Mana atzīšanās:man skauž!

 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
Ir divas dzīves. Viena pirms un otra pēc bērna piedzimšanas.

Tā pirmā ir tā, kad tu ej un dari ko gribi. Tagad ārā ir karsts laiks, daudzas zviln pie jūras utt. Gribi-satiecies ar draudzeni, pasēdi kafejnīcā, gribi ej tur un tur, gribi izmazgāt savus matus-dari to tagad vai kad vien gribi, nevis kad vari.

Otrā ir tā, kad tu pirmo reizi mūžā iepazīsti ko nozīmē mīlēt tā pa īstam, tā beznosacījuma mīlestība ko māte dāvā savam bērnam. Tā mīlestība ko meitene jūt pret puisi ir sīkums. Tā pat nav mīlestība salīdzinājumā ar mīlestību pret bērnu. Vismaz tā ir man.

Esmu ļoti laimīga savā otrajā dzīve. Bet man reizēm uznāk nostaļģiskas atmiņas par pirmo dzīvi, kad tu savā ziņā piederi vairāk sev. Nepārprotiet, es neesmu nelaimīga, slikta māte utt. Nebūt ne! Man vienkārši gribas vairāk laika sev! Bet es to nevaru atļauties. Un te nu mana atzīšanās-man skauž, ka draudzenes kurām nav bērnu (viņām varbūt skauž, ka man ir stabila ģimene, dzīves vieta, man nav jādzīvo studenta dzīve, nav jāstrādā kafūžos pēc studijām, lai būtu nauda) bauda , piemēram, to pašu jūru! Vakar vīrs izņēmuma kārtā mūs aizveda pie jūras(viņam kā tādam īpatnim tur nepatīk), iegāju nopeldēties, un knapi varēju sevi izvilkt ārā no ūdens. Tāds kaifs-ūdens kā piens, peldi, tāda saj''uta. Nemaz ārā negribējās iet! Šodien, rīt , parīt-fantastisks laiks! Teorētiski ja ir brīvs, ir naudiņa ceļam, laiks-brauc! Bet es nevaru. Mazais karstā laikā-nē! Priekš bērniem ir pa karstu dienas vidū. Un ar vilcienu un mazu bērnu braukt-neprāts! Kādam atstāt pieskatīt-viņa nepaliek pie svešiem, un ja vēl godīgšk-mn nav kam.
25.07.2014 13:32 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Esmu pati bijusi auklīte un stabili varu pateikt - būt auklei un būt mammai ir pilnīgi nesalīdzināmas lietas.

Preciizi! No beerna puses, kad pati biju aukle - varu teikt, ka beernam pasham ir pavisam cita uzvediibas "taktika", jo tomeer vinjsh uztver, ka neesmu mamma un ar mani ir krietni vien paklausiigaaks un ar citiem stikjiem un nikjiem. :D


Man shobriid shkjiet interesanti kaa ir tad, kad beerni izaug. Pashai veel nav tas posms, bet tiiri intereses peec - man vienmeer shkjiet, ka kopsh beerna piedzimshanas tas "beerns" kaut kaa itkaa piedzimst arii tavaa dveeselee, ja taa var izteikties un, lai cik liels un neatkariigs vinjsh buutu, lai cik taalu atrastos - nekad maate nebuus taa pa istam "briiva" un nekad vairs "neatguus" savu personisko dveesili taadaa pashaa staavoklii kaa tas ir bijis pirms beerna. Taa ir? Emmanuelle - zinu ka tu vari padaliities!
25.07.2014 18:58 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.10.2013
Lasu un brinos!
Kā var kaut ko nepaspēt?
Kā var nebūt laika sev?

Mana drostala pieteicās, kad man bija 17 gadi (respektiivi vidusskolas peedeejaa klase). Nu jauna, dulla biju. Skolu pabeidzu, strādaaju, bērnu audzināju, māciijos, atpūtos. VIENA!
Ok, Ok, man forshi radinji, bet tas lietas būtibu nemaina. Nu bija naktis, kad maķenit paraudāju spilvenā, un nejau tāpēc, ka būtu grūti, tāpēc, ka virieša blakus nebija.
Bērnu jau no mazām dienām radināju pie tā, ka apkārt ir cilvēki un nebūt vienmēr ir klusums, tāpēc ar gulēšanu kur pagadās (domāts ārā ratos), problēmu nekādu nebija, un lidz ar to laiks ko varēju veltit sev kluva vairāk!
Māju ar neberzu kā apsēsta, nu paklāju izsūknēju un tādus standartdarbus veicu. Atkal laiks sev.
Tāpēc nekādi nespēju saprast, ko var džinkstēt?!? ir taču tik daudz, dažādu iespēju, kā to laiku saplānot, pie viena veltot laiku bērnam.
Ps. mašinas nav, un negribu, uzskatu ka sabiedriskajam transportam nav ne vainas, un visur esmu tikusi kur gribeeju!
Ps2. Nekad neesmu atlikusi ašās idejas, teiksim, draudzene saka laižam atpūsties, pēc 30min vilciens, no problem, rati, bēbis padusē un aidā, dzivē!
25.07.2014 19:17 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Neons-es varu pateikt tagad tikai vienu-es nezinu ko atdotu,lai man atkal buutu taa iespeeja-neesaat uz rokaam tos savus mazos "kunkuliisus" ,gaadaat par viniem,vaariit atkal no daarza labumies -visus kiiselus,zupinas uttAtceros vienu vasaru dziivojam laukos-viens no skaistaakajiem momentiem atkal!
Taa ir-taa dziive nebija viegla,bet tas bija taads iipass moments no dziives,neizsakaama miilestiiba uz kaut ko ,kas naacis "no muusu kermena":)
Tagad atskatoties uz visu ,liekas -tas bija tik nesen ,un tomeer....kamols pilniigi sakaapa kaklaa,cik sen!
25.07.2014 19:19 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Ok, Ok, man forshi radinji, bet tas lietas būtibu nemaina.


Nē, tas maina PILNĪGI VISU. Tagad iedomājies, ka matemātikas stundā sēžot, bērns blakus ratiņos raud, jo jābaro.
25.07.2014 19:19 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
VIENA!
Ok, Ok, man forshi radinji, bet tas lietas būtibu nemaina.

:D :D Viena ir tad, ja tu esi, piemēram, ārzemēs, svešā valstī, kur tev nav radinieku vispār un nav tuvu draudzeņu, ir tikai tādas paziņu līmenī (kolēģes utt.), kuras, protams, neies skatīt tavu bērnu. Tu vari paļauties tikai uz sevi un, ja vari noalgot, tad aukli.
Viena nav tad, ja aiz muguras tev stāv vecāki, krustmātes, māsas utt.
25.07.2014 19:22 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Nina-es arii biju viena no taam,kura mazgaaja visu un ar rokaam-man vispaar patika taa mazgaasana-taada fiziska izlaadeesanaas peec neguleetaam naktiim,kad taa mazula raudaasana tomeer loti "sita pa nerviem"!
Es vienu briidi dziivoju savaa vecajaa dziivokliitii ,kur bija malkas apkure(tagad gribu to dziivoliiti savaa iipasumaa),aukstais uudens un jaa-nebija to pamperu,bet ...tiesi tad es adiju tos "lielos maaklsas darbus"-visus "Mikimausu" dzemperus un draudzenu meiteniiteem ar "Zemeneem" un "Pingviiniem"utt.Kaut kas visaa tajaa bija taads,ko es nespeeju aizmirst tomeer-nepasmaidot!
25.07.2014 19:25 |
 
Reitings 112
Reģ: 02.07.2014
Ok, Ok, man forshi radinji, bet tas lietas būtibu nemaina


Un kā vēl maina! Tas maina visu!
It īpaši, ja vel nav atbalsta no vīrieša puses (viņš var arī būt kopdzīvē, bet bērnu nepieskatīt).
Es radikāli atšķirīgi redzu tās mammas, kurām ir atbalsts no ģimenes, draudzenēm utt., no tām, kuras ar bērnu ir absolūti vienas. It īpaši, ja vēl finansiāli ir bēdīgi, tad nav arī par, ko samaksāt auklei. Un tad tas arī ir viss - ir jāiemācās visu darīt kopā ar bērnu (un tad nāk atšķirības tajā kāds ir bērns - mierīgais lācēns vai brēkuļa tips).
25.07.2014 19:31 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Meribella, Tu dzīvoji pie vecākiem, ne?
'Forši radiņi' principā maina visu gan.
25.07.2014 19:37 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.10.2013
Paskaidrojums par radiņiem!

Visi vai nu strādā, vai mācās, reti kad sanāca atstāt mazo pie viņiem, (nu tas bija lidz kadam 3.g.v.) bet tas morālais ko viņi man deva, bija daudz vērtigāks par fizisko atbalstu!
Finansiāli bija riktigi štruntigi, bet kaut ka iemācijos tikt gala ar visu, un sev vēl atlikt.
25.07.2014 19:49 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Par tām tiesībām - nezinu autores situāciju, varbūt tās jau viņai ir. Bet es vispār uzskatu, ka par tādām lietām laicīgi ir jādomā, ja ģimenē līdz šim bija mašīna, tad vajadzēja varbūt stāvoklī esot to nokārtot. Protams, ir visādi apstākļi kā finanses utt, bet nu jāskatās pēc iespējām.

Tāpat otra lieta, nezinu vai dzīvoju savā iedomu pasaulē, bet man neliekas, ka ir ļoti daudz tādu māmiņu, kuras ir pilnīgi vienas. Ir taču jādomā par apstākļiem kādos dzīvo, ja tev nav neviena tuva cilvēka, tad kaut kas nav kārtībā. Pārceļoties uz ārzemēm, jā ir tāda situācija, ka tikai vīrs vai draugs ir vienīgais tuvais cilvēks, bet ja reiz ir tāds lēmums dzīvot ārzemēs, tad jau visticamāk arī ir iespēja naudu sagrabināt auklei, kura varētu palīdzēt.

Nu katrā ziņā, visādi apstākļi ietekmē ikdienu. Katra situācija jāvērtē atsevišķi un pa lielam saprotu autores problēmu. Un ieteiktu vienkārši tvert dzīvi vieglāk, saprast, ka tas viss ir pārejošs posms, varbūt arī nebūt tik sentimentālai par savu kādreizējo brīvo dzīvesveidu - bet vairāk pievērsties tagadnei un nākotnei. Kā atvieglot savu dzīvi :)
25.07.2014 19:50 |
 
Reitings 158
Reģ: 25.10.2013
Nē, pie vecākiem nedzivoju, kopš 12 klases vidus! respektvi 7 gadus :D

Pati cinijos, pati dariju.
25.07.2014 19:51 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Mums nebija aukles,bija muusu mammas,kuras kaadreiz pieskatiija mazos , palaida muus "ganiibaas':DTas bija varbuut uz kaadaam 3 stundaam,bet vienmeer atceros,ka to noveerteejaam ar uzviju!vienmer mammaam nopirkaam ko garsiigu par to pieskatiisanu!Tagad domaaju,cik faktiski maz vajag ,lai atguutu to liidzsvaru , buutu atkal speeks iet uz prieksu!Taas paaris stundas nedeelaa deva taadu stimulu!!Vecmaaminas muusu dziivee bija "zelta veertiibaa"!
25.07.2014 19:58 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man tā nav, tik tiešām. Skumīgi tikai par to, kā izšķiedu savu laiku pagātnē. Meitu nevienam, izņemot tēvu ļoti retās reizēs, neatstāju un zaudējusi tāpēc noteikti nejūtos. Manuprāt, tas vairāk ir "state of mind" - ir grūti vai ir viegli...
25.07.2014 20:09 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Salomee-es iedomaajos tiesi tevi,pat gribeejas tevi piemineet ,rakstot par sevi...Ar to es gribeeju teikt,ka sievietes ir tik dazaadas.Esmu satikusi savaa dziivee arii taadas ,kaa tevi,kuras nevar pat vienu briidi iedomaaties bez taa mazaa-ir taada kaa 'prasiiba" buut kopaa visu laiku!Taadaam sievieteem noteikti vajag vairaakus beerninus,liekas,ka tas ir tiesi tas,kas padara siis sievietes ,zinaamaa meeraa, iipasas!
25.07.2014 20:17 |
 
Reitings 1425
Reģ: 25.08.2013
Marta- Varbūt tev vaig bišķīt laika sev,jo izklausās,ka tev ar ir tikai bērns un mājas. Centies ar kādu sarunat,un vienu dienu atvēli sev!
Kad man piedzima mazā,biju ļoti jauna. Pabeidzu skolu,tajā laikā vēl bija mamma Latvijā. Kad mazjao palika 3 mēneši,mamma aizbrauca dzīvot uz ārzemēm. Draugs strādāja ilgas stundas. Dzīvojām privātmājā,bet es gan māju iztīriju,gan suņus izvedu ārā,gan draugam taisiju ēst katru vakaru. Mēs uz pasākumiem mazo ņēmām vienmēr ļīdz jau no mazotnes. Nekad ,nevienam savu meitu neatstāju. Kad izšķīros no sava drauga,tad paliku viena ar bērnu. Strādāju,atradu aukli,pēc tam b-dārzs. Un kad pirmo dienu aizvedu bērnu uz dārziņu,man bija beidzot visa diena tikai man!!! :) Šobrīd dažreiz ar sanāk domas,ka tomēr nevaru visur aizskriet,kad ienāk prāta,tapēc ir labi,kadu dienu/nakti paņemt sev vienai(vai ar draugiem),lai var uzlādēties pa jaunam. :)
Marta,lai veicās.
25.07.2014 23:58 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tak cosmo var arii paliidzeet! Saorganizeejaties pa rajoniem un sataisat maaminju paliidziibas klubinju, kura biedrenes pieskata viena otras mazuljus, lai var tikt pie friziera, zobaarsta vai vienkaarshi stundinju paguleet peec principa - es shodien taveejo pavakteeshu divas stundas, bet pariit tu pavakteesi maneejo. Ar laiku veelaak varees kopiigi runaat kaa izvadaat siikalinjas uz pulcinjiem utt, lai mammaam nav visa diena jaapavada braukaajot.
26.07.2014 01:05 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
nu nezinu kā tur ir citām, bet vienai paziņai, tādai superīgai sievietei arī mazs bebuks, bet visur ar viņu ir bijusi, i prāta vētras koncertā, stokholmā ar prāmi, palangā un klaipēdā, tā, ka ja grib visu va. tiesa viņai ir arī super vīrs, kas visu palīdz
26.07.2014 02:16 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
apsulapa-mani amerikaanu radini darija taapat,neema visur,lidoja visur!Es pat briinijos ,ka neneema to mazo liidzi uz Londonu-tad atstaaja mums ar viiru!Atceros -bija kaads meenesiitis tikai!
Taa noteikti nav 100%atpuuta,celot ar mazo,nemt visur liidzi.Katraa zinaa liels + taam,kas to var.Es nevareeju!Ja nevareeju tikt ar viiru vieni,tad negaaju arii uz viesiibaam,kur nav beernu.
26.07.2014 02:24 |
 
10 gadi
Reitings 1746
Reģ: 18.11.2009
nuu nē, viens mēnesītis jau nav, ir jau kāds gadiņš, bet tāpat..
piekrītu, ka tā nav 100% atpūta, jo visu laiku jādomā par to, bet tāpat malači, ka to dara vai mēģinadarīt
26.07.2014 02:30 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Atceros,kaa sodien,taa mazaa neguleeja naktiis-es "izlikos par mirusu ",teicu viiram ,ka neko neatceros:DVins tad celaas ,un deva to pudeli,paartina uttMan vienmeer ir veicies ar viiriem:D
26.07.2014 02:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits