Siksna ar elektro impulsu!

 
10 gadi
Reitings 1517
Reģ: 29.01.2009
Stāsts ir bēdīgs, respektīvi nesen bija diskusija par niknu suni, bet dzīvē ir iegrozījusies vēl bēdīgāka situācija.

Suns taksis - 8 gadi. Sākumā mīļs un labs, tagad spītīgs un agresīvs. Principā mājas saimnieka nav, jo pati taksene ir galvenā. Izmanto cilvēkus atkarībā no izdevīguma, nu ir nonācis tik tālu, ka sāk uzbrukt ģimenei. Stāsts būtu garš, bet īsumā ir tā, ka suns nav dresēts un viņam viss ir pie kājas. Uz dīvāna apsēsties nevar, ja kāds jau sēž, citreiz rūc jau garām paejot. Patreiz esmu stāvoklī un nu jau tā ir kļuvusi par lielu problēmu, jo ir bijuši vairāki incidenti, kad suns nav pakautrējies kost kājās. Patreiz esam nolēmuši, ka kuce tiks sterilizēta:
- variants, ka suņu laikā domā, par iespējamo kucēnu drošību un tapēc izveido savu teritoriju un sargā to. No otras puses, nez vai 8 gadīgai kucei tas var palīdzēt un izmainīt izturēšanos.
- otrs variants, likt sunim saprast, ka rūkt un uzbrukt saviem tuvajiem ir slikti, tapēc var saņemt sodu. Sist suni nevar, jo tas pārvērtīsies par vēl lielāku agresiju pret to, kas to būs izdarījis, tapēc ir plāns iegādāties siksnu ar elektroimpulsu jeb elektrošoku.

Jautājums - vai kāda ir saskārusies ar tādu un pielietojusi? Rezultāti? Dzīvnieku aizstāves var paklusēt, jo patreiz ir jautājums par to, vai suni var vēl pārmācīt, vai, diemžēl, sakarā ar ģimenes pieaugumu, tas būs jāiemidzina. Par strādāšanu ar dresūru un mīlestību var tikai sapņot, jo piejot klāt suns vienkārši nav paredzams.
01.08.2014 01:32 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Jo tālāk lasu,jo skaidrāks top.Cik saprotu mamma to suni aizstāv,viņai tas viss šķiet ok,iespējams pat smieklīgi.Ja nemainīsiet viņas attieksmi būs grūti.Viņa sargā to,ko uzskata par savu īpašumu-bļoda ir viņas īpašums,tā pat dīvāns un mamma,līderis ir viņa.Visticamāk,ka tā mamma varētu zila nobļauties un suns viņai neklausītu.Vadība vairāk vai mazāk ir jāņem rokās mammai.
Iedomājies situāciju,kad suns ar mammu sēž dīvānā un tu nāc klāt.Suns droši vien sāks rūkt,riet,varbūt mēģinās iekost,kā uz šo reaģēs mamma?
01.08.2014 13:25 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Pirmo reizi izlasīju kādu tik garu komentāru līdz galam ar tādu interesi...Un man pat nav suņa.:D
autore, klausi Harmony.
01.08.2014 13:28 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Tas galu galaa ir maates nevis autores suns, vinjai savaa dziivoklii ir tiesiibas tureet kaut vai veselu varzu ar nikniem bulterjeriem, kameer tie nesaak izlauzties un uzbrukt aarpus privaataas teritorijas. Ja maati shii probleema uztrauktu, tas suns tiktu piekjeedeets kaadaa noteiktaa dziivoklja istabaa vai uzlikts uzpurnis, kameer gruutniece ciemojas. Tachu, kaa izskataas, maatei tas vienalga. Tad varbuut saakumaa risini sho jautaajumu ar maati nevis forumaa. Un kaapeec Tu psiho par negatiivajiem komentaariem? Ja Tevis pashas maate Tevi neuztver nopietni, kaapeec Tu domaa, ka forumaa visas glaudiis pa spalvai?

Un, kad beerns piedzims, kaa autore domaa ar beernu apciemot maati vai atstaat beernu maatei pieskatiit, ja tur ir izlaists suns? Elektroimpulsu siksna vai uzpurnis muuzhiigi? Varbuut, daargaa autore, izbeidz savas ciemoshanaas pie maates pilniigi, ja vinja veeleesies redzeet savu mezbeernu, pati atrisinaas sunja jautaajumu. Ja esi kaut kaadaa veidaa atkariiga no maates, tad peerc uzpurnjus, elektrosiksnas, dresee suni utt, un bojaa savus nervus veel vismaz naakamos 7 gadus, kameer vien suns dziivos.

Kaapeec gruutniecei 8. meenesii ir jaastraadaa, turklaat jaapaliek dziivoklii, kuraa ir agresiivs suns? Vai toposhaa beerna teevam te nekas nav sakaams? Vai sava beerna maatei nav jaasagaadaa normaali apstaaklji?

P.S. Ja tieshaam buutu tik traki, sen buutu panjeemusi slotu un to taksi noslaaniijusi, nevis izteelotos sevi par "sveeto indijas govi" - gruutniece tachu.
01.08.2014 14:01 |
 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
Tas varbūt vienkārši saucās - audzini suni no bērnības..
01.08.2014 14:06 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Harmony

+++ ļoti labi pateikts! :)

To takšu raksturu ir jāmāk savaldīt!
01.08.2014 14:12 |
 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
Miss Joker es to visu vizualizēju kā tas taksis izskatās un tad iedomājos :D

01.08.2014 14:15 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Elīna

Mana taksene apmēram tā izskatās :D Viņai ir ļoti viltīgs skatiens acīs, tā kā nelabajam, bet lūk, es pie vietas jau no esmu nolikusi, ar mani nekāda ākstīšanās nebūs tiešām :D
01.08.2014 14:17 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Nē, - tas saucās "Palūdz vīrietim iedot sunim bietē un izolēt no cilvēkiem tumšā telpā par katru stulbumu, ko tas taisa...".

Tas, ka suns nav audzināts, nenozīmē, ka autorei ir jāapdraud mazulis. Labi, ka tagad to saprata, ne brīdī, kad notikusi nelaime.
01.08.2014 14:21 |
 
Reitings 670
Reģ: 03.10.2010
Ne velti saka,ka takši ir labi aktieri! Mums ar bija taksis,kurš diemžēl aizgāja neceļos būdams ar pamatīgiem mednieku gēniem.
Harmony komentāram varu pilnībā piekrist.
01.08.2014 14:31 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nina (nevis NINA), nešaubos, ka tu lasi šo diskusiju, tāpēc vēlējos piebilst, ka tu neesi īsti vesela savā prātā.
01.08.2014 14:35 |
 
Reitings 670
Reģ: 03.10.2010
Par uzpurni es domāju,ka tas nebūtu vienkārši uzliekams,jo manējie,kad taksim bija jāveic operācija,pamatīgi ar to nocīnījās,jo viņš tā vienkārši neļāvās. Ar suni jādzīvo kā pēc bara likumiem, viņam ir jāparāda,ka esat stiprāki un nebaidaties no viņa draudiem. Kad mūsu tagadējais bokseris parāda savus tīnīša gājienus izaicinot uz to,kurš ir stiprāks, parasti es saķeru aiz kaklasiksnas un sažmiedzu tā stingrāk līdz viņš padodas un nomierinās. Nekādas fiziskas izrēķināšanās,toties tagad mani labi klausa un ciena!
01.08.2014 14:38 |
 
10 gadi
Reitings 1517
Reģ: 29.01.2009
Harmony, liels paldies par komentāru. Ļoti daudz, kas ir 100% taisnība, to pašu esam sapratuši, ka suni jānoliek savā vietā, jautājums mums patreiz ir par to, lai vispār suni saķertu aiz čupra, bail, ka visas rokas noēdīs...

Tās, kas gudri komentēja par strādāšanu 8 mēnesī - tad ne jau es akmeņus cilāju, iet runa par grāmatvedības pakalpojumiem. Rēķinu un bilanču, nodokļu aprēķins.

Tās, kas runā, ka mātei ir vienalga atkal spriež pēc saviem uzskatiem. Kā jau minēju mātei suns neuzbrūk, jo jau "harmony" ir minējusi, ka uzskata par savu apsargājamo objektu. Protams, ka arī mātei ir bail - kura no Jums ir gatava savaldīt kodošu suni? Harmony pareizi saka, ka jāspiež pie zemes un jāparāda kurš ir galvenais.
01.08.2014 16:34 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
engelens, cosmo forums būtu pēdējā vieta, kur diskutēt par šādu problēmu, diemžēl. Šeit meitenes būtu gatavas upurēt sava bērna dzīvību suņa labklājības dēļ.
Maniem vecākiem ir suns - ārkārtīgi mīļš, foršs, uzticīgs. Neesmu viņa saimniece, bet tik un tā varu viņam izņemt gaļas gabalu no mutes - viņš to ļaus. Bet viņš ir ārkārtīgi greizsirdīgs un necieš bērnus. Esam arī vērsušies pie speciālistiem - ja suns ir vienkārši neaudzināts, tad pastāv iespēja suni vēl kaut cik iedresēt arī tad, ja suns jau puslīdz cienījamā vecumā. Bet, ja suns pēc dabas ir greizsirdīgs, tad tur praktiski neko var līdzēt...
Un man ir ļoti bail.. Kad man būs bērni, es nezinu kā spēšu apmeklēt vecāku mājas, jo lai cik mīļš man būtu viņu suns, bērni man būs svarīgāki.
Vecākiem nav risinājuma.. vienīgi - līdz ko atbrauc ciemos kāds, kuram ir mazi bērni, suniem tiek uzlikts uzpurnis..
01.08.2014 16:36 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
engelen,tad tiešām iegādājieties uzpurni un,lai staigā ar to pa māju.Nebūs jābaidās,ka nokodīs rokas.Vai turēt priekšā lielu spilvenu :D
Mana taksene ļoooti sargāja savus bērnus.Viņai bija ķeizars,kas pats par sevi sabojā sunim visu uztveri par notiekošo,piena no sākuma nebija un viņai ĻOTI nepatika,ka es mazos ņēmu rokās un baroju ar pudeli,stress par to,jo mazie šausmīgi bļāva un nesaprata kāpēc viņiem kaut ko mutē stūķē+vēl noteikti sāpes pēc operācijas,jo griezums bija milzīgs.Tad nu kādas dažas dienas es viņu ārā vedu kā mežoni-no pavadas uzmetu laso,sev priekšā turēju lielu spilvenu,kad jau tika no migas laukā atkal normāls suns,pēc dažām dienām saprata,ka mani nāksies pieņemt,jo neviens cits ēst viņai nedos.Neviens cits gan tā arī pie mazajiem netika kamēr tie nesasniedza 5 nedēļu vecumu.Bet spilvens kā tāds bija ļoti noderīga lieta,ja vajadzētu ar to arī varētu likties virsū pašam sunim un uz vietas noturēt,netiekot sakosta,bet man tāda vajadzība neradās,tāds mežonis,lai skrietu virsū un kostu viņa nebija,tikai sēdēja savā migā un rēca.
01.08.2014 17:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!