Draugi nevis ēdiens - blogs

 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Sveikas!
Es nesen sāku rakstīt blogu un labprāt uzzinātu, ko par to domājat un vai ir interese šajā tematā. Rakstu par dzīvesveidu, vegānismu, par ētikas aspektiem ar kuriem saskaramies katru dienu, bet daudzi no mums par tiem neiedomājas.
Ar šo blogu es vēlos pievērst cilvēku uzmanību, ka viss, ko darām, ietekmē ne tikai mūs, bet arī citus mums apkārt. Ka lēmumus ir jāpieņem apzināti un, izdarot vismazāko kaitējumu, sev, citiem, dzīvniekiem un dabai.
Šeit reģistrējos tikai, lai publicētu linku, tāpēc es ļoti novērtēšu, ja atstāsiet savus ieteikumus, komentārus, domas blogā, jo tur tos varēšu uzreizi izlasīt un atbildēt. Komentēt var jebkurš. Rupjus un cieņas aizskarošus komentārus tomēr nebūtu jauki rakstīt un tos visticamāk izdzēsīšu.

LINKS - http://drauginevisediens.blogspot.co.uk/

Tuvākajā nākotnē plānā ir raksti par medu, olām, zivīm, dzīves ilgumu, cirku, zoo dārzu, soju, dzīvnieku produktu industriju mārketingu, iespējams arī kādas receptes un daudzi citi.

Paldies :)
20.08.2014 11:13 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
tuksha dirshana tas viss ir. pashas kviecat,ka zheel dzivniekus, bet seezhat kraasotiem matiem, kosmetiku lietojat, aadas apavus neesaajat ,bet galju eest - nedod dievs !!!
21.08.2014 19:14 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Paldies jums par komentāriem, diezgan interesanti palasīt! Ievēroju, ka ir arī daudzi jautājumi par konkrētām lietām - piens, olas, medus un medikamenti un vēl citi. Patiešam gribu visus atbildēt un to arī izdarīšu, bet par cik šis blogs ir tikai mana aizraušanās, nevaru tam veltīt vairāk par dažām stundām nedēļā. Centīšos atbildēt tos visbiežāk minētos tuvākajā laikā :)


Prieks, ka ir interese un diskusija virzās uz priekšu!
21.08.2014 19:32 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
zināji ka dzivniekiem tiek dotas tās pašas zāles kas cilvēkiem?

Nezināju, ka dzīvnieki ikdienā lieto skropstu tušu un tonālos krēmus. Ka dzer orālo kontracepciju u.tml.

Kad runa ir par dzīvnieku aizstāvjiem, tad nenormāls lērums cilvēku, kā jau šajā diskusijā var redzēt, visu met vienā katlā - ja cilvēks aizstāv dzīvnieku, tad viņš uzreiz ir liekulis, jo viņš, citēju, krāso matus, kosmētiku lieto, ādas apavus nēsā utt. Tāpēc arī es atļāvos samest visu vienkopus - gaļu, medikamentus un kosmētiku. Jūs sakāt, ka dzīvniekiem arī vajag medikamentus. Bet kosmētiku nevajag un, manuprāt, arī lērums medikamentu viņiem nav vajadzīgi, lai gan vetārsts, protams, neesmu, ja te kāda ir - var labot mani.

Kāpēc Tu uzskati, ka Tev ir tiesības izteikties par maniem uzskatiem un piedēvēt man tādus, kādus neesmu paudusi?

Kāpēc tu uzskati, ka tev ir tiesības teikt, ka esmu saspiedusi galvu? Varbūt paseko savam izaicinošajam rakstības stilam līdzi un pievaldi savu mēli? Par pārējo neizteikšos, tavām domām par 100% nepiekrītu.
21.08.2014 22:40 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Ja vien dzīvnieku aizstāvji novirzītu to enerģiju, kuru viņi velta citu paliecināšanai, uz reāla risinājuma atrašanu, tad, domāju, lietas arī sāktu kustēties.

Nu tas, ka neviens gaļēdājs un dzīvnieknemīlējs nav interesējies par risinājumiem, nenozīmē, ka viņu nav.
21.08.2014 22:42 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Neesmu vetārsts, bet ir tiešām virkne cilvēkzāļu, ko dod arī četrkājainajiem, piemēram - analīgns, aspirīns, imodiums (caurejas gadījumā), antihistamīnus, kad alerģija..

Kad Hitlers bija pie varas, diezgan aktīvi noritēja pētījumi, eksperimenti uz cilvēkiem.. tiesa.. šobaltdien gan apgalvo, ka tas bija nežēlīgi..

Vispār nedaudz šķērmi metas lasot, cik cilvēki spēj būt nežēlīgi pret savas ''sugas'' pārstāvjiem..
21.08.2014 23:30 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Neesmu vetārsts, bet ir tiešām virkne cilvēkzāļu, ko dod arī četrkājainajiem, piemēram - analīgns, aspirīns, imodiums (caurejas gadījumā), antihistamīnus, kad alerģija..

Virkne, bet vai visas? Kāpēc ir jāizmēģina uz dzīvniekiem to, ko dzīvnieki nelieto?

Vispār nedaudz šķērmi metas lasot, cik cilvēki spēj būt nežēlīgi pret savas ''sugas'' pārstāvjiem..

Jā, man tiešām dzīvnieku aizstāvība šķiet svarīgāka par cilvēku, jo dzīvnieki paši par sevi pastāvēt nevar un tikai cilvēki var aizstāvēt viņu tiesības. Man nevis nedaudz, bet ļoti daudz šķermi metas lasot un redzot, cik cilvēki spēj un ir nežēlīgi pret citu "sugas" pārstāvjiem tā it kā cilvēks būtu visvisvissvarīgākā "suga" pasaulē. Neuzskatu, ka cilvēks ir visuma centrs, ap kuru jāgriežas būtu dabai un dzīvniekiem.
21.08.2014 23:35 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Bet es aizvien nesaprotu, kāpēc ir cilvēki, kam tā kremt, ka citi izvēlas būt veģetārieši (vai vegāni, vienalga!). Saku pēc personīgās pieredzes - biju vairāku dienu pasākumā, kurā jau iepriekš varēja norādīt īpašās vajadzības ēdiena izvēlē - veģetārisms, kāda produkta izslēgšana, utt. Tādā ziņā viss ok. Bet pie galda tāpat atrodas cilvēki, kam ir jāsāk braukt virsū ar dažādiem stulbiem jautājumiem bez jebkāda iemesla (nereklamēju savu izvēli, necentos viņus pārliecināt, ka tā karbonāde ir līķis, vienkārši mierīgi ēdu savu alternatīvo porciju). Tāpat dabūju zināt, ka veģetārieši dzīvojot vidēji par cik tur gadiem mazāk, ka tas neesot veselīgi, ka tas esot briesmīgi un ka viņi gan netaisoties atteikties no gaļas, utt. Jautājums - vai viņiem kāds to jautāja un lika atteikties no gaļas? Taču nē. :D
21.08.2014 23:37 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Bet es aizvien nesaprotu, kāpēc ir cilvēki, kam tā kremt, ka citi izvēlas būt veģetārieši (vai vegāni, vienalga!)

+
Jā, tepat arī kādam nenormāli kremta, ka meitene uztaisīja un pareklamēja savu blogu.. Teica, ka viņa uzspiež savas domas citiem.. Uzspiež? Viņa tikai painformē tautu par šādu citādāku viedokli, par šī bloga eksistenci. Vai, piemēram, make up blogi, kas te tiek reklamēti, tiek radīti, lai uzspiestu pirkt kosmētiku? Ja kāds ir tik viegli ietekmējams, tad labāk vispār internetu aizvērt ciet.

Reāli daudz agresīvāki ir tie, kas iestājas PRET veģetārismu, dzīvniekmīļiem utt. Tepat var redzēt, ka viena tāda uzreiz saka, ka es esmu atsitusi galvu, cita liek gifus, cita sāk psihot par ādas kurpēm.. Reāli WTF. :D
21.08.2014 23:42 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Virkne, bet vai visas? Kāpēc ir jāizmēģina uz dzīvniekiem to, ko dzīvnieki nelieto?

Medicīna nestāv uz vietas. Piemēram, zinātnieki atklājuši, jaunu poti bērniem, jaunākās paaudzes vakcīna, pret garo klepu. Pirms medikamentu oficiāli laiž apgrozībā, jāveic izmēģinājuma vakcīna.
A) Izmēģinājums tiks veikts uz tavu bērnu;
B) Izmēģinājums tiks veikts uz laboratorijas trusi.

Kuru piedāvājumu tu izvēlēsies?
21.08.2014 23:43 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Virkne, bet vai visas? Kāpēc ir jāizmēģina uz dzīvniekiem to, ko dzīvnieki nelieto?
To noziedznieku jau nav tik daudz (cik nopratu, tika minēts, ka uz tādiem eost jāveic eksperimenti).. varbūt ir padomā kāda noteikta rase, tautība, reliģiskās piederības pārstāvji, uz kuriem eksperimentēt?.. vai arī vnk pārstāt radīt medikamentus? :)
21.08.2014 23:45 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Jā, tepat arī kādam nenormāli kremta, ka meitene uztaisīja un pareklamēja savu blogu.. Teica, ka viņa uzspiež savas domas citiem.. Uzspiež? Viņa tikai painformē tautu par šādu citādāku viedokli, par šī bloga eksistenci. Vai, piemēram, make up blogi, kas te tiek reklamēti, tiek radīti, lai uzspiestu pirkt kosmētiku? Ja kāds ir tik viegli ietekmējams, tad labāk vispār internetu aizvērt ciet.

Šim viedoklim, gan piekrītu.
21.08.2014 23:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vispār krokodili ir arī nežēlīgi gaļēdāli.. tāpēc jūtos pelnījusi viņu ādas somiņu :D :D :D :D
21.08.2014 23:46 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Medicīna nestāv uz vietas. Piemēram, zinātnieki atklājuši, jaunu poti bērniem, jaunākās paaudzes vakcīna, pret garo klepu. Pirms medikamentu oficiāli laiž apgrozībā, jāveic izmēģinājuma vakcīna.
A) Izmēģinājums tiks veikts uz tavu bērnu;
B) Izmēģinājums tiks veikts uz laboratorijas trusi.

Kuru piedāvājumu tu izvēlēsies?

Ilgi nebija jāgaida vēl viena agresijas plūsma. Kāpēc agresijas? Jo pilnīgi nejēdzīgs, pat absurds piemērs, kas izveidots, lai it kā es atbildētu, ka izvēlēšos trusi un varētu mani nosaukt par liekuli. Ja izvēlēšos bērnu, tad būšu necilvēks. Izteikšos Kubietes vārdiem - lasam!
Lai eksperimentē ar cilvēkiem. Ne dzīvniekiem šīs zāles domātas, bet cilvēkiem, tātad kāpēc nevarētu eksperimentēt ar cilvēkiem? Nezinu, ieslodzītiem vai vienkārši par to maksāt naudu, gan jau tādi kadri, kas gribētu, atrastos.

Ir daudz dažādu citu iespēju, kā eksperimentēt ne ar trusi un ne ar manu bērnu. :)
21.08.2014 23:47 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Vegāni un veģetārieši nesapratīs mūs, gaļēdājus, un otrādi. Nav jēgas ieslīgt garās diskusijās un pierādīt kādu taisnību.
Par interesi, kas tiek izrādīta - nu ar to tā kā gan būtu jārēķinās. Man lielākā daļa apkārt esošo cilvēku - tuvinieki, paziņas, studiju biedri utt. ēd gaļu. Ja sastopu kādu, kurš to neēd, protams, ka tas manī izraisa interesi, jo tas ir neierasti. Moralizēšanu neatbalstu ne no vienas, ne otras puses. Un kā jau minēju iepriekš, moralizēšanu, visbiežāk jūtu no vegāniem/veģetāriešiem.
Konkrētais blogs man šķita agresīvs. Tāpat autores komentāri ir uzbrūkoši, no sērijas - kā jūs vispār atļaujaties. Arī tās bildes blogā ir ārpus katras kritikas.
21.08.2014 23:52 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Ilgi nebija jāgaida vēl viena agresijas plūsma. Kāpēc agresijas? Jo pilnīgi nejēdzīgs, pat absurds piemērs, kas izveidots, lai it kā es atbildētu, ka izvēlēšos trusi un varētu mani nosaukt par liekuli.

Pati izdomāji, pati apvainojies, no sērijas.
Pilnīgi, un it ne maz, mans komentārs nebija ar agresiju, savukārt tavas atbildes gan ir indīgas un šerpas. Atslābsti, un beidz tēlot, pasaules glābēju. Viss notiek tā, kā tas notiek.
Jauku vakaru. :)
21.08.2014 23:56 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Par interesi, kas tiek izrādīta - nu ar to tā kā gan būtu jārēķinās. Man lielākā daļa apkārt esošo cilvēku - tuvinieki, paziņas, studiju biedri utt. ēd gaļu. Ja sastopu kādu, kurš to neēd, protams, ka tas manī izraisa interesi, jo tas ir neierasti. Moralizēšanu neatbalstu ne no vienas, ne otras puses.


Ko nu uzskata par moralizēšanu.

Ja man uzdod jautājumu, kāpēc esmu atteikusies no gaļas, es godīgi arī atbildu. Jo vispār mēdzu atbildēt godīgi, jo melot un izpatikt man nepatīk. Vai es esmu vainīga, ka man tas jautājums tiek uzdots brīdī, kad pats jautājuma uzdevējs kož savā vistas kājā? Un es godīgi atbildu, ka no gaļas esmu atteikusies tāpēc, ka negribu ēst līķus? Sejas izteiksme šajā gadījumā jautājuma uzdevējam izmainās un sākas viss pārējais minētais. Es neuzskatu, ka es šādā situācijā esmu tā moralizētāja, jo nevienam ar savu viedokli pirmā neuzbāžos. Taču, ja pajautā, tad netaisos laipot un meklēt politkorektāko atbildi, bet saku, kā ir. Ja negrib zināt atbildi, tad var arī neuzdot jautājumu.
21.08.2014 23:58 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nez, man jau liekas ka abās pusēs ir sava taisnība..
Vegāniem - Tā ir necilvēcība ka dzīvniekus moka ar produkcijas testēšanu, par to ka varbūt dzīvniekiem netiek dotas viss labākie dzīves apstākļi tikai lai cilvēkiem no tā būtu peļņa.
Gaļēdājiem - Cilvēkam tomēr +/- mūsu valstī ir nepieciešams lietot gaļu(un daudzus citus dzīvnieku ražotos produktus) lai būtu pilnvērtīgs uzturs(manā izpratnē), tas ka uz cilvēkiem sāktu testēt eksperimentālas vielas būtu briesmīgi un es ticu tam ka tad arī ne paši atbilstošākie cilvēki kļūtu par izmēģinājuma trusīšiem, bet gan nabadzīgie, novārgušie un tādi kam vienkārši vajag to naudu, bet pēc tam būs jāsadzīvo ar nezināmām sekām.

(nevēlos apvainot)Man dažreiz liekas ka tie 100 % dzīvnieku aizstāvji un vegāni ir tik pat ļoti izkūkojuši smadzenes kā visas baznīcas ar savām reliģijām, ka vai nu ir pa viņu prātam vai arī tu nonāksi ellē.
Tomēr visam ir jābūt vidus ceļam un pirms censties cita cilvēka viedokli noliegt, labāk vajag pa priekšu izprast viņa dzīves veidu un kāpēc viņš tādu ir izvēlējies. (tas attiecas uz abām pusēm)
22.08.2014 00:08 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Kāpēc tu uzskati, ka tev ir tiesības teikt, ka esmu saspiedusi galvu?

Nezinu kā Tev, bet man jautājuma teikumu no stāstījuma teikuma mācīja atšķirt jau sākumskolā.

Jautājums radās tādēļ, ka Tavs ierosinājums ir/bija tik absurds, ka izraisa šaubas par tā paudēja, hm, spriestspēju. Tīri intereses pēc pajautāšu, kā Tu iedomājies, kā to varētu realizēt? Es runāju konkrēti par medikamentu izmēģināšanu uz cilvēkiem. Injicēt veselos ar vīrusu un skatīties, kas notiks? Mocīt jau tā lēni mirstošos vai smagi slimojošos? Kur slēpjas tā ģenialitāte šajā piedāvājumā? Nešaubos, ka tu uz šo jautājumu nespēj atbildēt nepierādot to, ko es jau reiz esmu minējusi - gudra runāšana un sprediķošana visbiežāk iet roku rokā ar liekulību un nespēju noturēt "stāju" konkrētos apspriežamās tēmas aspektos.
22.08.2014 00:10 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
iesaku autorei aizbraukt uz kādu saimniecību un paskatīties, kā tā lopu turēšana notiek realitātē. es pati savas veģetārisma gaitas esmu sākusi, skatoties uz šausminošām bildītēm, bet tās bildes ir cītīgi atlasītas, lai parādītu vardarbīgākās, daudzviet (it īpaši Eiropā) pretlikumīgas metodes. kaut kas līdzīgs notiek ar video par abortiem, kad rāda, kad jau attīstījušos augli sagraiza gabalos, un viņš pretojas... normālā praksē tas netiek pieļauts.
tiešām silti iesaku aizbraukt uz vairākām saimniecībām un atgriezties realitātē.
es piem. zinu, kā tiek turētas piena govis, lai atbilstu normatīviem, ka vistas dēj neapaugļotas olas un nekādi cālīši no tām nekad neizšķilsies, kā ražo medu, kā nokauj dzīvniekus un izmanto maksimāli visas tā daļas, ar ko baro lopus. ka muskuss sen jau tiek ražots sintētiski, un atrast dabīgu muskusu ir ļoti grūti, un ja atrod, tas visdrīzāk būs melnā tirgus produkts. ka pieejamajā kosmētikā izmantotā ''placenta'' gandrīz vienmēr būs augu izcelsmes produkts. dzīvnieku izcelsmes glicerīns ir pārāk dārgs, visbiežāk tas ir augu vai vēl biežāk - sintētiskas izcelsmes. arī pienskābe gandrīz vienmēr ir augu izcelsmes. aj, es varētu turpināt un turpināt...
tie visi raksti ir pilnīgs copy-paste, info ir nemainīgs jau gadiem, es to visu jau esmu lasījusi. blogos parasti dalās ar savu pieredzi, šis blogs man atgādina pamatskolas divnieku karaļa ''referātu'', kas nozīmē info par tēmu apkopojumu bez nekādām atsaucēm un informācijas avotu verifikācijas. tukša gaisa kulšana.
22.08.2014 00:12 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Un runājot par autores blogu - šī diskusija, domājams, tikai a)veicina tā atpazīstamību; b)sniedz autorei, manuprāt, daudzas labas idejas par to kā pareizāk uzrunāt auditoriju, lai sasniegtu savu mērķi. Tas ir nepieciešams viņai, nevis lasītājam, un tas ir jāsaprot, ja viņa vēlas panākt savu mērķi.

Es vairs šajā tēmā izteikties negrasos, paldies.
22.08.2014 00:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits