Draugi nevis ēdiens - blogs

 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Sveikas!
Es nesen sāku rakstīt blogu un labprāt uzzinātu, ko par to domājat un vai ir interese šajā tematā. Rakstu par dzīvesveidu, vegānismu, par ētikas aspektiem ar kuriem saskaramies katru dienu, bet daudzi no mums par tiem neiedomājas.
Ar šo blogu es vēlos pievērst cilvēku uzmanību, ka viss, ko darām, ietekmē ne tikai mūs, bet arī citus mums apkārt. Ka lēmumus ir jāpieņem apzināti un, izdarot vismazāko kaitējumu, sev, citiem, dzīvniekiem un dabai.
Šeit reģistrējos tikai, lai publicētu linku, tāpēc es ļoti novērtēšu, ja atstāsiet savus ieteikumus, komentārus, domas blogā, jo tur tos varēšu uzreizi izlasīt un atbildēt. Komentēt var jebkurš. Rupjus un cieņas aizskarošus komentārus tomēr nebūtu jauki rakstīt un tos visticamāk izdzēsīšu.

LINKS - http://drauginevisediens.blogspot.co.uk/

Tuvākajā nākotnē plānā ir raksti par medu, olām, zivīm, dzīves ilgumu, cirku, zoo dārzu, soju, dzīvnieku produktu industriju mārketingu, iespējams arī kādas receptes un daudzi citi.

Paldies :)
20.08.2014 11:13 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Gaļēdājiem - Cilvēkam tomēr +/- mūsu valstī ir nepieciešams lietot gaļu lai būtu pilnvērtīgs uzturs


Es pazīstu cilvēku, kurš 20 gadus ir veģetārietis (gan ne vegāns), ir pilnīgi vesels un fiziski spēcīgs, un, zinot viņu, viņam pilnīgi noteikti ir daudz pilnvērtīgāks un veselīgāks uzturs nekā vidējam gaļas ēdājam, kurš ēd taukos peldošu karbonādi, kas cepta no Maksimā nopērkamās cūkgaļas... vai Rimi broilera vistas un hamburgera. Viss ir relatīvi. Tas, ka visēdājs ēd gaļu, nepadara viņa uzturu par labāku vai pilnvērtīgāku par veģetāru uzturu. Un otrādi - veģetārismā pilnvērtīgs uzturs nenozīmē tikai gurķus un tomātus diendienā, bet arī lietas, kas aizstāj nepieciešamās vielas no gaļas un zivīm.
22.08.2014 00:15 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
par to ka varbūt dzīvniekiem netiek dotas viss labākie dzīves apstākļi tikai lai cilvēkiem no tā būtu peļņa.

Neviens dzīvnieks nenodrošina citiem dzīvniekiem labākus dzīves apstākļus, tad kāpēc, lai cilvēks pūlētos piem. vistām par prieku?
22.08.2014 00:19 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Un es godīgi atbildu, ka no gaļas esmu atteikusies tāpēc, ka negribu ēst līķus? Sejas izteiksme šajā gadījumā jautājuma uzdevējam izmainās un sākas viss pārējais minētais.
Iespējams, ja ''līķu'' vietā pateiktu ''man negribās apmierināt izsalkumu uz citas radības dzīvības rēķina'' (vai līdzīgi maigi).. tad, iespējams, pārmetumi izpaliktu :)

Daudz ir atkarīgs no pasniegšanas, izteikšanās veida. Kad es te, cosmo.lv, uzrakstu savu jauko domu ar skarbāku vārdu, tad arī pāršalc reizēm sašutums... :D
22.08.2014 00:22 |
 
Reitings 625
Reģ: 17.05.2011
Mans viedoklis - šādiem dzīvnieku attēliem tur nevajadzētu būt, tas ir pārāk nežēlīgi, ko tādu publicēt...
22.08.2014 00:25 |
 
Reitings 161
Reģ: 23.07.2014
Eiropas Savienībā ir ar likumu aizliegts pārdot kosmētiku, kas testēta uz dzīvniekiem, un testēt kosmētiku uz dzīvniekiem, lai pārdotu to citur. Visa Drogu kosmētika ir netestēta, un nekādas cenu atšķirības tur nav. Un jā, par to jāpateicas šiem moralizējošajiem un prātu izkūkojušajiem vegāniem, no kuriem it kā neesot jēgas, un kas esot liekuļi, jo krāso matus un lieto kosmētiku.

Otrkārt, mūsdienās ļoti daudzus medikamentus testē uz cilvēkiem, pēc tam, kad tos ir novērtējuši toksikologi un citi speciālisti. Turklāt arī tos medikamentus, kas ir testēti uz dzīvniekiem pirms tam - jo ir maza varbūtība, ka cilvēks uz medikamentu reaģēs tāpat kā trusis vai pat pērtiķis (eksperimenti ar kuriem jau sen ir aizliegti). Ir bijušas pat HIV vakcīnas, kas primātos HIV izārstē perfekti, bet cilvēkā slimību tikai veicina un paātrina. Un otrādi - daudzu medikamentu un procedūru atklāšana ir aizkavēta, jo tie nedarbojās uz dzīvniekiem, lai gan darbotos uz cilvēkiem, piemēram, asins pārliešana aizkavējās vairākas dekādes. Testēšana uz dzīvniekiem pašu zinātnieku vidū tiek gana zemu vērtēta un uzskatīta par maz efektīvu, tādēļ uzskatīt to par kaut kādu svēto grālu, bez kura mums nebūtu nekādu zāļu ir visnotaļ naivi. Ne bez pamata daudzi ir apgalvojuši, ka gadījumā, ja cilvēka izpētē būtu ieguldīti tādi paši finansiālie un kognitīvie resursi kā primātu, trušu un žurku izpētē, tad mēs varbūt jau tagad varētu ārstēt AIDS un vēzi un citas slimības arī cilvēkos, ne tikai citu sugu dzīvniekos. To arvien vairāk rietumu valstis arī cenšas darīt, lai uzlabotu zinātnes kvalitāti un ētisku attieksmi pret dzīvniekiem. Ne visur ir tā kā pie mums barbariem, kur visa vardarbība tiek atbalstīta, jo ''tāda ir dzīve, tāda ir pasaule, viss notiek tā kā tas notiek.'' Civilizētajā pasaulē visi šie eksperimenti jau krietnu laiku atpakaļ ir sākuši iet uz galu.
22.08.2014 00:25 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Iespējams, ja ''līķu'' vietā pateiktu ''man negribās apmierināt izsalkumu uz citas radības dzīvības rēķina'' (vai līdzīgi maigi).. tad, iespējams, pārmetumi izpaliktu


Nu bet tas nebūs īstais iemesls, jo es tiešām vairs fiziski nespēju iedomāties ēst gaļu tieši tādēļ, ka man ir sajūta, ka ēdu līķus, kas skaisti safasēti paciņās un izcepti. Jā, man ir žēl dzīvnieku, bet tas nav tas galvenais iemesls, kāpēc pārtraucu gaļas ēšanu. Pasakot īsto iemeslu, nez kāpēc apvainojas, lai arī, loģiski domājot, tā tomēr ir taisnība. Miris dzīvnieks IR līķis, lai kā arī dažiem negribētos to pieņemt.
22.08.2014 00:29 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Neviens dzīvnieks nenodrošina citiem dzīvniekiem labākus dzīves apstākļus, tad kāpēc, lai cilvēks pūlētos piem. vistām par prieku?


Tur jau tā lieta, ka šeit jau ir runa nevis par to lai tas gaļēdājs no tā dzīvnieka tikai paēstu, bet gan arī par to ka viņš no tā grib iegūt peļņu un jo vairāk jo labāk. No cilvēcīgā faktora, drizāk vajadzētu ieviest DAUDZ vairāk bioloģiskās fermas, kur tomēr dzīvniekiem ir iespēja uz pilnvērtīgāku dzīvi pirms viņi tiek nokauti. Pašai drauga ģimenei šāda ferma pieder un nez, man jau liekas ka dzīvniekiem ar ir ļoti labi apstākļi tur un godīgi sakot kad dabū ilgāku laiku padzīvot īstā fermā tad ar saprot ka tā dzīve vienkārši ir iekārtota ka stiprākie izdzīvo. Lielākoties tie vegāni man liekas ka ir pilsētas cilvēki kam ar īstu lauku dzīvi nav bijusi nekāda saskarsme un viss info ir ņemts tikai no TV un interneta, pat 100 % neapzinoties kā vispār dzīve ir iekārtota īstā lauku fermā.
22.08.2014 00:29 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nu bet tas nebūs īstais iemesls, jo es tiešām vairs fiziski nespēju iedomāties ēst gaļu tieši tādēļ, ka man ir sajūta, ka ēdu līķus


Bet kāpēc tas tā ir jāpasniedz? Lai liktu citam cilvēkam justies vainīgam par viņa izvēlēto dzīves veidu?

Kā viens onkulis teica "nekad nesaki ka ēdiens ir negaršīgs jo lai gan tev varbūt viņš tāds ir, bet citiem viņš garšo! Jāsaka ir Man negaršo".
22.08.2014 00:34 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
:D :D
22.08.2014 00:41 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Bet kāpēc tas tā ir jāpasniedz? Lai liktu citam cilvēkam justies vainīgam par viņa izvēlēto dzīves veidu?

Kā viens onkulis teica "nekad nesaki ka ēdiens ir negaršīgs jo lai gan tev varbūt viņš tāds ir, bet citiem viņš garšo! Jāsaka ir Man negaršo".


Bet es taču arī saku - "man ir sajūta, ka ēdu līķus", ko viņi izsecina, vairs nav mana atbildība. Es nevienam nelieku justies vainīgam - ja mani ar šiem jautājumiem neaiztiktu, vispār par to pat runas nebūtu. Pati arī nemaz ne tik sen to gaļu ēdu, un man nebija prātā nosodīt vai izsmiet sastaptos veģetāriešus. Tāpēc es tiešām nesaprotu tos, kam tik ļoti rūp tas, ko un kādu iemeslu dēļ citi ēd un ko nē.
22.08.2014 00:41 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Kā viens onkulis teica "nekad nesaki ka ēdiens ir negaršīgs jo lai gan tev varbūt viņš tāds ir, bet citiem viņš garšo! Jāsaka ir Man negaršo".


Un - par garšošanu/negaršošanu tā tiešām ir subjektīva lieta. Bet gaļa tīri objektīvi ir miris dzīvnieks, tātad līķis. Tāpēc es arī nesaku - kā tu vari ēst līķus? Nevienam nevajadzētu ēst līķus, utt. Runāju par sevi - ka es to vairs nevēlos. Tas lieliski saskan ar Tava onkuļa ieteikumu. :)
22.08.2014 00:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Spīdola

Tad atvainojos ka pārpratu to "domu" ar patiesībā teikto, bet jā, tik un tā ir gana daudz tādi pārspīlētāji kas ar pateiks ka cilvēks ēd līķi, kas man vispār neliekas pieņemami.
22.08.2014 00:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un - par garšošanu/negaršošanu tā tiešām ir subjektīva lieta. Bet gaļa tīri objektīvi ir miris dzīvnieks, tātad līķis. Tāpēc es arī nesaku - kā tu vari ēst līķus? Nevienam nevajadzētu ēst līķus, utt. Runāju par sevi - ka es to vairs nevēlos. Tas lieliski saskan ar Tava onkuļa ieteikumu.


Tad tā ar ir jāsaka, ka tu vairs nevari ieēst gaļu, ka tev tā negaršo, bet nekad tiešām ar nedrīkst teikt apvainojumus par citu ēdieniem, jo tik pat labi ja nama māte dzirdētu ko tādu kā "Tā gaļa ir pretīga! Tas tak līķis!" es pieņemu ka viņa apvainotos.
22.08.2014 00:51 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Tikai minējums, bet šķiet, ka autore veģetārismam / vegānismam pievērusies nesen. Vismaz visiem man zināmajiem ir bijusi tā vēlme mainīt pasauli, uzsākot šo dzīvesveidu. Es jau sen sapratu - priekš kam bendēt nervus cenšoties mainīt, izlabot, uzlabot pasauli, labāk mainīt sevi. Tie, kas gribēs, atradīs savu ceļu uz šo dzīvesveidu. Pati to atradu tajos senajos laikos, kad internets vēl nebija plaši pieejams - informācijas pietiek, ja vien ir vēlme.

Blogu nevēru vaļā, jo izlasīju pirmo komentu par bildēm. Esmu veģetāriete ar padsmit gadu stāžu un šim pašmazohisma periodam esmu pāri. Vienā brīdī cilvēks saprot, priekš kam sevi mocīt to visu skatoties, ja tāpat jau ir pārliecinās veģetārietis.
Diskusiju nelasīju, jo arī dzīvē šī tēma jau sen ir tabu. Virsū nevienam neskrienu ar savu pārliecību, tuvie draugi, ģimene zina. Ja sanāk situācija, kad esmu pie galda ar svešiem un pamana, ka neēdu gaļu un kaut ko prasa, tad ar neizteiksmīgu sejas izteiksmi nostāstu trīs 1000x atkārtotus teikumus, kam parasti seko 2 standarta jautājumi: "Ko tad Tu vispār ēd?" (aka kā Tu vēl esi dzīva?) un "Kā Tu sabalansē ikdienā nepieciešamās uzturvielas?" (par šo vnm iekšā smejos, it kā vidusmēra latvietis gaļēdājs cītīgi katrā ēdienreizē sēž un rēķina, ko un cik viņš uzņēmis). Ar to parasti arī diskusija beidzas, ja vien netrāpās kāds īpašs subjekts, kas kamsīgi grib to turpināt.

Manā uztverē diskusijas par veģetārismu ir pielīdzināmas diskusijām par politiku, reliģiju un nacionāliem jautājumiem, rezultāts var būt tikai pamatīgs kašķis. Protams, ja vien tie nav "vienas puses pārstāvji", kas diskutē savā starpā.

Viens gan novērots, ar veģetāriešiem / vegāniem man parasti saskan arī citos jautājumos un jomās.
22.08.2014 00:54 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
jo tik pat labi ja nama māte dzirdētu ko tādu kā "Tā gaļa ir pretīga! Tas tak līķis!" es pieņemu ka viņa apvainotos.


Nu bet tā taču es nedarīju. :D Situāciju jau izskaidroju - mierīgi ēdu savu veģetāro porciju, bet apkārtējiem tas nebija pieņemams, tāpēc sākās iztaujāšana. Uz kuru godīgi arī atbildēju (bez izsaucieniem par pretīgumu un ko tik vēl ne).
22.08.2014 00:54 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Goda vārds - tālāk par septīto lapu nelasīju. Daža laba tiešām varētu nokāpt no saviem augstumiem un pārstāt būt tik aprobežota.

Ja runājam par tēmu, es esmu neitrāli noskaņota. Kādu laiku biju veģetāriete un neko labu man tas nedeva. Jāsaka, cilvēka dabiskais stāvoklis paredz būt egoistam. Līdz ar to, bauda pārāka par visu. Un tas ir normāli.
Bet, jā - agresija vispirms vienmēr ir no, tā saucamajiem - gaļēdājiem. Viņiem bieži viss liekas "uztiepts", jo dziļi būtībā viņi saprot, ka bauda prasa upurus. Un neviens jau nevēlas darī pāri otram. Tas nespēj harmonizēt ar humānisma principiem.

Es atbalstu visa veida "acu atvēršanu" šajos jautājumos. Bet tieši tik pat ļoti atbalstu govs piena atslaukšanu (tesmeņu pārblīves novēršana), olu savākšanu (tāpat veidojas tā saucamie "vanckari") un citas lietas.
Sabiedrībai ir tiesības zināt (savas maltītes) varoņus (to stāstus). :D
22.08.2014 00:55 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Gaļu ēdu reizi nedēļā.. un man neviens to nav pārmetis.. Ja kāds painteresējas par maniem ēšanas ieradumiem.. pastāstu, ka biežāk nemaz neprasās. Rezultātā.. ir miers, mani nemāca pareizi ēst un es neesmu nevienu aizvainojusi ar savu pārliecību :D
22.08.2014 00:58 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Spīdola

Es jau sapratu ka tu tā nedarītu :D Tas tik bija kā piemērs citiem vegāniem kas pārspīlē to dzīves veidu :D
Es piemēram godīgi vegānam ar pateiktu "es visu mūžu esmu ēdusi gaļu un nespētu normāli funkcionēt bez tās jo man organisms vienkārši to prasa." Un vai tad tas ir kas tik drausmīgs ka es vienkārši nebūtu spējīga tā dzīvot? vai tad par to būtu jānosoda?
Es pie drauga mēnesi nodzīvoju laukos, viņš mierīgi visu vasaru var pārtikt no dārzeņiem, bet es godīgi, pēc divām nedēļām viņu aizsūtiju uz veikalu pēc šašļika jo es vienkārši sāku palikt kašķīga un neciešama bez sava dienišķā gaļas gabaliņa. Varbūt dēļ tā mani jāpieskaita pie briesmoņiem, bet ko nu es tur varu padarīt ja man vienkārši organisms to prasa + Man ar tas garšo.
22.08.2014 01:01 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Iesākumam tām, kam kremt, ka citi ēd gaļu, varu pateikt, ka man vakariņās bija gabals cūkas līķa un es nenožēloju, ka to ēdu.

Man šķiet, ka lielākā problēma te ir nevis tajā, cik labi vai slikti ir ēst gaļu, bet cik ļoti katram indivīdam ir vēlēšanās uzspiest savu viedokli pārējiem.

Pirmā saskarsme ar veģetārieti man bija, kad man bija ap 20. Šim cilvēkam bija garīga kaite - infantīlisms, kas nozīmēja, ka bija diezgan jāpiedomā, ko un kā ar viņu runāt, jo viņam bija tāda maza bērna uztvere pret lietām, taču jāsaka, ka šis apstāklis tikai palīdzēja, jo man nav tās kategoriskās attieksmes per veģetāriešiem, kā per kādiem dīvaiņiem un es tiešām spēju saprast, ka viņi gaļu redz, kā līķi.
Toreiz viņam pajautāju, gan kāpēc viņš neēd gaļu, gan to otru jautājumu, kas veģetāriešus kaitina - kā tad viņš izdzīvo, ko ēd. Viņš šos jautājumus neuztvēra kā pārmetumu un tiešām paskaidroja, ka viņš ir redzējis, kā dzīvnieks kļūst par to filejas gabalu, ko es lieku uz šķīvja, tāpēc nevēlas pats ēst to, kas radies šādu moku rezultātā. No šī viņa izteikuma saprat, ka nekad nevēlētos nonākt nevienā gaļas pārstrādes uzņēmumā - skati nav patīkami. Taču man patika tas, ka viņš nedz man, nedz citiem gaļēdājiem nepārmeta, ka mums pusdienās ir vistas fileja. Cilvēki tūkstošiem gadu ir ēduši gaļu, tas nav nekas pretdabisks. Pie kam, cilvēks jau nav vienīgā dzīvā būtne, kas pārtiek no citām dzīvām būtnēm, līdz ar to nosodīt cilvēku par to, ka tas ēd gaļu, ir muļķīgi, jo to vienkārši tā ir iekārtojusi daba.

Mani vairs nemulsina, ja jāuzņem ciemiņš, kas neēd gaļu. Vienkārši gatavoju tā, lai gaļu uz sava šķīvja varētu novietot tie, kas to vēlas ēst un lai nevienam nebūtu jāatsakās no kaut kā, jo tur ir gaļa.
Sarežģītāk varētu būt ar vegāniem, ja pareizi saprotu, tie arī olas un daudz ko citu neēd, taču šādus cilvēkus pagaidām personīgi nepazīstu.

Nav tādas viennozīmīgas atbildes uz to, vai ēst gaļu ir pareizi vai nepareizi. Viennozīmīgi ir tikai tas, ka tā ir katra paša brīva izvēle, kas apkārtējiem nekaitē, līdz ar to nav nosodāma.
22.08.2014 01:16 |
 
Reitings 310
Reģ: 25.08.2010
Mazliet palasīju diskusiju. Man šķiet ir tomēr jāizšķir divas dažādas lietas: nepieciešamība un izlaidība.

Man nav nekas pret to, ka gaļēdāji ēd gaļu, lai būtu paēduši. Man tas nešķiet ne pareizi, ne nepareizi, tā vnk ir. Tas, kas man nepatīk un liekas briesmīgi, ja cilvēki sapērkas daudz gaļas un tad kaudzēm met to āra, jo sabojājas. Liekas stulbi, ka kāds ir nokauts, lai izmestu miskastē.

Pārāk dramatizē ar visādām "starp dzīvbu un nāvi situācijām". Tas ir pilnīgi kaut kas cits nekā ikdiena. Man pašai pavisam nesen bija tāda situācija, kad bija ļoti, ļoti slikti (fiziski... garīgām sāpēm neticu). Ja man kāds tajā brīdī liktu izvēlēties, lai man ir labi, bet tā vietā daudziem citiem jāmirst, vienalga dzīvniekiem, cilvēkiem, tad es izvelētos, lai man ir labi. Tas ir tikai loģiski, tā ir katra cilvēka personiskā "force majeure" situācija.

Kažokādas man nav pieņemamas, jo nav nekāda nepieciešamība, bet vnk glamūrs. Ir daži ādas buču pāri, bet tāpēc, ka zinu - tā ir laba firma un ilgi kalpos. Labāk nopērku vienus tādus nekā 5 ChinaStyle sūdus, kurus ražojot vēl vairāk nodarīts pāri videi un kuri pēc mēneša jāmet ārā un jāpērk jauni. Ja būtu ne-ādas alternatīva tieši šiem, ņemtu to. Citus apavus cenšos piemeklēt auduma.
22.08.2014 01:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits