Kā Jūs būtu rīkojušās/rīkojušies?

 
Reitings 541
Reģ: 15.02.2009
Šonedēļ Rīgā ar mani notika viena neliela sakritība (viens notikums ar to pašu tekstu atkārtojās 2 reizes, bet ar dažādiem personāžiem).
Pirms tam - neliela atkāpe šā mēneša sākumā. Pie Mākslas akadēmijas man uz ielas pienāca klāt jauns puisis, kurš teica, ka viņam ir nozagts naudas maciņš un vai es varot iedot naudu transporta biļetei uz mājām?! Toreiz es neiedevu, jo naudas makā pašai bija palikuši vieni vienīgi centi. Turklāt es pati diezgan ātrā solī skrēju uz sabiedrisko transportu, lai nenokavētu. Nenoliegšu, ka tās dienas vakarā cīnījos ar sirdsapziņas pārmetumiem.
Dažas nedēļas vēlāk, proti, šonedēļ, Kronvalda parkā mani uzrunāja gandrīz vai raudoša pensionāre, sacīdama, ka viņai nozagts naudas maciņš, kurā bijuši 40 eiro, un vai es varot aizdot naudiņu. Šoreiz man naudas makā bija nauda un arī nekur nebija jāskrien. Tā rezultātā, es viņai iedevu 2 eiro. Šoreiz sirdsapziņas pārmetumi mani nemocīja. :)
Vēlējos pajautāt - vai Jūs izpalīdzat šādās situācijās pilnīgi svešiem cilvēkiem? Kāds ir skatījums uz cilvēkiem, kuri lūdz naudu? Vai uzskatāt, ka šādi tagad "ir modē" izkrāpt naudu no citiem cilvēkiem? Ja tā, tad, kā Jums liekas, kā atšķirt patiesu izmisuma pilnu lūgumu pēc palīdzības no (sauksim to tā) teatrāla uzveduma?
25.07.2014 17:11 |
 
Reitings 202
Reģ: 21.07.2014
Reiz iedevu naudu šādam diedelniekam – arī pieturā skrēja pakaļ nokaunējsies sieviete un vēl dievojās atdot. Stāstīja ka esot ārste... Tikai vēlāk sāku domāt kāpēc vilciena biļetei diedelē klusajā centrā... Sajūta pretīga. Trāpītos vēlreiz šī sieviete ... oj es to „dakterīti” tā izārstētu, tā izārstētu !
25.07.2014 23:22 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Nedodu, ja rokas ir, kājas ir, tad naudu var nopelnīt.
Nazīc, tā sieviete tur regulāri sēž, un tas suns regulāri guļ, man liekas, ka tas suns ir sazāļots!!!!!!
25.07.2014 23:24 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Divreiz esmu devusi, vienreiz solīds kungs prasīja, braucu mājās ap 23, neviens cilvēks uz ielas, viņam bija nozagtas mantas, viņš man deva savus ādas cimdus apmaiņā pret cik tur tiem santīmiem. Naudu iedevu, cimdus neņēmu. Tad vēl viens mazs puika palūdza santīmus, jo nesanāca biļetei uz māju, pēdējais autobuss, un steidzās, jo neviens iepriekš nebija devis, es iedevu, jo vienkārši negribēju, lai netiek uz māju, un pat, ja neaizbrauks un to naudu nodzers vai kaut kā tā - nu vienalga. Nākamajā dienā atnesa man to naudu atpakaļ. Strādāju veikalā.
25.07.2014 23:27 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Reiz iedevu Rīgas autoosta kādam puisim pēc tusiņa naudu.Neatceros vairs tik sīki,bet šķiet,ka tusējot bija pazaudējis maku,to,ka bija tusējies varēja just,bet tnu neizskatījās pēc tāda regulārā iešmigotāja.Neatceros,kur viņam vajadzēja braukt,bet biļetei vajadzēja 4,50Ls,ja nemaldos.Pirmajā reizē atteicu,bet kaut kas tirdija,uzmeklēju un teicu,ka varam kopā aiziet un nopirkt to biļeti,lai es redzu,kur tā nauda aiziet.Nu šis konkrētais tiešām naudu biļetei prasija.Pēc tam vēl reizi satiku,parunājām,pakāvējām viens otram laiku līdz autobusam.
Katrā ziņā ticu,ka man šis solis atnāca atpakaļ,pāris mēnešus vēlāk ļoti smagi saslima suns,biju jau izdevusi visu naudu un cilvēki no suni.lv paši sāka jautāt pēc mana bankas konta un kopā saziedoja vairāk 160Ls
25.07.2014 23:41 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Nesen, sēžot kafejnīcā Vecrīgā, piegāja viens onka ar zīmīti, kurā angļu valodā bija rakstīts, ka viņš esot kurlmēms un vai es nevarētu viņam ziedod kādu naudiņu.

Man bija tas pats Vecriigaa! Piegaaja klaat un uz galda blakus skiivim saaka likt savas lapeles. taada dusma paraava! Pateicu nee paldies, savaacu taas lapeles un atdevu atpakal, uzreiz notinaas.
Kaa var vispaar ticeet tiem stulbumiem?? Nedodu naudu nevienam, kas velkas klaat un prasa. Man nekas no gaisa nekriit un taa nav nekaada karmas kachaasana, ka diedelniekeim naudu dod.
Tiem, kas piem. speelee instrumentus uz ielas, tiem naudu ziedoju, jo vini vismaz censas kaut kaa nopelniit, nevis tikai naakt klaat un meeginaat izspiest kaut ko!
26.07.2014 00:06 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
un kaada sakritiiba- kurlmeems, ziimiite anglu valodaa un vazaajas apkaart pa Vecriigu, kur pilns ar tuuristiem. no tiem vieglaak izspiest.. pff
26.07.2014 00:07 |
 
Reitings 541
Reģ: 15.02.2009
Paldies Jums visiem par "artavu" šajā diskusijā! :) Bija interesanti palasīt Jūsu domas! :)
30.07.2014 18:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits