Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izskata pārvērtēšana vai nenovērtēšana mūsdienās.

 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Pēc nosaukuma jums liekas, ka autors ir Roberts, bet nebūs. :D Tātad, kā jums šķiet, cik lielu nozīmi ieņem pašlaik izskats sabiedrībā un vai tiešām cilvēki ar kādu defektu ir norakstāmi? Pirms kāda laika šeit ieliku īstās bildes un laiku pa laikam diskusijās, kur paužu savu viedokli, kāda norāda uz manu izskatu utt, tikai kāds sakars sejai ar manu viedokli? :D Uzskatu sevi par simpātisku meiteni un ja kāds domā savādāk, lūdzu!
Tātad, jūsu domas utt.
26.07.2014 19:10 |
 
Reitings 11
Reģ: 27.07.2014
Nelasīju visu diskusiju, bet, manuprāt, izskatam mūsdienās ir liela nozīme. Vai arī, ja ne izskatam, tad naudas makam gan, jo, manuprāt, šīs lietas mūsdienās vērtē augstāk par patieso iekšieni un visu to, ko tā slēpj vai neslēpj.
Piekritīšu Navigator viedoklim - lietotājam Roberts ir patiešām skaists komentārs! :)
27.07.2014 23:02 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Robert, skaists komentārs.
27.07.2014 15:52 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Nebija laika lasīt visu diskusiju, tādēļ formulēšu tikai savu viedokli, distancējoties no citu paustajiem.

Vai sabiedrībā ir būtisks indivīda izskats? Jā un nē - atkarībā no tā, par kādu sabiedrības daļu mēs runājam. Piemēram, modeļu biznesā ārienei neapšaubāmi ir milzu nozīme, kamēr politikā - relatīvi maza (atcerēsimies kaut vai kādas EP deputātes "grigulizācijas" procesu).

Vai indivīdu ar kādu ārienes defektu ir norakstāmi? Skatīt atbildi uz iepriekšējo jautājumu. Šeit jāņem vērā konkrētās personības šarms u.tml. faktori. Harismātiskam līderim diez vai traucēs rēta uz sejas, ko gan nevarētu apgalvot par skaistumkonkursa dalībnieku.

Atbildot Bantei, nesaprotu tos, kas diskusijas dalībnieka viedokli asociē ar tā ārieni. Šajā forumā sastopamas visdažādākās meitenes, sākot ar skaistulēm, beidzot ar... Teiksim tā, pilnīgiem antonīmiem pirmajām. Taču, ja diskutēju ar kādu cilvēku, viņa āriene man šķiet pilnīgi nebūtiska.

Interesanti, bet esmu ievērojis, ka vīriešiem krietni mazāk rūp sava āriene. Pirms ilgāka laika biju izveidojis diskusiju, kurā izteicu apgalvojumu, ka vīriešiem sieviešu izskats ir daudz svarīgāks nekā sievietēm vīriešu. Manuprāt, vīrietis lielā mērā "mīl ar acīm", kamēr sieviete - ar savām sajūtām.

Neuzskatu, ka Latvijā mītošās meitenes būtu kādas neglītenes, taču arī "skaistāko pasaulē" titulu viņām gluži nepiešķirtu. Domāju, ka vairums Latvijas meiteņu/jauno sieviešu sevi uzskata par skaistākām, nekā patiesībā ir. Man šķiet, ka šis portāls ir labs piemērs, jo esmu redzējis šeit 4 skaistules, aptuveni 10 simpātisku meiteņu, bet pārējās man šķiet gluži pelēki un ikdienišķi cilvēki, kurus uz ielas pat neievērotu; ir arī divas meitenes, kuru āriene man lika saviebties - nenoliegšu. Taču šis fakts man nekādā veidā netraucē diskutēt ar visām dalībniecēm, kas to vēlas.
27.07.2014 15:42 |
 
Reitings 541
Reģ: 17.01.2013
Lasīju, lasīju, domāju, kā lai noformulē savu viedokli, un tad atcerējos teicienu:

"Skaistums slēpjas vērotāja acīs"

Tas arī visprecīzāk raksturo manu attieksmi šajā jautājumā. Tas, ka es kādam svešam uz ielas nelikšos pievilcīga, jo man nav standarta sejas vaibsti - pilnīgi pie kājas. Lai domā.
27.07.2014 14:47 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Man ir bijusi sadarbība ar cilvēku kuram bija runas defeki un vizuāli arī ne īpaši labi izskatījās. Bet darba attiecībās reti kāds bija tik atsaucīgs, izdarīgs un kārtīgs.

Ja runa ir par fiziskiem un vizuāliem defektiem, šie cilvēki labi apzinās savu atšķirību un ja viņi dara to pašu ko pārējie, tad parasti ir centīgāki, čaklāki ar lielāku atbildības sajūtu, jo viņiem ir daudz grūtāk darba tirgū.
27.07.2014 14:19 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Par biznesa aprindam runajot, iederas teiciens : You have to be extremely rich to afford to dress poor.
27.07.2014 14:11 |
 
Reitings 43
Reģ: 16.07.2014
Man izskats ir daļēji svarīgs, bet ne noteicošais. Galvenais, lai cilvēks ir kopts. Cilvēka iekšējā pasaule man ir svarīgāka.
Zinu vienu meiteni- slaida, simpātiska, puiši pievērš uzmanību. Bet raksturs, vienkārši briesmīgs.
Manuprāt, ir tā, ka simpātiskie cilvēki citus vērtē pēc izskata, bet ne tik simpātiskie pēc iekšējās pasaules. Bet kas vienam skaists, otram neglīts.
Es teiktu, ka pati nezinu neglītus cilvēkus, vienkārši ir nekopti un ir tādi, kas nav gaumē un viss.
27.07.2014 14:09 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Es kad sastopu ārzemniekus, kas atbrauc uz LV darīšanās, nu neminēšu kas un kā, bet viņi ģērbjas ļoti vienkārši, pat ļooti, ļooti, bet tas nemaina par viņiem viedokli, visi zin kas viņi ir.
27.07.2014 13:31 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Daina, piemirsi, ka bieži biznesā iet pa priekšu Tavs vārds nevis apģērbs, LV ir pārāk mazs dīķis, tos kam bizness no 90 gadiem daudzmaz viens otru zin un ja nezin noskaidro.
Ne jau visiem svarīgas jaunākās kolekcijas tupeles vai uzvalks.
27.07.2014 13:29 |
 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Izskats ir ļoti svarīgs. Ne par velti, piemēram, biznesa aprindās vīriešus vertē pēc labām kurpēm. Ja tās ir labas, tad biznesa partneris saprot, ka ir jēga runāt un uzklausīt viedokli. Tas tāds piemērs. Arī viedokli par skaistumkopšanu taču neuzklausīšu no sievietes, kas ikdienā neveido matus un nekopj seju. Turklāt, ja man ir, piemēram, no divam jaunkundzēm jaizvelas kuru ņemšu darbā un abam ir vienlīdz laba izglītība un viss līdzīgs, protams, izvelēšos to, kas tīkamaks acij :)
27.07.2014 13:16 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
veikalu ir ok iet ikdienišķā izskatā nav nekas wow Latvijā.
Runa ir par attieksmi,kaada ir sheit un kaada ir citur.

Ārzemēs - nu lai viņi ģērbjas kā grib (kāpēc lai mani uztrauktu pilnīgi svešu cilvēku apģērba gabali, tikai parasta funkcionāla lieta, nevis izkoptas garīgas lietas), toties ES jūtos brīva, ka ne vienmēr vajag uzpucēties, ne vienmēr vajag šo uzpucēto tēlu iznest kā koptēlu (labāk apģērbties vienkāršāk, nevis glaunā kleitā ar ne pirmā svaiguma matiem). Tieši tāpēc ārzemēs lielākoties spīd cilvēciskās lietas, nevis glamūrīgais.
+++
Jo iipashi to var redzeet,censhoties iepirkties apgjeerbu veikalos,kas ir daargaaki par H&M vai zara lupataam.

Un arii japiekrit cormeum,ka brizhiem gribejas sakjert galvu un shausmas iespiegties no taa,kaa cilveki gjerjas tur
Protams,ir arii shausmiigi paskati tur. :-|
27.07.2014 13:15 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Latvietim ir baigā problēma, diemžēl tā ir lipīga (es to laikam pat fiziski jūtu) tādā skumjā nozīmē. Latvietim tik ļoti un ārkārtīgi uztrauc, ko par viņu domās citi - un viņi noteikti padomās kaut ko sliktu!!!! Un, ja normālā gadījumā gribētos teikt, ka citiem tas galīgi neinteresē, tad latvieša gadījumā interesē gan, un kā vēl! Ka tikai parādīt ar pirkstu uz otru. Jo viņš grib kaut ko sliktu atrast arī citos. Tie nav pārmetumi, bet viela pārdomām.

Ārzemēs - nu lai viņi ģērbjas kā grib (kāpēc lai mani uztrauktu pilnīgi svešu cilvēku apģērba gabali, tikai parasta funkcionāla lieta, nevis izkoptas garīgas lietas), toties ES jūtos brīva, ka ne vienmēr vajag uzpucēties, ne vienmēr vajag šo uzpucēto tēlu iznest kā koptēlu (labāk apģērbties vienkāršāk, nevis glaunā kleitā ar ne pirmā svaiguma matiem). Tieši tāpēc ārzemēs lielākoties spīd cilvēciskās lietas, nevis glamūrīgais.

Protams, atkal jāpiesauc dzīves līmenis un ritms, jo arī vecāka gada gājuma cilvēki ar visām krunciņām un bez/minimālu kosmētiku izskatās lieliski, starojoši, laimīgi. Toties es Latvijā uzlieku savu ierasto nopietno, drūmo sejas izteiksmi. Te forumā kaut kad sen, sen atpakal bija diskusija, kurā daudzas bija ļoti lielā neizpratnē, kā cilvēks var vienkārši iet pa ielu un SMAIDĪT savā nodabā - viņi noteikti esot slimi. Jā, nu nevajadzētu ietekmēties no tā, bet es esmu tikai viena šajā milzīgajā pūlī, kurš burtiski un fiziski uzspiež savu. Es tiešām tā jūtos. Un tas ir skumji, ka Latvijai, manai dzimtenei, ir tik negatīva aura, ka jūtos te slikti. Neesmu rīdziniece, ārpus galvaspilsētas šī situācija, iespējams, ir pat vēl trakāka. Eh ...
27.07.2014 13:03 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Un arii japiekrit cormeum,ka brizhiem gribejas sakjert galvu un shausmas iespiegties no taa,kaa cilveki gjerjas tur :D..
27.07.2014 11:54 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man patīk tas, ka ārzemēs citu mazāk satrauc Tavs apģērbs. Bet .. es pati tik briesmīgi nespētu saģērbties pat mājās :D :D
27.07.2014 11:50 |
 
Reitings 812
Reģ: 25.09.2013
Izskats sabiedrībā, vidēji ņemot, manuprāt, ieņem ļoti lielu lomu. Noteikti nav tā, ka tas ir galvenais, tomēr es melotu, ja teiktu, ka izskatam nekādas nozīmes nav. Bet atkal jau tieši tāpēc es teicu "vidēji ņemot". Tas tā subjektīvi un virspusēji, sagrābstīti. Jāskatās jau mazliet dziļāk. Nav un nevar būt tā, ka izskats tikai vai nu ir, vai nu nav ļoti svarīgs. Pa lielam skatoties, jā, visiem patīk atrasties sakopta cilvēka tuvumā. Bet tālāk jau seko katra individuālais skatījums uz izskatu, jo izskats ietver ne tikai tīrību un sakoptību, bet arī skaistumu. Un skaistums, ak, kas gan spēs būt subjektīvāks par to!
Ja man ir jāizsaka tieši mans viedoklis, tad man izskats ir svarīgs attiecībās. Nevarētu veidot attiecības ar vīrieti, kurš man nepatiktu vizuāli un pie kura nevilktu kā ar magnētu. Ja man konkrētais vīrietis neliksies pievilcīgs, bet 90% pasaules sieviešu teiks, ka tas tak ir smukulis numur viens, es tāpat savas domas nemainīšu, jo man ir svarīgi, lai MAN būtu patīkami atrasties blakus savas gaumes iemiesojumam. Un, jā, personībai arī ir jābūt, raksturam, attieksmei utt. Ar to gribu pateikt, ka, veidojot attiecības, izskats nav vienīgais svarīgais, pēc kā vados, bet noteikti svarīgs pats par sevi ir.
Visās pārējās jomās ar izskatu man ir tā - jā, es tīri savā prātā novērtēju citu cilvēku ārieni, mēdzu nodomāt gan labu, gan sliktu. Jā, mēdzu pat kritizēt prātā, arī šausmināties. Bet tas viss ir tikai manas emocijas, jo cita cilvēka izskata neatbilstība manām vēlmēm ir mana problēma, nevis citu cilvēku. Un, jāatzīst, naktīs man gulēt netraucē tas, ka svešu ļaužu āriene nesakrīt ar maniem priekšstatiem par skaistu/pietiekami sakoptu/valdzinošu cilvēku. Tāpat arī man nav ne jausmas, ko citi domā par mani. Kāds vienaldzīgs, kādam viss patīk, citam varbūt nekas nepatīk no manas ārienes.
Šeit tika jautāts par to, vai izskatu var sasaistīt ar viedokli. Es cenšos bez īpaša iemesla nesaistīt. Atkal jau jāskatās no situācijas. Ja man padomu nagu kopšanā sniegs dāma, kurai pašai viens nags nograuzts, cits - lakots, es, protams, mazliet piedomāšu, vai vērts ieklausīties :D Bet, piemēram, kaut kādās diskusijās par reliģiju, mūziku, ēdienu u.c. ar izskatu nesaistītām tēmām es noteikti centīšos neiepīt to, kāda ir diskutētāja āriene. Jāskatās pēc būtības.
Piemēram, man nav būtisks draugu izskats. Radu izskats. Šos cilvēkus es konkrēti mīlu un cienu par personībām un par to, kas viņi man ir.
Un defekti jau arī ir dažādi. Viens var kādu jomu vairāk ietekmēt, cits mazāk.
27.07.2014 11:50 |
 
Reitings 339
Reģ: 04.08.2013
Man cilvēka izskats lielu nozīmē spēlē tikai sākumā satiekot pirmo reizi, tā teikt veido pirmo iespaidu. Bet pēc tamiepazīstot vairāk, es tādām lietām, ko citi uzskata par defektu, piemēram šķībus zobus , vairs pat neievērošu, bet novērtēšu to, kā man veidojas kontakts ar šo cilvēku, un tad spriedīšu vai simpātisks vai nē.
Uzsveru vēlreiz, ka izskats ir svarīgs tikai pirmajam iespaidam.
27.07.2014 11:48 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Buuuuu, tas, ka kāds kas ir dzīvojis ārzemēs var saprast to, ka uz veikalu ir ok iet ikdienišķā izskatā nav nekas wow Latvijā. Daudzi tā šeit staigā kā jūsu iecienītajā UK. :)
27.07.2014 11:42 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
ārzemēs visiem +- ir vienalga, jo vairāk cilvēku, potenciālais laiks ko var veltīt viena cilvēka aplūkošanai ir mazāks. Tādējādi cilvēkiem ir vienalga par sīkumiem.
27.07.2014 11:40 |
 
Reitings 10816
Reģ: 29.01.2009
Bante nesapratu?:)
27.07.2014 11:33 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Dzīvošana ārzemēs nav nekāds etalons mūsdienās. :D
27.07.2014 11:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits