Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā Jūs būtu rīkojušās/rīkojušies?

 
Reitings 541
Reģ: 15.02.2009
Šonedēļ Rīgā ar mani notika viena neliela sakritība (viens notikums ar to pašu tekstu atkārtojās 2 reizes, bet ar dažādiem personāžiem).
Pirms tam - neliela atkāpe šā mēneša sākumā. Pie Mākslas akadēmijas man uz ielas pienāca klāt jauns puisis, kurš teica, ka viņam ir nozagts naudas maciņš un vai es varot iedot naudu transporta biļetei uz mājām?! Toreiz es neiedevu, jo naudas makā pašai bija palikuši vieni vienīgi centi. Turklāt es pati diezgan ātrā solī skrēju uz sabiedrisko transportu, lai nenokavētu. Nenoliegšu, ka tās dienas vakarā cīnījos ar sirdsapziņas pārmetumiem.
Dažas nedēļas vēlāk, proti, šonedēļ, Kronvalda parkā mani uzrunāja gandrīz vai raudoša pensionāre, sacīdama, ka viņai nozagts naudas maciņš, kurā bijuši 40 eiro, un vai es varot aizdot naudiņu. Šoreiz man naudas makā bija nauda un arī nekur nebija jāskrien. Tā rezultātā, es viņai iedevu 2 eiro. Šoreiz sirdsapziņas pārmetumi mani nemocīja. :)
Vēlējos pajautāt - vai Jūs izpalīdzat šādās situācijās pilnīgi svešiem cilvēkiem? Kāds ir skatījums uz cilvēkiem, kuri lūdz naudu? Vai uzskatāt, ka šādi tagad "ir modē" izkrāpt naudu no citiem cilvēkiem? Ja tā, tad, kā Jums liekas, kā atšķirt patiesu izmisuma pilnu lūgumu pēc palīdzības no (sauksim to tā) teatrāla uzveduma?
25.07.2014 17:11 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Sākumā, kad tikai iesāku dzīvot Rīgā, vienmēr šiem lūdzējiem devu naudiņas, bet tad sapratu, ka tā es bankrotēšu pie katras mazākās pastaigas centrā.
25.07.2014 17:14 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Ja man nauda ir,tad es meedzu iedot,bet ne vienmeer. Neprotu atpaziit,kuri ir iistie naudas luudzeeji un kuri tikai izkraapj. Vienai sievietei pie stacijas,kura ubago ar suniiti,gan esmu devusi biezhi,nezinu vai tam suniitim,kas tiek,bet man labpatiik taa domaat,ka no manas naudinjas arii suniitim tiks kaads kumoss.
25.07.2014 17:15 |
 
Reitings 696
Reģ: 29.05.2014
šis pie Mākslas akadēmijas jau gadiem grabina kapeiciņas transortam uz majam, švaki laikam iet, ka tā viss ieildzis :D
25.07.2014 17:16 |
 
Reitings 217
Reģ: 31.08.2011
Dodu, bet ļoti pēc intuīcijas un maka stāvokļa.
Esmu pamanījusi, ka ir viena meitene, kura katru dienu (jau divus gadus) ar asarām acīs lūdz naudiņu, viņas maršruts no ARSa, pa Elizabetes ielu līdz viesnīcai Latvija, tālāk neesmu redzējusi, kur viņa iet. Konkrētā gadījumā uzskatu, ka tas ir dzīvesveids.
25.07.2014 17:17 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ar šādiem "diedelētājiem" pat sarunās neielaižos, nemaz nerunājot par naudas došanu! Vai tiešām ļaudis nesaprot, ka tas ir parastākais "scams"?
25.07.2014 17:17 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Nazīc, sunim var iedot jau iepriekš nopirkto suņu barību.

Naudas prasītāji man nepatīk. Ir pašai un paziņām gadījušās situācijas, kad tiešām maki nozagti vai tml., bet pa visu Rīgu var atrast kādu pazīstamu cilvēku, kurš var aizdot. Reizēm sametas žēl tos cilvēkus, kuri sēž ar suņiem, vai kuri kaut ko dara - muzicē, pārdod.. Bet naudu nedodu, ļoti retu reizi pārtiku.
25.07.2014 17:18 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nevar šos cilvēkus nemaz atšķirt, esmu redzējusi tanti kas raudošām acīm lūdz naudu jo nevar samaksāt dzīvokļa reiķinu šo mēness, un tā es viņu redzēju kādas 6-8 reizes apmēram 2 gadu laikā ubagojam.. Pirmajā reizē iedevu, pēc tam nekad nedevu jo es jau savu labo padarīju tai pirmajā reizē.

Man bija vasaras sākumā dīvains atgadījums ka viena sieviete man reāli no 16 autobusa līdz pat makdonalda ieejai bija skrējusi pakaļ(reāli pie pieturas es viņai pagāju garām), lai paprasītu vai es ar nevaru viņai aizdot apmēram 2 eiro priekš biļetes. Viņa pat teicās ka atdos man un papriekšu prasīja kad es būšu centrā atkal, jo viņa tad varētu atdot. Es viņai naudu iedevu un teicu ka nebūšu gan tuvākajā laikā centrā. Pēc izskata viņa neizskatījās pēc meles, pat likās ļoti nokaunējusies prasīt naudu jo ilgi vilka visu garumā līdz paprasīja, bet man atkal nebija laika gaidīt jo tā jau kavēju nodarbību.

Lai nu kā, es labāk noziedoju vienu reizi tos 2 eiro, bet vismaz esmu ar tīru sirdsapziņu ka nepagāju garām cilvēkam kam varbūt tiešām vajadzētu to palīdzību.
25.07.2014 17:21 |
 
Reitings 488
Reģ: 11.08.2010
Pāris dienu laikā jau otro reizi Rīgas centrā esmu "uzdūrusies" kādam puisim (pēc skata nebūt ne bomžukam), kurš 1.reizi ejot man garām, bet 2.reizi pienākot blakus pie luksofora, jautā vai man ir 0,40 centi! Un tas jautājuma tonis tāds uzstājīgs, bet reizē arī vienaldzīgs.. Tā itkā jautātu vnk jautāšanas pēc! Jokains čalis :D
25.07.2014 17:24 |
 
Reitings 102
Reģ: 23.06.2014
Dzīvē visādi pašam var gadīties..
Es tomēr skatos, kam dot/kam nedot naudu. Pa centru staigājoties, esmu lietas kursā par konkrētiem šā dzīvesveida piekopējiem, tādēļ dažkārt gribas pat pasveicināt un uzjautāt, cik tad šodien sanāca ar savām asarām un lūdzošo skatienu nopelnīt.

Bet ir arī cilvēki,kuriem ticu un iedodu. Ja nu gadienā viņi ir bijuši nepatiesi, tās tad jau viņu problēmas un karma.))
25.07.2014 17:25 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Latvijaa esot ,vienmeer vados peec intuiicijas-esmu arii iedevusi!Gruuti jau pateikt ,kurs saka taisniibu,kurs nee?Vairaak jau liekas,ka neviens nesaka,bet viens ir skaidrs-taas naudinas nav...!
Man vairaak patiik iedot tiem "ielu muzikantiem".Cilveeki censaas kaut kaa nopelniit ,un to es loti augstu noveerteeju.
25.07.2014 17:26 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Nekad nedodu, lai iet paši naudu pelnīt. Deidelnieki.
25.07.2014 17:28 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Nākamreiz, kad dosiet, padomājiet, vai patiešām dodat naudu bezpajumtniekam, nevis kādam, kurš uz viņa uzdzīvo, pašam bezpajumtniekam atstājot mazu procentu. Bizness.
25.07.2014 17:28 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Nina Es nestaigaashu apkaart ar sunju bariibu somaa,ceriibaa satikt to tanti.
25.07.2014 17:35 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Es dodu reti, bet megjinu noverteet pec paskata. Piemeram, ir cilvelki, kas stav pie veikala, atspiedusies pret sienu un vienkarsi ir izstiepusi roku un skatas tev acis ar sunja skatienu. Nu tadiem gan nedodu, jo var tacu kaut vai uzrunat nevis vienkarsi stavet atskiriba no tiem ielu muzikantiem, kuri savu energiju tere paaris kapeiku delj.
25.07.2014 17:40 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Tur bija domats cilveki :)
25.07.2014 17:41 |
 
Reitings 1832
Reģ: 20.01.2012
Atceros,kad agrāk,ka staigāju uz Inženiera ielu uz 15.trolejbusu,gāju cauri Vērmanītes parkam. Tur mūždien stāvēja viens vīrietis ar spieķi (čigāniskā izskatā) un tādā klusā balsī teica "Atvainojies,kur ir tas un tas..." un kad tu sāc ieklausīties,tad sāk prasīt naudu! Ja nedod,šis vēl klumburē pakaļ.

Nezinu viņš tur vēl ir vai nav. Atceros,ka draudzene pabrīdināja,lai neko tur neklausos un nedodu. Turpmākās reizes kā šo ieraudzīju,nesos garām kā bulta ar niknu skatienu,kas vērsts viņa virzienā.
25.07.2014 17:47 |
 
Reitings 664
Reģ: 31.03.2012
Origo stacijā, pie vilciena biļešu kasēm siro veči, vecenes, kuras pēta kā tev biļešu kasiere izdod atlikumu un īsi pēc tam, kad jau grasies iet prom no kases , šie cilvēki nāk klāt un prasa, ka nepietiek ceļam, lai dodot naudu.

Reiz iedevu.. nezinu, kāpēc. Pēc tam nožēloju, ka iedevu, jo pēcāk papētot to cilvēku varēja saprast, ka nu nekādai biļetei nevajag.
Man tā daudzreiz ir bijis. Sākumā devu... tad jau pieradu pie Rīgas ielām un tagad vnk neklausos.
Reiz gan.. man pienāca klāt pēc izskata 12 gadīgs puika un lūdza naudu.. protams, biļetei. Iedevu. Biļetei vai spaisam.. ej nu sazini.
25.07.2014 17:47 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Es esmu pāris reizes iedevusi. Bet vispār, kad kāds pajautā uz ielas, es cenšos izvērtēt, vai tam cilvēkam patiešām nauda ir ļoti nepieciešama, vai arī viņš diedelē visiem pēc kārtas, lai nopirktu pudeli. Protams, daudz ko izšķir arī stāvoklis manā makā.
25.07.2014 17:52 |
 
Reitings 1152
Reģ: 01.04.2014
Nazīc, sunim var iedot jau iepriekš nopirkto suņu barību.

Vienreiz ar māsu esot centrā pamanījām, ka vīrietis ar noplukušu, bet tomēr mīlīgu suņuku sēž ar kārbiņu ubagojot. Sirds sažņaudzās par sunīti, mēs nebijām pārliecinātas, ka, ja iedosim naudu, kaut kas tiks sunim, tāpēc izdomājām veikalā nopirkt kaut ko ēdamu un uzreiz iedot sunītim. Ubagotājs uzreiz sāka bļaut, ko jūs te dodat, labāk naudu būtu iemetušas, skopules...

Dusmas uz tiem šmurguļiem, kuri izmanto suņus lai iežēlinātu cilvēkus.
25.07.2014 17:55 |
 
Reitings 223
Reģ: 29.01.2009
Raudošo rižo meiteni ARSa/klusā centra rajonā arī esmu satikusi. Pirmo reizi, kad viņa man lūdza naudu, būtu iedevusi, bet patiešām nebija skaidras naudas. Kad ieraudzīju viņu pēc pāris dienām atkal, pateicos visumam, ka sagadījās tieši tā. Dažkārt ienāk prātā doma apstāties un pa tiešo viņai pajautāt - vai tiešām katru dienu raudot ubagot ir labāk nekā mēģināt iet strādāt. Diez ko šī teiks..
25.07.2014 17:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits