Par to pašu. Reliģiju.

 
Reitings 188
Reģ: 08.04.2012
Nepavisam nevēlos kašķi šeit,vnk aprunāties..
Vai zināt kādu/varbūt esat pašas pievērsušās kādai reliģijai jau apzinīgā vecumā t.i uzaugāt kā ateistes varbūt un kādā dzīves posmā pievērsāties?

Un jautājums visām - cik liela nozįme reliģijai ir jūsu dzīvē?

Jauku dienu vélot. :)
25.07.2014 15:59 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Lou, nu taa arii ir, man ir lietas, kas shkiet tuvas gan kristietiibaa, gan budismaa, gan hinduismaa.:D vnk vai tad taads kategorisks ateisms vsp ir iespeejams?
25.07.2014 18:32 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Vai neesat domājuši,ka kaut kas tomēr turpināsies pēc šīs dzīves? Ka nomirstot viss vēl nebeidzas?


Tev ir taisnība! Nekas nebeidzas, tad tikai sākas īstā jautrība! Sākas trūdēšanas process, kurš ilgt gadiem. Skumji, patiesībā - tāds smuks ģīmītis man un šitā aizies postā. :D
25.07.2014 18:36 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Jackie, jā, ir, jo kāds sakars manām vērtībām ar reliģiju? Reāli, tu domā, ka pasaulē bez reliģijas es dotos slepkavot cilvēkus??? Varbūt ticīgu cilvēku no slepkavošanas arī atur bailes no kaut kāda tur dieva soda, bet man nekādu baiļu nav. Es neslepkavoju un nezogu, jo man piemīt empātija un viss. Tas arī ir vienīgais iemesls.
25.07.2014 18:43 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
*attur
25.07.2014 18:43 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
vnk vai tad taads kategorisks ateisms vsp ir iespeejams?

Ē, protams. Tādi pašsaprotami "regulējumi" kā "tev nebūs zagt" utt. pieskaņojās cilvēkiem, cilvēciskām rakstura iezīmēm, saprātīgai rīcībai. Nevis cilvēki (neticīgie) pieskaņojās reliģijai.
25.07.2014 18:48 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Miksa, ieveeroshanai ar religiju varbuut saistiibas nav, bet pashiem baushliem ar teoriju tomeer ir.Vsp esmu ieveerojusi, ka daudzi, kuri neatdziist kaadas relig. nostaadnes taa nievaajoshi meedz pasmiineet par visiem tiem "dieviensh sodiis, degshana elles katlaa" etc. Bet taa tachu ir tikai vienkaarshi metafora, aiz kuraam staav, manupraat, patiesas un iistas nostaadnes, uz kuraam cilveeks var balstiities- ticiiba, sirdsapzina, ceriiba, iejuutiiba, cilveekmiilestiiba utt. Vai tieshaam kaads reaali, runaajot par sho religiju teemu, uz to visu skataas sho bez maz vai pasaku teelu kontekstaa? Un kas slikts "dievinsh paliidzees, ja paluugsi"?:D taa ir tikai un vieniigi kaarteejaa metafora, "dievina" vietaa var buut "es","dziive","konkreeta riikoshanaas" utt.:)
25.07.2014 18:51 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
et taa tachu ir tikai vienkaarshi metafora, aiz kuraam staav, manupraat, patiesas un iistas nostaadnes, uz kuraam cilveeks var balstiities- ticiiba, sirdsapzina, ceriiba, iejuutiiba, cilveekmiilestiiba utt.


Mani ļoti interesē, kāpēc kristieši bieži vien ir tik neizglītoti par savu reliģiju un izvēlās ko no Bībeles piekopt un ko nepiekopt? Tu saki, ka tā ir metafora par to pašu sirdsapziņu, bet tas varbūt attiecas tikai uz baušļiem, jo tajos ir tiešām pašsaprotamas lietas, bet es gribu zināt kāpēc mani būtu jāmoka sirdsapziņai, ja es masturbēju vai man ir sekss ar sievieti? :) Nemaz nerunājot par to, ka Bībelē ir teksti arī par to, ko drīkst un nedrīkst ēst vai vilkt mugurā.
25.07.2014 18:55 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
cik liela nozįme reliģijai ir jūsu dzīvē?


Kristiigaa ticiiba (religjija - taa ir sausa teorija bez dveeseles) IR visa mana dziive! Manupraat, ar to arii viss ir pateikts...
25.07.2014 19:02 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
neticu! ticība ir laba lieta, jā, bet, ja tā ir fanātiska, tad skumji noskatīties uz tiem cilvēkiem, tur, manuprāt, ir garīgas problēmas jau.
25.07.2014 19:08 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Es neteicu, ka esmu kristiete, jo patieshaam visus shiis relig. "noteikumus" nespeeju ieveerot un visi nav pienemami, taapeec paarmetums nevietaa( ja tas attiecaas tieshi uz mani). Bet, atbildot uz jaut., nu tas, manupraat, ir diezgan liekuliigi saukt sevi kaisliigu kristieti un izveeleeties sev eertus noteikumus, ko ieveerot:)
25.07.2014 19:13 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Jackie, jā, piekrītu, bet par to es arī runāju. Ievērot 10 baušļus ir ļoti viegli, gandrīz viss tur minētais vienkārši saskan ar jebkura ar līdzjūtību apveltīta cilvēka skatījumu uz dzīvi un lietām. Taču tur tā problēma, ka manuprāt, kādi 80% kristiešu kvēli aizstāv šīs te ikdienišķās lietas, bet paši pārkāpj veselu kaudzi ar citiem "noteikumiem" kas bībelē minēti. Diemžēl ievērot visu kas Bībelē teikts mūsdienās arī izskatītos smieklīgi, bet tāpēc vēl jo vairāk gribētos lai kristieši pārstāj kurināt naidu (cik ironiski!), un pieņemtu, ka daudz kam Bībelē ir jāizdara izņēmumi un viņi paši šos izņēmumus jau piekopj ikdienas dzīvē, tikai negrib atzīt. Bet ok, šī jau ir paaaavisam cita diskusija.
25.07.2014 19:21 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Ateiste gluži neesmu, jo ticu tam, ka pastāv kaut kas augstākstāvošs par mums. Taču nevienai ticībai nepiederu. Man pietiek ar savu iekšējo pārliecību un domām. Manuprāt, nav obligāti jāiet uz baznīcu un kā citādi uz āru jāizspiež savi uzskati un pārliecība. Cilvēki, kuri visās laimēs, nelaimēs vaino Dieva gribu, un, ja, teiksim, kādam notiek kas slikts, aizbildinās ar "tā Dievs vēlējās, tāpēc tā notika..", manā uztverē līdz galam normāli nav. Katrā ziņā man ar tādiem nav pa ceļam, un es nekad nespētu būt ciešā saiknē ar fanātisku kādas reliģijas pārstāvi.
25.07.2014 19:27 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Lou, cilveeks ir cilveeks - gan kristietis, gan nekristietis. Neviens nav pilniigs un ideaals, visiem tak savi tarakaani. Tas, kas rakstiits biibelee ir paredzeets, lai mees uz to tiektos kaa uz meerkji, kljuutu labaaki, censtos pietuvoties ideaaliem. Neviens nepiedzimst ideaals, bet, ja netiks pielietoti pareizie instrumenti - neizdosies nosliipeet dimantu. Taapeec prasiit no kristiesha, lai vinjsh buutu bez vainas - ir naivi, jo vinjsh arii ir greeciigs cilveeks, nevis Jeezus Kristus - Dieva Deels.
25.07.2014 19:31 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Es esmu pareizticīgā kristiete. Man reliģija ir svarīga. Man tas laikam ir ieaudzināts, ka reliģija, baznīca, ticība ir daļa no manas dzīves. Protams, atzīstu, ka uz baznīcu eju parāk reti, visus baznīcas svētkus neatzīmēju, visus gavēņus neievēroju, grēku arī vairāk, kā vajag, bet nu daru, ko varu, cenšos.
25.07.2014 19:34 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Neons, jā, naivi. :) Bet būt agresīvam pret tiem pašiem homoseksuāļiem vai sievietēm, kas veic abortus un teikt, ka viņi degs ellē, kamēr pats nepiekop pat 50% no Bībelē minētā, jo pirmkārt jau, neesi nemaz izglītots pats par savu reliģiju? Es zinu, ka visi kristieši nav tādi, bet gana daudzus šādus nācies sastapt lai mani tas uztrauktu. Protams, viņi ir staigājoši joki jau tāpēc vien, ka ir nosodoši un kurina agresiju un naidu, kas vispār ir absurdi no kristieša puses.
25.07.2014 19:35 |
 
Reitings 267
Reģ: 13.07.2014
Tiem,kas netic -
Zinātnieki balstās TIKAI uz faktiem. Ja gudra zinātnieka secinājums sakrīt ar bībelē rakstīto,tātad arī nekristietim ir vērts pievērst uzmanību,vai ne? Tātad,bībelē ir teikts,ka zeme aizies bojā no tā,ka liels karstums to iznīcinās. Kāds gudrs zinātnieks teica to pašu,jeb precīzāk pierādīja to! Ja kādam ir interese kurš to pierādīja,tad es varu pacensties atrast viņa stāstījumu.


dieva nav. tas ir FAKTS.
25.07.2014 19:41 |
 
Reitings 115
Reģ: 29.01.2009
Ir labi, ja katram cilvēkam ir sava patiesība, kurai ticēt. Labi līdz brīdim, kamēr to nemēģina uzspiest kādam citam. :)

Pati neticu Dievam un zinu, ka tur arī nekas nemainīsies. Diez vai, kādam izdotos mani pārliecināt ticēt :D
25.07.2014 19:43 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Bet būt agresīvam pret tiem pašiem homoseksuāļiem vai sievietēm, kas veic abortus un teikt, ka viņi degs ellē, kamēr pats nepiekop pat 50% no Bībelē minētā, jo pirmkārt jau, neesi nemaz izglītots pats par savu reliģiju?

Es saprotu sashutumu, bet pie shiim "nelaimeem" jau nav vainiigi tikai kristieshi. Ir daudz cilveeku, kuri nebuudami ticiigie ir karstasiniigi pretinieki shiim lietaam, jo tas vienkaarshi ir pretrunaa ar vinju paarlieciibu, kurai nav sakara ar religjiju. Vai arii kaa tu vari buut paarliecinaata, ka tas, kursh ir pret sho visu vai izsakaas ljoti agresiivi vai pat uzvedaas ljoti agresiivi tieshaam ir kristiesis, nevis "piesedzas" ar religjiju?... Katraa zinjaa, nav viss tik viennoziimiigi...
25.07.2014 19:52 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Neons, piesedzas jau viņi visi, arī tie, kas ir "īsti" kristieši, bet kaitina tikai tie, jo tad tie ir dubultie standarti. Ja neesi reliģiozs, bet esi pret abortiem, tur varbūt vaina ir izglītības trūkumā, sabiedrības spiediens, audzināšana un citi iemesli, vienalga, bet citādāk - practice what you preach. Grūti uztvert nopietni kādu, kas kādam pārmet neveselīgu dzīvesveidu pusdienojot Maķītī.
25.07.2014 20:00 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Neesmu ne kristīta,ne svētīta.Uz baznīcu esmu gājusi tikai tad,kad ar kori vajadzēja uzstāties koncertos.
Un atbildot uz jautājumu:

cik liela nozįme reliģijai ir jūsu dzīvē?


Teiksim tā, ka ļoti,ļoti minimāli.Ir citas lietas,par ko domāt.Šad un tad,protams,uznāk pārdomas par to visu,bet nu-reti. Reinkarnācijai gan ticu.
25.07.2014 20:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!