Kā Jūs būtu rīkojušās/rīkojušies?

 
Reitings 541
Reģ: 15.02.2009
Šonedēļ Rīgā ar mani notika viena neliela sakritība (viens notikums ar to pašu tekstu atkārtojās 2 reizes, bet ar dažādiem personāžiem).
Pirms tam - neliela atkāpe šā mēneša sākumā. Pie Mākslas akadēmijas man uz ielas pienāca klāt jauns puisis, kurš teica, ka viņam ir nozagts naudas maciņš un vai es varot iedot naudu transporta biļetei uz mājām?! Toreiz es neiedevu, jo naudas makā pašai bija palikuši vieni vienīgi centi. Turklāt es pati diezgan ātrā solī skrēju uz sabiedrisko transportu, lai nenokavētu. Nenoliegšu, ka tās dienas vakarā cīnījos ar sirdsapziņas pārmetumiem.
Dažas nedēļas vēlāk, proti, šonedēļ, Kronvalda parkā mani uzrunāja gandrīz vai raudoša pensionāre, sacīdama, ka viņai nozagts naudas maciņš, kurā bijuši 40 eiro, un vai es varot aizdot naudiņu. Šoreiz man naudas makā bija nauda un arī nekur nebija jāskrien. Tā rezultātā, es viņai iedevu 2 eiro. Šoreiz sirdsapziņas pārmetumi mani nemocīja. :)
Vēlējos pajautāt - vai Jūs izpalīdzat šādās situācijās pilnīgi svešiem cilvēkiem? Kāds ir skatījums uz cilvēkiem, kuri lūdz naudu? Vai uzskatāt, ka šādi tagad "ir modē" izkrāpt naudu no citiem cilvēkiem? Ja tā, tad, kā Jums liekas, kā atšķirt patiesu izmisuma pilnu lūgumu pēc palīdzības no (sauksim to tā) teatrāla uzveduma?
25.07.2014 17:11 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
http://www.cehs.lv/2013/07/man-nesanak-but-labam-cilvekam/
Tā nedaudz par spriešanu par cilvēkiem no skata vien...
25.07.2014 17:59 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Vienkārši nedodu. Pēc paziņu gadījumiem - iedod un tad nākamās reizes, kad ej garām, bez maz vai nāk tieši klāt un prasa, un ja nedod, tad vēl sāk bļaut un vilties līdzi. Tie, kas stāv uz ielām, nav tur pirmo reizi, tas skaidrs. Ja vajadzētu patiešām naudu ēdienam, tad strādātu kaut vai par sētniekiem. Varbūt visi tādi nav, bet uz ielas nekad vaļā maku neveru.
25.07.2014 18:01 |
 
Reitings 1531
Reģ: 19.08.2013
Kad tikko sāku Rīgā dzīvot, tad bija ļoti žēl visu ubagotāju un bieži centos noziedot kaut ko, tagad vairs tik bieži neziedoju, bet pa retam mēdzu kādam iemest kādu kapeiciņu.

Nesen bija situācija neRīgā, kad pienāca viena sieviete un lūdza mums naudu maizītei, draugs iedeva 70 centus, viņa nevis paldies pateica, bet sekoja jautājums: "vairāk nevar iedot?".
25.07.2014 18:03 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Tikai vienu reizi izjutu sirdsapziņas pārmetumus, kad stacijā kāda sieviete man palūdza naudu biļetei. Neskaidroja ne iemeslus, ne ko, vienkārši teica, ka vajag biļetei. Es neiedevu un arī citiem naudu nedodu. Vienreiz ar draugu stāvējām pie Titānika, tās pīpētavas, garām gāja kāds appīpējies (visdrīzāk) puisis un prasīja, lai iedodam naudu, ka viņam nav ko ēst. Teicu, ka esam studenti, kuri tūlīt brauks mājās un naudas mums nav. Ārprāts, kā viņš sadusmojās, pateica - hu*i es d*ršu utt. Labi, ka apkārt bija cilvēki, man tiešām bija ļoti bail. Kopš tās reizes tādiem ubagotājiem vispār virsū pat neskatos un neko nesaku.
25.07.2014 18:05 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
vai tiešām katru dienu raudot ubagot ir labāk nekā mēģināt iet strādāt. Diez ko šī teiks..



Ja viņa tev godīgi atbildētu tad visdrīzāk viņa tev pateiktu ka ubagojot var vairāk nopelnīt stundas laikā nekā daži dienas laikā strādājot. Un principā...priekš ubagiem, tas arī ir viņu "darbs".
25.07.2014 18:06 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Tam ceha.lv raksta autoram pretīga attieksme, tā kā es pat priecājos, ka viņam neizdevās pēc skata noteikt puiša nodomus.
25.07.2014 18:12 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tam ceha.lv raksta autoram pretīga attieksme, tā kā es pat priecājos, ka viņam neizdevās pēc skata noteikt puiša nodomus.

Un kā noteikt, vai paplukušu veču bariņam tiešām vaijag ēst, jeb to pašu, ko "Krustpils" puisim?
Attieksme rada attieksmi. Te jau meitenes ieprieks minēja, ka vairs nevienam neko nedod. Pēc tādiem "Krustpils" puišiem arī rodas tā attieksme, kad bez palīdzības paliek tādi cilvēki, kam tas tiešām ir nepieciešams.
25.07.2014 18:21 |
 
Reitings 12
Reģ: 09.01.2014
Nesen, sēžot kafejnīcā Vecrīgā, piegāja viens onka ar zīmīti, kurā angļu valodā bija rakstīts, ka viņš esot kurlmēms un vai es nevarētu viņam ziedod kādu naudiņu. Tas viss notika tik ātri, ka nepažēloju un iedevu viņam to naudu, bet vēlāk gan sāku apdomāt, cik viegli citiem nauda pelnās, lai gan pašai jāstrādā ilgi un dikti, lai ko nopelnītu..
It kā nav žēl, bet turpmāk laikam nedošu.
25.07.2014 18:26 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Nē, nē, es par to piečakarēšanos Krustpils puisim. Man kaut kā liekas - dot naudu vai nedot tā ir tava izvēle, lietošanu konkrētos gadījumos var regulēt (pieņemsim, dot bezpajumtniekam pārtiku vai sunim barību, ja gribi tieši tā palīdzēt). Ja tu atdod kādu lietu, tā vairs nav tava, kāda starpība, kur, kā, cikos to izlietos. Izprašņāšana ir kā pazemojums tam cilvēkam un sevis nostādīšana augstāk par viņu. Ja ir žēl atdot jau sākotnēji, nu tad nedod vispār.
Apraksta maniere nesmuka, Jēkabpils nodēvēta par laukiem, kaut kādā sakarā fast food pieminēts.. Iespējams, tā ir tikai rakstīšanas maniere un patiesībā ne viņš traki izprašņāja, ne domāja tik augstprātīgi, bet pasniegts tik nepatīkamā veidā, ka es pēc stāsta nevis jutu līdzi autoram vai pārdomāju savu izvēli ziedot/neziedot, bet gan nopriecājos, cik veikli Krustpils čalis apčakarēja autoru. Bet nu.. tā esmu es. :)
25.07.2014 19:09 |
 
Reitings 19
Reģ: 31.05.2014
Naudu uz ielas ir prasījusi 2 reizes viena un tā pati sieviete. Pirmajā reizē iedevu, teica ka esot atvesta ar ātrajiem uz slimnīcu, ļoti sāpot galva un vajagot tikt uz mājām. Naudu iedevu. Tas notika netālu no autoostas. Liels bija mans sarūgtinājums, kad sieviete devās kaut kur projām, nevis uz autoostu.
Pēc kādām divām nedēļām sastapu to pašu sievieti labu gabalu no autoostas, stāsts apmēram tāds pats, šoreiz pateicu ka naudas nav un ka viņu atceros, vienreiz jau vajadzēja "biļetei".
Ir sanācis arī pašai prasīt naudu autobusam uz mājām. Pajautāju sievietei 5 centus, viņa paskatījās uz mani tā it kā būtu paprasījusi 5 eiro. Iedeva, bet ar tādu nicinājumu. Pēc šī gadījuma jutos nepatīkami, bija doma ka ja satikšu viņu pilsētā, atdošu viņai to nelaimīgos 5 centus.
25.07.2014 19:09 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Nez, nav man gadījies satikt tādu, kam es noticētu un to naudu iedotu.
25.07.2014 19:18 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es kaa kuro reizi... Paaraak necenshos "atkost" vai tam cilveekam tieshaam vajag vai tas ir vinja ubaga "darbs". Man bija taads standarta marshruts ikdienaa, tad apmeeram jau zini, kuri ir tie "regulaatie" diedeleetaaji, kuriem es naudu nedodu, bet, ja uzskrienu virsuu kaadam neredzeetam - tad gadaas paaris kapeikas iedot.

Man viirs dara gudraak - ja pie vinja pienaak diedeleetaajs, vinjsh pirms iedot naudu noevanjgjelizee to cilveeku. :D Ja noklausaas liidz galam, tad iedot naudu, ja nee - pats vainiigs! :D
25.07.2014 19:20 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Divas reizes uzskrēju vienam un tam pašam puisim,kuram kārtējo reizi,izmisīgi, vajadzēja tikt uz mājām, katru reizi sadirsa citu iemeslu un mājas katru reizi arī citur.Ļoti liela skepse uz to visu.
25.07.2014 19:22 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Man gadījušies divi pretēji varianti. Liepājas centrā pāris gadus atpakaļ staigāja noplucis puisītis ap gadiem 8-9 un prasīja naudiņu maizītei, jo māte dzer un neesot ēdis pāris dienas. Noķēra mani tieši pie TOP veikala. Es viņam saku, ka naudu nedošu, bet ieiesim veikalā un viņš varēs izvēlēties maizīti/bulciņu kādu vēlas un es nopirkšu. Atpakaļ saņēmu "Ej d*rst ar savu bulku!". Otrreiz mani arī Liepājā noķēra raudoša tantiņa pensijas vecumā ar stāstu, ka viņai tirgū somiņa no rokām izrauta un palikusi bez maka un visas naudiņas, pat mājās netiekot. Lūdza 0.50Ls autobusa biļetei. Es tā pie sevis pašaubījos, bet iedevu. Kad sniedzu naudu, tantiņa sāka vēl stiprāk raudāt, atdeva naudiņu atpakaļ un ātrā solī aiztipināja pa ielu. Es biju tik apstulbusi, ka pat neskrēju pakaļ, tikai tik ļoti žēl viņas palika.
25.07.2014 19:35 |
 
Reitings 63
Reģ: 29.03.2014
šādi gadījumi man ir bijuši daudz un nekad neesmu devusi naudu un pat neesmu ielaidusies sarunās, bet šad tad muzikantiem iemetu kādu centu, jo viņi vismaz kaut ko dara! Arī parasti pie Dominas stāv sieviete un diedelē naudu priekš maizītes, nekad viņai neesmu devusi naudu, bet šad tad esmu iedevusi maizi vai kaut ko citu ēdamu un pēc tā viņa patiešām pasakās un var redzēt, ka sievietei tas bija vajadzīgs, nevis nauda kādam citam vai alkaholam un cigaretēm.. tā kā parasti nedodu naudu tādiem, kas lūdz naudiņu ēdienam, bet gan atnesu ko ēdamu, tad var arī redzēt cilvēciņš ir vīlies vai laimīgs un pateicīgs arī par to pašu, ko es iedodu!
25.07.2014 19:51 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Centrā pie makdonalda, vecrīgā, ir viena grūtniece, kas lūdz naudu. Nezinu, vai viņa ir zilonis, vai vēl kas, bet stāvoklī viņa ir jau kādu +- 3-4 gadu nepārtraukti ar nemainīgu punci.
25.07.2014 20:14 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Nav vērts dot. Dažreiz kaut ko sev veikalā nenopērku(diezgan daudz sevi ierobežoju) bet pēctam kādam bezkaunīgam diedelētājam atdot?
25.07.2014 20:18 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Navigator Tad jau nav iists puncis.

Atcereejos,ka vienu reizi staaveeju autoostaa un man jauna meitene pienaaca klaat un prasiija naudu,iedevu latu(toreiz veel lati bija). Nakamajaa dienaa taa meitene man prasiija atkal(laikam mani neatpazina :D),neiedevu.
25.07.2014 20:25 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Tiem cilvēkiem, kuri nāk klāt un prasa naudu vai tiem, kuriem tā vajadzīga priekš kārtējās alkohola pudeles, naudu nekad neesmu devusi. Naudu parasti iemetu muzikantiem un arī vecām tantēm, ja var redzēt, ka vecajam cilvēkam tā patiešām ir vajadzīga iztikai, ne pudelei.
25.07.2014 20:34 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
ai paprasītu vai es ar nevaru viņai aizdot apmēram 2 eiro priekš biļetes. Viņa pat teicās ka atdos man un papriekšu prasīja kad es būšu centrā atkal, jo viņa tad varētu atdot.
pat likās ļoti nokaunējusies prasīt naudu jo ilgi vilka visu garumā līdz paprasīja,


+++

Tas pats. Izskatījās normāla, labsirdīga sieviete. Stāstīja, ka strādā slimnīcā un aizmirsusi naudas maku. Savā blociņā gribēja ierakstīt manu telefona nr., lai atdotu.

Iedevu. Bet, kad pēc nedēļās draudzene sastapās ar to pasū stāstu, tad sapratu, kā ir patiesībā. Nu ok, man nebija žēl to 2 eiro, bet, kā var dzīvot tālāk ar tādu sirdsapziņu, nezinu.
25.07.2014 20:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits