds piemērs, kas izveidots, lai it kā es atbildētu, ka izvēlēšos trusi un varētu mani nosaukt par liekuli. Ja izvēlēšos bērnu, tad būšu necilvēks. Izteikšos Kubietes vārdiem - lasam!
Lai eksperimentē ar cilvēkiem. Ne dzīvniekiem šīs zāles domātas, bet cilvēkiem, tātad kāpēc nevarētu eksperimentēt ar cilvēkiem? Nezinu, ieslodzītiem vai vienkārši par to maksāt naudu, gan jau tādi kadri, kas gribētu, atrastos.

Ir daudz dažādu citu iespēju, kā eksperimentēt ne ar trusi un ne ar manu bērnu. :)
21.08.2014 23:47 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vispār krokodili ir arī nežēlīgi gaļēdāli.. tāpēc jūtos pelnījusi viņu ādas somiņu :D :D :D :D
21.08.2014 23:46 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Jā, tepat arī kādam nenormāli kremta, ka meitene uztaisīja un pareklamēja savu blogu.. Teica, ka viņa uzspiež savas domas citiem.. Uzspiež? Viņa tikai painformē tautu par šādu citādāku viedokli, par šī bloga eksistenci. Vai, piemēram, make up blogi, kas te tiek reklamēti, tiek radīti, lai uzspiestu pirkt kosmētiku? Ja kāds ir tik viegli ietekmējams, tad labāk vispār internetu aizvērt ciet.

Šim viedoklim, gan piekrītu.
21.08.2014 23:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits